Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-11-29 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiejszy dzienny dołek chyba jest na -072-080%.
Ciułacz / 2010-11-29 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak trzymał nie będę to co poprzednio niby w dołeczku kupiłem to juz ustawiłem do sprzedania i niech czeka.
Ciułacz / 2010-11-28 19:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piękna niedzielna sinusoida na parkiecie w Izraelu.
http://www.tase.co.il/TASE/ChartFX/ChartE_142_0.png
Tam handlują potężne mózgi nie tylko z lokalnego rynku ale z NJ. to chyba Ci z NJ wyciagli wykres z dziennego dołka.
Ciułacz / 2010-11-28 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj już Niedziela i czytamy PB
http://www.pb.pl/a/2010/11/28/Jednak_slaby_Czarny_Piatek
W piątek po Święcie Dziękczynienia, Amerykanie tradycyjnie ruszyli na zakupy. Według szacunków firmy ShopperTrak, “Czarny Piątek” jednak rozczarował.
Powiedział bym: deflacyjne nastroje , a co za tym idzie to już wiemy.
Do tego te manewry wojskowe w Korei .
Jedno zdanie mnie zastanowiło cytuję :
Specjaliści
tłumaczą wynik oczekiwaniem na jeszcze większe promocje
w grudniu i rozpoczęciem wyprzedaży już na początku listopada.Koniec cytatu.
Przekładając to na giełdę to może być podobnie , czyli część już zakupy zrobiła a reszta czeka na super promocję ?
Ciułacz / 2010-11-27 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak zwykle co weekend coraz to inny analityk na moim portalu ekonomicznym sie wypowiada :
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201011/26/01-4346761-apres-lirlande-a-qui-le-tour.php
............................
Artykuł jest po francusku.
....................................
Malgré tout, on demeure assez positifs pour les marchés boursiers. Par contre, il y a une chose qui est inquiétante, c'est la déflation.
..........................................
Pisze pomimo wszystko rynek papierów widzi pozytywnie.Trochą mu zaprząta głowę ryzyko deflacji.
Teraz zadano mu pytanie gdzie by zainwestował $ 10 000.
............................
En ce moment, on ajouterait de l'argent dans les actions, et non pas dans les obligations.
......................................
Odpowiada że zainwestował by w akcje nie w obligacje.
W spółki obecne na rynku międzynarodowym aby korzystać z wzrostów w krajach rozwijających się, ale w spółki nie cykliczne, np w USA Colgate Palmolive (NY, CL),Kraft Foods (NY, KFT) a w Kanadzie : Thomson Reuters (TRI),Le Groupe CGI.
Powiada że obecnie preferuje spółki defensywne.
Ciułacz / 2010-11-27 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś dla naszych forumowiczów.
http://www.pb.pl/2/a/2010/11/26/Apartament_w_Hiszpanii_czy_dom_w_Egipcie
................................
Domek za miastem,najlepiej gdzieś w ciepłym kraju .Coś na zimowe dni, siedzisz sobie w cieniu na tarasie i pykasz w klawiaturę składając zlecenia na GPW .
Ciułacz / 2010-11-26 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trochę zaspałem , moze i dobrze bo już chyba jest w dziennym dołku -2,14.
Jak tu coś nie kupić ? Hmm pomyśle , ale nie za długo bo jak dołek to dołek.
Ciułacz / 2010-11-25 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam :Będzie hossa jak za Gierka.
http://www.pb.pl/2/a/2010/11/25/Bedzie_hossa_jak_za_Gierka
Nie wiem jak kto ale ja mam dobre wspomnienia z tego okresu, pomimo że moi rodzice nie byli aparatczykami ale potrafili się realizować w tych czasach.
Teraz z perspektywy to mi wygląda na to że był brak żelaznej ręki jak w Chinach i się skończyło jak się skończyło.Byliśmy awangardą Europy Wschodniej.
Tylko proszę mnie zrozumieć że chcę powrotu do starych czasów.
Ciułacz / 2010-11-25 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pod sam koniec roku jak by się zdarzyła jakaś znaczniejsza korekta to może bym się, zdecydował wszystko sprzedać i odkupić z powrotem aby zacząć rok od nowa, ale takie numery rzadko wychodzą i można sobie narobić strat.
Ciułacz / 2010-11-25 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rynek nieruchomości w Montrealu dalej się zapowiada dobrze na rok 2011.
Specjaliści uważają że będzie mniej jak 8 domów do sprzedania na jednego kupca to jest znak że jest mało domów do sprzedania i sprzedający będą dyktować ceny, a jak jest 8-10 sprzedających na jednego kupującego to rynek jest wyważony.
Przez najbliższe 5 lat nic nie mam w planie kupować ani sprzedawać bo jestem u progu moich mocy przerobowych, a nie chcę zatrudniać administratora bo bym jeszcze miał więcej problemów jak bez.
Za jakieś 10 lat to możne tąpnie i można będzie się obkupić po 30% jak za starych czasów ?
Ciułacz / 2010-11-25 01:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
6 czarnych owiec GPW
http://www.pb.pl/2/a/2010/11/24/6_czarnych_owiec_GPW
Warto pamiętać.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-25 14:27 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc chyba nie wziąłeś sobie tych rekomendacji do serca?.......z całym szacunkiem ale obstawiam 51 do 49% szans że sie mylą.....ale ja jestem mały szczeniaczek......jeszcze muszę Trochę urosnąć żeby nabrać pewności siebie.....ale tym rekomendacjom to nie wierzę....rozwiń temat proszę.....jak to widzisz.....pozdr
Ciułacz / 2010-11-26 01:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy Graczu witaj !
Jak to dobrze że my forumowicze czytamy się nawzajem i jak coś wygląda na nie jasne lub zgoła od rzeczy to się dopytujemy co mieliśmy na myśli.
Ten wpis powyżej o czarnych owcach to się zbiegł w czasie z moją roszadą pomiędzy PKO BP a Syntosem. W zasadzie to ja to zrobiłem w ciągu dnia a artykuł został opublikowany wieczorem.Po przeczytaniu tego to mi się rzuciło w oczy że poprzednio Syntosa nazywali perełką a teraz PKO BP radzą sprzedawać.
Postanowiłem to sobie wkleić aby za jakiś czas zobaczyć jak się potoczy los tych spółek.
Osobiście to widzę za , ale i przeciw, tz teoretycznie jak zaczną płynąć na nasz parkiet pieniądze z zachodu to wszystko obstawią z WIG20 , ale w pierwszej kolejności będą patrzyć na fundamenty oraz AT bo im wyniki są potrzebna na koniec miesiąca czy kwartału a nie za rok. Taka spółka jak nawet przez jakiś czas się obsunie to i tak kiedyś to nadrobi z nawiązka.
http://stooq.pl/q/?s=pko&d=20101125&c=1y&t=l&a=lg&b=0&r=wig20
Wystarczy spojrzeć na wykres i widać że idzie zgodnie z indeksem ale ostatnie miesiące były wyraźnie ponad indeks ale z oznakami do zmiany trendu co może zachęcić do realizacji zysków .
http://stooq.pl/q/a/?s=pko
Na WIG20 to trochę lepiej wygląda
http://stooq.pl/q/a/?s=wig20
PKO BP to dobry stary koń, możne i chce trochę zwolnić ale na dłużej nie zawiedzie.
Co do innych czarnych owiec to najlepiej mi wygląda PGE
Nie przejmuj się, to tylko kreski a siła kupujących swoje zrobi.
Pozdrawiam
Cierpliwyy / 83.25.99.* / 2010-11-26 09:48
byłem Ciekawy......dzieki...........
ja sie nie przejmuje...........niczym............
....życie mnie już doświadczyło........jak mam co jesc i spać to jestem zadowolony.....reszta to gra.........
Ciułacz / 2010-11-26 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak trzymaj !
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-11-25 01:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by nie było, to widać nadmiar gotówki w zapasie , nawet widmo wojny nie przeszkodziło w polowaniu na okazje.
Ale co się dziwić końcu recesja się skończyła.
mik0110 / 2010-11-24 14:49 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu zza wielkiej wody,
przestałeś wierzyć w komuszka?
ja chyba przegapiłem citka... czaiłem sie i składałem zlecenia na duże spadki a on skubaniec nie chciał spadać...
zapis na borka złożyłem i czekam z braku lepszych pomysłów...wojna między koreami to może byc niezły moment do kupna...
pozdr i tylko celnych pomysłów inwestycyjnych...:)
Ciułacz / 2010-11-25 00:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
Nie przestałem wierzyć ,ale ?
Postanowiłem zapolować na Syntka wiec widząc że już PKO trochę urosło a Syntek jeszcze w dołku więc zrobiłem roszadę.Borek nie wpadł, bo byłem za nisko.
mik0110 / 2010-11-25 08:26 / portfel / Tysiącznik na forum
he,he cały Ciułacz, Twoja wyczutka i instynkt łowczego są godne pozazdroszczenia...:)
ja kilka dni temu dobierałem syntek ale na poziomach nieporównywalnie wyższych...co prawda przy inwestycji z horyzontem kilkuletnim i kulkusetprocentową perspektywą te kilka procent w te lub we w te nie maja dla mnie takiego znaczenia...:)
praktycznie nie mam juz kaski na nowe zakupy więc na kilka tygodni mogę sie praktycznie wyłaczyć...
tradycyjne gratki za celną decyzję!
Ciułacz / 2010-11-24 01:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Konflikt w Korei nie jest groźny i chyba się rozejdzie po kościach, ale jeszcze w Chinach za mało o tym mówili, bo tam jeszcze cenzura.
Już mamy środę na karku, to może być ostatni dzień na zakupy , bo w Czwartek w Stanach zamknięty parkiet.Dalej zerkam na Borka i widzę że PP są trochę tańsze od akcji.Jutro jak wstanę o 6:00 to na GPW już będzie 12:00 , to by był dobry czas na PP ,jak nie będzie innych zawirowań na Parkiecie.
mik0110 / 2010-11-24 15:59 / portfel / Tysiącznik na forum
chyba się zdecydowałeś na zakup pipek bo boryszek 4% do góry odpalił... :))
Ciułacz / 2010-11-23 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co dopiero wstałem i nasi ( Kanada) analitycy jeszcze się nie odnieśli do konfliktu w Koreii, ale że ostatnio było parcie na korektę to tym co są na S-kach to spadło jak z nieba.
Patrzę na na WIG i zaledwie -0,15% spadku a patrząc na zestawienia spółek to czerwono jak przy -3%.
Perturbacje z tego konfliktu dopiero się zaczną. Mam parę groszy rezerwy i nie mogę się zdecydować na co wydać .Jeszcze poczekam, ale spadać nie będzie wiecznie.
Jeszcze spoglądam na Borka : notowania PP 15.11.10 - 24.11.10 a termin zapisów : 18.11.10 - 29.11.10 . Czyli do jutra włącznie można kupić PP. Poczekam jutro po południu się zdecyduję.
Mam trochę rozterki bo po 2 udanych emisjach Roman może zechcieć zwalić kurs aby się obkupić tanio ? w końcu sam to wszystko kontroluje i zrobi tak aby mu jeszcze więcej kapuchy wpadło.
mlb / 2010-11-22 20:55 / portfel
witaj Ciułaczu
muszę przyznać że wyniki imponujące i mało realne do powtórzenia dla większości tutaj
mam tu swój portfel i dużą prośbę o jego ocenę oczywiście subiektywną
z góry wielkie dzięki i powodzenia
Ciułacz / 2010-11-23 02:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mlb witaj ! Portfelik spoko, widzę że masz sporo komputeryzacji a nie widać finansów, ani energetycznych.
Bomi powinno odreagować, ale możne być już za późno bo jak jakiś fundusz zacznie sypać to nikt tego nie nadąży odbierać.Nie wiem czemu mieli stratę , jak przez przypadek to z tego wyjdą.Ale jak to się zakumulowało to w tej branży tak szypo nie odrobią.Nie powiem Ci co brać albo co wywalać . Tu jest kilka portfeli i sporo fajnych inwestorów to musisz czytać pomiędzy wierszami, nauczyć się robić analizy to szybciej złapiesz o czym gadka.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy