Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-10-05 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do Cierpliwego Gracza
Na temat Indian i Eskimosów to można by wiele pisać , generalnie to nie ładnie wygląda. Genetycznie mają mniejsze IQ od białych, a mieszkając w skupiskach (getto) czyli rezerwatach to nie nadążają za cywilizacją co ich popycha w alkoholizm oraz w środki odurzające. Wśród nastolatków najbardziej jest rozpowszechnione wąchanie benzyny, czyli do reklamówki nalać trochę benzyny i włożyć tam głowę i to wdychać , robią to masowo.
Bardzo stare traktaty wojenne pomiędzy Indianami oraz białymi zapewniają Indianom opiekę medyczną, wyżywienie,nie płacenie podatków oraz terytoria do polowań i połowu ryb na swój użytek, ale jak będą mieszkać na terytoriach wydzielonych, czyli w rezerwatach. Za te przywileje Indianie zrzekli się roszczeń do ogromnych połaci Kanady.W owym czasie jak to było podpisywanie to Indianie byli na wymarciu z powodu chorób przywleczonych przez białych.Dla Indian to była sprawa życiu lub śmierci , a dla białych to jak wyjść z twarzą z podbicia Indian i jak zapewnić sobie ich przychylność.Kiedyś sądzono że Indianie wymrą lub się zasymilują.Stało sie odwrotnie.
W tamtych czasach jak podbijano jakieś narody to poprzez religie z czasem je zniewolono, a z Indianami to nie wyszło, mieli w nosie religię i po mimo upływu czasu nie asymilowali sie co nie sprzyjało na budowanie Kanady. Teraz to stare dzieje ale w spadku pozostało nam prawo rasistowskie co nie daje równych praw wszystkim obywatelom. Złośliwi powiadają że jak to bywało kiedyś w RPA.
Teraz może będzie bardziej jasne dlaczego zbierany chrust nie zużywają na bieżąco.
Napisałem trochę po łepkach ale w ogólnym zarysie tak to wygląda.
W Stanach jest inaczej, tam Indianin to jak każdy inny człowiek.
Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2010-10-05 14:26 / portfel / Tysiącznik na forum
teraz to nawet dziecko zrozumie, dziekowac.
Ciułacz / 2010-10-06 12:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
He ..he...
Toś mi uciął temat, a ja myślałem że tak do końca roku będę się produkował o Indianach ;-)

teraz to nawet dziecko zrozumie
Bywaj
mari40 / 2010-10-06 12:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj
Mnie Twoje wpisy o Indianach bardzo zaciekawiły,zawsze chćtnie poczytam-Pozdrawiam :)
hauskuba / 2010-10-04 22:25 / portfel
ogłoszenie wyników pozytywne mimo wszystko dziś na minusie ciekawe czy nareszcie odbije dalej na północ :-)
Ciułacz / 2010-10-05 22:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hauskuba witaj !
Teraz juz rozumiem !

Na Cityinter ,ogłoszenie wyników pozytywne mimo wszystko dziś na minusie ciekawe czy nareszcie odbije
dalej na północ :-)

Powiem Ci szczerze że jak prezio i jego członek zarządy wyszli z papierami mnie i zapewne wielu innym zrobiło się nieswojo .Fakt że ktoś te papiery kupił, ale jak to było na spekulacje to pewnie chce je oddać.Wygląda na to że gorący pieniądz popłynął gdzie indziej.Po takich zagrywkach to może się konsolidować do potwierdzenia następnymi wynikami , lub jakimiś nowymi informacjami.
Te dobre wyniki mogą być ostatnimi dobrymi wynikami co prezio wiedział.
Choćby nie było za dobrych wyników to by je ponaciągali bo inaczej wyszło by że prezio sprzedawał przed ogłoszeniem złych wyników, a za to są sankcje.
W takich sprawach jak ktoś ma info z pierwszej ręki to może grać na całego, a jak nie to : raz zysk a dwa razy w pysk :-)
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-10-05 02:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hauskuba witaj !
Widzę że się zastanawiasz nad
wszystko dziś na minusie ciekawe czy nareszcie odbije
dalej na północ :-)

Nie wiem gdzie ty patrzysz ? bo GPW na plusie, chyba że masz na myśli Stany z Kanadą.
Chciałbym aby odbiło bo jestem w papierach, nawet dokupiłem PKO BP, ale nie zapowiada się ciekawie, to nie znaczy że apokalipsa.
Na małą korekte to nie opłaca się wychodzić.
Teraz w Stanach przebąkują że jak w lecie bezrobocie nie spadło to w zimie może być gorzej, co może oznaczać że inwestorzy mogą bardziej inwestować w złoto czy obligacje.
Pozdrawiam
hauskuba / 2010-10-05 17:00 / portfel
Witaj plusy widzę wszędzie nawet na surowcach po kilkudniowej korekcie.

"mimo wszystko" chodziło mi o bardzo dobre wyniki CITI INTER, który mimo wszystko na lekkim minusie :-)
Cierpliwyy / 83.25.73.* / 2010-10-04 22:22
czesc takie pytanko mam gdzies usłyszałem i nie wiem co z tym zrobic....
o czym swiadczy fakt że indianie z północy od 3 lat zbierają chrust i czy to prawda? :)
Ciułacz / 2010-10-05 02:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Zadałeś dobre pytanie.
o czym swiadczy fakt że indianie z północy od 3 lat zbierają chrust i czy to prawda? :)

Czy to prawda ?
To prawda ale nie od 3 lat tylko od stuleci.
Od 3-5 lat to jest coraz bardziej widoczne bo tego im się gromadzi coraz więcej.
Można by tak powiedzieć że maja we krwi zakodowane zbieractwo i zbierają.
Dziadek by powiedział że lobią chodzić do lasu na patyki ;-) , a że tych patyków im nie trzeba to sobie leżą , a zapytani na co tak zbierają to odpowiadają filozoficznie że na ciężkie czasy.
To świadczy o coraz większej zamożności Indian, teraz wszystko elektryczne albo na gaz więc ten chrust sobie leży i go jeszcze przybywa.
Znam ich mentalność bo byłem rok czasu na ich terytoriach jakieś 1300km na północ od Montrealu.
Inna sprawa że ten chrust może im się przydać bo jak braknie prądu przez kilka tygodni to dobrze mieć coś pod ręką.
Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2010-10-05 08:37 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawe bardzo ciekawe......:)
a swoją drogą to troche ci zazdroszczę, indianie, park yellowstone, wielkie jeziora i wszystkie te cuda prawie w zasięgu ręki (napewno bliżej niż z Polski), ale wszystko w moich rękach wiec może kiedys....pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2010-10-04 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obecnie nie posiadam sektora medycznego a powinienem bo każdemu są potrzebne medykamenty i jak są potrzebne to nie ważna cena ale musi być.
CORMY ostatnio się troszkę skorciły i najwyraźniej z tego chcą wyjść.
http://stooq.pl/q/?s=crm&d=20101001&c=1m&t=l&a=lg&b=0
Może sie okazać że 2-3 dni większych wzrostów i kilka dni w łagodnych spadkach.
Tak czy tak to zasługuje na longa.
Ciułacz / 2010-10-05 22:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

CORMY bardzo ciekawy typ:-)

Ma a możne miał jeden mankament : słaba płynność co przy inwestycji kilkunastu tys wychodząc z parkietu można zwalić kurs.
Ciułacz / 2010-10-03 21:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PKO BP już była mała korekta i teraz już inwestorzy raczej nie będą skłonni z niego wychodzić , a mając nadzieje na wzrosty przed dywidendą to raczej jeszcze będą kupować . W wypadku jakieś katastrofy na rynkach to jednak nic się nie uchowa.
Ciułacz / 2010-10-03 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja już nic nie biedę myślał nad rynkiem bo za tydzień, tydzień wakacji.
Niech idzie jak chce, ale nad PKO BP to będę miał oko.
Ciułacz / 2010-10-03 02:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podczas rozmowy z dziennikarzami,premier Chin Wen Jiabao poinformował, że Pekin zamierza kupić greckie obligacje skarbowe.
kto by to pomyślał kilkanaście lat temu?
Ciułacz / 2010-10-02 13:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W bp czytamy :Komputer wywołał panikę na giełdzie, czyli chodzi o ten "flash crash", z 06 Maja.
http://www.pb.pl/2/a/2010/10/01/Komputer_wywolal_panike_na_gieldzie
W artykule nie podają winowajców ale na portalu kanadyjskim napisano :
selon la presse financière, il s'agit du gestionnaire d'actifs Waddell & Reed Financial
Czyli według prasy to zrobił :Waddell & Reea Financial.
Ciułacz / 2010-10-02 01:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podobno w Stanach dalej się obawiają deflacji.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/macro-economie/201010/01/01-4328605-dudley-voit-toujours-une-menace-de-deflation-aux-etats-unis.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS9
Od początku dziejów Stanów Zjednoczonych emigracja pobudzała do wzrostu gospodarczego.
Ostatnio Hamerykanie się wypięli na emigrantów i w drodze walki z terroryzmem utrudniają życie nielegalnej emigracji.Kiedyś nielegalny emigrant legalnie pracował i inwestował aż po jakims tam czasie dostawał wizę itd.Te czasy już dawno sie skończyły i taki emigrant zepchnięty jest na margines , wiec nie mając widoków na stabilizacje nie inwestuje .Amerykańskie spółki z powodu braku taniej nielegalnej emigracji przenosi produkcje do innych krajów lub bankrutuje .
Ciułacz / 2010-10-01 12:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z pewnością nie wielu jest zaskoczonych tym że w Stanach pomimo wzrostu konsumpcji wewnętrznej aż o 2,2% to jednak BIP zwiększył sie tylko o 1,7% a bezrobocie ani nie drgnęło.Czyli pomimo że ludzie zwiększyli zakupy to i tak to sie nie przekłada na wzrost gospodarczy.Co bardziej złośliwi to powiadają że ten wzrost o 1,7% to wypracowały spółki co zajmują sie importem badziewia i te firmy co otwarły produkcje w Chinach i pompują zyski do firm matek w Stanach, przez co bezrobocie nie możne spaść.
Ciułacz / 2010-09-30 23:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niejaki Patrowicz, znacie go ?
Pochlebnych opinii o nim nie słyszałem, ale podobno gdzie wchodzi to akcje na gwałt rosną , aż do czasu.
Ciekawe co teraz wykombinuje z Maximus.
O spółce :
Maximus to spółka handlowa, specjalizująca się w hurtowej i detalicznej dystrybucji materiałów budowlanych. Firma
chce otwierać małe sklepy własne i partnerskie. W I półroczu spółka zanotowała 289 tys. zł przychodów ze sprzedaży i 110 tys. zł straty netto. Plan na ten rok zakłada 2,73 mln zł przychodów.
czyli wykonali plan za I półrocze w 20% ? ciekawe , ciekawe.
czy to nie przypadkiem aby zwalić kurs i się obkupić, a za II półrocze cud gospodarczy i wszystko pod sufit ?
Jak by to tak miało być to nie jeden się załapie i z trendem zarobi.
Ciułacz / 2010-09-30 03:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak te złoto dalej będzie się piać do góry to w końcu to na akcjach spłoszy strachliwych inwestorów.
Ciułacz / 2010-09-30 00:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wykresy nie wyglądają najlepiej.Korekta nie powinna być głęboka, ale warta Sek.
Jak nie ustawiam i z parkietu nie uciekam, wiadomo że po korekcie to wzrosty.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-29 16:56 / portfel / Tysiącznik na forum
dobry
a rzuć okiem dzisiaj na Centrozap....nooo....
cos w tym jest co mówisz w podążaniu za trendem-oj tak
ja mam już cały kapitał w akcjach ale przyglądać sie i nauki pobierać trzeba cały czas


P.s. tez kupiłem te Millenium, za ostatnie grosze teraz czekamy może być ciekawie
Ciułacz / 2010-09-29 02:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tu gdzieś na portalu Kanadyjskim czytałem że ekonomia Kanady ma znaki spowolnienia gospodarczego.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/medias-et-telecoms/201009/28/01-4327469-leconomie-canadienne-montre-des-signes-de-ralentissement.php
..............................
trochę to zaskoczy czytelników bo dopiero w ubiegłym tygodniu czytałem że te roboty publiczne co zostały rozpoczęte w związku z kryzysem powinny być zakończone przed 01 Kwietnia 2011 ale są opóźnienia z powodu braku materiałów i rąk do pracy i w związku z tym dotacje do tych projektów będą akceptowane po tej dacie.
Czyli tak duże jest pracy że ludzi brak i nawet materiałów a tu powiadają o spowolnieniu, może przez export do USA ?
Ciułacz / 2010-09-29 02:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chiny się ożywiają i powinny nadać ton wzrostom gospodarczym, czego oczekują analitycy.
http://blogues.cyberpresse.ca/lapresseaffaires/dufour/2010/09/28/prendre-le-pouls-en-chine/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy