Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2013-02-09 14:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :
KGHM: ostatnia fala zwyżki?
Byczy sygnał wskazuje, że cena może urosnąć do 215 zł.

Zgodnie z teorią fal Elliota, piąta fala jest ostatnią falą impulsową w cyklu zgodnym z trendem (w tym przypadku - zwyżkowym) - jest zwykle najdłuższa i najmocniejsza.

Po sekwencji pięciu fal następują trzy fale korekty, z czego dwie spadkowe i jedna powracająca.
http://pulsinwestora.pb.pl/2992350,91554,kghm-ostatnia-fala-zwyzki-wykres-dnia

Od siebie dodam że to mi pasi ale jak wiemy nic pewnego, stopa mam ale trochę nisko bo sie obawiam że mnie wyleszczy.
Ciułacz / 2013-02-08 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na miedziaku to strach robić jakiekolwiek analizy bo co by nie stwierdzić to zostanie skorygowane przez zagraniczne rynki.
Ale patrząc od ostatniego szczytu w Grudniu to były 3 większe dołki i zawsze z tego wychodziliśmy i z tego wyglada że teraz ostatnio mieliśmy czwarty dołek i ciekawe czy z tego wyjdziemy jak ostatnimi razy ???
Co bym sobie tego życzył ;-))
pietroo / 2013-02-07 22:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę, że SNS wraca na odpowiednie tory.
jaskół / 2013-02-08 11:58 / portfel
Rozumiałbym poprzedni spadek, gdyby Synthos rosnąłby w poprzednich tygodniach i miesiącach,
natomiast trend boczny jest od wielu miesiecy
Ciułacz / 2013-02-08 12:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Syntek ????
Tu bym sie dopatrywał rozczarowania inwestorów brakiem spektakularnych wzrostów a to co urosło w drodze eufori to niestety trzeba oddać.
Patrząc na zyski z 2009, 2010, 2011 to sie wydaję że dla tej spółki nie ma granic, ale jak pod koniec 2011 zarysowało sie pomniejszenie zysków to zaczęto wychodzić i realizować zyski co zdołowało kurs akcji.Z początkiem Stycznia 2012 roku plotki o wejściu na WIG20 zaczęły się potwierdzać przeciekami od tz szwagrów mających powiązania a gdzie to możemy sie domyślać że ... było to na tyle wiarygodne że dało kopa na kilka tygodni .09 Lutego 2012 oficjalna wiadomość że od 16 Marca 2012 Syntek wchodzi na WIG-20 co dalej winduje spółkę ale niestety zyski marne bo jak w 2011 kwartalnie dawała po 4 miliony to w 2012 zaledwie 1,6-1,7.
A co na dzisiaj : ja jak na razie nie widzę symptomów przerwania złej passy, chyba że nastąpi ogólna euforia na parkietach.
Jak na razie to jest potrzebna mała konsolidacja której nie widać.
Na krótki termin to jest mała nadzieja że trochę odbije bo trochę wygląda na lokalny dołek ,ale jest ryzyko.
kuba_sko / 2013-02-08 16:05 / portfel
U mnie wczoraj zadziałały stopy na 3 spółkach, między innymi na SNS, który przebił chwilowo prawie roczne minimum. Oczywiście zostawiam w obserwowanych jako jednego z liderów rynku chem. ale na tą chwilę chyba rzeczywiście za mało argumentów za wzrostami. Myślę, że Syntek kieruje się teraz w okolice 4,5/4,6 i tam się na niego przyczaję. Jeśli będzie inaczej nie tknę bez pozytywnych informacji i ceny powyżej 6.
Ciułacz / 2013-02-09 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kuba witaj !
Stopy to dobry instrument ale i służy do odebrania naszych akcji, czyli jak go nie kijem to go pałą.
Inna sprawa że jak to są zakupy spekulacyjne to nam ochroni zyski.
pietroo / 2013-02-07 22:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu jesteś niesamowity ze swoim wyczuciem na Miedziaku.

Gratki.
jaskół / 2013-02-07 14:57 / portfel
Witaj Ciułacz !
Widzę, że zamiast objadać się paczkami
starasz się wykorzystać dynamiczne zmiany na kursie KGHM - podziwiam Twoje pozytywne nastawienie
patrykb / 2013-02-07 19:19
Będzie Ciułacz miał na pączki.
Pozdrawiam
patrykb / 2013-02-07 19:18
Będzie Ciułacz miał na pączki.
Pozdrawiam
warner82 / 2013-02-05 01:07
hej Ciulacz

Dzieki za odpowiedz
Tylko mam problem jak znalesc spolki idace zgodnie z trendem, tu jest problem dla mnie.
Czym sie kierowac przy wyborze, jak interpretowac czy spolka idzie zgodnie z trendem, sam wykres nie wystarczy.
Spolki dywidendowe to takie gdzie SP ma wiekszy udzial bo potrzebuje zlotowek na latanie dziury.
Ale tez sa inne.

dzieki
Ciułacz / 2013-02-05 02:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Werner82 witaj !
Co Ty po nocy nie śpisz? i klikasz o pierwszej w nocy ?
Piszesz
Tylko mam problem jak znalesc spolki idace zgodnie z trendem, tu jest problem dla mnie.
Czym sie kierowac przy wyborze, jak interpretowac czy spolka idzie zgodnie z trendem, sam wykres nie wystarczy.

Fakt faktem że nie pisałem jasno i precyzyjnie tylko trochę na skróty, więc trochę to uściślę.
Pisząc o spółce idącej zgodnie z trendem to miałem na myśli trend indeksu WIG-20 i najprościej aby zobaczyć czy dana spółka idzie zgodnie z trendem to nakładamy na siebie dwa wykresy np:
http://stooq.pl/q/?s=pgn&d=20130204&c=5y&t=l&a=ln&b=0&r=wig20
........................................
Pamiętajmy że nie wkładamy wszystkich jajek do jednego koszyka ;-))
Tu co piszesz to jest sporo racji

Spolki dywidendowe to takie gdzie SP ma wiekszy udzial bo potrzebuje zlotowek na latanie dziury.
Ale tez sa inne.

Bo SP może sypać i zdołuje kurs ale jak spółka płaci dywidendę to za zwyczaj tej kasy nie wyciśnie z kreatywnej księgowości ale na pewno mają kasę.
Odnośnie płacenia dywidendy to jest sporo inwestorów co wola aby spółka zatrzymała zyski i je przeznaczyła na dalszy rozwój, ale ja jednak wolę aby część zysków była wypłacana prawdziwym właścicielom czyli posiadaczom akcji a nie wyprowadzana na psełdo nowe projekty.
warner82 / 2013-02-05 11:14
Hej Ciulacz

Pozno chodze spac. Przebywam w Anglii, praca i tak sobie czesto siedze do 1 w nocy.
Fajnie jest jak spolka placi dywidende z 20-30% uzyskanego zysku, a reszte zainwestuje lub zostawi na kapitale.
Tylko, ze u nas nie ma jeszcze takiej tradycji jak w USA gdzie spolki dziela sie zyskiem kazdego kwartalu. Chociaz aby nas dzielili sie corocznie to juz wystarczy.
Spolka Zywiec tez jest dobra spolka dywidendowa bo przez ostatnie 8 czy 10 lat placila corocznie, ale tam wlasciciel zachodni to bierze co jego.

Pozdro Ciulacz
Ciułacz / 2013-02-05 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Werner witaj !
Powiadasz :
Spolka Zywiec tez jest dobra spolka dywidendowa bo przez ostatnie 8 czy 10 lat placila corocznie, ale tam wlasciciel zachodni to bierze co jego.

Mam ją w drugim portfelu tz emerytalnym bo go prowadzę w ramach konta IKE
http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,135682.html
..................................................
Co prawda płaci dywidendę ale za cały ostatni rok jestem w plecy.
Ale dalej czekam jak po 5 latach tak dalej będzie to się go puści, w miedzy czasie mogą byc przejecie lub inne sztuczki.
Już do pracy muszę się zbierać bo 08:32
Ciułacz / 2013-02-04 23:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rano co ledwie wyszedłem z domu to zwieracze puściły na KGHM, ale tym razem ustawiłem ścisłe stopy bo jak do Piotrka pisałem
wszystko z duszą na ramieniu

Czasy nie pewne to i potelepie ;-)
Chasz dobrze że mi wyjaśniłeś


Skrót chasz, to nie przypadkiem to, że lubię pewne zioło. C#, to obiektowy język programowania. A ponieważ lubię "programerować", stąd moja ksywka.

Bo miałem dziwne ....
Odnośnie
Ciułaczu, a rozważałeś zakup mazdy 6?

Bardziej się skłaniam za autem z Niemiec bo do tego nawet części za 20 lat dostaniesz i skłaniam się za ropniakiem.
Jeden z rodziny kupił jakieś 20 lat temu kombajn zbożowy niemieckiej produkcji z lat 60-ontych, cały rok stoi w szopie i zawsze przed żniwami odpala bez problemów.
Ostatnio coś chyba miał z wtryskiwaczami , ale chyba nie kupił nowych tylko regenerował.
A ja to bym chciał jak z tym kombajnem ;-) bo wpadam do kraju raz czy dwa w roku i chciałbym odpalać od razu ;-))przy takim jeżdżeniu nie zależy mi na ekonomi wiec rozglądam się za większym litrażem.
Mam jeszcze czas bo do kraju wpadnę w połowie Kwietnia.
pietroo / 2013-02-05 08:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć,

A z jakich olokić Polski pochodzisz?

Ładnie przyciąłeś na miedziaku :)) Jak zwykle zresztą :))
warner82 / 2013-02-04 11:36
Hej
Szukam porady w inwestowaniu na gieldzie bo jakos to mi nie idzie. Jakby jakis doswiadczony gracz moglby mi podac pare wskazowek, ktore spowodowaly to, ze zakupione akcje przynioslyby zysk. Obecnie to zaliczam straty. Wskazowki mowiace o tym na co zwracac uwage przy zakupie, np. MACD, RSI, ROC, a moze na cos innego.
Nie wiem czy otrzymam odpowiedz, ale warto sprobowac.
Pomoc doswiadczonego gracza jest przydatna

pozdrawiam
Ciułacz / 2013-02-04 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Warner82 witaj !
Piszesz
Szukam porady w inwestowaniu na gieldzie


mowiace o tym na co zwracac uwage

Hm...
Dobrze że pytasz i szukasz porady czyli masz ochotę sie podszkolić ale to nie takie hop, kilka lakonicznych zdań nie wiele Ci pomoże a może być odwrotny skutek.
Lekcje na skróty ??? hm... to zabiera kilka lat.
Zacznij od jakiejś pożądanej publikacji.
Zawsze daje przykład faceta co kupił samochód a nigdy nie robił żadnych kursów a prawko sobie załatwił i prosi szwagra o poradę na co ma zwrócić uwagę bo od jutra w Warszawie chce zacząć jako TAXI.
A jak chcesz inwestować na kilkanaście lat i tego nie ruszając to wybierz sobie spółki co od lat idą zgodnie z trendem są w miarę płynne i jeszcze płacą dywidendę.
Nawet jak by teraz w 2013 roku sie zakotłowało to masz przed sobą co najmniej 10-15 lat.
To co piszesz

np. MACD, RSI, ROC

to wskaźniki dla spekulantów , czym prostsze inwestowanie tym lepiej bo inaczej spał nie będziesz, chyba że masz czas, predyspozycje i to opanujesz na 100%.
Pozdrawiam
pietroo / 2013-02-04 08:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć.

PGNiG, w którą stronę idziesz? Korekta po ładnym wzroście.
Czy to dla zdrowotności?

Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-02-04 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Obecnie jestem skołowany bo się szykuje spowolnienie gospodarcze ale nasza GPW już sie skorekciła co nie znaczy że nie ucierpi wiec wszystko z duszą na ramieniu.
chasz / 2013-02-02 22:44
Witam Panowie i Panie.
Jak Wam wyszedł interes na Petrolu? Pamiętacie, jakiś czas temu pisałem, że tworzy się formacja wzrostowa nietoperza. Napisałem również, że kluczowa jest wartość 1.19 PLN. Przebicie spowoduje negację formacji. I tak się stało. Również tu straciłem (na szczęście nie są to duże pieniądze).
Ciułaczu, a rozważałeś zakup mazdy 6? Uważam, że to bardzo ładny samochód i bezawaryjny. To moje zdanie.
Aha pisałem również, że KGHM powinien iść na 210, ale coś nie chce. Muszę chyba jeszcze raz popatrzeć, jak na coś wpadnę, napiszę.
A Wy, macie jakieś typy?
DariuszP007 / 2013-02-04 09:30 / portfel
Witam
Niestety ja z Petrola jeszcze nie wyszedłem i szczerze mówiąc mocno się zastanawiam, strata będzie trudna do zaakceptowania (w moim przypadku), ale jeśli będzie dalej spadać trudno, trzeba będzie tą pigułę połknąć.
W sprawie MAZDY6 proponuje rozwinąć temat, gdyż ja też zastanawiam się na nią, jeśli "chasz" ma jakieś doświadczenia chętnie poczytam (ja szukam kombi z benzyną lub lpg)
Pozdrawiam
chasz / 2013-02-04 21:06
Witaj DariuszP007.

Może na początek wyjaśnienie. Skrót chasz, to nie przypadkiem to, że lubię pewne zioło. C#, to obiektowy język programowania. A ponieważ lubię "programerować", stąd moja ksywka.
Dariuszu, jaki rocznik mazdy Cię interesuje? Podaj może e-mail, to coś Ci napiszę (nie będziemy zawalać tu koledze Ciułaczowi). Pełen obiektywizm, dużo plusów i jeden minus (może dwa, niektórzy mówią, że drogi serwis, choć ja tak nie sądzę). Nic nie wiem o lpg, tylko benzyna i diesel.
Pozdrawiam.
DariuszP007 / 2013-02-06 11:20 / portfel
Witaj
Interesuje mnie rocznik 2005-2006 (na taki mnie mniej więcej stać), kombi, raczej benzyna bo słyszałem że disle są droższe w utrzymaniu. Mój mail plusowie@retsat1.com.pl pozdrawiam.
Ciułacz / 2013-02-03 00:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !
Pytasz
Jak Wam wyszedł interes na Petrolu?

Hm ... dobra lekcja ;-)) ale jak to powiadają słępy w karty nie gra a ja kilka srok za ogon łapie to i mam za swoje, no ale dzisiaj jeszcze giełdy nie zamykają;-))
Przyglądając się wykresom nałożonym na siebie Lotosa i Orleanu to jak jak by tam jedna spółka dawała spóźnione sygnały drugiej i ta reaguje z opóźnieniem.
Może mi sie przywidziało ale haszu nie paliłem ;-))
Ciułacz / 2013-02-03 02:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Korekta do powyżej
słępy w karty nie gra

ślepy w karty nie gra
mik0110 / 2013-02-02 14:58 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu i Goście,
tylko się pojawiłeś i od razu UP! :)
gratki za Petrolka, bo wyszedłeś ze smieciucha na dziennym maksie i uratowałeś prawie cwiartkę samochodu... :)
co do poniższej dyskusji o petrosyfku to miałem go kilka razy po kilka minut i chyba nie mam na nim specjalnych sukcesów.
A co do wykresu o którym wspomina Smooth... to wygląda nieładnie od mniej więcej 460 złotych... :))
pozdr z deszczowej i pochmurnej wawy
Ciułacz / 2013-02-02 01:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz dopiero widzę że rano sie sprzedał Petrolek ;-))
Hm... najgorzej jak człowiek chce się za wszelką cenę odegrać , ano, ano ale go będę dalej pilnował.
Ciułacz / 2013-01-31 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mirabud się troszkę skonsolidował i zdecydowałem sie go wziąć do mojego portfela w ramach IFE oraz dobrałem jeszcze fundusz opierający sie na Tureckiej giełdzie ale tym razem z Investors TFI poprzez Alior bank.
Obecnie jest tam ostra korekta ale mam nadzieję że na tym sie skończy.
Ciułacz / 2013-01-31 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Jestem trochę zalatany a że na straganie nic sie specjalnego nie dzieje to walczę na innym froncie a mianowicie w mojej pracy trzaskam nadgodziny bo przy takich mrozach co były ostatnio (-28) to byliśmy zawaleni telefonami a wiadomo że w takich sytuacjach to nikt nie zatrudni nowicjuszy tylko weterani muszą zakasać rękawy.
Niby pozostawiłem mój portfel na samopas ale i tak w takiej sytuacji jaka jest nie wiele można zdziałać.
Tak jak już pisałem zaraz po nowym roku dalej jasno nie widzę , można filozoficznie powiedzieć : stawiać na starannie wyselekcjonowane spółki :-))
Technicznie to na nasz WIG-20 to jest strach patrzeć , może to się zatrzymać na 2425 ???
Wszędzie rysuje się spowolnienie gospodarcze, u nas w kanadzie bankom obniżyli rating bo niby szykuje sie bańka na nieruchomościach.
Z tego co widzę to najpewniejsze w tym momencie to zakasać rękawy i pracować nadgodziny i przykrócić wydatki ;-))
To jak ktoś jest specjalistą w samochodach ( zazwyczaj to wszyscy jesteśmy ) to mi może coś podpowie bo chcę te moje volvo S40 zmienić na BMW 5X lub Merc ML320 , a że a PL jeżdżę 2-5tys rocznie to się rozglądam za rocznikami 2000-2002 i pewnie zechcę potrzymać 5-10 lat.
pietroo / 2013-02-01 19:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,

Polecam X5. Podobno jest świetne auto, mniej się psuje, dobrze jeździ.
Wiem to z opinii użytkowników.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-02-02 01:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Powiadasz
Polecam X5. Podobno jest świetne auto
Ciułacz / 2013-02-02 01:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mnie terz się podoba tylko że na petrolku przepuściłem 50% tego co miałem na to autko przeznaczone ;-)).
No może nie całkiem tak bo to nie z tej samej kieszeni.
smooth / 2013-02-02 11:28 / portfel / Tysiącznik na forum
No to Ciułaczu mamy podobny problem. Też cały czas jeżdżę s40 i mimo swojego wieku jest to najlepsza auto jaki miałem i trudno mi sie z nim rozstać ale też już muszę zmienić na coś większego. Myślę coś w kierunku A6, opel insignia albo właśnie jakiś ekonomiczny SUV. Tu mi sie podoba XC60 ale cena mi się nie podoba :)
Ciułacz / 2013-02-02 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czasem się zastanawiam czy nie lepiej wypożyczyć samochód na lotnisku i nie płacić ubezpieczenia oraz innych stałych kosztów .
smooth / 2013-02-02 11:40 / portfel / Tysiącznik na forum
.... jeszcze o petrolu... nie maiłem, nie mam i nie będe miał...wykres nie wygląda ładnie...hehe... oczywiście posiadacze liczą na podwójne dno ale historycznie patrząc należy kupić jak go właśnie przebije po kilku sesjach.
Ciułacz / 2013-02-02 13:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Tak jest jak powiadasz
historycznie patrząc należy kupić jak go właśnie przebije po kilku sesjach

Trochę przyspałem z zakupem a następnie liczyłem że mają w rękawie drugie info aby jeszcze podsycić gasnący ogień ale pewnie skrywana chciwość mi nie pozwoliła na zaspokojenie sie małym zyskiem ;-))
pietroo / 2013-01-31 09:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A gdzie to Ciułacz się podziewa?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy