Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-08-29 01:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niedawno czytałem na portalu kanadyjskim że w Kanadzie spora część środków stymulacyjnych jeszcze nie jest wydana, bo to zabiera sporo czasu zanim programy zostaną opracowane i zaakceptowane.Podobnie jest w innych krajach jak w Kanadzie.
Widzę tu artykuł z onetu w tej samej tematyce:
http://biznes.onet.pl/spora_czesc_srodkow_stymulacyjnych_bedzie_dopiero_wydana,18543,3497719,1,prasa-detal
Czyli kroplówka jeszcze się nie skończyła a w sporych przypadkach nawet się nie rozpoczęła.
Ciułacz / 2010-08-28 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach za rok 2009 zanotowano spadek urodzin o 2,8% to już drugi rok z rzędu bo za 2008 był taki sam.
http://argent.canoe.ca/lca/affaires/international/archives/2010/08/20100827-125434.html
Ci co maja nie wyparzony pysk to się podśmiewają że to tylko u białych ,a czarni odwrotnie.
Jak by na to nie spojrzał to jest wiadomo że biała rasa w Stanach się kurczy.To emigranci z Europy byli kołem zamachowym w budowie imperium.
Teraz jak brak z Europy nowej ambitnej siły roboczej to pozostały Chiny i Indie aby zasilić Amerykański kontynent.
Chińczycy coraz bardziej się żalą na rasizm w Stanach ze strony Afro-Amerykanów.Murzyni będąc od kilku pokoleń w Stanach to uważają że Ameryka została zbudowana na ich plecach, i coś im więcej się należy .
W administracjach miejskich i państwowych dalej jest przepis o dyskryminacji pozytywnej, to znaczy że jak jest dwóch kandydatów na jedno stanowisko pracy o takich samych atutach to w pierwszej kolejności należy zaproponować czarnemu.
Dzięki takiej dyskryminacji pozytywnej sporo stanowisk jest obsadzonych przez kolorowych.Chińczycy się żalą że w tym wypadku nie są uznawani za kolorowych więc nie maja szans na dyskryminacje pozytywną i w dodatku murzyni na urzędach do nich są nastawieni negatywnie widząc w żółtkach zagrożenie dla czarnej rasy.Po części się nie dziwie murzynom, bo taki Chińczyk jak przyjedzie do Stanów to po 10 latach kupuje dom a murzyn jak się urodził w slamsie to i pewnie i do emerytury tam zostanie.
Golem14 / 2010-08-29 01:16 / Tysiącznik na forum
Witaj Ciulaczu,

szybki przyrost demograficzny to problem globalny, ktory pociagnie za soba w przyszlosci lawine problemow... W krajach cywilizacji Zachodu wystepuje jednak problem niskiego przyrostu demograficznego: seks chca uprawiac na Zachodzie wszyscy, ale rozmnazac sie juz nie specjalnie:) W ta nisze demograficzna wchodza ludzie z kultur, gdzie seks jest jeszcze jakos powiazany z prokreacja... Kiedys czytalem analize, ze za kilka lat (nie pamietam juz teraz dokladnej daty) w USA o wyborach prezydenta beda decydowac latynosi - tak wynika z prognoz demograficznych....

Ogolnie sa dwa rodzaje kultur, jesli chodzi o demografie: 1) kultury stawiajace na ilosc potomstwa, nie dbajac przy tym za specjalnie oi nie: kto przezyje ten zyje dalej:) - Chiny, Indie, Afryka, i 2) kultury stawiajace na jakosc potomstwa: mala liczba dzieci, ale za to dobrze odzywione, zadbane, wyksztalcone itd...
Okazuje sie, ze w ostatecznym rozrachunku zwycieza pierwszy model - tzw. prawo wielkiej liczby:) - podobna strukture maja mrowki i dlatego ich ilosc i biomasa jest najwieksza ze wszystkich gatunkow wystepujacych na Ziermii.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-08-28 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wystarczy spojrzeć na tabelę spółek co wygenerowały zyski, aby się uspokoić że kraj się rozwija.Widzimy że nawet płacą sporo dywidendy.
W pracy ludzie płacą obowiązkowe składki emerytalne co gdzieś ten kapitał jest lokowany itd.
W Europie na ten rok sprawa banków i budżetów słabych państw chyba została zażegnana, co da mały oddech.Fakt że to powróci jak bumerang ale jako kotlet odgrzewany.
Na wrzesień sporo inwestorów wstrzyma się z inwestycjami , to nie znaczy że ociekną ,tylko nowy kapitał będą trzymać do Października aby się załapać na dołek.
Ano właśnie ten dołek, kiedy on będzie ?
Analitycy będą się nad tym męczyć aby to wyczuć idealnie ale wiemy że metody analiz są podobne, to jak będzie sygnał kupna to w zasadzie będzie już po ptokach .
Wniosek jak masz kasę na inwestycje długoterminowe to około 15 Września jak się uspokoi i wyglądać będzie na konsolidację to odpowiedni czas na zakupy.
Jak chcemy inwestować krótko-terminowo to może lokata ?
Analityk Białek pisze na swoim blogu, cytuję :
W obecnych realiach tłumaczy się to na prognozę trwającego do września wzrostu WIG-u do poziomu kwietniowego szczytu. Potem powinna rozpocząć się druga 6-7 miesięczna fala bessy trwająca do marca-kwietnia 2011.
Koniec cytatu.
Muszę uczciwie przyznać że to jest tylko urywek z jego : na troje babka wróżyła .
http://wojciechbialek.blox.pl/html
Ulinkasia / 109.243.145.* / 2010-08-28 12:42
sprawdź też tu:

http://mwig40.blogspot.com/

http://wig-20.blogspot.com/
Ciułacz / 2010-08-28 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyżej : reklama dźwignią handlu !
Ciułacz / 2010-08-28 02:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę sobie to wkleić :19 spółek (prawie) bez ryzyka
http://www.pb.pl/2/a/2010/08/26/19_spolek_prawie_bez_ryzyka
Wierzyć nie wierzyć ale poczytać warto.
W linku powyżej piszą:

Po ostatniej przecenie najlepszym wyborem z tego względu okazuje się deweloperski Polnord, który minimalnie wyprzedził handlowe Bomi. W pierwszym przypadku rekomendacje DI BRE i DM IDMSA sugerują potencjał wzrostu kursu o 46-47 proc. W dużej części wynika to z samej wartości majątku
spółki. W przypadku Bomi chodzi już głównie o wycenę na bazie generowanych przez spółkę przychodów i zysków. Tu najniższa (DM IDMSA) i najwyższa wycena (DM Amerbrokers) mówią o zwyżce notowań o 37-53 proc., by osiągnąć fair value. Średnio wychodzi 45 proc. Warto zwrócić uwagę, że w naturalny sposób Bomi i Polnord znalazły się również w czołówce zestawienia
z piątku, które mówiło o pojedynczych rekomendacjach brokerów, jakie dają nadzieję na najwyższą zwyżkę kursu
.
Ciułacz / 2010-08-27 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej pisałem o wzroście zarobków w Kanadzie , ale to nie znaczy że jest hossa, ale przynajmniej niema recesji i ulica sie nie boi o stratę pracy.
Na przyszły rok jeden z banków przepowiada dla Kanady i USA osłabienie wzrostu gospodarczego , ale nie powrót do recesji.Taki scenariusz może się odpić na parkiecie spadkowym boczniakiem , ale zawsze się znajdą perełki.
Dalej przypominam że świat nie będzie czekał na Stany, takie Indie ,Brazylia czy już oklepane Chiny nie zatrzymają sie w rozwoju. Natomiast gorzej będzie w Afryce, tam chętnie by się rozwijali na garnuszku Europy czy Stanów.Afryka sama się nie rozwinie, musiało by tam napłynąć sporo emigrantów, tak jak kiedyś na ziemie Ameryki Północnej.Tylko co z tubylcami ? do rezerwatu ? Ten numer nie przejdzie.Wydaje mi się że ten problem pozostawimy naszym wnukom.
Ciułacz / 2010-08-27 02:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie od czerwca 2009 r. do czerwca 2010 r., średni tygodniowy zarobek wzrósł o 4% do 853,50 dolary,
Jesteśmy na dobrej drodze, tylko co tu zrobić aby sąsiad ,Wuj Sam stanął na nogi?
Ciułacz / 2010-08-26 03:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam nagłówek artykułu :Kupuj dolara, sprzedawaj euro.
http://waluty.onet.pl/kupuj-dolara-sprzedawaj-euro,18892,3566559,1,news-detal
Nie powiem abym był specjalistą od walut i nigdy na walutach nie grałem , ale coś tu mi się nie wydaje nie logiczne, Stany nie mogą się uporać z bezrobociem, sprzedaż domów coraz gorzej, to jak ten dolar się ma umacniać? A w Europie to widać że Niemcy wstają z kolan co powinno dobrze wróżyć dla € .Na krótki termin to spekulanci mogą namieszać ale średnioterminowo ?
W Kanadzie średnie ceny domów za ostatni rok wzrosły o 13,6% a w Stanach dalej masakra, to jak ich waluta ma sie umacniać do innych ?
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/immobilier/201008/25/01-4309730-les-prix-des-maisons-ont-encore-grimpe-au-pays.php
Ciułacz / 2010-08-25 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Problemy globalne i strach przed drugim dnem kryzysu wyszły na pierwszy plan, co również skłania do korekty. Tylko wczoraj WIG20 stracił 2,3 proc., a indeks szerokiego rynku 1,9 proc. Zagraniczne giełdy też poddały się wyraźnej przecenie. Inwestorzy nadal mają dylemat, czy kupować akcje w nadziei na ewentualne ożywienie, czy też wstrzymać się z zakupami, bo możliwe jest drugie dno kryzysu. Wtedy będzie taniej.Kto to wie ?
Bardzo ważny barometr Amerykańskiej gospodarki to budownictwo mieszkaniowe i sprzedaż domów . Tego się nie da oszukać.Jak stymulacje się skończyły to wszystko zamarło.Jak teraz są złe wiadomości to tym bardziej ludzie sie wstrzymują z zakupem.Ci co mają zdolności kredytowe to i mają gdzie mieszkać , ale aby kupić większy i wygodniejszy dom to by musieli sprzedać ten co posiadają, ale komu ? na najniższym szczeblu jest cała masa ludzi co w obecnych przepisach nie maja zdolności kredytowych. Kiedyś Emigrant bez wizy kupował dom a teraz ? zapomnij, chyba że za gotówkę .
W Stanach będą zmuszeni otworzyć granice aby świeże legalne mięso zasiliło rynek, a to potrwa.Świat nie będzie czekał, po małych perturbacjach, bez czekania na USA powoli będzie się wspinał do góry.
http://www.pb.pl/2/a/2010/08/25/Dwunastka_gwiazd_sezonu_raportow
Z tego linku by wynikało że większe spółki wzrosty na dobre raporty mają już w cenie, czyli chciało by się powiedzieć: mogą tylko spadać
Pozostały jeszcze mniejsze spółki , ale tam płynność może być pod psem.
Ciułacz / 2010-08-25 02:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niemiecka gospodarka powinna sie pozbierać i pociągnąć naszą.
Ci co znają niemiecki rynek to mogą się pokusić o wyłowienie jakiejś perełki.
Widzę że w DM Banku Zachodniego można tam inwestować.Mam tam IKE, jak będę podwyższał kapitał to muszę o tym pomyśleć.
piotrekdro / 2010-08-25 14:29 / portfel
Witaj Ciułaczu.

Chciałbym zapytać czy aby na pewno ike założone w DM Banku Zachodniego umożliwia inwestycje w akcje spółek notowanych na giełdach zagranicznych?

Gdy pytałem o taką możliwość w ich oddziale powiedziano mi, że ike umożliwia inwestycje w spółki notowane tylko na GPW w Warszawie.
Ciułacz / 2010-08-25 23:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poszperałem w necie odnośnie IKE i w DM BOŚ bardzo ładnie jest wyjaśnione.
Cytat :
Zakres inwestycji

Katalog instrumentów jakie możemy nabywać obejmuje głównie instrumenty fiansowe o małym lub niskim ryzyku - akcje, obligacje, certyfikaty strukturyzowane i inne instrumenty notowane na rynku regulowanym (GPW). Nie możemy inwestować w bardziej ryzykowne instrumenty pochodne (kontrakty terminowe czy opcje), jak również zawierać transakcji na rynkach zagranicznych. Lista instrumentów, w jakie można inwestować w DM BOŚ określona jest w odrębnej regulacji Domu Maklerskiego.

Inwestować możemy agresywnie, zawierając nawet wielokrotne transakcje w ciągu jednego dnia, jak też zawierać transakcje sporadycznie – tylko co jakiś czas. Technicznie, sposób zawierania transakcji jest taki sam, jak na zwykłym rachunku maklerskim. Ograniczeniem jest jednak to, iż zlecenia zakupu muszą być pełnopłatne (brak odroczenia płatności i możliwości korzystania z kredytów). Poza brakiem dostępu do kontraktów terminowych czy opcji, nie skorzystamy również z krótkiej sprzedaży.
Koniec cytatu.
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=1016
Ciułacz / 2010-08-25 23:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrekdro witaj !
Pytanie jak najbardziej na miejscu
Chciałbym zapytać czy aby na pewno ike założone w DM Banku Zachodniego umożliwia
inwestycje w akcje spółek notowanych na giełdach zagranicznych?

Ja osobiście nie pytałem, ale tylko sprawdziłem czy mogę złożyć zlecenie z konta IKE. Więc zlecenie mogę składać ale dalej pozostaje pytanie otwarte czy taki zakup będzie uznany przez fiskalistów.
Logicznie to nie powinienno być ulgi podatkowej inwestując poza granicami kraju ale nic nie wiadomo.
Muszę to sprawdzić aby nie inwestować w coś co nie jest uznane.
Piotrekdro, dzięki za otwarcie mi oczu, pozdrawiam
Ciułacz / 2010-08-25 01:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach na budowach zdechł azorek.To samo na rynku wtórnym.
Grubaski już zajęli odpowiednie pozycje czyli w mediach przez najbliższy tydzień się nasłuchamy .....
Czyli Wrzesień powinien być statystyczny.
Ciułacz / 2010-08-23 03:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pozostał ostatni tydzień tego miesiąca.Budimex przed wynikami, mam nadzieję że obroty wzrosną bo pasowało by mi skrócić o 50%, po prostu go mam za dużo.Chyba już od dłuższego czasu wisi moje zlecenie odnośnie Budimexu ale jeszcze nie doszedł do odpowiedniej ceny.
Patrząc na Tase to raczej mieli pierwszy dzień tygodnia pozytywnie.
Ciułacz / 2010-08-21 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co nas czeka w najbliższym czasie ?
Statystycznie to wiemy że na GPW najgorszym miesiącem jest Wrzesień !!!
To nie jest tajemnica ,więc sporo inwestorów nie czeka na ostatnią chwilę i już uciekła zaniżając kurs a inni też się szykują.
Podobnie jak przed 15 Kwietnia przypominałem o Sell In May and Go Away i niestety się sprawdziło.Statystycznie to Wrzesień jest dużo gorszy od Maja.
Czasem się ociągamy ze sprzedażą bo czekamy na wyniki lub dywidendę, albo ogłoszenie ważnego kontraktu aż nas dopadnie bessa.
Idąc tym tokiem rozumowania to powinniśmy się wstrzymać inwestować nowe środki i poczekać na ten wymarzony dołek co statystycznie powinien być we Wrześniu.Zawsze pozostaje dylemat czy sprzedawać i odkupować ? Ja dla siebie wychodzę z założenia ,nic na siłę niby na wykresie może być 5% ale czy możemy tak utrafić aby to zgarnąć, i ta nerwówka siedząc przed ekranem i starając się złapać te zmieniające się cyferki.Staram się trzymać strategi wcześniej zaplanowanej opierającej się że jesteśmy w początkach hossy i powinniśmy iść na północ.Jak ktoś potrafi łapać w dołku i wychodzić na górce to chwała mu za to.
piciu / 2010-08-21 21:53 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj ciulaczu :)

jesteśmy w początkach hossy i
powinniśmy iść na północ

mysle podobnie byc moze szykujemy sie do ataku szczytu i cel ok 2750
Ciułacz / 2010-08-22 01:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piciu witaj !
Przyznam szczerze że nie określam wysokości poziomu ani horyzontu czasowego, bo to i tak nic nie zmieni w mojej strategi.
Mam trochę luźnej kasy i gdzieś ona musi leżeć, to czy wolniej rośnie czy szybciej to i tak do końca hossy będzie rosło.
bebe / 2010-08-22 02:29 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-08-22 01:53:38 | Ciułacz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Piciu witaj !
Przyznam szczerze że nie określam wysokości poziomu ani horyzontu czasowego, bo to
i tak nic nie zmieni w mojej strategi.
Mam trochę luźnej kasy i gdzieś ona musi leżeć, to czy wolniej rośnie czy szybciej
to i tak do końca hossy będzie rosło.

---------------------
2010-08-21 21:53:24 | piciu [ Portfel ] [ "Nikt" ]
witaj ciulaczu :)

jesteśmy w początkach hossy i
powinniśmy iść na północ

mysle podobnie byc moze szykujemy sie do ataku szczytu i cel ok 2750

pisz ciułaczu...- bo dzięki temu...- sama czuje się "zwycięsko".- przynajmniej czytjąc..;-)))
pozdrawiam serdecznie...

PS...czytam ...i się mi to bardzo dobrze konfrontuje...;-)
Pozdr.dla Cie i piciu...;-)
Ciułacz / 2010-08-19 03:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Duda ? Czy pozazdrościł BEEFowi ? A może pod wyniki ?
Albo spekulanci co lubią spółki mięsne będą jeździć na nich na przemiany ?
Na Dudzie sporo zarobiłem ale i go przeklinałem za wprowadzanie nas błąd, wręcz okłamywanie.
Ciułacz / 2010-08-18 02:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co z BEEFem ? Trzeba to przyjąć na klatkę.
Zakładam optymistyczną wersję, że akcje wykupione i nikomu nie było w głowie sprzedawać, czyli stagnacja, ani rośnie ani spada.Ale komuś zależy aby rosło a jak jest na tyle silny to może się pokusić zrobić panikę i przy okazji się obkupić po nowej cenie. Teorię to wszyscy znają ale aby mieć tyle kapitału aby to zrealizować to inna sprawa, Ile jest potrzebne na taką zagrywkę? Kiedyś słyszałem że potrzebne jest co najmniej jednodniowe obroty, bo inaczej rynek Cie poniesie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy