Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-12-06 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piątkowe słabe dane s USA jednak nie ostudziły zapałów na parkiecie , co może świadczyć że grubasy już się przestawili na wzrosty i w fachowych mediach nie wzniecali strachu, porostu już zajęli pro-wzrostowe pozycje.Reszta riebiaty widząc takie zachowanie to zazwyczaj idzie za ciosem.
Ciułacz / 2010-12-06 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak to bywa w Poniedziałek , Europa nie jest pewna co zrobi USA.
Generalnie to o tej porze roku to jednak powinno się odbyć strojenie okienek.
Mam nadzieje że ostatnia korekta posłużyła do przemeblowania tym co np.chcieli
zrealizować straty w celach podatkowych.
Zresztą jeszcze nie jest za późno, nawet dzisiejszy dzień jest dobry bo nic nie ucieka ani nie spada na łeb na szyję, a koniec roku tuż tuż.
Ciułacz / 2010-12-06 00:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fajnie trochę po spekulować ale ale zawsze pamiętajmy że całym majątkiem nie spekulujemy.
To może się nie będzie tyczyć do wszystkich, bo jak bym miał 20-25 lat bez zobowiązań oraz stałą pracę i dobre pojęcie o giełdzie, to bardzo możliwe że bym sobie popuścił przez kilka lat.
Teraz to już nic tylko pozostało chronić kapitał i dla wyżycia robić małe hazardowe gierki.
Ciułacz / 2010-12-05 03:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wielkiej analizy to niema co robić ale wygląda mi na to że będzie powtórka z ubiegłego roku.
http://stooq.pl/q/a/?s=wig20
Ciułacz / 2010-12-04 14:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Weekend zapowiada mi się na roboczo.Niedawno kolega kupił dom i wkrótce będzie się wprowadzał .Na dzisiaj zorganizowaliśmy tz pospolite-ruszenie i mu pomożemy w małych usprawnieniach. A że lubię jak znajomi kupują domy to mu obiecałem dołożyć moją fachową rękę do jego instalacji elektrycznej, Bo muszę się przyznać że w Kanadzie mam uprawnienia tz : maître électricien.
He.. He .. odpoczynek od komputera
Ciułacz / 2010-12-04 02:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piątkowa sesja na Amerykańskim parkiecie o dziwo zakończyła się na +, Po takich słabych danych jakie były to i tak nie przestraszyło kupujących , czyli jest parcie gotówki na papier.
Tyle sie gada o tym drukowaniu zielonego papieru ale jak dotąd to nigdzie nie widziałem rzetelnej analizy jak to w praktyce się odbędzie.
Niby wiemy że co miesiąc mają kupować transzami obligacje USA, ale to chyba te nowe, bezpośrednio od rządu USA. A jak tak ,to jeszcze trochę potrwa zanim te pieniądze trafią do ludzi.Klasycznie to powinno wyglądać to tak :rząd mając nowy podwyższony budżet składa zamówienia na co zaplanował wydatki i jak zamówienie jest zrealizowane to płaci. Hm... jak by tak było to wydawanie nowej ( dodrukowanej ) kasy powinno się rozciągnąć w czasie, a kulminacje tego to na ostatni rok prezydentury.Największa zaletą powinno być prawie od razu zmniejszenie bezrobocia, bo jak zamówienia się pojawią to ludziska powinni zakasać rękawy.
piciu / 2010-12-04 19:02 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czesc
moze bedzie jak koniec 2008 poczatek 2009 kase pompowali pompowali a indeksy w dol i kazdy sie dziwil gdzie ta kasa idzie a co sie pozniej w dalszej czesci roku stalo to pamietamy jak spoleczki odpalily po kilkaset procent
Ciułacz / 2010-12-03 12:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Unicredit ?
Zarobiłem na nim sporo i już dawno od niego odpocząłem , ale teraz widzę że wyraźnie zaczął puszczać do mnie oko .
Wykresik ?
http://stooq.pl/q/a/?s=ucg
Jeszcze za mało za stwierdzeniem że to zmiana trendu, ale te trzy białe świeczki
bardzo zachęcają.Obrotów szaleńczych nie widać ale ktoś wyraźnie zaczął poprawiać wyniki.Na dzisiaj to może normę już wykonał ale to nie wygląda na przypadkowe wzrosty.
piciu / 2010-12-03 19:39 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czesc wlasnie mialem ci o nim wspomniec :) troche spadlo toto
Ciułacz / 2010-12-04 00:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piciu witaj !
Już dzień wcześniej miałem o Unicredyt pisać ale chciałem zobaczyć czy będzie nim zainteresowanie.Trochę za mały wolum ale się możne rozkręci.
Ciułacz / 2010-12-03 03:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
10 spółek z najgorszymi notowaniami u analityków
http://www.pb.pl/2/a/2010/12/01/10_spolek_z_najgorszymi_notowaniami_u_analitykow
Ciułacz / 2010-12-03 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zobaczyć wykres DAX i GPW za ostatnie 3 miesiące to wyraźnie widać że GPW jest niedowartościowana powinna to nadrobić.
http://stooq.pl/q/a/?s=ucg
Ciułacz / 2010-12-02 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wykresik bardzo ładnie wygląda.
http://stooq.pl/q/a/?s=wig20
Robi się wyraźny trend, oby tak przez 2-3 tygodnie.
Ciułacz / 2010-12-02 02:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie 1 % obywateli zarabia 14% dochodów deklarowanych i jest tendencja wzrostowa.Ale już np jak jegomość ma kapitał w akcjach czy nieruchomościach od 30 lat i nic nie sprzedaje ? w statystykach taki delikwent możne wyglądać biedny jak mysz kościelna.
Z innej beczki , dzisiaj w radio podawali że w tej dzielnicy co ja mieszkam to na przyszły rok maja podnieść podatki kadastralne od nieruchomości o 7%.
Ciułacz / 2010-12-01 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dwa ogólne słowa odnośnie nieruchomości , bo w końcu na tym zrobiłem kasę.
W nieruchomościach rzadko ktoś zrobi kasę z automatu, to tak jak z akcjami na parkiecie.Można zarobić na różnicach cen co się zmieniają cyklicznie jak i koniunktura gospodarcza ale to nie będą kokosy, bo jak pęknie bańka to niby spadną ale o ile ? o 50% ? a nawet o 50% to nie koniecznie musi być okazja.
Dla mnie okazja to jak dana nieruchomość jest tańsza o 25% od podobnych o takim samym stanie technicznym w tej samej dzielnicy.Najlepiej jak jest budynek zapuszczony co natychmiastowo potrzebuje remontu, praktycznie kupując za wartość ziemi w dzielnicy rozwojowej.
Na takie inwestycje to nie każdy możne sobie pozwolić, bo można usłyszeć : Porywasz się Pan jak z motyką na księżyc, co usłyszałem od architekta gdy zobaczył jak kupiłem budynek na 12 mieszkań do kapitalnego remontu.
Niby można też zarobić klasycznie , tz tanio kupić a drożej sprzedać, ale trzeba dobrze znać lokalny rynek.Ja na wszystkich nieruchomościach najwięcej zarobiłem podnosząc ich wartość.Trzeba pamiętać aby nie podnieść wartości ponad standard dzielnicy bo to tak jak by ktoś sobie kupił złote klamki do normalnego mieszkania.
Inwestorzy z PL zaczynają szukać coś poza granicami kraju , nawet jeden z forumowiczów wspominał o Grecji.
Zapytałem jednego z moich klientów co ma korzenie greckie co on o tym myśli.
Grek mi powiada : sam myślałem o tym aby na starość coś cobie w ojczyźnie kopić, ale przez olimpiadę tak wyśrubowali ceny że lepiej zapomnieć, chociaż teraz są niby okazje. Dalej powiada jest kryzys ale dla państwa i banków ale ludziom się nie spieszy sprzedawać nieruchomości.
Od siebie dodam nie byłem tam, to nie wiem, ale na starość w zimie to dobrze by było kości wygrzewać, i przez net robic zlecenia na GPW .Teraz na Krecie jest 20-22°C. Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-02 09:31 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki za rady
Twoja wiedza jest bezcenna..............
Ciułacz / 2010-12-02 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Broń Boże nic nie radzę, ale od czasu do czasu dzielę się moimi doświadczaniami. Za doradztwo to mogą mnie pogonić, bo pewnie jakieś licencje są wymagane i zabierałbym komuś kawałek chleba.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-12-01 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.pb.pl/2/a/2010/12/01/10_spolek_ulubionych_przez_analitykow
.....................
Zacznę od wklejenia z PB artykułu :10 spółek ulubionych przez analityków.
Nie biorę wszystkiego dosłownie ale w każdej bajce trochę prawdy może być.
Ciułacz / 2010-11-30 03:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Magda witaj !
Skrobnąłem Ci parę słów, na prive.
Generalnie tego typu inwestycje to mnie pociągają, ale lubię być blisko tego.
Pozdrowienia.
Ciułacz / 2010-11-30 02:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki cenom ropy kanadyjski indeks wyszedł na + .
Cierpliwyy / 83.25.80.* / 2010-11-29 16:02
czesc co tam w Canadzie słychać...? zimno..? dużo śniegu nasypało..?
u nas od tygodnia ostrzegali że przyjdzie zima i zeby sie przygotować....
a jak przyszła to i tak wszyscy narzekają.....a "media" to tyle szumu robią jakbysmy na kontynencie afrykańskim mieszkali (tacy zdziwieni....) a nie w środkowej Europie.....(o OFE i kombinacjach Tuska ani słowa....tylko śnieg i śnieg....)
w Canadzie też to taka poważna sprawa....?
Ciułacz / 2010-11-30 01:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Tutaj w Montrealu mamy podobnie jak w PL z naszymi mediami i ludzmi.
Jak na razie to w Montrealu jeszcze nam nie dało popalić. W ubiegły Czwartek w nocy była zamarzająca mżawka co oblodziło ( częste w Montrealu ) i sporo ludzi pozostało w domach i nie poszli do pracy.Czasy się zmieniają i ludziska to coraz większe piecuchy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy