Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-08-18 01:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hutmen na zamknięciu po windował UP , ktoś koniecznie chciał go ruszyć w górę.
Może to nadany kierunek ?
Ciułacz / 2010-08-16 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniedziałek , co tu w portfelu słychać? niech zobaczę swoje najważniejsze spółki.
BEEF , nie rośnie ale ciągle na obrotach czyli ludziska chcą zrealizować zyski , ale jest sporo co to odbiera bo wierzą w dalsze wzrosty, albo animator stabilizuje kurs aby nie dopuścić do paniki bo ma dalsze plany na wzrosty.Z animatorem to wątpię czy ma na tyle zapasu gotówki i miałby na to przyzwolenie bo inaczej możne być posądzany o manipulowaniem kursu.
BUDIMEX jest przed ogłoszeniem (pod koniec miesiąca ) wyników to może pod wyniki coś ruszy UP.
HUTMEN : Powstanie wspólnego zakładu przetwórstwa miedzi KGHM i Hutmena daje nadzieję na lepsze wyniki.
IMPEXMETAL : Co go miałem na oku ale odpuściłem, ktoś rozsiewał plotki że Krkosik zaczyna się wyzbywać, taka plotka ( czy prawda ) to może zadziałać i można się obkupić tanio.
Quercus ;Poczekamy zobaczymy, podobno mają w planie wyjść z NC na szeroki rynek.
Jeszcze mam parę spółek ale to dla dekoracji.
Ciułacz / 2010-08-15 19:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Azoty Tarnów ?
Rekomendacja z BZ :
Skrajnie atrakcyjna wycena
Rekomendacja podwyŜszona do Kupuj. 12M Cena Docelowa
podniesiona o 24% do 22 zł.
Tarnów wyłania nam się jako najciekawszy pomysł inwestycyjny w sektorze
chemicznym
Ze śląska / 89.200.162.* / 2010-08-15 17:51
Dzięki Ciułacz. Jestem w "sile wieku" niestety rocznik 1956. Z internetem niestety jestem bardzo w tyle ale się uczę. Zapisałam się na kurs komputerowy gdyż jak ja do szkoły chodziłam o żadnych komputerach mowy nie było.
Co do logowania to się trochę boję. Bo jak będę miała same wtopy to wstyd.
Pozdrawiam i dalszych sukcesów życze.
Ciułacz / 2010-08-15 19:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
Widzę że jesteśmy ten sam rocznik,
Piszesz ;
Co do logowania to się trochę boję. Bo jak będę miała same wtopy to wstyd.

Logowanie to jedna rzecz a ewentualnie widzieć twoje wtopy czy sukcesy to osobna sprawa.
1. Będąc zalogowana to nie musisz od razu zakładać portfela.
2. Jak założysz portfel to sama zdecydujesz czy jest ukryty czy jawny (publiczny)

wstyd

Hmm.... pojęcie względne.
W życiu realnym mamy pełno kompleksów , na temat wyglądu , wieku,statusu społecznego, poziomu intelektualnego, wiedzy-wykształcenia itd.
Najważniejsze to pogodzić się z tym kim jesteśmy.
Zazwyczaj to nam się udaje bo inaczej nie wyszlibyśmy na ulicę.
Jesteś na dobrej drodze dobrze zaczęłaś, wszystko przyjdzie z czasem.
Ze śląska / 89.200.162.* / 2010-08-14 19:20
Ciułacz jesteś dobrym inwestorem, jak zauważyłam. Ja zaczynam dopiero. Proszę, udziel kilku wskazówek: jakie strony powinnam przeglądac żeby dobrze inwestowac. Ewentualnie jakie książki są pomocne. Od czego Ty zaczynałeś i co teraz czytasz?. Wiem, że moje pytanie może się wydawac głupie i naiwne ale mam mętlik w głowie i nie bardzo wiem gdzie szukac informacji. Jest tyle portali, że wszystkiego nie sposób przeglądac.
Szczególnie jak się jeszcze pracuje.
Pozdrawiam i sukcesów życzę.
Ciułacz / 2010-08-15 01:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gościu ze Śląska.
Coś doradzić to nie takie hop, przecież Cię nie znam, może jesteś student w LO i jeszcze wiele przed tobą, albo już w sile wieku i z dorobkiem zawodowym ale nie obyty z internetem itd.
Nie chciałbym sobie brać na barki odpowiedzialności bycia dla kogoś mentorem bo mam sporo obowiązków, ale skreślę kilka słów.
Pytasz :
Ewentualnie
jakie książki są pomocne. Od czego Ty zaczynałeś i co teraz czytasz?

Prawie nic nie czytałem i nie czytam.Od 1985 roku czytałem prasę o biznesie i inwestycjach, a obecnie wiadomości czerpię z internetu.
Podobno jest dobra tz biblia inwestora: Benjamin Graham
Inteligentny inwestor.Zawód inwestor giełdowy - Elder Alexander
W portfelu u Biga wielokrotnie pytano o książki i zawsze ktoś odpowiadał, wiec tam możesz znaleźć.
mam mętlik w głowie

Musisz się z tym wszystkim osłuchać, i wyrobić sobie swoje zdanie, bo nigdy nie będziesz wiedział czy to jest naganianie np na spadki bo ktoś na kontraktach obstawił sobie spadki czy to jest prawdziwa umotywowana przepowiednia spadków.
Miej plan i jego się trzymaj.Olej sprzedawanie na górce a odkupowanie w dołku,jeszcze do tego nie jesteś gotowy.

jakie strony powinnam przeglądac żeby dobrze inwestowac

Jak już sam będziesz wiedział jak to biega na parkiecie to sam będziesz wiedział co Ci odpowiada a co nie. a puki co to bedziesz chodził od
Kajfasza do Annasza.
Nawet nie zalogowany jesteś.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-08-15 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gościu ze Śląska .
Zaloguj się i załóż portfel, to będziesz rozpoznawalny bo inaczej to rozmowa jak z cwaniaczkiem forumowym. Bywają na forum tacy co maja po kilka ników i udają kim oni nie są.
Jak jesteś początkowy to może nie wiesz o czym ja mówię
Przy niku po prawej stronie na niebiesko pisze portfel ( jak ktoś go ma ) i jak na niego klikniesz to Ci się otworzy i możesz zobaczyć inwestycje danego forumowicza. Ci co grają intensywnie to zazwyczaj nie zakładają, bo by nie nadążyli robić zmian. Większość początkujących aby sobie potrenować to w takim portfelu robi inwestycje wirtualne.
Ciułacz / 2010-08-14 14:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Montrealu nieruchomości dalej w cenie. Obok tego budynku co kupiłem w Lutym za $380tys wczoraj wystawiono do sprzedaży praktycznie taki sam jak mój za $460tys.
Fakt że nie sprzedany ale możne spuszczą ze 20tys.
mik0110 / 2010-08-15 09:20 / portfel / Tysiącznik na forum
wobec tego, gratki Ciułaczu za kolejną celną inwestycję...:)
nie tylko dobre ruchy na giełdzie ale i w nieruchomościach, tylko się uczyć od Ciebie...
Ciułacz / 2010-08-15 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
W nieruchomościach to zakupy się robi rzadko, ale jak się przyłoży to można perełki wyłuskać.Tu w Montrealu najlepsze lata to były 1997-2001,w miarę łatwo o kredyt i sporo było nieruchomości przejętych przez bank, oraz ceny się załamały.
Nie powiem żebym przespał, ale kupiłem trzy.To były złote czasy ,nie to co teraz niby była recesja ale ceny ciągle rosły i rosną. Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-08-14 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
10 najbardziej zadłużonych polskich spółek
http://www.pb.pl/a/2010/08/14/10_najbardziej_zadluzonych_polskich_spolek
Strach się bać.
Ciułacz / 2010-08-14 13:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co przeczytałem w PB :
Dywidendy znowu zaczynają rosnąć
Firmy mają coraz więcej gotówki. Zyski rosną, inwestycje – stoją. To dobry czas na polowanie na spółki dywidendowe.

Na początku czerwca pewien inwestor kupił pakiet akcji TP. Płacił po 15,5 zł za papier. Wabikiem okazała się zbliżająca się wysoka dywidenda w wysokości 1,5 zł na akcję. Co prawda po przyznaniu prawa do dywidendy giełdowy kurs telekomunikacyjnej spółki spadł o jej wartość, ale dzisiaj wynosi już prawie 17 zł (wycenie pomogły lepsze, niż się spodziewano, kwartalne wyniki finansowe). Uwzględniając dywidendę, inwestor jest na 19-procentowym plusie (nie licząc podatku).

Według ekspertów znanego amerykańskiego banku inwestycyjnego są przynajmniej trzy powody, aby obecnie zainteresować się spółkami dywidendowymi. Po pierwsze — w ostatnich miesiącach nastąpiła znacząca poprawa zyskowności w firmach
. Po drugie — wystarczy rzut oka na bilanse korporacji, by przekonać się, że obecnie śpią one na kasie. I kolejny argument "za": mamy cykliczne odbicie w sektorze finansowym. "Branża finansowa odpowiada za ostry spadek dywidend w 2008 r. i kluczowy dla ich wzrostu
w przyszłości" — przekonują analitycy
JP Morgan.
http://www.pb.pl/a/2010/08/13/Dywidendy_znowu_zaczynaja_rosnac?readcomment=1#comment
Od siebie dodam że co na jednych spółkach działa dobrze to nie znaczy że na innych będzie tak samo.
Wczoraj sprzedałem Mostostal Płock nie czekając na dywidendę, miałem poczekać do Poniedziałku o godz 10:00 ale mogę zaspać.
Spółka dobra na longa ale tak czy tak będzie mi kasa potrzebna Wrzesień-Październik, a nawet będzie za mało, a zakładam że po odcięciu dywidendy będzie się korekcić przez dłuższy czas.
Ciułacz / 2010-08-13 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
MOSTOSTAL-PŁOCK !
Jak ktoś chce sprzedać przed dywidendą to dzisiaj i w Poniedziałek, bo we Wtorek na otwarciu dywidenda zostanie odcięta od kursu akcji.
Ciułacz / 2010-08-13 01:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ten Bank Spółdzielczy co ma BEEFa to zapewne będzie za utrzymaniem jak największego kursu akcji bo to podnosi wartość banku a może to oni sami są autorem tego majstersztyku . Jak by tak było to nie pozwolą aby kurs się zwalił.
To za proste aby było prawdziwe, ale czasem proste rozwiązania dają zaskakujące rezultaty.
Ciułacz / 2010-08-12 13:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
17 spółek bez długu
http://www.pb.pl/2/a/2010/08/12/17_spolek_bez_dlugu
W 2010 r. kontynuowane jest odbicie na wielu spółkach i wśród tych o zerowym zadłużeniu można pokusić się o jedną ważną obserwację: największe wzrosty miały miejsce w tych spółkach, które w poprzednich latach miały znaczny dług, a następnie się go pozbyły. Rekordzistą wzrostów jest Beefsan, który jeszcze na koniec grudnia miał rating D, ale w drodze upadłości usunął z grupy kapitałowej spółkę o największym zadłużeniu, redukując aktywa i pasywa, ale był w stanie w ten sposób wykazać bardzo dobry bilans, mimo że stan gotówki praktycznie się nie zmienił. Dalsze wzrosty napędzane są planami wejścia w usługi finansowe o bliżej nie sprecyzowanej naturze.
mik0110 / 2010-08-12 14:14 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
pozazdrościłem Ci zysków i znowu wskoczyłem na otwarciu do pociągu z napisem Beef...
co do wrześniowej korekty, to skoro wszyscy wiedzą ze ma być... to znaczy że jej nie będzie...
mam wrażenie, ze Pan Rynek wyprzedza analityków i ją właśnie w tej chwili ją wykonuje...
zgodnie z tymi moimi przemysleniami dobrałem troszke kormajka, pkobp i mirbuda(moje ostatnie odkrycie), być moze troszke za wcześnie... ale skoro jestem długoterminowcem....:)
mik0110 / 2010-08-12 16:09 / portfel / Tysiącznik na forum
sprzedałem 1/3 befa po 1,72 i ustawiłem sie z kupnem po 1,68(taka szybka przycinka 2% z niczego) ale chyba nic z tego nie wyjdzie...
Ciułacz / 2010-08-12 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przed miesiącem Maj już w połowie Kwietnia wszyscy uciekali no bo nie chcieli aby przysłowie na nich się spełniło.
A teraz co ? może to ucieczka przed Wrześniem bo to statystycznie najgorszy miesiąc na giełdzie.Nikt nie chce być ostatni.
Mnie BEEF robi statystykę więc pozwolę sobie olać korektę.
Ciułacz / 2010-08-12 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Pięć lat hossy i półtora roku bessy - tak przebiegają cykle koniunkturalne na warszawskiej giełdzie według wyliczeń dziennikarzy Pulsu Biznesu. Oznacza to, że obecnie przed inwestorami są jeszcze 4 lata hossy.
Od siebie to powiem że bazując tylko na historycznych danych GPW to nie koniecznie możemy dojść do właściwych konkluzji .Nasza giełda jak i gospodarka wolnorynkowa są stosunkowo młode ,ale dojrzewają.Czyli Ich zachowanie z przeszłości nie koniecznie musi się przełożyć na przyszłość.
Sporo inwestorów bierze jako punkt odniesienia NYSE lub DAX co wydaje mi się jest bardziej wiarygodne.To nie znaczy że musimy prać wszystko na ślepo, tym bardziej że Amerykańska gospodarka powoli hamuje a nasza jest jeszcze w rozwoju.Pomimo tych różnic nie sądzę że cykle na giełdzie będą inne.
Co do Cykli to ja bardziej bym bardziej się wzorował na Cycle Juglar 7-11 lat a w czasie trwania tego cyklu występuje pod cykl : Cycle de Kitchin, 3-4 lata.
W obecnych czasach szybkiego przepływu informacji większość analityków bardziej się przygląda na cykle niezbyt długie.
Ciułacz / 2010-08-10 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Indiach samochody sie sprzedają jak ciepłe bułeczki w lipcu zanotowano wzrost o 38% w stosunku do ubiegłego roku.
W najbliższych 10 latach przewidują że liczba samochodów ma się potroić .
Wniosek nasuwa się sam , dobrze by mieć coś w portfelu z Indii.W warunkach PL to akcje to może być trochę skomplikowane ale istnieją fundy, tylko że maja opłaty bardzo słone.
Ciułacz / 2010-08-10 03:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
DAX sobie nieźle radzi.Na GPW były mniejsze obroty bo inwestorzy byli zajęci na DAXie.
Niema co się dziwić bo gospodarka nabiera obrotów.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/international/201008/09/01-4304914-la-machine-allemande-ronronne-de-nouveau.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS17
b a r a k u d a / 2010-08-10 03:56 / Pogromca mitów giełdowych

Niema co się dziwić

Dziwią się ostatni....:))))
Pozdro Ziomalu...:-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy