Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-09-10 00:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zamienił wujek siekierkę na kijek !
Chyba ja tak dzisiaj zrobiłem po pozbyłem sie akcji Forda, co prawda kupiłem trochę powyżej $4,- a przed wczoraj ustawiłem na $12,- i dzisiaj poszło. Ale co się nie robi dla miłości.To na to mieszkanie w Chinach co poprzednio tu wspominałem.Po prostu brakowało 25% do zakupu i zbieram po kieszeniach resztki z innych inwestycji.
Nawet zaskórniaki z mojego sejfu już przeliczyłem, jeszcze tylko muszę skombinować $5tys
Poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ciułacz / 2010-09-09 02:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Budimex poszedł już pod młotek ,Pod koniec miesiąca coś może kupie a jak nie to w Październiku.
Ciułacz / 2010-09-09 02:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj nam tu w Kanadzie podnieśli podstawową stopę procentową w Banku Centralnym o 0,25% i jest teraz 1%.
To chyba na ten rok wystarczy.
Ciułacz / 2010-09-08 02:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rosja znów atrakcyjna, co czytam teraz w PB , to samo czytałem kilka dni temu na portalu kanadyjskim, gdzie na serio ten rynek polecali.Coś w tym musi być.
Ze śląska / 89.200.162.* / 2010-09-08 01:05
Myślę, że jest tak jak u nas lub w Rosji. Częśc ludzi ma bardzo dużo pieniędzy ( przy czym są to ludzie związani z władzą" ), ale częśc nie ma ich wcale. Tzn: pracują za grosze i są żle traktowani.
Ciułacz / 2010-09-09 02:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gościu ze Śląska !
To że jedni zarabiają krocie a inni grosze to po części są urokami systemu ekonomiczno-politycznemu i można by dyskutować wiele gdzie znaleźć równowagę
społeczną, ale to że

są źle traktowani.

to już jest w naszej mentalności i wychowaniu co powinno się zmienić, niby to nic nie kosztuje ale widać nie takie łatwe.
Ja miałem i dalej mam szczęście trafiać na dobrych przełożonych i współpracowników
Ciułacz / 2010-09-08 01:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Złoto bije rekordy i niema co się dziwić bo jak obligacje idą w łeb a Wrzesień tradycyjnie słaby dla akcji to kto pierwszy ten lepszy do złota.
Ciułacz / 2010-09-07 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam nową zagwostke inwestycyjną, co przypuszczam że wiele mi w tym nie pomożecie, a mianowicie moja małżonka teraz właśnie sprzedała mieszkanie własnościowe tz condo i spieszy się aby kupić następne poza miastem. Niby nic dziwnego, tylko problem w tym że to jest w Chinach, i operacja gotówkowa. Można by pomyśleć że w Chinach to za parę groszy się można obkupić ale tak nie jest.Stare mieszkanie na 7 pietrze bez windy, już sprzedane za 450 000 yuan, a następne mieszkanie poza miastem co chce kupić i ma na oku za milion yuan a przelicznik walutowy ? 1zł = 2,18 yuan czyli przez połowę.
Niby mieszkanie w czteropiętrowym budynku na parterze z ogrodem ale skąd ci ludzie biorą kasę ? a powiadało się że kitajec pracuje za miskę ryżu.
Ciułacz / 2010-09-05 23:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jutro mamy jeszcze wolne bo teraz jest longweekend.Żeby mnie tylko nie podkusiło gapić się w wykresy, bo to czas stracony, już wole dalej kłaść izolacje w piwnicy.
Ciułacz / 2010-09-04 19:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam :
Wilczy apetyt budżetu na dywidendy
DI, PAP
Puls Biznesu, pb.pl,04.09.2010 08:32
Czytaj komentarze (5)
Zobacz na forum ()
c27a663d-c030-4971-af2f-5fb300f2f12f
W projekcie przyszłorocznego budżetu państwa zapisano, że wpływy z dywidend sięgną aż 9,2 mld zł. Byłby to rekord wszech czasów.
http://www.pb.pl/2/a/2010/09/04/Wilczy_apetyt_budzetu_na_dywidendy
Czyli dla nestorów ciułaczy dobra nowina , obstawiać na longa pewne konie, spać spokojnie i liczyć na dywidendę.
Bajońskich wzrostów nie będzie , ale zgodnie z indeksem plus dywidenda pod warunkiem że komuś się nie zachce coś ulepszyć i przechytrzyć rynek, bo zazwyczaj sprzeda w złym momencie i nie odkupi w dołku .
Ciułacz / 2010-09-04 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dezorientacja i wielkie pytanie czy te sierpniowe spadki to były te co powinny być we Wrześniu ?
Staram sie trzymać zasady : nie przeszkadzać hossie.
Nie zawsze to wychodzi bo chciwość czy strach nie zawsze są do opanowania.
Historycznie wrzesień jest najgorszym miesiącem więc Ci co liczą na S-ki , jak dobrze przypilnują to pewnie się nie zawiodą, ale mogą przespać tz. momentum.
Ja, puki co to się staram dowartościować przy renowacji , a wzrostom ? staram się nie przeszkadzać, czyli pozostawiłem samopas.
Ciułacz / 2010-09-01 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
BeefSan ???
Jak łatwo przyszedł kapitał spekulacyjna do spółki to widzieliśmy a że łatwo odchodzi to chyba nikt nie jest zdziwiony.
Jedynie spekulacyjnie można zakładać że to nie koniec jazdy w obie strony.
pietroo / 2010-09-01 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj

właśnie chcę Ci pogratulować zysku i wyczucia na tej spółeczce :))
dzisiaj niezbyt dobrze o niej napisali, ale myślę, że jeszcze podskoczy
http://www.pb.pl/2/a/2010/09/01/8_firm_ktore_chca_isc_tropem_Boryszewa

pozdrawiam
Ciułacz / 2010-09-02 03:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Fakt że zaczynałem na Beef po 33 gr i w miedzy czasie realizując zysk ale nic nie znaczy że on nie spadnie na 80-90 gr.
Wklejam co napisali :
Na wartości mocno zyskał także Beef-San (460 proc. od początku roku), gdzie nadzieje graczy rozbudziła prawdziwa rewolucja. Po przejęciu kontroli przez Podkarpacki Bank Spółdzielczy głównym zajęciem spółki mięsnej ma się stać sprzedaż usług finansowych. Ostatnie spadki kursu są jednak dobrym sygnałem ostrzegawczym.

— Na rynku zawsze jest kilka "grzanek", których wyceny winduje kapitał czysto spekulacyjny. Nie wierzę w przebranżowienie, dopóki nie zobaczę efektów. Cersanitowi, Getinowi czy Gantowi ta sztuka się udała, ale to bardziej wyjątek, niż reguła. W przypadku większości spółek lepiej postawić na konsolidację branży i efekt skali — mówi Marcin Materna, dyrektor departamentu analiz w Millennium DM.
Koniec cytatu.
Podobno maja podkarmiać spekulantów nowymi informacjami co by miało stymulować kurs, ale jak spekuła się zniechęci to nie tak łatwo ich nagonić,
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-09-01 03:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tu w Kanadzie to teraz nas straszą przed bańką na rynku nieruchomości.
Jestem obkupiony na najbliższe 5 lat i nic nie sprzedaję, to nie powinno mnie dotyczyć, a właściwie to mi woda na młyn bo jak mieszkania i domy będą drogie to tym bardziej będzie mi łatwiej wynajmować moje mieszkania.
Ciułacz / 2010-08-31 03:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wtorek 31 Sierpnia wysyp raportów za I półrocze.
Ciułacz / 2010-08-29 23:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ekologia i nasza gotowość do poniesienia pewnych ofiar w imię celów społecznych.
Ostatnimi laty społeczeństwo jest uświadomione i wydawało by się że gotowe do przejścia do czynu !
W naszych inwestycjach jest ważne aby właściwie oceniać zjawiska i zachowania społeczne.
Wziąłem pod lupę rzecz namacalną i łatwą do sprawdzenia.
Tz reklamówki czyli torby plastikowe jakie nam dają przy zakupach.
Tu w Montrealu mieliśmy przez kilka lat pranie mózgu o aspekcie ekologicznym i nawoływanie do używania toreb o wielokrotnym użytku, podawano nam przykłady jakie to zanieczyszczenia środowiska itd , skutek ? poza nielicznymi prawie żadny , jak się wszystko ustabilizowało i już nowych pro-ekologów nie przybywało, postanowiono wprowadzić specjalny podatek od reklamówek, niewiele bo 5 centów za sztukę, skutek ? jak ręka odjął teraz to prawie wszyscy to ekolodzy, wychodzący ze sklepów tachają siatki i torby jak za PRL.
A ja myślałem że niewielu jest ciułaczy.
Wniosek się nasuwa sam, :jak za czymś nie będzie bodźców finansowych tylko piękne hasła ,to skończy się na biciu braw a życie dalej się będzie toczyć po staremu.
Pooh / 2010-09-05 00:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Trochę już od wpisu, ale skomentuję - u nas jest to samo.
Natomiast zawsze biorę reklamówki płatne, ponieważ są trwałe i wytrzymałe,
/4 piwa + dodatki spokojnie wytrzymują ;)/, a następnie doskonale pełnią rolę worka na śmieci. A worka na śmieci o podobnej wytrzymałości - za 5-10 groszy sztuka się, Panie, w kraju nad Wisłą, nie idzie kupić. ;)
No i to poczucie, że się nie zaśmieca, bo "i tak się rozłoży". - bezcenne ;)
Pozdrawiam.Q-buś
Ciułacz / 2010-08-29 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na onecie czytam :Inwestorzy się przebudzili, ożywienie na rynku fuzji i przejęć.
http://biznes.onet.pl/inwestorzy-sie-przebudzili,18490,3572108,1,news-detal
Ja jako inwestor co z tego będę miał ?
Np. zainwestowałem w spółkę X bo widzę że ma dobre fundamenty.Spółka robi zyski ale nie wypłaca dywidendy tylko chomikuje, bo Prezio z kolegami mażą o przejęciach, już się widzą w nowej siedzibie ( co ja wybudują ) większe uposażenia i diety prywatny kierowca itd.Często takie przejęcia nie przynoszą większych zysków tylko ogromne koszty bo najczęściej wszystko jest postawione do góry nogami. Pytam się samego siebie co ja z tego będę miał ? Może wzrośnie kurs spółki ? może, może... ale jak nie będzie wyników to nie na długo, a o dywidendzie to zapomnieć bo jak będzie zysk to dalej będą kombinować gdzieś to upchnąć.
Na Amerykańskim i Kanadyjskim rynku fuzje i przejęcia są przyjmowane sceptycznie, chyba że jest na parkiecie spółka co sobie źle radzi i ktoś ja chce przejąć to jej akcjonariusze się cieszą i zazwyczaj jej akcje idą do góry.
Mój wniosek bierzmy takie przejęcie dobrze pod lupę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy