Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-11-14 00:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z Amerykańskiego rynku to musiał będę się bliżej przyglądnąć spółce Mikrosoft , oraz Wells Fargo ,bo już czas wykupić następną roczną działkę na Emeryturę .
Mikrosift chce odzyskać utracony rynek na rzecz Apple poprzez agresywny marketing.
Ciułacz / 2010-11-13 21:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cityinter ?
Widać że ładnie się konsoliduje z z tendencją do wybicia górą ale to jest małe parcie przed ogłoszeniem wyników.
Zagrożenie spadkowe jeszcze całkowicie nie zostało zażegnane, bo najbliższe wyniki nie są takie pewne .Kiedyś prezio coś wspominał że może będzie słabiej.
Jak by tak było to należało by się podstawić w teoretycznym dołku bo podobno ma być skup własnych akcji.
Ciułacz / 2010-11-13 14:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właśnie czytam co tygodniowy artykuł o aktualnych perspektywach parkietu przez lupę kanadyjsko-amerykańską. Lubie to czytać bo co tydzień przedstawiają innego analityka co jest nie tylko teoretykiem ale przeważnie administratorem jakiegoś większego portfela.
Analityce teoretycy co bardzo często maja poważne posady na uniwerkach czy w instytucjach rządowych z wysokimi stałymi wypłatami to mnie bardzo nie interesują. Oni bardzo często skupiają się na detalach co im przeszkadza w właściwie ocenie rynku.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201011/12/01-4342198-le-mur-de-la-peur.php
...................................
Autor powiada że obecnie przechodzimy nad ściana strachu, ale inwestorzy powoli napierają przekonania że już koniec z recesją.
Zapytany co by zrobił z 10 000 odpowiada że by zainwestował w akcje, medyczne , technologie i finansowe, głównie na rynku Amerykańskim:

En santé, j'aime Medtronic (MDT), Johnson & Johnson (JNJ), Abbott Labs (ABT ) et Stryker (SYK), toutes d'excellentes entreprises, avec un super bilan, un bon dividende, et une action à seulement 10 ou 12 fois les profits.
................................
En technos, on peut citer Microsoft (MSFT)et Texas Instruments (TXN); et dans les financières, Wells Fargo (WFC) et American Express (AXP). Encore d'autres sociétés de grande qualité à des prix très modestes.
.....................
Wystrzegałbym sie złota
Na koniec podkreśla :
Les prochains 10 ans seront très bons. On est juste au début d'un long marché haussier.
Ps. Na Google jest zakładka co robi tłumaczenie całej strony na dowolny język za jednym przyciśnięciem .
Czyli : przed nami jest 10 lat tłustych
Ciułacz / 2010-11-13 14:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pogodę mamy super ale rano przymrozek -3C a ja chcę zrobić zaprawkę na chodniku betonowym.Chyba poczekam do popołudnia , podobno ma być +8C i rozrobić to w ciepłej wodzie.Mam beton szybko wiążący co to niby w 4 godziny już po nim można chodzić.Ano zobaczymy , najlepszy test to zima.
/ 84.234.45.* / 2010-11-13 17:04
http://www.icmarket.pl/dodatek-mieszanek-betonowych-zima-p-15149.html można też zastosować
ad... / 77.65.73.* / 2010-11-13 18:04
Sprawa jest prosta, wybierz cement o wyższej marce, mniej wody dodaj (ma byc gęsty), ew. dosypac chlorek wapnia (tylko jesli nie ma zbrojenia) a po wylaniu na noc zabezpiecz folia a na niej wełna, styropianem lub matami ze słomy.
Do +5C nie ma obaw.
Kambodza / 2010-11-13 18:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ad nie znałem Cię od tej strony:)

Witam Kacik:)
Ciułaczu Kanada zajeła jeśli dobrze pamiętam 2 miejsce co do oceny gdzie na świecie najlepiej się zyje. Ty opowiadałeś, że kryzys też jakoś Was nie pobódł strasznie.
Do Kanady wizy sa potrzebne się zapytam z ciekawości?
ad... / 77.65.73.* / 2010-11-13 19:14
Ciągle zaskakuję;) nie ma wiz do canady chyba ze byles karany u nas lub w canadzie albo jeszcze cos innego przeskrobales ;) w ambasadzie mozesz sie dowiedziec kto jest objety obowiazkiem wizowym.
ad... / 77.65.73.* / 2010-11-13 19:14
wybierasz sie? :)
Kambodza / 2010-11-13 19:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kto wie:) Nawet turystycznie a chyba nic nie przeskrobałem takiego żeby w aktach było odnotowane więc raczej spokojnie bym mógł i by mnie wpuścili:)
Ciułacz / 2010-11-13 20:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Adrianoo i Kamb.
Beton zrobiony i wylany i a właściwie to tylko reperacja betonowego chodniczka. Na noc przykryję takim grubym płótnem co my używamy do przykrywania podłogi parkietowej w domu klienta i będzie gucio.
Odnośnie wiz to jak Ad pisze w celach turystycznych nie są potrzebne.
Ciułacz / 2010-11-13 07:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To że Piątkowe spadki ominęły GPW i DAX to trochę fuksem się stało ale ci co mieli nisko obstawione i nic nie wpadło to mogą poczekać na Poniedziałkowe otwarcie. Zwałki nie będzie ale przez weekend inwestorzy przemyślą bo jest nad czym.Już nam są serwowane info że w Chinach szykują podwyżki stopy % bo inflacja wzbiera , W Grecji kryzys w pełni, Irlandia przed zapaścią, w UE mniejsze wzrosty itd.To nie odkrycie Ameryki , ale nie ma powodów do wzrostów czyli jak na wzrostach nie zarobi to trzeba skołować ludzi i wymusić spadki aby eSki obstawić.Dla takich jak ja to niema większego znaczenia , ale Ci co na kontraktach ?
Fundy agresywne często mają slogan : wzrosty ? zarabiamy! , spadki ? zarabiamy! , Czyli już się postarają aby nie było neutralnie .
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-12 15:05 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc
Ciebie to zawsze warto poczytac wiele ciekawostek ze swiata i nie tylko tu prezentujesz
trzymaj tak dalej, pozdrawiam serdecznie zdrowia zycze
Ciułacz / 2010-11-13 07:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy , powitanko !
zdrowia zycze

Dzięki, i wzajemnie
Ciułacz / 2010-11-12 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cytat :
Kursy walut mają być w większym stopniu determinowane przez rynek - postanowili na zakończenie szczytu G20 w Seulu przywódcy największych gospodarek świata. W Deklaracji z Seulu zobowiązali się także do walki z protekcjonizmem handlowym oraz korupcją.

Przywódcy państw opowiedzieli się także m.in. za większą reprezentacją wschodzących gospodarek i państw rozwijających się w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. To historyczna chwila dla świata - mówił po ogłoszeniu tekstu dokumentu prezydent Korei Południowej Lee Myung-bak. „Szczyt G20 w Seulu był nadzwyczaj udany. Uważam, że spotkanie to przyniosło historyczne osiągnięcia, ale członkowie G20 muszą kontynuować wysiłki” - dodał.
Amerykański prezydent zwrócił uwagę na kwestie walutowe. „Zgodziliśmy się, że kursy walut muszą odpowiadać warunkom gospodarczym. Duże gospodarki powinny pracować nad zagwarantowaniem stabilności walut, w których gromadzone są rezerwy, a waluty państw rozwijających się powinny być bardziej określane przez rynek” - powiedział Barack Obama.
REKLAMA

W pierwszej połowie 2011 roku odbędzie się seria spotkań ministrów finansów grupy G20, podczas których określone zostaną szczegóły planu działań. Pierwsze z nich - według nieoficjalnych informacji - odbędzie się w Chinach.
Koniec cytatu.
Od siebie to powiem że nic nie osiągnięto poza zgodą na końcowy komunikat o dobrych chęciach.
Często słyszymy że jakiś tam bank narodowy robił dewizowe zakupy interwencyjne aby zapobiec załamaniu się narodowej waluty.Czyli to manipulacja.
Z chwilą otwarcia się Chińskiej gospodarki na rynki światowe nikt nie chciał brać do ręki chińskiej waluty co nikogo nie zdziwiło i do rozliczeń używano $US a następnie przeliczano na lokalna walutę po ustalonym kursie.Po kilka latach ustalania kursu ze zmiennym skutkiem doszli do wniosku że najlepszym wyjściem jak własna walutę przykleją do kursu dolara co będzie stabilnością dla biznesu i tak już jest od kilkunastu lat.To nie jest na rękę spekulatorom walutowym bo nic się nie da ugrać, a największy spekulant walutowy co to drukuje zielone papierki chcąc obniżyć kurs dolara i tym samym stymulować Amerykański eksport nie wiele możne zdziałać bo chińska waluta jest przyklejona do dolara.
Chińczyki się wściekają że to jest celowo wymierzone w nich ( taka prawda) to tym bardziej nic nie chcą zmieniać.
Ciułacz / 2010-11-11 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Les profits de 2,16 milliards US annoncés hier par General Motors.
GM tylko w trzecim kwartale zrobił 2,16 miliarda zysku.To już trzeci kwartał z rzędu jak wykazuje zyski.Może to trochę pod publiczkę bo się wybierają na giełdę, ale wyniki muszą mieć bo teraz im wszyscy patrzą na ręce.
Ciekawe jak to będzie rozegrane, bo mam jeszcze trochę starych akcji co zostały zamienione w inne akcje.Kupiłem pod koniec jak były pomiędzy $2-3 i spekulowałem z rożnym skutkiem mnożąc ilość akcji aż do zawieszenia notowań .Teoretycznie byłem około 100% do przodu bo były nie złe jazdy, ale gra nie była warta świeczki bo miałem tego nie wiele a tylko nerwówka bo ambicje mi nie pozwalały to odpuścić.Po jakimś czasie wznowiono notowania ale pod inną nazwą jako MTLQQ a w opisie napisano :
Motors Liquidation Company (old GM), formerly known as General Motors Corp., filed for bankruptcy on June 1, 2009. On July 5, 2009, an order was entered approving the sale of substantially all of Motors Liquidation Company's assets to a new and independent company, General Motors Company (new GM), under Section 363 of the Bankruptcy Code on June 5, 2009. The sale closed on July 10, 2009
Od tego czasu dałem sobie spokój ze spekulacją, a notowanie tego nowego tworu spadają do dnia dzisiejszego.
Sam jestem ciekawy jak to się będzie mieć do nowej emisji.
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=MTLQQ.PK+Basic+Chart&t=1y
Ciułacz / 2010-11-10 02:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
General Electric ( GE ) zainwestuje w przeciągu 2 najbliższych lat w Chinach
2 miliardy $.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/international/201011/09/01-4340872-general-electric-compte-investir-2-milliards-en-chine.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS16
.......................
Czyli nadmiar zielonego papieru prosto z drukarni wyląduje w Chinach, nawet na Amerykańskiej giełdzie będą wzrosty, a Amerykanie dalej bez pracy, bo co GE wyprodukuje w Chinach to dalej będzie Amerykę zalewać
Ciułacz / 2010-11-09 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fundusze obligacji to jak wiemy są funduszami bezpiecznymi , ale maja jeden szkopuł słabe zyski , zerowe zyski , ujemne zyski.W PL możne nie ma ujemnych zysków, ale w Kanadzie tak i to jest ich sporo.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/opinions/chroniques/michel-girard/201011/08/01-4340331-la-honte-des-fonds-communs.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS22
................................
W artykule powyżej podano listę takich funduszy w tabelce A jest trzynaście funduszy z na czerwonym ale to chyba przez wysokie opłaty co pokazano w tabelce.
Muszę przyznać że chciano mi wcisnąć fundusz Clarington co wypracował -0,25, bo mam trochę na kanadyjskim IKE co u nas się opłaca , bo kwotę co wpłacę na Indywidualne Konto Emerytalne to sobie odejmuję z dochodów w danym roku i przez to płacę mniej podatków np zainwestujesz w swoją emeryturę $15tys to około $4tys dostajesz zwrotu podatku.Tylko jest jeden szkopuł z chwilą jak się przejdzie na emeryturę i zaczyna się korzystać z własnych pieniędzy zgromadzonych n IKE to niestety podatek się płaci jak by się zarabiało.
Ciułacz / 2010-11-07 22:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam na bp : Rośnie konkurencja dla tradycyjnych funduszy. Piszą o funduszu Man AHL Trend .
http://www.pb.pl/2/a/2010/11/07/Rosnie_konkurencja_dla_tradycyjnych_funduszy
Niby to takie maja być super fundusze co nawet na spadkach zarabiają, ale patrzę na ich wyniki to nie tak różowo .
......................
http://www.trustnetoffshore.com/Factsheets/Factsheet.aspx?fundCode=HTFT1&univ=DC&pagetype=performance
Ciułacz / 2010-11-07 21:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Skype ? Znany komunikator cza jakoś tak go można nazwać.
W moim przypadku to mi służy do dzwonienia do Polski,na telefon stacjonarny ,Chin na stacjonarny i nawet na komórkę.Płacę 10 dolców miesięcznie i niema limitu czasowego można paplać bez przerwy byle mieć na tyle czasu.
Ten SKYPE właśnie będzie wchodził na giełdę w NY.
Tylko muszę przypilnować debiut.
Ciułacz / 2010-11-07 16:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Prezes Centralnego Banku Stanów Zjednoczonych (Fed) Ben Bernanke, w Sobotę odrzucił podejrzenia i spekulacje , że FED ma na celu stymulowanie inflacji w Stanach.Chiny się boją że te gorące pieniądze trafią na ich parkiet co możne wywołać dodatkową inflację i bańkę na giełdzie.
Ciułacz / 2010-11-07 12:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rajd Św Mikołaja sie już zaczął? Chyba tak i wcale nie jestem zdziwiony bo na Majowe spadku inwestorzy zareagowali dużo wcześniej i podobnie przed Wrześniem, to teraz już ci co siedzą na kasie nie chcą zostać na ostatnią minutę.
Instytucjonarni mają stały dopływ świeżej gotówki ale jak wiadomo nie wydają jej od razu a tu koniec roku się zbliża i w dodatku nawet najwięksi pesymiści przestają gadać o podwójnym dnie.
Powiedzieć krótko to już się kończy delikatne zbieranie od leszczy ale zakupy z grubej rury i pilnowanie aby nie spadło do końca roku aby utrzymać wyniki.
Oczywiście nie wszystkie spółki będą brane jak leci, tylko te co już są w portfelach danej instytucji i dalej maja dobre wyniki, oraz nowe co już się sprawdziły i nie są wydmuszki spekulacyjne.Jednym z kryteriów do odfiltrowania spółek może być sprawdzenie jakie spółki mogą być gwarancją w brokerskiej lini kredytowej.Kiedyś taka widziałem w Aliorze.
Ciułacz / 2010-11-07 01:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od początku grudnia Agencje Ratingowe będą mogli otrzymać licencję w UE pod warunkiem spełnienia odpowiednich warunków co jest w zasadzie nowość.
Ciułacz / 2010-11-06 14:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może jako ciekawostkę o zadłużeniu Kanady , bo ciągle tylko piszę jak to jest dużo pracy i jak to nas recesja nie wymęczyła.
Selon la Fédération canadienne des contribuables, celle-ci atteint un peu plus de 543 milliards $ .

Mais si on ajoute la dette des provinces, territoires et villes du pays, le montant atteint 1100 milliards $ ( 1,1 billion $), soit un peu plus du double.

Kevin Gaudet, directeur de la Fédération canadienne des contribuables, affirme que ce montant représente une dette de 32 506 $ US pour chaque citoyen et citoyenne du pays, tous âges confondus, selon une étude de la revue The Economist.:
Licząc wszystkie zadłużenia rządu Federalnego prowincji oraz arządów miejskich to się tego uzbierało 1100 milliards $ ( 1,1 billion $) co daje na jednego mieszkańca : 32 506 $ tylko trochę mniej od Grecji bo tam jest 35 403 $.
http://www.canoe.com/infos/quebeccanada/archives/2010/09/20100919-201545.html
Przy PKB w naszej prowincji (Quebec) na mieszkańca 38 980 $ to nie wygląda różowo , nie liczyłem w % ale pewnie ponad 90%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy