Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-09-28 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co czytamy w necie ?
Bp pisze : Boryszew, City Interactive czy MW Trade — to tegoroczni liderzy wzrostów na GPW. Cierpliwym akcjonariuszom dali zarobić nawet kilkaset procent. Ostatnio ulubieńcy inwestorów dostali zadyszki. Giełda jednak nie znosi próżni i zapewne wkrótce pojawią się nowe
perełki. Na kogo padnie?
— Ciężko typować taką spółkę, bo niemal zawsze jest to strzał w ciemno — powiada : Marcin Kiepas, analityk XTB.
Koniec z końcem wytypowali :
Amica, Centrozap, EFH, Hawe, NFI EMF, Optimus, PKM Duda — oni mogą dać zarobić.
Całość można przeczytać pod linkiem :
http://www.pb.pl/2/a/2010/09/27/Siedem_firm_ktore_moga_dac_zarobic
Noxik nielogo / 89.25.186.* / 2010-09-28 13:11
Eee ja tam teraz kukam na EEX ladnie podskoczylo. Jaksi raporcik maja dac za 2dni. Ogolnie informacje splywaja z nich bardzo ciekawe.

pozdr
Ciułacz / 2010-09-29 02:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Powiadasz raporcik ?
Hm... toż to pod ten raporcik od 2 tygodni są wzrosty.
Ci co po cichu naganiali na super raport to pewnie zaczną wychodzić przed ogłoszeniem.
Jak to powiadają już wszystko w cenie i ponad.
Przyznam że gadam aby gadać a nie znam sytuacji spółki, bo może faktycznie coś tam szykują.
Mam trochę spekulacyjnie gotówki w pogotowiu, ale czasu brak na analizy i przemyślenia.Co najwyżej włożę w coś płynnego.
Dalej te Milenium jest brane, coś tam musi być.PKP BP spadło a ten nic.
Pozdrawiam
mik0110 / 2010-09-29 11:15 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
też się przygladałem Mil i wczoraj się w koncu wczoraj sie skusiłem...
jakie Twoje prognozy na najblizszą przyszłość?
Ciułacz / 2010-09-29 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 witaj !
Jak Big o tym pisze to coś może więcej wiedzieć niż my a skąd ? przecież tego nie piśnie.Więc na średniego linga to warto mieć.
Tu powyżej wkleiłem o


Amica, Centrozap, EFH, Hawe, NFI EMF, Optimus, PKM Duda — oni mogą dać zarobić.

Dzisiaj jednak dają dobrze na zielono : Centrozap +9,3%, EFH +13,27%, Duda +4,7%,
Nie piszę po to aby teraz się pochwalić że miałem nosa, bo to nie moje typy tylko wklejka z BP ale po to aby analizować pojawiające się informacje, bo prasa potrafi nakręcić inwestora, czyli aby iść z trendem.
Ciułacz / 2010-09-28 00:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PKO BP korekta ? no to by pasowało się ustawić tylko na jakim poziomie ?
Ciułacz / 2010-09-28 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powyżej się zastanawiałem czy to okazja na PKP BP , ale patrząc na wykres porównawczy z WIG20
http://stooq.pl/q/?s=pko&d=20100927&c=1d&t=l&a=lg&b=0&r=wig20
Wygląda niepokojąco bo na koniec gwałtownie zanurkował , nawet nie odbił na zamknięciu.
Jakieś wiadomości muszą znać z wtajemniczeni inwestorzy a my jeszcze teraz nie znamy.
Może to odnośnie dywidendy ? albo innego przejęcia ?
Z tego co jest uchwalone w sprawie dywidendy to pisze :
wypłata dywidendy nastąpi pod warunkiem, że do dnia 10 grudnia 2010 r. PKO BP ostatecznie nie przejmie lub nie nabędzie uprawnienia do przejęcia kontroli nad bankiem z siedzibą na terytorium RP poprzez bezpośrednie lub pośrednie nabycie większościowego pakietu akcji .
A możne mają chrapkę na Milenium ? i dywidenda tam pójdzie ?
amigo2 / 2010-09-28 00:33
przywitał zadnej korekty jedziem dalej-;)
Ciułacz / 2010-09-27 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ostatnie zawirowania w produkcji rolnej przyciąga uwagę spekulantów, ale to spekulacyjnie i zapewne balonik pęknie, to nie znaczy że w tym sektorze nie widać okazji na inwestycje na longa .
W jednym z artykułów :
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/plus-value/201009/24/01-4326344-sucre-coton-mais-lexplosion-des-prix-fait-saliver-les-speculateurs.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS4
>>>>>>>>>>
Zwracają uwagę że np w Chinach na 1000ha uprawy rolnej pracuje 2500 robotników rolnych i 10 traktorów, a w krajach rozwiniętych 50 jest 25 robotników rolnych i 30 traktorów.
Czyli zachęcają do inwestycji w przemysł maszynowy rolnictwa.
Od siebie dodam że ta statystyka odnośnie krajów rozwiniętych pewnie nie wzięła pod uwagę tych na czarno w tz obozach pracy.
Ciułacz / 2010-09-27 00:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrzę się na niedzielny wykresik z Izraela co może on zapodać tendencje na Poniedziałek.
Otwarł się z ładną luką w górze ale systematycznie tracił na wartości, pomimo tego zamknął się na plusie.
Ciułacz / 2010-09-26 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej o CITYINTER,
Prezio zabrał głos aby uspokoić inwestorów.
http://www.stockwatch.pl/artykuly/post/2010/09/26/Ja-tez-mam-prawo-do-zysku.aspx
.....................
Teraz wszyscy w konsternacji czy to wystarczy ?
Hm.. sam się przyglądam.
Na dwoje babka ...
Ciułacz / 2010-09-26 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na jednym z portali ekonomicznych w Montrealu co tydzień zadają pytanie coraz to innemu analitykowi : jak by obecnie zainwestował $10 000.
Facet jest specjalistą od Północno-Amerykańskich spółek i radzi tak :
10% w gotówce 30% ,akcje Amerykańskich spółek 30% obligacje rządowe,
30% w między narodowe zróżnicowane fundusze.
Ze spółek to poleca raczej defensywne jak :Procter&Gamble, Wal-Mart ou Shoppers Drug Mart i jeszcze farmacełtyczne.
Wyszczegać się aftowych.
Od siebie dodam że strategia defensywna i przepowiadająca dłuższą stagnację, ale nie zapomnijmy że to specjalista od Amerykańskiego rynku i tam jeszcze nie wyszli z lasu.
Ciułacz / 2010-09-25 20:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nowości na temat CITYINTER
..................
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 75 / 2010
Data sporządzenia: 2010-09-24
Skrócona nazwa emitenta
CITY INTERACTIVE S.A.
Temat
Transakcje Prezesa Zarządu City Interactive S.A. na akcjach Spółki
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do
informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd City Interactive S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym do Spółki wpłynęło
zawiadomienie od Pana Marka Tymińskiego - Prezesa Zarządu City Interactive S.A. o
dokonanych przez niego w dniach 21-24 września 2010 roku transakcjach na akcjach
Emitenta. Pan Marek Tymiński sprzedał 750.687 (słownie: siedemset pięćdziesiąt tysiecy
sześćset osiemdziesiąt siedem) akcji Spółki, po średniej cenie 25,53 zł (słownie:
dwadzieścia pięć złotych i pięćdziesiąt trzy grosze) za jedną akcję.
Aktualny stan posiadania akcji Spółki przez Pana Marka Tymińskiego wynosi 6.480.794
akcji, co stanowi 51,23 % ogólnej liczy akcji i uprawnia do 51,23 % głosów na Walnym
Zgromadzeniu Akcjonariuszy.
.................
Ciułacz / 2010-09-25 20:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyżej o Cityinter.
Facet ma jeszcze
51,23 % głosów na Walnym
Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Czyli już przestanie sprzedawać.
Teraz powinna być następna fala zwałki, klasycznie to dwa dni i małe odbicie i dalej zwałka.
Złych ukrytych wiadomości nie powinno być wiadomości, bo by faceta brali za frak że znał poufne wiadomości i na nich korzystał.Czyli, jak kurs się uspokoi to powinien być dalej w cenie.Teraz pasowało by zrobić analizę AT i zobaczyć gdzie to się zaczyma, tylko w panice to nic nie działa .Dobrze to może być 15 jak i dziesięć.
Ciułacz / 2010-09-25 19:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie inwestorzy mile zaskoczeni zmniejszeniem się deficytu rządu .
>>>>>>>>>>>>>>>>>
Au cours des quatre premiers mois de l'année 2010-2011, le déficit budgétaire s'est élevé à 7,7 milliards, comparativement à un déficit de 18,3 milliards pour la même période de l'année précédente.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Czyli : w pierwszych 4-rech miesiącach roku fiskalnego 2010-2011 ( zaczyna sie 01 Kwietnia ) deficyt wyniósł 7,7 miliarda dolarów , w porównaniu do poprzedniego co wyniósł 18,3 miliarda.

http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/macro-economie/201009/24/01-4326258-la-deficit-federal-a-encore-recule.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS21

Po takich wiadomościach to zwolennicy drugiego dna powoli zaczyna zmieniać niki i tym razem przekręcą się na hośsiarzy .
cierpliwyy / 83.25.76.* / 2010-09-25 14:55
czesc
im wiecej Cie czytam tym bardziej jestem przekonany ze z Ciebie bardzo doswiadczony i inteligentny człowiek, najbardziej lubie Twoje analizy procesów myslowych które dzieją się w umysle podczas gry na giełdzie, wielu zapomina o tym aspekcie skupiają sie na analizie technicznej i fundamentalnej zapominając o psychologii, dla mnie psychologia jest najważniejsza bo kieruje naszym zachowaniem podczas zlecen kupna i sprzedaży to w jakim stanie umysłu znajdujemy sie w danym momencie ma decydujące znaczenie a zapanowanie nad umysłem umiejętne czytanie tego kiedy pojawia sie strach lub euforia, kiedy intuicja, podswiadomosc nam podpowiada dobrze a kiedy źle, może nam pomóc w poprawieniu wyników, najlepiej widać po doswiadczonych graczach takich jak m.in. Ty i Big spokój umysłu pewnosc siebie i podejscie do inwestycji krótkoterminowej nawet, z dystansem.
Dlatego każda rada od Ciebie dotycząca psychologi inwestowania, również psychologii tłumu np. to co dzieje sie na petrolu jest bardzo ciekawe mimo że to smieć wystarczy jedna iskierka nadzieji a pojawia sie szalenstwo) bedzie dla mnie na wagę złota
pozdrawiam
cierpliwyy / 83.25.76.* / 2010-09-25 14:59
bardzo pouczający jest wpis zatytuowany do haskuba
bardzo logicznie wyjasniony problem
Ciułacz / 2010-09-25 18:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
Jak już sie przekroczy pewien wiek to prawie każdy może prawić dyskusje akademickie w dziedzinie na jakiej zjadł zęby, a że przy okazji jak ktoś zarobi parę groszy to tym lepiej.Pocieszające jest jak się widzi w poszczególnych portfelach
całe zastępy młodych otwartych inwestorów.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-09-25 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co by nie pisać : jaki koń jest każdy widzi.
Ostrożni inwestorzy z nowym kapitałem czekali na zakończenia wizyty trzech wiedźm, czyli rozliczenie kontraktów terminowych i przystąpili do inwestycji.
Takie OFFy to maja wpływy na bieżąco i jak się wstrzymają z inwestycjami to muszą to nadrobić. Ja też tu pisałem że poczekam na rozliczenie kontraktów, co prawda częściowo odstąpiłem od tego bo zainwestowałem w PKP BP ,ale to było uzasadnione z powodu terminu dywidendy.
Byłbym zapomniał o Cityinter, ale to spekulacyjnie i nie na longa, bo jak można by przepuścić kilka tys przechodzących koło nosa.To taki nie kontrolowany tik inwestora ;-) .
Żarty żartami ale na historycznie kiepski Wrzesień większość była przygotowana i jak na longa to teraz nie można dłużej czekać.To że po wzrostach będą spadki to normalne i nie ma co czekać, bo już się nie doczekamy podwójnego dna, a jak będzie mały dołeczek na wykresie to za rok czasu to go mało co będzie widać.
Ciułacz / 2010-09-25 03:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może podam ciekawostkę z Kanady : średnia płaca statystyczna obecnie wynosi
855,66$ tygodniowo ale od tego trzeba odjąć podatki i inne składki.
Wygląda mi na to że tu jest mniej kominów płacowych, bo na przykład taki robotnik budowlany to zarabia 1000-1200 tygodniowo i wszyscy robotnicy obowiązkowo są zrzeszeni i stawki płacowe są ujednolicone, nic nie można negocjować.Dodam że to się tylko tyczy do prowincji Quebec
Ciułacz / 2010-09-25 02:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do Mari-40
Jak nabierzesz zaufania do samej siebie to sobie założysz portfel publiczny.
Ci co grają na DT to zazwyczaj portfela nie prowadzą bo by nie nadążyli robić wpisów , zresztą tak jak ja kiedyś aby odrobić straty to walczyłem na ponad 10-ciu spółkach, ale to było tylko przez pół roku .Pomagałem sobie nawet kredytem brokerskim co w 2009 się opłacało.
Wtedy jeszcze straszyli drugim dnem , to większość było podszytych strachem, zresztą ja też. Teraz to relax ,nawet stopy rzadko ustawiam.
Jak się tu zakłada portfel to chyba już widziałaś.Przy okazji ktoś ci zerknie do twojego portfela i możne coś podpowie.
Pozdrawiam
mari40 / 2010-09-25 16:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Gospodarzu :)
Nigdy nie wątpiłam,że dużo wiesz o giełdzie i masz doświadczenie świadczą o tym Twoje wpisy, ale jesteś też niezłym psychologiem na odległość wiesz z kim "rozmawiasz" :))) Mam pytanie jeśli możesz to proszę o radę- mam kupione dośc dużo akcji pkobp w niezłej cenie ale muszę założyć inne konto na mamę bo mi nawet najmniejszy zysk może sprawić problemy stracę zasiłki rodzinne ,może to niewiele ale w końcu mi się należą.Nie wiem tylko jak to zrobić żeby odkupić swoje akcje, nie ma chyba takiej możliwości a może się mylę ?Swoją "przygodę"z giełdą zaczełam od Taurona więc całkiem niedawno wcześniej tylko czytałam co robią inni ale zaczynam wierzyć że mi też może się udać. Pozdrawiam i dziękuję za rady :)
b a r a k u d a / 2010-09-25 23:54 / Pogromca mitów giełdowych
Sorry , że się wtryniam przed gospodarza, ale napiszę krótko to co On Ci radzi:
Zostaw ten r-ek i zapomnij o nim....nie masz zysku zrealizowanego.
Załóż drugi i tam ćwicz ....
Fiskus nie ma nic do tego....:-)
b a r a k u d a / 2010-09-25 23:56 / Pogromca mitów giełdowych

drugi

To ten na Mamę...:-)
mari40 / 2010-09-26 18:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki za radę ale u mnie jest tak, jak sądzi Ciułacz większośc pieniędzy mam na PKOBP na innych tak ok1/3 więc muszę coś wymyslić żeby je przenieść z mego rachunku.Nie wiedziałam,że trzeba składać pit-y z konta i nie pomyślałam,że mogę na tym stracić ale to nic w końcu jakoś się z tego wygrzebię w najgorszym wypadku stracę trochę przy odkupieniu na drugim koncie i tak bedzie to kropla w morzu w stosunku do poprzednich strat-dziękuję za zainteresowanie-pozdr.
Ciułacz / 2010-09-26 00:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Barakuda witaj !
Musze przyznać że czasami się rozpisuję ;-)
Zakładam że w przypadku Mari40 co pisała że:

mam kupione dośc dużo akcji pkobp w
niezłej cenie

to pozostawienie tych akcji na tym rachunku to będzie automatycznie na longa, a kiedyś czytałem że Mari40 chce odrobić straty to przypuszczam że nie będzie chcieć tego zamrozić na kilka lat .
Ale czym więcej nas tu się wypowie to może coś się wymyśli .
Pozdrawiam
b a r a k u d a / 2010-09-26 01:07 / Pogromca mitów giełdowych
Witaj Ciułaczu
Stary Wyjadaczu....:-)))
Co do diwki z PKO....mnie chodzi po głowie , że sobota nie jest przeszkodą , jeśli chodzi o dzień ustalenia praw...
Tak czy tak , odejmujemy 3 dni robocze...

p.s.
diwka zacna....:-)))
pozdro
Ciułacz / 2010-09-26 01:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Barakuda dzięki za wyjaśnienie, bo na Kanadyjskim ani na Amerykańskim nie spotkałem się żeby DD było w innym dniu jak roboczy.
Gdzieś tam może mam zakodowane że w Sobotę by pieniędzy nie przelali na rachunek , ale czasy się zmieniają.
Warto się zastanowić na głos ,to przynajmniej ktoś mnie może wyprowadzić z błędu.
Pozdrawiam
b a r a k u d a / 2010-09-26 01:33 / Pogromca mitów giełdowych
Nie wiem tego na pewno....

mnie chodzi po głowie ,

A z drugiej strony: diwka była planowana przed rozstrzygnięciem losów BZ WBK...
Może wtedy ktoś palnął datę "z sufitu" pozostając w przekonaniu , że do wypłaty i tak nie dojdzie....:-)
Trochę chyba przesadziłem , ale kto to wie....????....:-)))))
Ciułacz / 2010-09-26 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przyznam że i ja tak myślałem że kros tam palnął datę w przybliżeniu, licząc jak zwykle na sekretarkę że wszystko sprawdzi.
Tak czy inaczej to rośnie pod dywidendę.
Ciułacz / 2010-09-25 18:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Mari-40
Odnośnie przepisów fiskalnych czy socjalnych to nie mam większego rozeznania .
Generalnie to mogę powiedzieć do puki nie sprzedaż z zyskiem to nie masz dochodów.
Czyli z Polskiego na nasze :
Przykład z mojego portfela: kupiłem 500 akcji PKP BP po 41.37 czyli teoretycznie już zarobiłem 9.98 % a w złotówkach 2065.00, alr to jest zysk nie zrealizowany, czyli do zysków się nie liczy.Jak bym to teraz sprzedał to DM to zaksięguje do mojego przyszłego PITu , jako zysk. Jak tego nie sprzedam przez 10 lat to choćby to urosło 0 1000% to fiskus się nie będzie czepiać, aż to kiedyś sprzedaż i Cie rozliczą.
W przypadku jak byś chciała zrobić transfer swoich papierów na inna osobę, to fiskus jest nie ubłagany , trzeba to sprzedać a inna osoba kupić,W takim wypadku zawsze pozostaje dylemat , czy zdążę odkupić po takiej samej cenie, bo jak juz sprzedaż dzisiaj jakieś akcje to zanim dostaniesz kasę to teoretycznie 3 dni ale w praktyce to tydzień jak nic .Jak kiedyś robiłem transfer z BZ do Aliora i to był transfer bez odsprzedawania i odkupowania, ale obydwa konta były moje, w przypadku transfer na inna osobę ? Wiesz co niema co się poddawać może ktoś tu wpadnie z innym pomysłem. Może zadzwonić na info linię i zapytać o poradę , wyjaśniając że to są np pieniądze mamy ale Ci one przeszkadzają i chcesz aby je sobie zabrała w drodze transferu ? Kupić nie kupić ale potargować warto ;-) W większych transakcjach korporacyjnych to robią transfery poza GPW ale to inna liga
Bywaj !
Ciułacz / 2010-09-25 02:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak pamiętamy dla PKO BP dniem DD będzie 23 Października, czyli jeszcze miesiąc
Na tej spółce zazwyczaj rośnie prawie do ostatniego dnia, ale są tacy co będą olewać te 4,18% i wyjdą przed południem nie czekając na załapanie się na dywidendę.
Teraz patrzę w kalendarz i widzę że widzę że 23 Października to Sobota czyli coś tu nie gra , bo powinien być dzień roboczy ? albo mnie się coś pokićkało.
Nie zapomnieć że należy akcje mieć 3 dni robocze przed DD bo jak kupisz w DD to już po zawodach .
Ciułacz / 2010-09-24 00:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Polityka monetarna Stanów dalej będzie prowadzić do osłabiania dolara.
Tak przynajmniej wynika z artykułu :
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/macro-economie/201009/23/01-4325856-les-e-u-donnent-limpression-de-laisser-filer-le-dollar.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS7
Czym nie jestem zaskoczony
Ciułacz / 2010-09-23 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze do Hauskuba.
Do tego co Ci napisałem poniżej to dodam aby nie oszukiwać samego siebie.
Większość ludzi ma tendencję do zapominania o rzeczach nie wygodnych a pamiętać o tych udanych .To się dzieje bezwiednie i nawet sobie nie zdajemy z tego sprawy.
Np. typowe jak słyszymy o jakiejś i zaczynamy się nią interesować i rozpatrujemy wszystkie wady i zalety, przy tym się zastanawiając czy kupić czy nie, ale w końcu nie kupujemy. Po tygodniu widzimy że spółka sporo spadła to zazwyczaj mamy satysfakcję że mieliśmy dobrego nosa że jej nie kupiliśmy, a jak by wzrosła to byśmy sobie powiedzieli że mieliśmy dobrego nosa że się nią interesowaliśmy.
Czyli co ? zawsze mieliśmy rację ?
W takich wypadkach jak sobie coś typujemy to jest warto to robić na papierze, albo wirtualnie dla samego siebie.
Najprawdziwsza szkoła to jak pieniądze idą w grę. Pozdrawiam
hauskuba / 2010-09-23 18:31 / portfel
Witaj Ciułaczu, dzięki za trafne uwagi.

No właśnie ja zdiagnozowałem swój największy problem to jednak chyba emocje strach i chciwość.

Np. ostatnio na rachunku wirtualnym inwestując w kontrakty udało mi się z 32 000 zł zrobić 200 000 zł.
Inwestując wirtualnie nie bałem się słuchać intuicji. Natomiast w inwestycjach realnych często łapie się na tym że wygłuszam intuicję.

I tu takie ciekawe czy inwestując opierasz się na suchych faktach czy może słuchasz też swoich przeczuć co do kierunku.

Cóż uczymy się całe życie jak mawiają.
A co do cytatu Pana Karkosika super gość i faktycznie warto słuchać takich ludzi.

Pozdrawiam
Jakub
Ciułacz / 2010-09-23 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj hauskuba !
Te emocje jak to nami targają i niema od tego ucieczki, z czasem się z tym oswajamy.
Intuicja, czy wyczucie,to nic innego jak mieszanka doświadczenia, wiadomości nabytych oraz wrodzonego dobrego samosądu.Trochę to jest napisane filozoficznie
ale tak to jest.
Pytasz
czy inwestując opierasz się na suchych faktach czy może słuchasz
też swoich przeczuć co do kierunku.

Zawsze robię analizę, nie wybieram spółek losowo.
Analiza analizie nie jest równa, czasem to jest tylko głębsze się zastanowienie ale to też jest analiza.
Nawet jak znamy spółkę od lat to warto sprawdzić jak sobie radzi, co tam w trawie piszczy.
A jak to jest wydmuszka spekulacyjna to też może dać zarobić ale rękę trzymać na pulsie.
Pozdrawiam !
mari40 / 2010-09-23 13:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułacz :)))
Jestem tak krótko na giełdzie a 100% z Tobą się zgadzam ,dziękuję za wszystkie porady.Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-09-24 00:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mari40 witaj !
Masz ładnego nika , bo moja najstarsza
córka ma na imię Maria.
Widzę że bywasz w dobrych portfelach powoli poznasz większość piszących inwestorów oraz ich skróty myślowe.
Czasem jak o coś pytasz i nie widać odpowiedzi to bądź cierpliwa i zadaj ponownie.
Pozdrawiam
mari40 / 2010-09-24 08:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj :))) więc mam na imię tak jak Twoja córka tylko jestem niestety trochę starsza :) Wiem,że jestem niecierpliwa ale czasami myślę,że głupio zadałam pytanie ,palnełam gafę.Tu są ludzie którzy wiele wiedzą i jestem pełna podziwu,że są tak chętni do dzielenia się swoimi wiadomościami aż ciężko mi w to uwierzyć.Jakoś w realu niestety nie poznałam dużo tak fajnych osób-Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-09-24 23:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do Mari40
Generalnie większość ludzi fajnych , ale gdy w grupie znajdzie sie dwie zakały to zepsuta jest atmosfera i 90% fajnych ludzi nie potrafi tego zmienić tych 10%.
Piszesz :
Twoja córka tylko jestem niestety trochę
starsza :)

Hm .. pewnie nie wiele bo moja Marysieńka jak ją czasem zdrobniale nazywam ma już 32 lata.To nie znaczy że tym pisaniem Cie prowokuję do odpisanie ile Ty masz lat ,lepiej niech tak zostanie jak jest.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy