Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-09-18 11:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jarislowsky Fraser jest jednym z znaczniejszych administratorów funduszy publicznych w Montrealu i zdecydowali sie utworzyć pierwszy fund publiczny, otwarcie z końcem Września.
Faceta znam i mi sie podoba jego styl ale nie to jest najciekawsze , najbardziej to to jaka wybrali datę otwarcia : koniec Września.
Jak wiadomo że nowy fund będzie pod lupą publiki i konkurencji , wiec nikt by nie chciał zacząć od spadków.Co on osiągnie do końca roku to może ważyć o jego losach.
Wniosek sie nasuwa sam : jak masz kasę luzem to wchodź pod koniec Września , tylko nie skakać z watka na kwiatek ale wybrać sobie spółki i czekać kilka lat, zaciskając zęby , ewentualnie robienie na drutach ponoć pomaga.
Ciułacz / 2010-09-18 02:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cityinter poszedł w całości, tak że fuksem w dwa dni uciułałem na bilet do PL i jeszcze trochę zostanie .Lubię wpadać do ojczyzny wiosna i jesienią.
Teraz to tylko muszę dopingować dla PKO BP.
No i po City trochę jest gotówki w zapasie , ale poczekam jak wiedzmy się wyszkalają.Chyba że by coś się trafiło , ale nic na siłę.
piciu / 2010-09-18 20:24 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gratki za city :)
Ciułacz / 2010-09-19 01:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piciu, witaj !
City jeszcze ostatniego słowa nie powiedział, tylko problem kiedy ?
Ktoś to pompuje tylko kto ? i dlaczego ?
Sami spekulanci tego nie robią.
Ciułacz / 2010-09-18 00:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A Stanach Caterpillar ( CAT) co produkuje maszyny budowlano-drogowe jedzie na dobrym koniku .Płaci dywidendę oraz idzie lepiej od trendu.
A na dodatek Po zapowiedziach masowej inwestycji w struktury drogowe przez ekipę Obamy powinien mieć dalej wiatr w żagle się zapowiada .
Spółka godna na inwestycje emerytalne, dla mieszkańców obi Ameryk
Ciułacz / 2010-09-17 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cityinter, teraz właśnie częściowo mi się sprzedał.Piątki często są dniem realizacji zysków , to może jeszcze zanurkować.
Ciułacz / 2010-09-17 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie dalej jak wczoraj wieczorem tu wspominałem kupnie spółek dywidendowych i dzisiaj na pb czytam :„Zarabiać się będzie na dywidendach”
http://www.pb.pl/2/a/2010/09/17/Zarabiac_sie_bedzie_na_dywidendach
Jak takie myślenie zacznie być powszechne to rynek zrobi odwrotnie i bomba w górę, a swoją drogą Ci co zainwestują w dywidendy to i tak nie stracą.
dasmanch / 188.33.79.* / 2010-09-17 04:59
Jestem bezrobotny, gdzie dostanę tanią pożyczkę?

http://tania-pozyczka.blogspot.com
Ciułacz / 2010-09-16 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tu w Kanadzie czy w Polsce to ta recesja była bardziej medialna niż na rynku pracy.
Kto był na parkiecie to musie oberwało ale mając gdzieś tam pracę jak np moja siostra ( nauczycielka w LO ) to tylko się najedli strachu słuchając w TV.
Natomiast tego samego nie mogą powiedzieć Amerykanie tam blady strach padł na wszystkich, bo nawet gdy ktoś miał pracę na tz beton to były problemy z płynnością banków, a jak banki bankrutują a inne nie mają płynności to nie wiadomo czego oczekiwać.
To jednak nie przeszło bez echa bo amerykanie zaczęli oszczędzać i systematycznie im się powiększają oszczędności, co dla nich jest nowością.
Jak oszczędzają to niby dobrze ale za to nie kupują i są ostrożni z kartami kredytowymi co nie pomaga ekonomi.Podobno psychologicznie tak może być do lata przyszłego roku.Ale jak w końcu nabiorą zaufanie do siebie samych i do banków to będzie hulaj dusza ....
W takiej sytuacji to brać spółki co płacą dywidendę i są płynne, puki jeszcze są tanie.
Nie jednokrotnie dywidenda jest lepsza od lokaty a w szczególności w Stanach.
Ciułacz / 2010-09-16 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na chińskich giełdach spadku prawie 2% i technicznie nie wygląda dobrze.
Niby to daleko ale oni kupują surowce i złoto nie wspomnę o obligacjach.
Szczerze powiem że w małym zamieszaniu pro spadkowym liczę że inwestorzy kupią coś spekulacyjnie jak np. Beef czy Cityinter , ale i możne być odwrotnie i uciekną w złoto.
smooth / 2010-09-15 13:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej Ciułaczu...

Wyczytałem, że kupiłeś City....odważny jesteś kupując na tych poziomach... niech Ci rośnie....ja za przejmujący na takie zakupy :-)

pozdro
Ciułacz / 2010-09-16 01:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, witaj !
Masz racje że poziomy trochę wybujałe ;-)
biorąc to pod uwagę ustawiłem zlecenie na 28,90.
Ciułacz / 2010-09-15 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj w Toronto na TSX byliśmy na zielono a to dzięki kopalniom złota ale tak ogólnie to akcje cieniutko przędą. W Chinach od trzech dni są w odwrocie co robi większe parcie na złoto.
Pierwszego Września czytałem :
Śluby w Indiach - złoto w górę
W rozpoczynającym się miesiącu ceny złota w dolarach prawdopodobnie zbliżą się do historycznych rekordów, a może nawet je przekroczą. Wrzesień jest tradycyjnie miesiącem, w którym ceny kruszcu rosną, a w tym roku do inwestowania w złoto zachęca również niepewna sytuacja na rynkach.
Od siebie dodam że prognoza się spełniła.
Ciułacz / 2010-09-15 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze dwa słowa na temat złota:
w Indiach – szczyt zakupu złota przypada na czas ślubów oraz na czas wszelakich festiwali, które nieustannie kończą się i zaczynają, zmieniając tylko swoje miejsce z regionu na region. Największy festiwal to Diwali, który zwykle trwa od końca października lub listopada. Okres weselny jest różny w zależności od regionu, ale trwa zwykle od listopada do maja, z przerwą na okres od połowy grudnia do połowy stycznia. W sierpniu, dwutygodniowy Shrad jest niepomyślny dla wszelkich ceremonii związanych z kupowaniem złota.
A na koniec powiem że nie inwestuję w złoto , ale chyba powinienem mieć co najmniej 10-15% w portfelu.
Ciułacz / 2010-09-15 01:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Złoto pełnym blaskiem świeci !. Dla akcji to nic dobrego nie wróży .
Ciułacz / 2010-09-13 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak się wczoraj zastanawiałem nad tym PKP BP czy grubasy nie będą kombinować jak by tu jeszcze posterować kursem akcji po przez informacje w sprawie sprzedaży BZ , Jednak kupiłem trochę PKO ostatnio było poniżej trendu GPW więc powinno być dobrze.
Ciułacz / 2010-09-12 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej wspominałem Bank PKO BP, w ubiegłym roku 2 tygodnie przed dywidendą, był lokomotywą dla GPW co widać wyraźnie porównując z DAX .
Teraz mamy jeszcze grubo ponad miesiąc do ewentualnej dywidendy, ale nałożyła się nowa sytuacja tz PKP BP zostało wykluczone z przejęcia BZ, co możne być impulsem do wcześniejszych zakupów .
Ciułacz / 2010-09-12 00:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co słychać w Montrealu ?
Co tydzień na jednym z portali ekonomicznych pytają jakiegoś ekonomistę o :
Tu wkleję tłumaczenie przez Google, nie najlepsze .
.............................
Co zrobić z $ 10,000 do inwestowania?

I sugeruje trzy Exchange Traded Funds (ETFs) notowane w USA, ponieważ wierzę, że $ USD z pewnością wzrośnie.

viShares 07/03 Yr Tr Bond (NY, IEI, 116,29 dolarów USA). Obligacje USA 3 do 7 lat oferuje wzrosty na poziomie 1,6%. To nie jest dużo, ale po wzroście $ można dodać 15% zwrotu.

vSPDR Utilities ETF (NY, XLU, 31,45 dolarów amerykańskich). amerykańskie spółki publiczne są reglamentowane w 70%, tak aby ich wydajność była sterowana przez rząd. Ponadto,te papiery wartościowe - wypłacają dywidendy w wysokości około 4% - oprócz tego powinny wzrastać zgodnie z indeksem,

DB vPowerShare Rolnictwa (NY DBA, 27,08 dolarów amerykańskich). Lubimy żywność, takie jak pszenica, soja, kukurydza! Zawsze jest to temat rosnącego zapotrzebowania ludności świata. , Na te rośliny były złe prognozy , ale uważamy że w praktyce będzie jeszcze gorzej .
To tyle co powiedział:
François Bourdon, de Fiera Sceptre.
........................................
Od siebie dodam że facet proponuje strategie bardzo ostrożną a wręcz defensywną.
Jednocześnie przestrzega przed obligacjami kanadyjskimi.

http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201009/10/01-4314485-la-bonne-surprise-du-dollar-americain.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS5
Ciułacz / 2010-09-11 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla łapiących dywidendę to polecam przyjrzeć sie PKP BP.
........................
Pod koniec lipca walne zgromadzenie PKO BP przegłosowało propozycję resortu skarbu, zakładającą, że PKO BP wypłaci 2,375 mld zł dywidendy z zysku netto za 2009 rok, o ile do 10 grudnia 2010 roku PKO BP nie przejmie innego banku na terenie Polski.

Jeśli PKO BP wypłaci dywidendę, będzie to 1,90 zł brutto dywidendy na akcję.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 23 października, a jej wypłata może nastąpić 20 grudnia.
.....................
To nie kokosy ale zawsze coś tam ..... przy okazji można liczyć na wzrost kursu.
Nikt go nie napompuje jak BEEFa ale powinien mieć tendencje pro wzrostowe.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy