Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-09-23 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tego faceta warto mieć na oku !
Ostatnio On powiada:
trudno jest działać w sytuacji, gdy każdy straszy, że może być tylko gorzej. Bo nawet optymista może w pewnym momencie zwątpić. Ale nabywając określone doświadczenie w życiu, kierując się intuicją, która wielokrotnie prowadziła
mnie w dobrym kierunku, i pracując od rana do późnej nocy, i tak przez siedem dni w tygodniu, można naprawdę wiele zyskać i obronić swoje racje.
Jak się domyślacie to Roman Karkosik
Dalej powiada:
Obecny rok jest pokłosiem trudu włożonego w zeszłym roku przez wiele osób w rozwój spółek, w których mam większościowe pakiety akcji. Mam nadzieję, że strategie realizowane przez spółki w bieżącym roku przyniosą zysk nie tylko mnie, ale również innym akcjonariuszom - mówi inwestor.
Ciułacz / 2010-09-23 12:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrząc na DAX w tle GPW to coś jest nie typowe ostatnio się rozwarstwia i GPW za bardzo wzrosło w stosunku do DAX, co nie jest normalne , czasami tak bywa ale szypko sie nakładają z powrotem.Teraz pytanie czy oni mają za niski ,czy GPW nagle zjedzie do ich poziomów ?.Historycznie to ich rynek jest dojrzalszy i jest mniej podatny na fanaberie spekulantów.
http://stooq.pl/q/?s=dax&d=20100923&c=10d&t=l&a=lg&b=0&r=wig20
Z_Montrealu / 2010-09-23 03:09 / portfel / Bywalec forum
Muszę sam do siebie napisać aby zobaczyć mój stary portfel jeszcze z przed zwałki w 2008 roku.
Tak by wyglądał dzisiaj jak bym nic nie zmieniał, z wyjątkiem fundów bo je skasowałem wiosna 2007.
Ciułacz / 2010-09-23 02:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik pytałeś o NC i tu dla ciebie Andrzej Szurek , Natalia Chudzyńska-Stępień napisali to co chciałeś usłyszeć.
Zobacz linka.
http://www.parkiet.com/artykul/970509_Fundusze-interesuja-sie-firmami-z-NewConnect.html
Przyjemnej lektury
Ciułacz / 2010-09-21 00:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oficjalnie recesja w Stanach zakończyła się w czerwcu 2009 i basta .
Teraz jak by sie rozpoczęła to by juz nie była kontynuacja tej ostatniej tylko juz jako nowa recesja. Tak przynajmniej uznał komitet ekonomiczny co debatował w tej sprawie.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/etats-unis/201009/20/01-4317315-la-recession-aux-etats-unis-sest-achevee-en-juin-2009.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS10
Noxik nielogo / 82.177.194.* / 2010-09-21 17:32
Hej Ciulaczu dawno nei zagladalem do ciebie z braku czasu. Widze ze nadal interesujesz sie wszystkim na czym tylko mzona zarobic :)
Ciułacz / 2010-09-21 23:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Kopę lat .... ;-)
Staram się być stabilny ale jak okazja się pcha to coś skubnę ale nie całym portfelem max 10-25%.
Ale i dobre konie pociągowe jak PKO BP nie zapominam.
Powiem Ci że na kanadyjskim portfelu emerytalnym to jeszcze mam gdzieś 75% na lokatach na 4,5% od 2007 roku.W przyszłym roku na wiosnę coś tam pozmieniam.Catarpilar aż się prosi o kupno.
Kontraktów nie dotykam bo nie daj Boże jak by coś łatwo wpadło to by nie było końca, człowiek by na okrągło tylko zbierał info i robił analizy.Wystarczy jak na 9 dobrych jest jedna znaczna wpadka to zmyje cały portfel.
Ale dla bystrych młodziaków jak jeszcze nie maja za wiele do stracenia to czemu nie.
Pozdrawiam
noxik nielogo / 109.243.67.* / 2010-09-22 09:19
:)
Ciulacz a powiedz mi skoro tam za oceanem bawisz sie tez w nieruchomosci, znasz moze rynek Brazylijski? Przyznam ze od dawien dawna nosze sie z zamiarem zakupu tam domu. Konsultowalem sie juz z kilkoma agencjami w polsce i wszyscy zachwalaja. Tylko ze ja w tym kraju bylem i do kilka ladnych miesiecy i owszem zakup moze i ciekawy, drogo tam nei jest kwestia tylko bezpieczenstwa owego domu. Region jaki mnie interesuje to jakies 100km na Polnoc od Fortelazy/Fortelezy ?


pozdr
Ciułacz / 2010-09-22 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Brazylia ??? Komu sie nie marzy ?
Piękne plaże, w tle Brazylijki , klimat itd, pod parasolem z laptopem inwestycje na giełdzie !!!
Dla ciułacza to nie polecam ale np z charakterem Palikota to można sobie radzić.
Inwestycje na tamtejszej giełdzie mogą być trafne, bo sobie klikasz z domu tam nie będąc. Pomijam kombinacje z otwarciem tam konta w tybylczym DM.
Zakup domu czy mieszkania to odradzam chyba że jest w już istniejącej ustabilizowanej aglomeracji z zarządem do wynajmu, ale dobre zarządzanie to kosztuje.
Natomiast polecam jak już jest ktoś zdecydowany na kupno nieruchomości kupić grunty a przyszłościowym miejscu gdzie w przepisach miejskich czy wiejskich nie będziesz zmuszony np do zabudowy tego terenu w określonym czasie.
Dziki grunt bez infrastruktury to Ci nie rozkradną nie zniszczą itd, a wartość z roku na rok będzie rosła.
Mieszkać tam hmm... ???
Jest brukowa opinia że w Brazylii maja mają we krwi działania mafijne i obcy jest dobry bo jest z czego doić.Drobne napady jak okradanie w żywe oczy na ulicy to nikogo nie wzrusza.
Pozdrawiam
noxik nielogo / 109.243.67.* / 2010-09-22 09:20
OOoooooOooOo i co sadzisz o NC teraz. Troche wsadzilem w EEX i jestem zadowolony z dotychczasowego zarobku. Uwazam tez ze sa bardzo przyszlosciowi......mozesz jakos rozsadnie sie odniejsc do tej makulaturki:>
Ciułacz / 2010-09-22 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Zadajesz pytania na które ciężko odpowiedzieć ogólnikami ;-)


co sadzisz o NC teraz

Tam są spółki małe to trzeba znać tendencje spółki i zapędy samego prezia.
Z lakonicznych informacji w mediach to ciężko robić analizę bo są one emitowane w konkretnym celu.Trzeba wziąć taką spółkę dobrze pod lupę aby zobaczyć na co poszedł kapitał z emisji i jak to się przełożyło na zyski bo w końcu o to chodzi.Bywa że to tylko wydmuszka, ale tają pieszczą że daje wszystkim zarobić aż do pięknego dnia ...
Być aktywnym na NC to prawie to samo co DT , czyli ciągle gonitwa za info i noce nie dospane, ale można zarobić.
Generalnie na NC to nie patrzę bo to kwestia płynności staram sie kupować pakieciki 10-25K a tam takim pakiecikiem możesz zawalić kurs.
Na longa to bym widział te co dają nadzieje do przejścia na szeroki rynek.
Piszesz
Troche wsadzilem w EEX

Jest teraz modny to powinien dać zarobić ale po wynikach to nie widać że mają dobre fundamenty, może mają jakieś inwestycje na ukończeniu co im przyniesie dobre dochody ? tego nie wiem bo w nią nie inwestowałem.
Ciułacz / 2010-09-21 00:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mamy dobrą wiadomość w Kanadzie . W lipcu ilość bankructw znacznie się zmniejszyła.Dla osób indywidualnych o 20.8% , a dla przedsiębiorstw o 29,7%.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2010-09-20 20:15
Ja też bardzo pozytywnie oceniam merytoryczne wypowiedzi Ciułacza. Zgadzam się z opinią Cierpliwego Gracza w 100 %.
hauskuba / 2010-09-20 16:49 / portfel
Witam,

Wydaje się, że inter dalej będzie rósł chociaż reakcja na informację o sprzedaży akcji przez członka zarządu położyła dziś kurs pytanie czy wystarczy siły do wzrostów ktoś skupywał po 29 czy czeka nas korekta.
Ciułacz / 2010-09-21 00:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ta informacja, cytuję :Sprzedaż w piątek akcji City Interactive przez członka Rady Nadzorczej zatrzymała trwającą od kilku sesji dynamiczną zwyżkę akcji, będącą częścią kilkumiesięcznej hossy. Kurs spółki gwałtowanie zanurkował, tracąc od dzisiejszego maksimum piętnaście procent.
koniec cytatu.
Słusznie zrobiła panikę bo to może oznaczać wiele , np
1 , wiedzą że będzie jakaś zła wiadomość, lub brak dobrych wiadomości.
2, znają inwestora co zbierał akcje ale mu już wystarczy.
3. specjalnie sprzedał aby zwalić kurs
4, sprzedał bo ktoś znaczny chciał wejść do spółki a nie chcą robić nowej emisji
5 , może facet nagle potrzebuje kasy itd
Widać że początkowo stopy pomagały ale na koniec poleciało równo.
Jutro może być ciąg dalszy.
hauskuba / 2010-09-22 19:17 / portfel
To prawda chociaż dzisiejsze zachowanie podczas sesji pokazuje, że ciągu dalszego paniki nie było na początku spadki później plus.

Gratuluje wyczucia czasu z zamknięciem pozycji.

Ja cały czas uczę się tego na kontraktach jak i na akcjach może jakieś porady dla młodziaka.

Pozdrawiam i dziękuje za ciekawe spostrzeżenia z rynku.
Ciułacz / 2010-09-22 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hauskuba !
Po datach i godzinach i godzinach mojego pisania to by wynikało że miałem na myśli datę 22 Września , ale tak naprawdę miałem na myśli sesję z datą 21 września.
Zaraz wyjaśnię dlaczego tak wyszło.
W Poniedziałek 20 września po znanym info inwestorzy zaczęli uciekać z Cityinter, a ja po mojej pracy o godzinie 18:07 w Montrealu, pisałem że :
Jutro może być ciąg dalszy.

Czyli dla mnie jutro to było 21 Września i to sie spełniło bo sesja zakończyła się na sporym minusie, chociaż widać że że około 14:00 ktoś grubszy się ustawił i wszystko zbierał chyba przez 30 minut i nawet dał rady podbić kurs, ale parcie sprzedających było większe i zapewne mu brakło kapitału.To się dopiero udało dzisiaj czyli 22 Września.
Sorry, muszę się poprawić i jak będę pisał jutro czy wczoraj, czy dziś, to będę pisał datę.
To już przeszłość , jak na teraz to wszyscy co są zainteresowani się głowią, co dalej ?
Po takich drastycznych korektach to zawsze przychodzi odbicie i większość spekulantów to wie i chce się załapać, ale zapewne ustawili stopy, wiec małe zachwianie i dalej leci, jak to w spekulacji wszystkie opcje dozwolone. A jak to było zaplanowane to dalej na północ.
Ciułacz / 2010-09-23 00:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hauskuba,
Piszesz:
może jakieś porady dla
młodziaka.

Hm ... jest tyle publikacji że ja z pewnością ich nie przeskoczę, jedynie to mogę powtarzać niektóre slogany .
Nie wszystkie jajka do jednego koszyka.
Na spekulanctwo wydziel sobie część kapitału.
Miej spółki co ich nie bedziesz ruszał przez 2-3 lata, co z czasem Ci pomoże ocenić twoje własne zachowanie wobec rynku i być bardziej dojrzałym.
Naucz się robić analizy techniczne to Ci ułatwi zrozumieć rynek a z czasem to będziesz robił analizę w głowie.Jak przepowiednia pogody, patrząc na niebo :-)
Napisz sobie własna strategie na papierze i powieś nad biurkiem, bo w emocjach to o wszystkim zapominamy.
I jeszcze by wiele ....
Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2010-09-20 12:51 / portfel / Tysiącznik na forum
dobry
panie Ciułacz pan to jestes najlepszy korespondent zagraniczny jakiego czytałem
robi pan wspaniała robote, jest pan poprostu bezcenny dla wielu którzy odwiedzaja forum
dziekuje za kazdego newsa ('z wielkiego swiata") i analize które pan tu napisał i jeszcze napisze
pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2010-09-20 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
He.... he ... fajnie piszesz ;-) . Trochę sarkazmu to nic nie zaszkodzi.

W zasadzie to piszę prawie do samego siebie , to takie mamrotanie pod nosem.
Jak robienie notatek przed egzaminem , ten co pisał to w tych kilku zdaniach się doczyta wiele, a osoba postronna to będzie patrzyć na to jak byk na malowane wrota.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-09-20 11:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cityinter dalej na fali i jeszcze może trochę być le ja obiecałem sfinansować pracę magisterską w Walli więc ten kapitał będzie jej procentował w życiu profesjonalnym,
a już czas aby wpłacać na czesne.
W Piątek na zakończeniu sesji było widać że na City jest parcie na północ co daje znaki do otwarcia z luką w górze a tym samym wzrosty na pierwszą polowe dnia.
Ciułacz / 2010-09-20 01:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Kanadyjskim portalu Bernard Mooney jeden z analityków nas przekonuje że na giełdzie Amerykańskiej teraz i najbliższe lata jest wyjątkowa okazja aby zrobić inwestycję jaka się nadarza
raz na pokolenie.
http://www.lesaffaires.com/bourse/analyses-de-titres/bourse--l-occasion-d-une-generation/518099
Wklejam linka ale niestety jest po francusku, kto ma tłumacza tekstu w googlach to może się pobawić w tłumaczenie.
Może mieć sporo racji dla młodych początkujących inwestorów, tylko skąd oni maja wziąć kasę na inwestycje?
Patrząc na ten wykres co po niżej dałem linka to widzimy że do roku 2000, cały czas był trend wzrostowy ale odkąd Chiny się otwarły na całego to nic nie rośnie tylko jak podejdzie do szczytów z 2000 to się korekci.
http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&d=20100917&c=30y&t=l&a=lg&b=0
Historia możne się powtórzyć.
Ciułacz / 2010-09-19 13:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rzuciłem okiem na chyba jedyną dzisiaj otwartą giełdę ( Izrael) i widzę że wykres jest spektakularny, no ale jeszcze do zamknięcia jest trochę czasu.
No ale już czas na Niedzielne rodzinne śniadanko.
bebe / 2010-09-19 03:20 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj ciułaczu..!
ależ z tego co piszesz..- nadałeś sobie wręcz adekwatny nick..;-)))))))
czytam Cie...iii.... stwierdzam, że nie wkladzasz wszystkich jaj do jednego koszyka...- dzialasz na wielu łączących się płaszczyznach.....a najbardziej mi się podoba, to ..- .jakże super nie oderwanie się od "ziemi"...- tu mam na uwadze działanie Twej Kobiety w chińskim "gospodarowaniu"..../ten zkup mieszkania....- i Twoje do tego podejście..;-)))
aleee...z tego opisu ..wyciągnę wniosek..i niejeden.../ ale to pominę na ten moment../.- otóż...- chyba na dziesiejszy dzień...- sytuacja co poniektórych ludzi z Chin...- jest podobna do ,.. niektorych ludzi działających w Polsce...- mimo, ze prawdopodobnie nie ma u nas komuny..;-)))))))
pozdrawiam Cię i Twa Kobietę, ...która działa w rytmie kapitalizmu na zatrzymaniu prawdopodobnie "stylizowanym komuniźmie".../nie dla wszystkich i pod groźbami/.....i to zza działań odległym nam już...- z morderczych.../?../ racji - polit....;-)..- tak w największym skrócie...;-)
pozdrawiam serdecznie w tym polityczno- gospodarczym zakręceniu/czyt. poplątaniu...;-)))
pisz.....ja czytam.....inni tez czytają.....;-)))
bardzo cenne uwagi co do spólek...- wybory /spólek../na to co piszesz..- są trafieniami..;-)))..życze tak dalej...- napawa optymizmem..;-)
Pa..
Ciułacz / 2010-09-19 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe witaj !
Wiele by jeszcze pisać ... ;-)
Z Tym mieszkaniem w Chinach to jest trochę inwestycja jak w pierścionek z diamentem (też kupiłem ) nam ani jej nie będzie służyć bo kiedy ? Fakt że bywa tam co roku po kilka tygodni, ale na to nie koniecznie jest potrzebne mieszkanie, jej rodzice ( staruszki ponad 80 lat) tam będą mieszkać..Jej to jest potrzebna na podniesienie sobie prestiżu w rodzinie i poczucia bezpieczeństwa.
a Ty Bebe to mi trochę przypominasz moją młodszą córkę ci była aktywna społeczno politycznie .Będąc w szkole średniej to organizowała strajk szkolny w proteście przed podwyżkami czesnego na wyższych uczelniach i zrobili marsz od szkoły do szkoły aby zwabić innych studentów za co ich policja zgarnęła i musiałem ja jako nie letnią odbierać o 22:00 z policyjnej paki.
Na szczęście z tego wyrosła i dzisiaj to Pani doktor, ale ma ciułactwo w genach :-)
Hm... jak ten czas leci...
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-09-19 02:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Graal ?
Było trochę paniki przed ogłoszeniem ( 01 Wrzesień ) wyników , pewnie zaczęły stopy trzaskać ale zaraz odpiło i się wyrównało . Wyniki super co prawda papier wszystko przyjmie ale może w końcu trochę w tym prawdy jest. To i tak było za mało bi dalej spadało chociaż GPW zyskiwała.
Przez ostatni tydzień się konsoliduje i sporo inwestorów liczy na wybicie górą, hm... należy mu się jak psu kość ale ta płynność, jak tam utopi kasę to ciężko będzie wyjść bez zwalenia kursu.
Ze śląska / 89.200.162.* / 2010-09-18 20:58
Gratulacje. Masz wyczucie rynku.
Zastanawiam się, kiedy Ty zdążysz to wszystko przeczytac. Te artykuły o dywidendach itp.
No i jeszcze się zastanawiam ile Wy tam macie urlopu w Kanadzie.
Lubię wpadać do ojczyzny wiosna i jesienią
Ciułacz / 2010-09-19 00:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gościu ze Śląska !
Przy Sobocie po robocie !
Moje remonty już są prawie na ukończeniu.
Co ja będę robił jak całkowicie skończę, mam nadzieję że nie będę wysiadywał na forum.
Pytasz
kiedy Ty zdążysz to wszystko przeczytac

Dobre pytanie ? Hm... Zazwyczaj wstaję o 6:00 a do pracy wychodzę 7:40 to jest trochę czasu i wieczorkiem.Filmów prawie nie oglądam.

ile Wy tam macie urlopu w Kanadzie.

Ja mam 3 tygodnie ale przeważnie biorę jeszcze tydzień bezpłatnego, tylko muszę wybrać martwy sezon w mojej pracy.
takra / 188.47.35.* / 2010-09-19 13:05
Witaj Ciułaczu !
No to masz problem

Co ja będę robił jak całkowicie skończę

Ja przeważnie kupuję nową chałupę.
Uszanowanie przesyłam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy