Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
mik0110 / 2013-01-30 19:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciułaczu-Spekulancie,
wracaj pilnować straganu, bo odkąd Cię nie ma to tylko w dół... i w dół...
już Ci się nawet gazownia na czerwono zrobiła...
chyba ze wstydu... :)
A mi dzisiaj italiańcy komuszka zdołowali...
Ciułacz / 2013-01-25 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
15 kwietnia na warszawskiej giełdzie ruszy UTP — nowy system transakcyjny. Dotychczas możliwości Warsetu pozwalały realizować 328 zleceń na sekundę. W nowym systemie przepustowość wzrośnie do 20 tys. zleceń na sekundę.
http://pulsinwestora.pb.pl/2973090,99352,maszyny-na-gpw-czyli
...................................
Handel argorytmiczny na GPW ???
Chyba od tego się nie da uciec ale to mnie wzdryga bo to jak by nowy podatek dla przeciętnego inwestora.
Np złożę zlecenie sprzedaży spółki X po cenie 120 zł ale niema chętnych i czeka w arkuszu zleceń nagle sie pojawia większe zlecenie kupna po 121zł i ono powinno objąć moją sprzedaż ale niestety tu do akcji wkracza sprytny lisek co błyskawicznie kupił moje akcje po 120 zł o odsprzedał po 121zł, teoretycznie to wszyscy powinni być zadowoleni bo dostali co chcieli ale ... jak by nie było tego trzeciego pośrednika co przechwytuje w locie zlecenia to ta transakcja by się odbyła inaczej.
Ciułacz / 2013-01-25 03:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rynki stoją u progu „Wielkiego Zwrotu” ???
tak przynajmniej powiedział w Davos dla telewizji CNBC Ray Dalio, założyciel towarzystwa Bridgewater Associates.
Hm ... to i ja pisałem kilka dni temu że ten rok będzie przełomowy ale jest problem z terminami bo można dobrze wtopić i w panice w dołku wyjść.
No niby AT prawdę Ci powie ale nie do końca , hm.. a może by tak Cygankę spotkać i zapytać ???
Liczyć na to że kasa ulokowana w obligacjach wróci na giełdę to raczej nie jest możliwe bo zadłużenie nie zniknie tylko będzie rolowane i dalej powiększane co widzimy na przykładzie USA a obligacje tylko będą przechodzić z rąk do rąk.
Jak długi państwowe zaczną się zmniejszać to z tych wykupionych obligacji popłynie szeroki strumień gotówki na parkiet, ale czy ja dożyje jeszcze tych czasów ?
Wobec powyższego wcale się nie dziwię że drukują tą mamonę.
Jak by ludziska mieli pieniądze pod poduszką ( a kto je ma ?) i zaczęli je inwestować to by pomogło, ale nawet te pieniądze co są na lokatach to się mało liczą, ale zawsze coś.
kaziu02 / 2013-01-23 18:21 / portfel
Witam Ciułacza oraz innych spekulantów ;)

Ciułaczu zastanawiam się nad ofertą publiczną PHN czy nie zakupić kilku akcji. Co myślisz o tej ofercie, są jakieś szanse na zyski? Dziwi mnie, że ta firma ciągle notuje straty...trochę to podejrzane.

Pozdrawiam!;)
Ciułacz / 2013-01-24 00:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu witaj !
Piszesz:

zastanawiam się nad ofertą publiczną PHN czy nie zakupić kilku akcji. Co myślisz o tej ofercie, są jakieś szanse na zyski?

Nie znam tej spółki ale gdzieś widziałem że mają sprzedać 25% wszystkich akcji co im ma przynieść 282 miliony, więc jak by wszystko sprzedali po tej samej cenie to by zgarnęli
1,128 miliarda, a podobno skumulowane zyski zatrzymane spółek z grupy mają wartość 1,5 mld zł hm ... to co sprzedają taniej od skumulowanych zysków .
Przyznam sie że nie analizowałem.
Pewnie coś nie doczytałem
Ciułacz / 2013-01-23 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alior nam pokazuje że jednak są więksi co go chcą mieć albo to sam właściciel podbija kurs???
Zresztą nie ważne kto, ale czy to jeszcze długo potrwa ?
Abi2 / 2013-01-24 15:45
Morgan i ktoś z duzych jeszcze wydali reko dla Aliora na prawie 90 pln, mówili o tym w tvn biznes.
jaskół / 2013-01-24 09:00 / portfel
Wcześniej pisano ze wyceny Aliora na poziomie 71 zł są zawyżone - chyba coś się zmieniło w ciagu ostatnich tygodni - ale tego jeszcze nie wiemy ;)
Ciułacz / 2013-01-24 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaskół witaj !
Piszesz
Wcześniej pisano ze wyceny Aliora na poziomie 71 zł są zawyżone - chyba coś się zmieniło w ciagu ostatnich tygodni - ale tego jeszcze nie wiemy ;)

Nie koniecznie się musiało zmienić po prostu spółka co dopiero weszła na rynek i nie tak łatwo zrobić trafną wycenę, a w erze teorii spiskowych zawsze można się dopatrywać szarą eminęcje co po przez słupy (chyba telegraficzne )steruje kursem ;-))
Ciułacz / 2013-01-23 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PBF zaczyna sie wybijać z konsolidacji ??? tylko te obroty ?, niby się robią ale jak spadną to komu to sprzedać ?
pietroo / 2013-01-23 21:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

PBF zaczyna sie wybijać z konsolidacji ???


Chcesz go nabyć? Ty masz nosa, może dzięki temu urośnie :))
Petrolek cos się cofnął, nieładnie. Oby nie niżej.
Ciułacz / 2013-01-24 00:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Befsan ??? (BPF)
nie biorę bo za małe obroty i nie wiem co tam się dzieje. Z tego co pamiętam to tam spółdzielnia aby nie ponieść straty na udzielonych kredytach to doinwestowała i się wzięła za rządzenie.
Z tą moją spekulacja w petrolka to tragedia.
mik0110 / 2013-01-23 14:02 / portfel / Tysiącznik na forum
rzeczywiście, zlecenie za 15 tys złotych zwala albo podnosi kurs o kilka grosiaków... ale dziś już troszkę lepszy obrót...
wczoraj o bifku wspomniałem, że skoro nie spada to może urośnie... i dziś drgnął lekutko...:)
pietroo / 2013-01-23 21:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A ma jakieś powody żeby rosnąć? Poza konsolą?
Ciułacz / 2013-01-23 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ucieczka z PKO powinna pomóc innym spółkom z WIG-20
mik0110 / 2013-01-23 13:59 / portfel / Tysiącznik na forum
a ja dzisiaj spekulacyjnie komuszka skubnąłem...
Ciułacz / 2013-01-24 01:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
Ja mu się przyglądałem, jednak dałem sobie spokój bo brak mi czasu na pilnowanie, chociaż można by stopa ostawić.
mik0110 / 2013-01-24 08:42 / portfel / Tysiącznik na forum
tak sobie tłumaczę, że wyprzedaż była od kilku dni pod nieznaną cenę "wywału" przez SP...
Ciułacz / 2013-01-24 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike ,jest sporo racji w tym co piszesz i zawsze po takich wyprzedażach jest odreagowanie czyli odbicie a następnie odreagowanie odreagowania ;-)).
Spółka ma dobrą płynność to w razie czego stopy zrobią dobrą robotę.
mik0110 / 2013-01-24 14:07 / portfel / Tysiącznik na forum
ustawiłem sprzedaż po 35,2 ale nie doszło... miałbym zecika na czysto po prowizjach...
no cóż jak nie dojdzie czeka mnie... dywidenda... :)
dodge / 2013-01-22 21:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam

Ciułaczu Ty Spekulancie! Petrolem żonglujesz?! :))))) No, no ... :))))))))

Chciałbym zaznaczyć, że żyję. Swego czasu gdzieś mi przemknęło na przełomie roku zapytanie jednego z naszych kolegów m.in i o mnie. Dziękuję za pamięć i pozdrawiam. A więc ... żyję i miewam się dobrze. Na giełdzie w ubiegłym tygodniu nabyłem Hawe. Czasu więcej jednak inwestuję w dzieci. Zwyczajnie ... nie zawsze jest czas pomiędzy wypadem na trening a innymi zajęciami organizowanym dzieciom na spokojną analizę. A i czasu też mniej na to, by podzielić się wpisem z Wami.

Powiadacie Petrol ... Nadal mam awersję do cudownych pomysłów Ryśka :)Dawno się nie przyglądałem. Jeśli zachowuje pewną systematyczność ruchu - to może i ja tknę ten wynalazek :)

Pozdrawiam i w 2013 r. sukcesów Wam życzę oraz spokoju i oparcia w rodzinie. Do zobaczenia :)
Ciułacz / 2013-01-23 00:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !

Ciułaczu Ty Spekulancie! Petrolem żonglujesz?! :))))) No, no ... :))))))))

He...he...
żeby chociaż był na plusie ???
Hm... kiedyś dał mi zarobić ale tym razem ???
niby powiadają dopóki nie sprzedane to niema straty , wiec czekam a tu czerwień jest coraz bardziej czerwona ;-))
Muszę Cie pochwalić że robisz dobrą inwestycję:
Czasu więcej jednak inwestuję w dzieci.

Pozdrawiam
marek m / 2013-01-22 23:20 / portfel / Bywalec forum
dodge pisze:

Ciułaczu Ty Spekulancie! Petrolem żonglujesz?! :))))) No, no ... :))))))))

A kto bogatemu zabroni :)
Ciułacz / 2013-01-23 00:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
wiesz jak to jest ? : bogatemu to nawet byk się ocieli ;-))
Twoim lakonicznym zdaniem
A kto bogatemu zabroni :)

Pobudziłeś mnie do zastanowienia gdzie zaczyna się granica bogactwa inaczej by powiedzieć kogo uznać za bogatego?
W tym temacie podam linka
http://natemat.pl/30557,chcesz-byc-bogaty-i-zyc-w-luksusie-zmien-myslenie-oto-21-roznic-w-rozumowaniu-bogaczy-i-przecietnych-ludzi
................................................
Nie spełniam wszystkich kryteriów ale dobrze mi tak jak jest ;-))
marek m / 2013-01-23 10:54 / portfel / Bywalec forum
Pisząc
A kto bogatemu zabroni :)

miałem na myśli pkt 18 w Twoim linku ;)
Ciułacz / 2013-01-21 23:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek poniżej wspominał o Bumech, jak by sie uparł to można by po spekulować bo nie złe jazdy , pod koniec dnia kupować i następnego dnia czekać na wybicie i sprzedawać.
DariuszP007 / 2013-01-22 09:20 / portfel
Witam.
Możliwe że się skuszę, ale jak sam wspomniałeś to będzie spekulacja, a w tej chwili mój kapitał spekulacyjny poszedł na Petrol (nie będę ukrywał za waszym przykładem) kupiłem po 1.38 zobaczymy jak długo będę musiał to trzymać. W tym czasie może rozstrzygnie się kwestia Bumechu lub będzie już po ptokach hehe zobaczymy.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-01-21 12:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odwilż w Chinach powinna pomóc miedziakowi.
W weekend się trochę naczytałem ( czytaj :analizowałem )o gazowni i chyba soś z tego bedzie.
kuba_sko / 2013-01-21 22:45 / portfel
Witaj Ciułaczu. Chętnie zaglądam do Twojego portfela aby poczytać ciekawe wymiany poglądów pomiędzy gospodarzem a stałymi bywalcami. Ostatnimi czasy dużo było u Ciebie spekulacji, które swoją drogą są tak trafne, że robią niemałe wrażenie (widzę, że nie tylko na mnie). Zamiast tylko czytać postanowiłem tym razem napisać ponieważ interesuję się spółką PGNiG i chętnie wysłuchałbym Twojej opinii na ten temat skoro jesteś świeżo po analizie - jeśli oczywiście zechcesz. Analitycy w grudniu szacowali przyszłą cenę na ~5 może 5,5. Teraz wydaje się, że to trochę mało. Twój zakup poczyniłeś pod kątem długiego terminu?

Z góry dzięki za kilka zdań w temacie.

Pozdrawiam
Kuba
Ciułacz / 2013-01-21 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kuba_sko witaj !
Powiadasz
interesuję się spółką PGNiG i chętnie wysłuchałbym Twojej opinii

Spółka ma nowe dwa główne atuty w rękawie : dobry kontrakt z Gazpromem i Norweska ropa i pod to rośnie,jeszcze jest tania a kiedy to się nasyci ?
Negatywnym punktem to jest udział skarbu Państwa, bo jak sypną to zaleją rynek.

Twój zakup poczyniłeś pod kątem długiego terminu?

Hm... dopóki będzie rosło to jest mile widziane , staram sie pilnować stopów bo korekta przyjdzie , tylko kiedy ???
Przynajmniej papier jest płynny to łatwo go puścić.
Na dłużej to kupuję do innego portfela
http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,135682.html
I tam miałem go kupić ale wziąłem Krezus , co może zmienię.
Ciułacz / 2013-01-18 23:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Pytasz:
marginesie znalazłeś coś może na temat analizy URSUSA, czy to już korekta, czy tylko przystanek przed dalszą jazdą w górę?

Nic jeszcze na temat Ursusa nie widziałem.
Anale jeszcze nie piszą że czas to sprzedać bo sami jeszcze nie sprzedali ;-))
Fundamentalnie to ja to kiepsko widzę, komu traktor na zimę ? Marzec i Kwiecień to się ruszy.Po mimo wszystko to teraz 15 Stycznia sie wybił górą z kanału poniżej 4zł co by świadczyło że ktoś to zbiera.
Zawsze pozostaje kwestia budowy portfela przez OFE i inne wynalazki.
Hm... wyniki za 4Q mogą to ukrócić, a może to już w cenie ?
Dużo nie mam ale stopa ustawiłem.
DariuszP007 / 2013-01-19 12:17 / portfel
Ja nie wytrzymałem i puściłem po 4,05 na zakończenie tygodnia, chyba straciłem wiarę jak usłyszałem dane o polskiej super gospodarce. Spółka jednak ma potencjał więc będzie trzeba ją bacznie obserwować.
Ps. Przyglądałeś się może kiedyś spółce BUMECH, ostatnio są tam spore obroty, możliwe że czas na wzrosty, a potencjał jest spory. pozdrawiam
Ciułacz / 2013-01-19 14:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Pytasz:

Przyglądałeś się może kiedyś spółce BUMECH, ostatnio są tam spore obroty, możliwe że czas na wzrosty, a potencjał jest spory. pozdrawiam

Tak już od dawna sie jej przyglądam ale ... no właśnie ale...
Spółka robi zyski i ciągle jest w trendzie spadkowym i jak to odwrócić ???
Takie wybicia co teraz to już miała ale dalej wpadała w dystrybucję.
Teraz 915 Stycznia) miała wybicie pod info o korekcie prognozy finansowej za 2012 i co info sie pojawiło (17 Styczeń) ale oczekiwania nie spełnione bo zamiast lepszych wyników to ogłosili gorsze.
Po takich manewrach to sie nie spodziewam zmiany trendu. Klasycznie to w takim wypadku to powinna być konsolidacja i powoli inwestorzy nabiorą zaufania do spółki.
W tych papierach siedzi sporo instytucjonalnych, ale który z nich się poświeci aby aby masowo zacząć kupować i wyciągnąć kurs ???
Jedynie to sama spółka to może zrobić jak będzie tym zainteresowana , ale puki co to może prezio liczy na jeszcze większe spadki aby po taniości dokupić ???
Faktem że jak piszesz
potencjał jest spory

Jednak to co napisałeś
ostatnio są tam spore obroty

nie daje mi spokoju, może coś tam sie szykować i szwagry już o tym wiedzą.
Hm... byle nie kulą w płot ;-))
Ciułacz / 2013-01-18 10:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak teraz rano sprzedałem CityInter, może jeszcze odkupię .
Ciułacz / 2013-01-18 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak wyszedłem z CityInter to on sobie powiedział : baba z wozu , koniom lżej :-)
i dalej up,
Hm... zresztą co się dziwić to młodzież i nie czytają moich postów ;-))
A tak na serio to z moich analiz wynikało że teraz zakupy pod info powinny się zakończyć i nastąpić lekka realizacja zysków , a dopiero druga fala wzrostów powinna nastąpić po pomyślnych testach i atestacji nowych gier w Sony.
No ale może inwestorzy nie będą sobie zawracać głowy lekką korektą mając w perspektywie , cytuję za stooq:
.......................................
W obecnej sytuacji przekroczenie w cenach zamknięcia grudniowego szczytu na 26,42 byłoby także tożsame z wyjściem nad linię trendu, a sukces w tym miejscu oznaczałby otwarcie perspektyw powalczenia o przekroczenie szczytów z 2011 na 37 zł. w perspektywie kilku miesięcy.
...............................................
http://stooq.pl/ta/?id=988&search=city+interactive
DariuszP007 / 2013-01-18 13:22 / portfel
No cóż, ponoć w kryzysie gry sprzedają się równie dobrze (bezrobotni siedzą w domu i tną po nockach), czyli trzeba będzie zaraz wejść z powrotem ;P a tak na marginesie znalazłeś coś może na temat analizy URSUSA, czy to już korekta, czy tylko przystanek przed dalszą jazdą w górę? pozdrawiam.
Ciułacz / 2013-01-17 23:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Lutym będę się musiał zastanowić czy dalej trzymać CITYINTER.
Ciułacz / 2013-01-17 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przed południem puściłem Patrowicza , doszedłem do wniosku że lepszy wróbel w garsci ...
mik0110 / 2013-01-17 08:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Gratulacje dla Ciułacza za skuteczność...

proponuję dla Ciebie zmianę rangi na...Midas... :))
Ciułacz / 2013-01-17 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
Powiadasz :
proponuję dla Ciebie zmianę rangi na...Midas... :))

He ...he ...
Ja prosty człowiek zastanawiam co piszą w necie na temat Midasa i tam wyczytałem :
Midas jest bohaterem wielu legend, mitów i anegdot. W mitach przypisywano mu wyjątkową głupotę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Midas
No ale znając Cie to pewnie miałeś na myśli inne cnoty tej legendy .
Pozdrawiam
mik0110 / 2013-01-17 14:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciułaczu,
bez obrazy, ale jak słusznie zauważyłeś mianując Cię "Królem Midasem" miałem tylko na myśli wyjątkową umiejetnośc zamiany wszystkiego w złoto... :)
nawet taki wynalazek jak IFC zrobił w trzy dni 15% jak tylko rynek dowiedział się że zainwestował w Ciułacz... :))
Ciułacz / 2013-01-17 23:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
Tak przypuszczałem że to miałeś na myśli , ale że jestem spragniony komplementów to Cie przymusiłem abyś mi napisał następny ;-))
Żarty żartami ale ten PSW Capital to mi sie nie spisuje, nowy dołek ? Jak go nie sprzedałem to co ? chyba powinienem go dokupić ???
Pomyślę nad tym, hm... podobno śpią na kasie to jak jednoręki bandyta w końcu kiedyś sypnie !
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy