Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-11-06 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tydzień na jednym z moich portali ekonomicznych jest wywiad z coraz to innym analitykiem.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201011/05/01-4339806-la-croisade-desesperee-de-la-fed.php
Artykuł jest po francusku ale możecie go przetłumaczyć przez Googol.
Odnośnie wyborów w Stanach to jest pozytywnie nastawiony, ale drukowanie pieniędzy przez FED to jest neutralnie , powiadając że nie brak nam płynności i już bardziej nie obniżymy stopy procentowej, wiec to wiele nie zmieni ale nie pogorszy.Potrzebujemy tylko czasu aby konsumator przyzwyczaił się do nowej sytuacji i zaczął od nowa wydawać pieniądze.
Zapytany w co by obecnie zainwestował 10 000, odpowiada wprost w akcje.
Powiada że : co prawda nastąpiło odbicie ale wzrosty powinny trwać kilka lat.
Preferuje rynek Amerykański ale i Latono Amerykański np Brazylia, co można nabyć poprzez fundusz indeksowy (NY, EWZ).
Z Amerykańskich wymienił:Emerson Electric (NY, EMR),Becton Dickinson (NY, BDX).Dollar Tree (Nasdaq, DLTR).
Ze śląska / 89.200.162.* / 2010-11-06 12:36
To masz dowód Ciłaczu, że w Polsce ostatnio niedobrze się dzieje.
Powiedziałabym tak:
częśc ludzi mimo różnych nadużyc żyje sobie bez stresów i nikt ich nie ukarze. Np.: ostatnio prasa ujawniła łapówkarstwo wśród Prezesów Spółek Węglowych. Prokuratura powinna dogłębnie to sprawdzic a tym, którzy wzięli kasę odebrac częśc majątku. A tymczasem prasa coś ujawnia a prokuratura i sądy dbają, żeby prominenci nic nie stracili. Nie słychac, żeby ktoś z tego powodu został ukarany. A to wierzchołek góry lodowej. Słyszałam ostatnio, że aby dostac pracę w górnictwie ( na kopalni) to kosztuje od 5 do 10 tyś. zl. Ktos wpływowy bierze te pieniądze. I co? I nic.
Natomiest tzw. " szary obywatel" bez znajomości i układów gdy coś zrobi niezgodnie z przepisami to go zniszczą. Kiedy się ma władzę w Polsce np. jest się Posłem, burmistrzem. wójtem prezesem to się jest prawie bezkarny.
Karze się surowo tylko maluczkich. Gdyby policjant ukarał takiego burmistrza np. za jazdę po pijanemu to zwolnią go z pracy i tyle (policjanta oczywiście).
Tak to widzę z bliska.
A w ogóle to pozdrawiam serdecznie.
Ciułacz / 2010-11-06 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gościu ze Śląska.
Powiadają że najważniejsze to wiedzieć na czy się stoi , prawo pisane oraz przyjęte zwyczaje i właściwa ocena sytuacji pomaga podjąć odpowiednią decyzję.
Prasa w pogoni za sensacją wszystko drukuje co może dać obraz że z roku na rok jest coraz gorzej.Ale tak zastanawiając się że za tz komuny to tyle wyrządzono krzywdy społecznej że teraz to pestka, tylko nikt o tym nie pisał.
Porównując sie do innych krajów to pod względem etyki chyba nie jest gorzej ani lepiej, no może z wyjątkiem Niemiec ale oni są wyjątkiem w samym sobie, przynajmniej mogą nam dawać przykład w niektórych dziedzinach.
Odnośnie mojego Fiskusa to już tam dzwoniłem i powysyłam im trochę papierów odnośnie moich dochodów w Kanadzie i będzie spokój, w końcu legalnie zarobiłem i płacę podatki. Jestem pozytywny.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-11-06 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fiskus w PL domaga się wyjaśnień pochodzenia mojego kapitału inwestycji zrobionych od 2005 roku.
Szukają pieniędzy ? czy raczej mają nowe etaty i chcą się czymś zająć?
Hm....
Koleżanka kupiła działkę budowlaną gdzieś pod warszawą jakieś 3 lata temu i chciała dla siebie budować dom .
Niby prosta sprawa bo inni tam budują , ale od niej najwyraźniej chciano trochę kasy wydoić bo na etapie pozwolenia dała sobie spokój, bo w między czasie dostała wezwanie do Fiskusa i ją potraktowano obcesowo jak kogoś co ukrywa dochody przed podatkami musiała dostarczyć źródła dochodów z Kanady przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego i potwierdzone w Ambasadzie Polskiej w Montrealu, co ja odpowiednio kosztowało.Powiedziała sobie stop ani kroku dalej i tak się zakończyły jej inwestycje w PL .
Ciułacz / 2010-11-05 12:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ta poranna mała korekta to jak by zachęta dla tych co ostatnio się nie załapali.
Ciułacz / 2010-11-05 12:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj czytam w PB : Drukarz Ben zagonił nad Wisłę kapitał.
Dla naszego parkietu to dobra sprawa ale dla gospodarki Amerykańskiej to nie za dobrze.Jak już kiedyś wspominałem, ta kasa co ma rozruszać amerykański biznes nie trafia do klasy średniej ( konsumenta ) tylko to tych co już maja wystarczająco pieniędzy na bieżące życie i to inwestują w fundy i inne instrumenty finansowe ,a te z kolei inwestują poza granicami USA.
Amerykańskie spółki co bazują na inwestycjach w Chinach maja się dobrze i dalej się będą mieć coraz lepiej.
Ci co czekają na większa zwałkę albo podwójne dno to chyba już będą powoli zmieniać forum lub zmieniać nika .
Ciułacz / 2010-11-05 01:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Światu już wystarczy tej recesji o oglądanie się na Stany, ludzie zaczynają normalnie żyć i planować zakupy.A Stany na pewno nie zbankrutują tylko trochę dolar im spadnie i w końcu się opłaci produkcja w manufakturach .
Cieszmy się wzrostami puki są bo i na małą korektę przyjdzie czas, ale tym niema co sobie zawracać głowy po później może być ciężko złapać wykres.
Pierwszy tydzień tygodnia zawsze mam urwanie głowy, ale już weekend na karku to będzie luz.
Jutro muszę złożyć zapis na Dragowskiego, ale jeszcze kasę kombinuję, bo mi sporo poszło na ten dom w Chinach.
Jeszcze odnośnie Dragowskiego to w pierwszych notowaniach przypadkowi inwestorzy mogą chcieć realizować zyski co możne trochę zachwiać kursem, ale Ci co wiedzą w co się pakowali to wytrwale poczekają.Taka jest moja opinia na pierwszy rok, a po roku czasu to się zobaczy.
Ciułacz / 2010-11-04 12:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
XXI wiek to era nowoczesnej technologi , niby nic odkrywczego, to wszystko się toczy na naszych oczach i wydaje nam się normalne, ale to jest za szybka jazda jak na starsze pokolenie.Jeszcze w 2000 roku nie miałem internetu a dzisiaj bez internetu to jak bez ręki.Powiem wam że jak mam coś do załatwienia w Polsce to z Kanady mi się lepiej załatwia jak będąc w Polsce na miejscu.
Na szczęście w Polsce nie było masowego bezrobocia , ale np w takich Stanach
jak na bezrobociu jesteś dłużej jak rok i nie możesz wrócić do starego miejsca pracy to nowy pracodawca ma do wyboru sporo młodych absolwentów co mają w jednym paluszku nowoczesna technologię.Niestety jest sporo takich co są przyuczeni do zawodu ale nie mają żadnych dyplomów. Podobno po 55 roku życia już się nie chce wracać do szkoły tym bardziej jak zakończyli edukację na poziomie 6 klasy podstawowej co kiedyś w Stanach było powszechne dla klasy robotniczej a jak ktoś miał High school to było więcej jak w Polsce Technikum.
Tak się nad dym rozwodzę bo to klucz do bezrobocia w USA.
Ktoś powie że za 5 lat problem się sam rozwiąże bo po części będą w wieku emerytalnym, tak to sie zgadza ale ale do tego czasu nie będą zarabiać aby być dobrymi konsumentami i staną się marginesem społecznym.
Są głosy że młodzi co wchodzą na rynek pracy to będą zarabiać dwa razy tyle co te stare roczniki więc dla gospodarki będzie co roku nowy większy konsument niż ten stracony do tego nakręcą inflację aby resztę zrekompensować.Na dodatek dewaluacja dolara zrobi swoje.
Co tu dodać ? Hm...chyba tylko się cieszyć że to Polskę nie dotknęło.
Ciułacz / 2010-11-04 01:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach już wiemy co FED ustalił.
Hmm...
Dotychczasowe amerykańskie programy
pobudzania gospodarki poprzez wydawanie pieniędzy
nie powiodły się.
Teraz zwolennicy tej samej metody interwencjonizmu mówią - program był świetny, ale za mało wydaliśmy pieniędzy. Jak wydamy więcej, to osiągniemy efekt.
http://www.pb.pl/2/a/2010/11/03/Gwiazdowski_decyzje_Fed_nie_pobudza_amerykanskiej_gosp
Z tym stymulowaniem gospodarki w Stanach to faktycznie trochę nie wypał bo masa pieniężna nie dotarła do klasy średniej , tylko okruchy, a największy kawałek tortu przypadł wszelkiego rodzaju spółkom pośredniczącym, a ulica jak nie miała pracy tak jej niema.
Teraz Fed wpompuje w gospodarkę 600 mld dolarów, czy to wiele poprawi ? nie sądzę ale przynajmniej podtrzyma to co jest, czyli przez rok czasu będzie się konsolidować z powolnym wzrostem.A co dalej ? ano właśnie co dalej ?
Dla parkietu mogą być duże zmiany, te spółki co opierają się na produkcji w Chinach dalej będą zbijać kokosowy interes a te co obecnie są na kroplówce to mogą nie przetrzymać.
Ciułacz / 2010-11-03 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już po wyborach w Stanach i zgodnie z przewidywaniami Republikanie zdobyli większość w Kongresie ale jednak utrzymali w Senacie.
Jak to sie ma do parkietu ? Chyba nie wiele bo wszystko już powinno być w cenie.
Teraz posiedzenie FED niby są niezależni ale jednak.....
Mówi się o powstrzymaniu kosztownych reform w dziedzinie ubezpieczeń społecznych , co dla parkietu może być pozytywne ale bez fajerwerków.
Te wybory dla samego Obamy mogą być pozytywne jako przygotowanie do następnej kadencji , bo za niepowodzenia zawsze może obwiniać republikanów co teraz objęli większość w Kongresie, dla ulicy może być ofiarą wstrętnego kapitalizmu, tylko że szeroka ulica może olać następne wybory, czyli brak populistycznych głosów.
mik0110 / 2010-11-02 14:36 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
pogoniłeś pipki drągala, czy obejmujesz?
straszna obsuwka na zakonczenie...
Ciułacz / 2010-11-02 10:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczesna godzina , ja jeszcze czasu nie przestawiłem na zimowy, dopiero w przyszłym tygodniu.
mik0110 / 2010-11-02 20:40 / portfel / Tysiącznik na forum
witka Ciułaczu,
o widzę, że boryszka nabyłeś... ja też... :)
wygląda tak jakby miał zamiar ruszyć...
pozdr
yania / 89.74.68.* / 2010-11-02 11:37
Ciułacz, pomóż. Czy dobrze liczę PP Drągowski: 10000/2,5=4000*1,5=6000. Czyli muszę zapłacić 6000 zł przy wykupieniu PP. Pozdrawiam serdecznie. Dobrego dnia życzę.
Ciułacz / 2010-11-02 17:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja jeszcze w pracy, część PP sprzedałem a część wykupię.
Za każdą PP możesz wykupić 2,5 akcji po 1,5 zł.czyli jak masz 10000 to do objęcia 25000 X 1,5zł co jest sporo kasy. Zapisą są do Piątku włącznie i przy zapisie pacisz .
Pozdrawiam
Ps .najlepiej zadzwoń na Info linię bo mogę Cię wprowadzić w błąd
yania / 89.74.68.* / 2010-11-02 19:42
Bardzo dziękuję. Zdążyłam sprzedać większość. Coś mnie "zaćmiło" z tym przeliczaniem.
Jesteś super, Ciułacz. Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
Ciułacz / 2010-11-02 23:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No już po pracy jestem w domciu.
Wygląda mi na to że ta emisja była robiona pod prezia bo on z rodzina ma około 80% akcji czyli tyle miał PP, więc to oni to sprzedawali a na koniec jeszcze chcieli na siłę sprzedać bo chyba mieli jeszcze za duże, dlatego tak poleciało.
Nie wiadomo dokładnie co oni maja w planie, ale w przeszłości były niezłe jazdy, tylko w takich przypadkach jest problem z podjęciem decyzji wyjścia.W najgorszym wypadku posiedzimy tam z rok.
Ja kupowałem po 47,48,49 gr licząc na okrągło 50 gr i do tego 3 akcje po 1,5 zł to jest razem 5 zł a obecny kurs jest po 2,16zł razy 3 to nam daje 6,48 zł co zysku wychodzi na jedna akcje 0,49 zł .
Ale to jest na dzisiaj, a jak będzie to jeszcze zobaczymy.
Jak z tym liczeniem coś pokićkałem to się nie zwiędnę.
Ciułacz / 2010-11-02 10:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zlecenie na Borka wpadło na otwarciu tak jak sobie zaplanowałem.Z borkiem to bym powiedział : chytry dwa razy nie zyska.A czemu tak powiem ? ano od dawna jakieś półtora roku miałem go na oku ale zaczął tak rosnąć że go nie mogłem dogonić, wiec uznałem to za przerośnięte i chciałem zobaczyć kilkuprocentową korektę , a tu nic i nic, czym bardziej rosło tym bardziej korekta się stawała oczywista. Na otarcie łez ;-) pocieszam się że w tym czasie trochę zarobiłem na innych walorach.
Teraz patrząc na wykres :
http://stooq.pl/q/?s=brs&c=5m&t=l&a=lg&b=0
Widać że co miesiąc ktoś ostro kupuje podnosząc kurs i przez to utworzyły się schody, czyli teraz właśnie jest prawie ostatni moment aby wskoczyć przed wejściem na następny schodek.
Ciułacz / 2010-11-01 23:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trzeba przyznać że Amerykański parkiet trzyma sie dobrze przed wyborami i posiedzeniem FEDu
Ciułacz / 2010-10-31 01:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pierwszy szpital na GPW ?
Coś mi się wydaje że to szukanie dawców kapitału, niechby taki szpital wypłacił dywidendę to się podniesie krzyk że zdzierają ostatni grosz z chorego aby inwestorzy nabijali kapsę.
Pooh / 2010-10-31 02:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
W branży mówi się, że jeżeli ktoś ma 4 bańki na wejście, to nic tylko wchodzić w prywatyzację.
Mam mieszane uczucia - boję się nieco "dzikiego zachodu", czyli np. odsyłania chorych z "mniej dochodowymi" chorobami do innych szpitali.
Z punktu widzenia najemnego pracownika kwalifikowanego - wsio rawno, kto płaci.
A robota jest nie do przerobienia tak w sektorze prywatnym jak i państwowym.
Pzdr.Q
Ciułacz / 2010-10-31 15:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poohatek witaj !
To jest prawdziwy dylemat w tej branży

Mam mieszane uczucia - boję się nieco "dzikiego zachodu", czyli np. odsyłania chorych
z "mniej dochodowymi" chorobami do innych szpitali.

Podobnie z ilością godzin pracy , choćbyś pracował 24 godziny na dobę, to i tak nie zdążysz obsłużyć potrzebujących a wiesz że ktoś inny tego nie potrafi i będą musieli poczekać.
Jedyne pocieszenie to to że ta branża tak funkcjonuje i idziemy z trendem.
Pozdrawiam
enzo 1 / 2010-10-31 20:50
W chwili obecnej nie jesteśmy w US wiec biznes ten oparty o NFZ nie daje możliwości
dobrego zwrotu kapitału ale te przemyślenie tycza się ogółnie funkcjonowania szpitali w socjalistycznym sytstemie europejskim ,nie znaczy to że medycyna w pewnych działkach lub farmacja albo technologie medyczne nie dają w efekcie dobrej stopy zwrotu
Jednak jet to obarczone dużym stopniem ryzyka na pewno nie szpitale ogólne i usługi świadczone szerokim rzeszom
Ciułacz / 2010-10-31 23:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Enzo witaj !
Tak masz racje

biznes ten oparty o NFZ nie daje
możliwości
dobrego zwrotu kapitału

Ze społecznego punktu widzenia bardziej będzie akceptowane

jeżeli ktoś ma 4 bańki na wejście

zainwestować to w papiery i kasować dywidendy a samemu się realizować na państwowych posadach.
Ciułacz / 2010-10-30 17:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że maszynka do robienia pieniędzy ( HFT ) wszystkich korci.
Odpowiadając na pytania studentów Wydziału Zarządzania
UW szef GPW stwierdził, że już wkrótce na GPW będą stosowane HFT – systemy
wysokiej częstotliwości. Ludwik Sobolewski spodziewa się ich wprowadzenia od 2012 r.
http://www.pb.pl/2/a/2010/10/29/Sobolewski_Londyn_i_Nowy_Jork_sa_pod_wrazeniem_GPW
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy