Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-10-19 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze sie nie mogę pozbierać po wakacjach, bo przyspałem Dragowskiego.
Przed wakacjami widząc zbliżającą sie nową emisję miałem go na oku.
Dragowski to spółka spekulacyjna, dawała ostre jazdy.Obecnie jest w dołku i powinna sie odbić.
Spółka prowadzi handel nieruchomościami, a jak to o handlarzach powiadają że to kalkulatorzy i były plotki że to oni sami podkręcali kurs spółki bo w ich rękach jest chyba z 80% akcji.
Jak by tak naprawdę było to mogą być jazdy w dwie strony.
Ciułacz / 2010-10-19 00:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze o PKP BP poniżej pisałem że w Środę będzie się można zdecydować czy zatrzymać akcje cze je sprzedać przed dywidendą.
Dobrze że Dociekliwy to zauważył że Sobotę policzyłem jako dzień roboczy.
Więc Nie Środa ale Wtorek .
Ciułacz / 2010-10-18 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKO BP zbliżamy się powoli do dywidendy.
Bank informuje, iż nastąpi wypłata dywidendy na zasadach określonych w uchwale
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia nr 39/2010 w sprawie wypłaty dywidendy za 2009 rok. Zgodnie z
treścią tej uchwały dywidenda za 2009 r. wynosi 1,90 zł brutto na jedną akcję. Dniem dywidendy
jest 23 października 2010 r., a dniem wypłaty dywidendy 20 grudnia 2010 r.

Czyli już tuż tuż !
W takich sytuacjach zawsze stoimy przed dylematem czy sprzedać w ostatniej chwili przed dywidendą bo i tak ja odetną? czy nic nie robić i pogodzić się z tym
że po DD odetną dywidendę od kursu akcji oraz może być lekka zwałka.
W tym roku inwestorzy po zaliczeniu wzrostów przed dywidendą może będą chcieli częściowo wyjść z PKO BP a by mieć kapitał na GPW ? Jednoznacznej odpowiedzi nikt nie zna, ale warto sie nad tym zastanowić.
Jak patrzę w kalendarz to by wyglądało że w Środę 20 Października jest dniem ostatecznym czy sprzedamy PKO BP przed DD i nie dostaniemy dywidendy czy może jednak nic nie robimy bo mamy na longa.
Z pewnością będą tacy co sprzedadzą w Środę rano i odkupią we wtorek bo może być mała korekta.
Przy wszelkiego rodzaju spekulacjach należy pamiętać że fiskus zaciera ręce na nasze zyski, a nic sprzedając w danym roku fiskalnym to jak nawet mamy 1000% zysku to i tak nic nie zapłacimy.
Trochę sie rozpisałem ale dzisiaj do pracy
dociekliwy / 2010-10-18 13:45 / portfel / Tysiącznik na forum

Jak patrzę w kalendarz to by wyglądało że w Środę 20 Października jest dniem ostatecznym

to ze strony GPW
Emitent PKOBP
Kod ISIN PLPKO0000016
data ustalenia praw 19-10-2010
Waluta PLN
Data walnego 23-07-2010
Data wyplaty 20-12-2010
Ex-date 20-10-2010
Dywidenda na akcję 1.9000
pozdrawiam
Ciułacz / 2010-10-19 00:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dociekliwy witaj !
Widzę że ja policzyłem Sobotę jako dzień roboczy !
Pozdrawiam
dociekliwy / 2010-10-19 15:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Ciulacz
ja nigdy sam nie licze
zawsze z rana wchodze na strone
www.gpwinfostrefa.pl
i klikam po lewej w kalendarium OnP (operacje na papierach)
pozdrawiam.
Ciułacz / 2010-10-18 02:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam po wakacjach !
Cały tydzień sobie odpuściłem, ale parkiet nie stoi w miejscu.
W moim przypadku to nie wiele się zmieniło.
Obecnie może zacząć się robić zamieszanie z prywatyzacją GPW.
To jest spory kapitał do upłynnienia a skąd wziąć na to kasy ? OFFy mogą mieć w płynnych obligacjach ale nie były za bardzo przygotowane na taki wydatek bo to szybciej przyszło jak myśleliśmy co może się wiązać z wyprzedażą nie wygodnych spółek, czyli lekki spadek ?
Dla inwestorów z ulicy to nie jest popularne ale z kolei dla niedzielnych leszczy to nadzieja na parę groszy.
Jeszcze jesteśmy za daleko aby ocenić czy na zapisach się da zarobić.
Na longa spółkę warto mieć.
mik0110 / 2010-10-18 10:41 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
brakowało Cię przez ten tydzień...
co prawda pod Twoja nieobecność pilnowalismy straganu, a szczególnie komuszka więc chyba nie jest najgorzej...:)
jak sie udał urlop?
pozdr zw słonecznej ale zimnej wawy
Ciułacz / 2010-10-18 12:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik 0110 witaj !
Pytasz
jak sie udał urlop?

Urlopik marzenie ;-) i po takim stwierdzeniu to czytającym się buzia uśmiecha,puszczając wodze wyobraźni.

Czyli nic złego mi się nie przytrafiło ludzi co spotkałem na mojej drodze , to byli życzliwi i przyjaźnie nastawieni.
Byłem nastawiony na dopilnowanie moich inwestycji w nieruchomościach w PL
bo przez przypadek stałem się obszarnikiem i sporo gruntów rolnych dzierżawie miejscowym rolnikom.Oraz odwiedzenie mojej rodziny.
Suma sumarum to pod palmami nie nie leżałem ale i chociaż byłem bardzo zajęty to i tak było fajnie.
mari40 / 2010-10-18 11:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułaczu -myślę,że wróciłeś z nowymi siłami i pomysłami -pozdrawiam serdecznie:)
Ciułacz / 2010-10-18 12:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mari40 witaj !
To fakt że po takim oderwaniu się od codziennego wpatrywaniu w wykresy, mały urlopik pozwala na zobaczenie tego wszystkiego z lekkiego dystansu.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2010-10-08 16:31
No to życzymy Ci szczęśliwej podróży. Wracaj do nas szybko.
Aż Ci "zazdroszczę". Dobrze byłoby gdzieś wyjechac na tydzień.
Ciułacz / 2010-10-08 13:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze dzisiaj idę do pracy ale jutro to już w samolot.
Na tydzień czasu się oderwie od codziennej sielanki ;-) , a parkiet ? poczeka.
Ciułacz / 2010-10-08 11:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Firmy zajmujące się tzw. transakcjami wysokich częstotliwości (HFT) to nowa siła co wkracza na naszą giełdę albo chce wkroczyć. Jak na razie przeszkodą są prowizje oraz przepustowość no i płynność.
Wyobraźmy sobie tysiące zleceń na daną akcję są w ciągu sekundy składane i anulowane, co z paraliżuje systemy transakcyjne.
Od tego się nie ucieknie bo na pewno już tu są tylko w fazie experymentu i aby sobie rynek zaklepać.
Jaki to wpływ na przeciętnego klasycznego DT, to tak jakby płacił dodatkowy podatek czyli rocznie mu uszczkną kilka czy kilkanaście procent. A dla inwestora co robi zlecenia raz w miesiącu próbując zaliczać górki i dołki to nie wiele.
Artykuł na ten temat można poczytać :
http://gielda.onet.pl/kowboje-wysokich-czestotliwosci-zarabiaja-na-grosz,18726,3727310,1,news-detal
Ciułacz / 2010-10-08 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dolar w górę to surowce na dół ,bo za nie trzeba płacić zielonymi.
Le bénéfice d'Alcoa chute de 21% , czyli spadek zysków w Alkoa o 21%.
Spadku sie spodziewano ale nie o tyle.
crédits à la consommation a reculé de 1,7% , czyli zakupy na kredyt zmniejszyły sie o 1,7% . Generalnie to dobrze ale to świadczy o słabej koniunkturze ale parkiet to możne źle odebrać.
Czyli na Piątek nie najlepsze widoki .
smooth / 2010-10-07 14:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Przez alkohol i papierosy w naszym kraju umiera dziennie więcej osób niż do tej pory przez doplącze. To jakoś nie powoduje zamykania sklepów z alkoholem i papierosami a to dlatego ze głównym tego beneficjentem jest skarb państwa. Jeśli by sie zalegalizowało miękkie używki nie było by takiego problemu, państwo by miało nad tym piecze i pieniądze.i stac by je było na skuteczne środki na ochronę małoletnich przed tymi nałogami.
Czemu więc sie tego nie zrobi? Bo na czymś musi zarabiać półświatek powiązany z politykami.
Także to co sie teraz dziej to zwykłe zagrana pod publike. Nic tak nie jednoczy jak wspólny medialny wróg. Afera z krzyżem sie skończyła to teraz mamy dopalacze.
Przypuszczam że już publicznie skazany właściciel tego interesu bedzie walczył bo działał zgodnie z prawem, wygra procesy tylko wtedy media o ty wspomną na ostatnich stronach gazet.
Ciułacz / 2010-10-07 22:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Moja osobista opinia na temat środków odurzających z alkoholem i papierosami włącznie jest jednoznaczna i utopijna : dzieci i młodzież do 18 roku życie nie powinna tego używać, a idealnie do momentu jak
przestaną rodzić dzieci. Jak już przestana się rozmnażać to niech się trują czym chcą.
Pozdrawiam
smooth / 2010-10-07 22:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej Ciułaczu!

W pełni Cie popieram ale żeby to w kontrolować to trzeba zezwolić na legalną sprzedaż takiego towaru i wtedy stosować drakońskie kary za sprzedaż nieletnim.

pozdro
Ciułacz / 2010-10-08 00:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, dlatego napisałem
utopijna
Ciułacz / 2010-10-07 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czyli musi być dziura w Polskim ustawodawstwie że jak to kiedyś powiadano można sprzedawać nawet g... w złotym papierku.
Tak przypuszczałem że to są środki odurzające tylko nie sądziłem że można było sobie otworzyć kiosk do sprzedaży tego .
Tak to bywa jak się walczy z urojonymi problemami a narkotykami niema komu się zająć.
Dzieki za wyjaśnienia.
Temat - dopalacze / 78.133.214.* / 2010-10-07 07:02
Dopalacze to środki chemiczne podobne do narkotyków z tym, że do końca nie jest wiadomo jaki jest ich skład chemiczny, dlatego niebezpieczne. Łatwiej dostępne niz narkotyki.
Ale może ktoś jest lepiej zorientowany.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-10-07 12:26 / portfel / Tysiącznik na forum
do dopalaczy dodaje sie farby kleje rozpuszczalniki, srodki trujące na owady i wiele wiele innych, podpisuje sie ładną nazwą i gotowe, młodzież przychodzi i kupuje byle szumiało w głowie, później sie chwalą kto co wziął i ile i jakie miał jazdy po tym.......
to co biorą indianie jest chyba mniej szkodliwe....
Ciułacz / 2010-10-07 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ...he ...
to co biorą indianie jest chyba mniej szkodliwe....

fajka pokoju czyli tz Maryśka.
Podobno że obecnie trawka ma 10 X większą moc jak kiedyś bo plantacje są pod szkłem i dodają odpowiednich nawozów aby lepiej rosło.
Nawet te co rosną w szczerym polu pomiędzy kukurydzą ,to są zasilane odpowiednimi nawozami co im daje odpowiednią moc.
Na szczęscie nie znam tego z autopsi ale z prasy.
Pozdrawiem
CIERPLIWY GRACZ / 2010-10-07 12:26 / portfel / Tysiącznik na forum
spustoszenie młodego organizmu gwarantowane......
Ciułacz / 2010-10-07 02:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może ktoś mnie uświadomi co to są dopalacze i w jakiej formie one są dostępne ?
CIERPLIWY GRACZ / 2010-10-07 12:29 / portfel / Tysiącznik na forum
tabletki, płyny wszystko co wyobraźnia producentowi podpowiada.....biznesem tym rządzi mafia...jak ktoś trafi na czyste narkotyki to ma szczescie....
mari40 / 2010-10-07 08:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułacz :) Dopalacze to przynajmniej dla mnie tylko inna nazwa ale to narkotyki.Nikt nie zadał sobie trudu aby zbadać do końca dopiero gdy tyle dzieciaków truje się tym codziennie ruszyli dup... Nawet w mojej małej mieścinie jest od roku sklep z tym świństwem i najlepsze,że całkiem blisko gimnazjum.Ludzie protestowałi więc właściciel wymówił dzierżawę dopalaczom i wiesz gdzie się przenieśli - wynajeli budynek obok Domu Kultury.Moje córki jak opowiadają co dzieje się w gimnazjum to głowa boli -powinni coś zrobić z tym gównem. Pozdrawiam :)
Ciułacz / 2010-10-07 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mari40 witaj !
Dzieciaki powinny być pod ochroną państwa a nie pozostawione na pastwę losu czy zdegenerowanych rodziców.
Tu w Montrealu też mamy problemy z narkomania itd. ale przynajmniej mamy specjalną organizacje od ochrony dzieci co ma do dyspozycji wydzieloną policje, jak dzieci robią wykroczenia to oni się tym zajmują, a jak rodzice nie są w stanie spełnić swojej roli to są im dzieci odbierane.Czasem do przesady bo wystarczy że sąsiad zadzwoni że słyszał przez ścianę krzyki bitych dzieci to w półgodziny są na miejscu i zabierają dzieci do badania czy były bite a jak faktycznie były bite to są następstwa.
Nie będę się rozpisywał bo bym zamienił inwestycyjne forum na obyczajowe ;-)
Pozdrawiam.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-10-06 13:35 / portfel / Tysiącznik na forum
wiedza którą chcesz sie dzielic jest warta majątek, trzeba ją tylko umiejetnie stosować, bedzie wiele jeszcze hoss i bess (nie wiem czy tak można pisac) przed nami a wiedza zostaje na zawsze....i bedzie ją mozna wykorzystać w zależnosci od sytuacji i zarobić kupe kasy....wiedze o indianach przekaże moim dzieciom kiedyś (jak bede miał)....
ludzie płacą ciężkie pieniądze za doradców finansowych (pseudo doradców głownie po szkołach ale bez doświadczenia), a starzy wyjadacze tacy jak m.in. Ty i Big dzielicie się bezinteresownie wiedzą której zdobycie zabiera długie lata mnóstwo pracy i wyrzeczeń,
a wiekszość młodych inwestorów nie słucha tylko robi po swojemu, ja bardzo szanuje i cenie Ciebie za to co robisz na tym forum pozdrawiam

P.s o indianach też chetnie poczytam....lubie czytać, jak miałem 16 lat to przeczytałem całą diunę, wojne i pokój Tołstoja, wszystkie powiesci J. Londona jakie były dostepne Hemingwaya...i wielu innych do dzic czytam.....
Ciułacz / 2010-10-06 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pisząc tu na forum to piszący ma korzyści i czytający ma z tego pożytek .
Piszący pisząc o powszechnie znanych zasadach, to się umacnia w tym co już wie i tym bardziej idzie zaplanowanym szlakiem.
Inna sprawa to, że jak już żona nie chce słuchać to przynajmniej na forum ktoś przeczyta ;-)
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-10-06 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PKO BP to niezmiernie telepie ;-) ale to przez kontrakty tak ze niema co na to patrzyć, chyba ze są jakieś konkretne info co by mogło zmieniać trend.
To jest wkurzające / 78.133.214.* / 2010-10-06 06:48

wyniki mogą być ostatnimi dobrymi wynikami co prezio wiedział

W Polsce najlepiej na GPW wychodzą Prezesi tych firm. Taki Prezes i Członkowie Rad Nadzorczych powinien mieć obowiązek na tydzień przed planowaną sprzedażą poinformować, że chce sprzedać akcje swojej firmy. Wiem, że kiedyś na Skotanie też była podobna sytuacja. I w ten sposób zarabiają na uczciwych inwestorach
Ciułacz / 2010-10-06 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz rację że to jest wkurzające .
Giełda to bardziej skomplikowane od gry w pokera.
Gdy siadamy przy stole do gry w pokera i pieniądze są na stole , to nie liczmy że nauczymy się grać w biegu.
Spekulacyjnie Cityinter jest obecnie ryzykowny ale na longa to już sie na niego przymierzają tylko czekają na konsolidację, albo potwierdzenia dobrych wyników w następnym kwartale.
W tym wszystkim to mnie zirytowało to że miedzy wierszami czytając wypowiedzi prezia to mi wyszło na to że chciał jeszcze bardziej zwalić kurs.
Pierwsza jego wypowiedz po spektakularnej sprzedaży to się usprawiedliwiał i tłumaczył że potrzebował kasy na inne cele itd co można było przyjąć trochę z przymrużeniem oka , ale się z tym pogodzić, ale chyba tydzień później pytany o najbliższe wyniki to nie wypowiadał się najlepiej a w sumie wykazali dobre wyniki . To dało mi do zrozumienia że jeszcze chce wbić gwoździa do trumny tymi wypowiedziami ?
W takich wypadkach to inwestorska wyobraźnia może być bardzo bujna .Kto to nie słyszał o wyprowadzaniu kapitału ze spółki i premedytacja zwalaniu kursu a następnie zbieranie na podstawione słupy ?
Takie domysły to zazwyczaj rodzą spekulacje , a stabilnych inwestorów odstraszają.
Konkluzja : szukajmy spółek rozwojowych ( perełek ) robiąc solidną analizę fundamentalną, jeszcze zanim je opanują spekulanci i bądźmy cierpliwi przez kilka lat.Nie wszystko wkładajmy do jednego koszyka, część kapitału miejmy na starych wypróbowanych spółkach co przynoszą mniejsze zyski ale zapewniają komfort psychiczny.
Aczkolwiek miejmy niewielką wydzieloną cześć kapitału do spekulacji aby się wyżyć :-) i poznać samego siebie.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy