Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-10-30 14:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mamy cotygodniowy komentarz analityka na finansowym portalu w Montrealu.
Jest bardzo defensywny jak na mój gust.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201010/29/01-4337537-americains-soyez-gentils-avec-le-banquier.php
..............................
Niestety jest po francusku ,
Jak zwykle jest pytanie do anala :co byś zrobił z $10 000 do zainwestowania.
Facet odpowiada :
...........................................
Je garderais 25% en encaisse, 25% en obligations gouvernementales et corporatives de très bonne qualité échéant dans moins de 3 ans, 25% en actions canadiennes (façon indirecte de profiter de la croissance de la Chine et de sa demande de ressources naturelles) et 25% dans le marché boursier américain, mais avec un biais vers les secteurs de croissance comme les technologies de l'information et les soins de santé qui sont fortement sous-représentés à la Bourse canadienne.
...........................................
25% zachowam w gotówce,
25% w dobrej jakości obligacjach rządowych i instytucjonalnych, z realizacją poniżej 3 lat,
25% w akcjach spółek kanadyjskich surowcowych co by mogły korzystać z zapotrzebowania wzrastającej chińskiej gospodarki.
25% w akcje amerykańskie, jak media , nowoczesne technologie , opieka zdrowotna.
Pytany czego by się wystrzegał , odpowiada:
Obligacji rządowych niektórych niektórych państw europejskich np. Irlandia i Grecja.
Facet jeszcze postraszył mówiąc :
..........................
Il n'est pas exclu que certains pays fassent faillite
................................
Czyli powiedział : Nie jest wykluczone że niektóre państwa zbankrutują.
Ja osobiście uważam że w tym ostatnim zdaniu to przesadził.
Oraz w dobie tanich kredytów ,trzymanie 25% w gotówce to jak gotowość do większej recesji.
Ciułacz / 2010-10-30 00:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
Pytasz :
czemu własnie orco?

Zanim się nie obkopię to nie powinienem nic nie powiedzieć , a wręcz powinienem spółkę dołować ;-) ale tu nikt nas nie podsłucha to Ci powiem moją filozofie, na ten temat.
Orco 10 lat temu lepiej stała od DAXa i od GPW co możesz zobaczyć na wykresie:
http://stooq.pl/q/?s=opg&d=20101029&c=10y&t=l&a=lg&r=dax+wig20
Giełdy nurkowały trawione kryzysem a po ORCO to spływało jak po kaczce, ale zachciało im się zrobić ekspansje na Polskę i inne demoludy na co się zadłużyły, i w końcu przyszła kryska na Matyska.
W roku ubiegłym byli na krawędzi bankructwa, zrobili restrukturyzację i się dalej kisiło ale ten ostatni kwartał byli dobrze na + i na ten możne będzie na +.
Jak się z tego wygrzebią to maja dobry potencjał wzrostowy.
http://stooq.pl/q/?s=opg&c=10y&t=l&a=lg&b=0
Znamy takiego co by na to powiedział upadły anioł, tylko On za deweloperami nie przepada.
Pozdrawiam
mik0110 / 2010-10-30 21:51 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
wykres rzeczywiście przekonujący...
piszesz:

Znamy takiego co by na to powiedział upadły anioł, tylko On za deweloperami nie
przepada.

tu się z Tobą nie nie zgodzę bo ronsona jednak ma...
pozdrowka z cieplutkiej Warszawy
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2010-10-30 23:41
Mike, masz rację , jednak ma Ronsona, a tak naprawdę to ma prawie zrównoważony portfel, tylko z medycznymi słabo, ale się ostatnio rozglądał za upadłym aniołem w tej dziedzinie.
Ciułacz / 2010-10-29 12:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zarobki w Kanadzie za ostatnie 12 miesięcy podskoczyły o 4,4%, do tego niska inflacja oraz niskie oprocentowanie hipotek to ludziska nareszcie wiedzą po co żyją.
W południe wszystkie restauracje są pełne bo już nikomu nie chce się robić kanapek w domu, namnożyło się wszelkiego rodzaju akwizytorów, czy doradców co to kiedyś pracowało w manufakturach a teraz praca w fabryce to be, bo wszystko jest z Chin
Kto teraz nie wie jak się ustawić to przegrał życie, Przecież tak nie będzie wiecznie , kiedyś i w Chinach wszystko podrożeje, a na dodatek oni wykupią nasze fabryki i się ukróci.Puki co to mamy w zapasie jakieś 20-40 lat, jak nie będzie jakiejś zawieruchy.
Ciułacz / 2010-10-29 01:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Są tacy analitycy w Kanadzie i Stanach co wzniecają niepokój odnośnie przyszłej interwencji Fed.
Np czytamy : est-ce le temps de vendre ses actions?

Czyli : czy to jest czas aby sprzedać swoje akcje ?
Straszą że inwestorzy mogą być zawiedzeni słabą interwencją Fedu i zaczną realizować zyski.
Od siebie dodam że takie krakanie to może sie udzielić, ale zwałki nie będzie.
Ciułacz / 2010-10-29 00:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj rano przed pracą , a u was kolo południa szarpnąłem trochę ORCO, nie tyle ile chciałem ale mi zaczęło uciekać i złapałem ile było pod ręką .
mik0110 / 2010-10-29 18:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Orco?
czemu własnie orco?
a swoją drogą gratki za niezłą wyczutkę!
ostatnio masz tylko złote strzały.... :)
niech hossa będzie z Tobą...
Ciułacz / 2010-10-28 20:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Statystyka bezrobocia się polepsza w Stanach .
Czy to kiełbasa przedwyborcza ? Zresztą kiedyś się musi poprawić nie może być ciągle 10% tam niema takich zasiłków jak w Kanadzie.Ludziska w końcu muszą się chwycić za 50% poprzedniej wypłaty.Może i dobrze bo by to stymulowało do siedzenia na socjalu.
mik0110 / 2010-10-28 21:00 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
zapis na GPW zrobiłeś?
zaraz, a Ty dziś nie w pracy? :)
Ciułacz / 2010-10-29 00:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 witaj !
Zapis na GPW zrobiony.

zaraz, a Ty dziś nie w pracy?

W pracy byłem ale jako że jestem w serwisie do domu klienta to czasem wpadam do domu w ciągu pracy.Taki mały przywilej ;-)
Kiedyś woziłem ze sobą laptopa i na parkingach przed McDonaldem zawsze mogłem wejść na internet.Ale teraz się już nie szarpię i nie gram na DT, jak wiosną 2009 odrobiłem straty to już mi nigdzie się nie spieszy.
Pozdrawiam
mari40 / 2010-10-29 18:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułaczu :)
Lubię czytać Twoje wpisy chociaż rzadko się odzywam,bo jak mówił mój Tato" jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nie mów nic".Cieszę się,że udało Ci się odrobić straty to napawa mnie optymizmem,że mi też się uda :) -Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-10-28 01:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie ceny domów lekko wzrosły pomiędzy Lipcem a Sierpniem +0,2%
Ciułacz / 2010-10-28 01:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nowe domy w Stanach sprzedają się coraz lepiej +6,6% za Wrzesień w stosunku do Sierpnia.
Lubię ten wskaźnik.
Ciułacz / 2010-10-28 01:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach spółki mają sporo kasy w zapasie, podobno około 1000 miliardów dolarów , ale nie wygląda na to że będą chcieli , zwiększyć działalność np zatrudniając więcej ludzi , czy inwestycję w rozbudowę parku maszynowego.
Raczej będą wydawać na przejęcia czy zakup akcji.
Czyli dalej bezrobocie.
Zaczerpnięte z :
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/etats-unis/201010/27/01-4336728-les-entreprises-americaines-ont-1000-milliards-dans-leurs-coffres.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS8
Ciułacz / 2010-10-27 12:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wpadało by powiedzieć : strong bayy , ale bądźmy ostrożni
W bp czytamy :
Wyłoniliśmy aż ośmiu kandydatów na "rakiety" parkietu. Sygnałem do zakupów może okazać
się pozyskanie inwestora, zawarcie dużego kontraktu czy akwizycja. Co ciekawe, wśród
wytypowanych spółek są tegoroczni liderzy wzrostów. Chodzi o Amikę i Boryszew.
Według Tomasza Jachowicza, analityka z DnB Nord, Amica to potencjalny cel przejęcia
przez zagraniczny koncern BSH. Jego zdaniem, na rynku pojawiają się sugestie, że światowy
potentat może wejść w alians z wielkopolską spółką, by mocniej zaistnieć na rynku. Z
kolei Boryszew może przejmować i dalej rozbudowywać grupę.

Wśród wytypowanych znalazły się jeszcze spółki: ABC Data, Cormay, Centrozap, Kopex,
Otmuchów oraz Stąporków.

http://www.tinyurl.pl/?MoP1dWjo
Ciułacz / 2010-10-26 23:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobre wyniki spółek w Stanach będą się sypać ale to nie znaczy że dla ulicy kryzys się skończył. Spółki robią profity bo sprowadzają podzespoły z np Chin albo całą produkcje tam przeniosły, a Amerykanie dalej pracy nie mają.
Sektor finansowy świetnie prosperuje i ci co dalej tam maja pracę to sobie po cichu chwalą. Obecnie jest trochę zamieszania z przejęciami nieruchomości co to niby procedury byłe nie w pełni legalne , ale to potrwa bo by adwokaci nie zarobili.
Jest trochę obaw o spadek kursu w związku z wyprzedażą nowych obligacji, ale to trochę, psychologicznie bo kapitał nie ucieknie z parkietu aby kupować obligacje.
Instytucjonalni to maja pewne szablony i nie przekraczają swoich proporcji, a jak chcą kupić się wcześniej do tego przygotowują.Ulica tego nie kupi a jak już to nie sprzeda na to akcji.
Ciułacz / 2010-10-27 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego dodam że w Stanach na razie to nie widać jak zmniejszyć bezrobocie.Najlepsze wyjście jak by w Chinach podniesiono płace o 500% licząc w dolarach, ale wiemy że tak się nie stanie i w dodatku kurs chińskiej waluty jest przyklejony do dolara wiec stare zagrywki kursem dolara nic nie dają, a spekulanci walutowi kombinują jak by tu Chiny wydoić, a tu nic.
Ciułacz / 2010-10-25 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wybrane spółki zagraniczne zmierzające na GPW
http://www.inwestycje.pl/ipo/wybrane_spolki_zagraniczne_zmierzajace_na_gpw;104498;0.html
kupić nie kupić ale zapoznać się warto.
Ciułacz / 2010-10-25 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Koniec roku bliski, przydała by się rewizja naszych poczynań:
Sprawdźmy sobie czy mamy IKE czyli Indywidualne Konto Emerytalne na full, bo rok ucieka i nie można do tyłu . W tym roku limit chyba jest ponad 8tys zł i tak co rok to sie uzbiera.
Jak obecnie mamy jakąś spółkę na czerwono to zrealizować straty bo to dobrze do naszych podatków.
Ciułacz / 2010-10-25 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę przypomnieć że IKE to nie tylko mozolne zbieranie na emeryturę.
W ramach IKE otwieramy rachunek brokerski i możemy handlować akcjami jak by na zwykłym rachunku brokerskim. Zaleta to że nie płacimy podatku.
Pisze o tym bo sam od niedawna mam ten rachunek w ramach IKE i myślałem że ja tylko gamoń i niewidem o rzeczach wszystkim znanych, ale jakie było moje zdziwienie kiedy będąc w małym oddziele DM Banku Zachodniego gdzie to chciałem założyć, facet nie wiedział tylko musiał dzwonić do centrali.
bebe / 2010-10-27 07:42 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

2010-10-25 13:44:55 | Ciułacz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Muszę przypomnieć że IKE to nie tylko mozolne zbieranie na emeryturę.
W ramach IKE otwieramy rachunek brokerski i możemy handlować akcjami jak by na zwykłym
rachunku brokerskim. Zaleta to że nie płacimy podatku.

witaj ciułaczu...
dobrze, że napisałeś o tym,... bo prawdę mowiąc nie za bardzo sie tym wczytywałam i interesowalam....- ale jak piszesz o dzialaniu../handlowaniu/..- na tym rachunku IKE, to się zainteresowalam..;-)
musze popytać u siebie w BM...;-)
pozdrawiam serdecznie...iii... zielonego portfela...;-)
mari40 / 2010-10-25 14:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W moim banku to nawet zwykłego brokerskiego rachunku nie umieli otworzyć - odsyłali mnie jeden do drugiego nawet mam tam osobistego doradcę z racji tego,że miałam kiedyś pokażną sumkę na funduszu -niestety stopniała- śmiechu warte - doradca a rachunku otworzyć nie umie co dopiero doradzić coś na temat IKE :)
Ciułacz / 2010-10-25 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego muszę sprecyzować:
W roku kalendarzowym suma wpłat na IKE nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 3-krotności prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na dany rok. W roku 2010 kwota limitu na IKE wynosi 9 579 zł.
smooth / 2010-10-25 14:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj....

W Polsce nie ma tradycji oszczędzania samemu na emeryturę to raz, a dwa to że znakomita większość Polaków nie ma po prostu na to kasy. Stąd taka mała popularność owych IKE, to i sprzedawca się nie zaznajomił.
Jest jeszcze inna sprawa. Mianowicie sporo ludzi, w tym i ja nie ufa, że jakiś przyszły rząd nie położy na tej kasie swojej łapy.

pozdrowienia
smooth / 2010-10-28 08:29 / portfel / Tysiącznik na forum
tu coś na potwierdzenie:

http://www.pb.pl/2/a/2010/10/27/74_proc__Polakow_nie_ma_oszczednosci
Ciułacz / 2010-10-28 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Przyznaje rację !
Oszczędności to nie na dziś , na dziś to walka na przetrwanie, możne trochę przesadziłem.
Ale z innej strony to Ci powiem że z nawykiem do oszczędzania to nie było tak źle ,
Przypomnijmy sobie tz książeczki mieszkaniowe, to było naprawdę oszczędzanie z inwestycją w nieruchomości.
A powracając do przygody mojego zakładania IKE to muszę przyznać że jestem zadowolony z tego doradcy co mnie obsługiwał, bo miał dużo cierpliwości i pomimo nie znania tego produktu ,to mnie nie odprawił z kwitkiem.
Generalnie to powiem że obecnie obsługa w wszelkiego rodzaju biurach jest o wiele przystępniejsza ,nie jak kiedyś co klient przeszkadzał w funkcjonowaniu biura.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-10-24 23:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze zapisu na GPW nie zrobiłem a czasu nie wiele. Przymierałem sie na wiele sposobów a tu widzę że tego wiele nie kupi, tylko 100 akcji, czyli niema co się zastanawiać tylko brać.
Dalej myślę o Dragowskim , coś mnie ciągnie do spekulacji, może to ze sentymentu do nieruchomości ? bo oni w nieruchomościach.
Ciułacz / 2010-10-24 14:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKO BP , co dalej ? Całkowita prywatyzacja ? a jak by to się miało na
do jego kursu na parkiecie ?
W pierwszej chwili to możne być lekkie załamanie kursu, a możne brak wzrostów, ale na longa to przejdą przez to jak burza.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy