Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-08-10 00:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Skype idzie na giełdę.
Skype czyli telefon przez internet .
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/medias-et-telecoms/201008/09/01-4305038-skype-entrera-en-bourse.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS4
Ciułacz / 2010-08-09 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Beef-San najwidoczniej dostarczy nam sporo sensacji , myślę że trochę lepszych jak Duda, chociaż na Dudzie sporo zarobiłem.
W Beffsanie podobno chcą zmienić nazwę firmy.
Zmienimy też nazwę. Właśnie się zastanawiamy, jak powinna brzmieć – mówi „Parkietowi” Jerzy Biel, szef Beef-Sanu. Poznamy ją prawdopodobnie jeszcze w tym roku.
Największym akcjonariuszem sanockiej spółki jest Podkarpacki Bank Spółdzielczy. Kontroluje prawie 44,8 proc. jej kapitału. Na rynku od kilku tygodni pojawiają się informacje, że bank szykuje się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży akcji. Te spekulacje windują kurs Beef-Sanu. W ciągu ostatniego miesiąca wzrósł o przeszło 100 procent. PBS nie ujawnia, czy rzeczywiście zamierza ogłosić wezwanie.
http://www.parkiet.com/artykul/956598_Beef_San__Nowy_profil__nowy_szyld_.html
pietroo / 2010-08-09 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj


na razie pięknie rośnie :)
Ze śląska / 89.200.162.* / 2010-08-09 01:01
Widzę, że oprócz analiz spółek znasz się też trochę na budownictwie. I potrafisz solidnie pracowac. To się chwali, bo to mamy za darmo, co zrobimy sami. Uważam, że kazdy człowiek pracujący umysłowo powinien od czasu do czasu robic coś fizycznie. To bardzo leczy psychikę i daje ogromną satysfakcje. Gratuluję sukcesów inwestycyjnych.
Ciułacz / 2010-08-08 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W trzech transakcjach pakietowych sprzedano w środę 6,5 mln akcji Impexmetalu
stanowiących około 3,04 proc. kapitału. Transakcje były zawierane po 4,11 zł.
(DM BZ WBK SA) Pan Roman Karkosik zmniejszył swój udział w spółce do 61,138% z 64,82%.
To na ostudzenie moich chęci zainwestowania w tą spółkę.
http://stooq.pl/q/?s=ipx&d=20100806&c=1y&t=l&a=lg&r=wig20
Patrząc na ten wykres to widzimy że na tle indeksu, Impex chodzi swoimi ścieżkami.
Jak już sprzedał co miał sprzedać to teraz z miesiąc dwa powinna być powolna dystrybucja aby zbić kurs akcji a mała korekcja w tym pomoże.
Jak zgarnął tą kasę to może dalej będzie pompował Borka bo to jest poważna inwestycja .RK kiedyś powiedział że Borek jest wart 5 zł.
Ciułacz / 2010-08-08 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Małe wyjaśnienie do powyżej, aby ktoś nie pomyślał że RK jak zgarnął kasę z Impeksu to dopiero zacznie ją inwestować , uważam że kasa już jest zainwestowana , zazwyczaj idzie z rączki do rączki.
Ciułacz / 2010-08-08 01:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przy Sobocie po robocie ;-) He ! he ! Jak za starych dobrych czasów, Sobota upłynęła pod znakiem inwestycji, inwestycji na lata. Tak fajnie mi szło że jak zgłodniałem to dopiero sprawdziłem która to godzina i było po 15:00. Ale przynajmniej odwaliłem kawał dobrej roboty. A mianowicie postanowiłem w piwnicy odnowić całą wylewkę betonową i pokryć ja takim specjalnym cementem z jakimś klejem aby wzmocniło i uszczelniło stary beton. No oczywiście przed, dobrze wymyć pod ciśnieniem.
Jaki to dobry odpoczynek od internetu.
Ciułacz / 2010-08-07 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Budimex miałem skrócić o połowę ale nie dostałem ile chciałem i wyszły nici z kupna Impexu.
Ciułacz / 2010-08-07 01:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amerykański rynek pracy widziany z Montrealu
Suche cyfry to znają wszyscy, ale zadajemy sobie pytanie dlaczego nie było paniki na parkiecie ?
Przyglądnijmy się bliżej gdzie stracono miejsca pracy a gdzie zyskano.
Wygląda na to że w zasadzie to zostały stracone miejsca pracy w administracji państwowej ( spis powszechny ) szkolnictwo, bo cześć ludzi tam pracujących skończyło kontrakt z zakończeniem roku szkolnego i rozpocznie nowy z początkiem roku szkolnego i w statystyce mogą wystąpić jako bezrobotni, oraz sektor miejski.
Sektor przemysłowy zyskał nowe miejsca pracy i w zasadzie zrekompensował, sektor publiczny.
W tym wszystkim jednak jest czarna owca co się nie przestała pogrążać , a mianowicie sektor miejski.
Tu jest pies pogrzebany, zaczęło się nie winne, zaległości z płaceniem podatków kadastralnych, ale jak wiemy ceny nieruchomości poleciały sporo w dół
a co za tym idzie z czasem musiano obniżyć podatki miejskie bo te się płaci od wartości nieruchomości.Miasto niema innych dochodów ani dotacji i z tego musi się utrzymać. Tutaj jest zagwostka jak tu przeżyć, jak poprzednio w czasach prosperity wszystko było na styk a teraz nagle mniej o 30-40% a to się dopiero zaczęło i potrwa kilka lat bo wątpię że nagle zdrożeją nieruchomości.
Ktoś powie co za problem podniosą podatki ! to nie takie hop , bo widzimy na przykładzie Kalifornii jeden z najbogatszych Stanów a ludzie muszą pracować w mniejszym wymierze czasu bo brak kasy na wypłaty.
W Kalifornii aby przegłosować podwyżkę podatków to nie wystarczy zwykłe 50%+1 , potrzebne bodajże 70%, bo radcy stanowi za tym się boją zagłosować bo by stracili popularność w śród wyborców.
Suma suma=sumarum paniki nie ma , ale jest daleko od eufori.
Może powiać boczniakiem.
Ktoś powie że jest sporo spółek co robią niezłe wyniki. Przyglądając się bliżej to widzimy że to w większości spółki co maja swoje córki w Chinach albo tp.
Jedno to dywidendy spływają a drugie to dyktują ceny swoim córkom aby nie płacić podatku za granicą i na różnicy cen w Stanach maja dobre wyniki.
Tym sposobem to nie zwiększy miejsc pracy na rynku Amerykańskim.
A co nas to dotyczy ? z tego wynika że będzie nas to dotyczyć coraz mniej ale to jest proces bardzo powolny.
Nie mogę powiedzieć że : staliśmy nad przepaścią a teraz wykonujemy wielki krok naprzód ;-)
Ciułacz / 2010-08-06 04:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przyglądam się IMPEX-owi bo mam zamiar zredukować o 50% Budimexa (szkoda mi go ruszać ) i widzę że na Impexie zaczynają się działania zaczepne na wybicie kursu, ale się nie powiodły. Jak by to się potwierdziło to zawodnik nie odpuści.
http://stooq.pl/q/?s=ipx&d=20100805&c=1d&t=l&a=lg&r=ipx+wig20
Obecną analizę zagmatwało wprowadzenie krótkiej sprzedaży od 1 Lipca.
Musimy pamiętać że poza spółkami z WIG-u 20 na liście są: Kernel, New World Resources, Agora, Bank Handlowy, Millennium, ING BSK, Budimex, Cersanit, Enea, IDMSA, Impexmetal, LPP, Bogdanka, Netia, Petrolinvest, CEDC.
Te roszady musiałbym zrobić przed południem czyli musiałbym wstać przed 6:00
b a r a k u d a / 2010-08-10 01:09 / Pogromca mitów giełdowych
Ciułam na Budimexie od lat...
Wydaje mi się nawet ( nie prowadzę żadnej , tego typu statystyki), że uciułałem na nim najwięcej...
Mam, 3mam i dalej będę to robił...tudzież na Polimku...:-)
Pozdro dla Ciułacza od ciułacza...:-)
Ciułacz / 2010-08-10 03:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Barakuda witaj !
Słusznie prawisz , Budimex to dobry koń pociągowy,ale go mam za dużo w portfelu i dla bezpieczeństwa i komfortu psychicznego lepiej zdywersyfikować portfel.
Pozdrawiam
b a r a k u d a / 2010-08-10 03:54 / Pogromca mitów giełdowych

lepiej zdywersyfikować portfel.


Słusznie prawisz ,

Zawsze lepiej zdywersyfikować , niż tego nie zrobić...:-)

pozdro Ciułaczu...
W Toronto jest mój brat, jak go spotkasz (:-) )....daj mu ode mnie w ucho...
Nie trzymał kasy tam , gdzie Mu podpowiedziałem...teraz byłby happy...czy tak , jakoś się u Was mówi...
pozdro
p.s.
pamiętaj o naszych małych perełkach...
Ty je znasz....przypominam.....dla jaj...:-)))
mik0110 / 2010-08-06 10:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Impex?
chyba dobry pomysł... choć nie jestem tu obiektywny bo mam juz od dłuzszego czasu i jest to chyba moja najlepsza inwestycja...:)
pietroo / 2010-08-06 10:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Ciułaczu :))

dzisiaj niezłe od rana obroty na IPX, masz szanse na większe wyb icie, zresztą ostatnio jest czas chyba na karkosikowe spółki: Borek zaczął i ciągnie inne w górę
pozdrawiam
Ciułacz / 2010-08-06 04:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wakacje szkolne w pełni ale nie zapominajmy o inwestycji w naukę.
Dwie perełki (córki) już od jakiegoś czasu samodzielnie fruwają ale trzecia o wiele młodsza (1995 rocznik) jeszcze jest na dalekiej drodze edukacji.
Właśnie jutro mam kupić podręczniki szkolne i teraz liczę ile to kasy muszę przygotować; same knigi $717,60 , to tyle co tygodniówka dyplomowanej pielęgniarki ze średnim stażem pracy ,a gdzie zeszyty , długopisy, lektury szkolne i inne rzeczy ? mundurek ? Czesne bo to szkoła prywatna ? a to dopiero szkoła średnia czyli u nas Secondair 3 .
Ale jak to powiadał mój dziadek , tego co się w szkole nauczysz to ci ogień nie spali ani woda nie zabierze.
mik0110 / 2010-08-05 14:34 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu za wielkiej wody,
gratki za super dezyzje!!!
kupno Hutmena, odkupienie Beefa
wyjscie z CRM przed 15% spadkiem...
mistrzostwo swiata....
muszę częsciej do Ciebie zglądać...:)
Ciułacz / 2010-08-06 00:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 witaj !
Ja mam podziw jak przy tylu walorach ogarniasz swój portfel ? i w dodatku wyczaiłeś co ja robię w moim !
Pozdrawiam
mik0110 / 2010-08-06 10:04 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
nie specjalnie ogarniam... :)
poprostu dokupuje jak coś mi sie spodoba i trzymam...
lub wywalam jak coś wyczerpie(według mnie) potencjał do wzrostu lub przestaje mi sie podobać...
jak widać po Beefie(wywaliłem po 0,9) z wyczutką u mnie nie najlepiej...:)
założyłem sobie minimalny czas inwestycji 3 lata i kupuję za pieniądze które moge poswięcić na giełdowe inwestycje...
Ciułacz / 2010-08-05 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TPSA ?
Małymi kroczkami bez rozgłosu idzie do góry co dla niej nie jest normalne.Może to świadczyć że jakiś większy gracz postanowił zainwestować.Spekuły to bym tam nie widział.
Telefonia komórkowa ma przyszłość tylko szczerze wam powiem nie wiem jak to jest w PL. Czy jest jeden większy gracz co zdominuje ?Ktoś co ma więcej kapitału w nowe technologie, bo to nie tylko telefon , ale i internet.
piciu / 2010-08-05 18:54 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
takie cos o tepsie wyczytalem

Finalizacja sporu z duńskim DPTG najwcześniej we wrześniu – GN Store Nord
Jak donosi Bloomberg, GN Store Nord ogłosiło, Ŝe nie oczekuje, aby sąd podjął decyzje
odnośnie sporu przed wrześniem
2010 roku. TPSA oraz DPTG od lat walczą w sądzie odnośnie wyników finansowych wspólnej
inwestycji spółek w
światłowody. GN Store Nord, spółka matka DPTG, Ŝądała 840 mln EUR od TPSA kilka lat
temu. TPSA z kolei nigdy nie
zawiązała rezerw związanych z powyŜszą sprawą.
Ciułacz / 2010-08-06 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piciu witaj !
Żądają sporo tych milionów, pewnie to żyła złota i jest o co się sądzić.
Może są jakieś przecieki, bo kurs idzie za wysoko jak na TP.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-08-04 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj pisałem o BEEFe i dzisiaj widzimy następną korektę, tym razem napięcie mam mniejsze bo mam mniej w portfelu, wiec mu pozwolę się odprężyć.
Podobno że skup mieli limitowany do kursu jednego zł a tu jest grubo ponad , czyżby to spekulanci się tak rozpędzili? a jak tak to mogą zechcieć zrealizować zyski.
Tak czy tak w dłuższej perspektywie to ich plany zapowiadają się dobrze.
Mój kolega się śmieje z ich planów rozwinięcia usług finansowych i powiada : pewnie będą sprzedawać mięso na kreskę.
Muszę zmykać , do pracy czas.Bywajcie
piciu / 2010-08-04 19:25 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

pewnie będą
sprzedawać mięso na kreskę.

dobre :)
Ze śląska / 89.200.162.* / 2010-08-04 00:47
cyt."jak pieniądze nie są zainwestowane to rynek nie będzie czekał i może
być gonitwa jak za zajączkiem."
Dzięki za ten komentarz. Ale jak w takim razie wiesz kiedy sprzedac akcje. Bo rozumiem kupujesz na dłużej i czekasz. Ale kiedy wychodzisz.? Czy jak już urośnie rynek i Twoje akcje to ustawiasz stop losy.
Ciułacz / 2010-08-04 04:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Inwestorze z Śląska !
Zacznę od twoich cytatów. Jak np mnie zacytować to zaznacz tekst i wciśnij ten przycisk co na nim pisze : Cytuj zaznaczony tekst to wtedy to się wklei z jaśniejszym kolorze co od razu wszyscy będą wiedzieć co jest cytatem.
Poprzednio napisałem :
jak pieniądze nie są zainwestowane to rynek nie będzie czekał i może
być gonitwa jak za zajączkiem

Tu dodam że to dotyczy okresu hossy, a w okresie boczniaka to jak nie wiemy co zrobić to nic nie robimy, albo ustawiamy się dobrze poniżej i czekamy, jak wpadnie to dobrze a jak nie to nie.Nic na siłę.
Pytasz:
Ale kiedy wychodzisz.?

Staram się na górce ;-), a tak na serio to na ten temat jest tyle książek napisanych co pewnie by się nie zmieściły w twojej sypialni, a ja nie jestem w stanie tego streścić w kilku zdaniach.
Idealnie to by było kupić na początku hossy i sprzedać na górce, tylko jest problem jak to wyczuć.Spółka spółce nie jest równa i podejście musi być indywidualne itd.Jak już będziesz dłużej na parkiecie i poznasz zwyczaje i tendencje spółek, to łatwiej Ci będzie uchwycić poziomy i ewentualnie próbować zarobić więcej jak trend.
Ale jak w takim razie wiesz kiedy sprzedac akcje

Nie bierz mnie za guru, fakt faktem że sporo jestem do przodu, ale wpadek mam co nie miara. Np. ostatnio na BEEF, zacząłem w Styczniu kupiłem mały pakiecik za dychę po 0,33 , w Maju dokupiłem prawie taki sam po 0,52 i jeszcze raz w Maju dokupiłem następny pakiet dublując posiadane walory po 0,57, w Czerwcu nastąpiła mała korekta i wszystko sprzedałem po 0,73 , bo sądziłem że korekta powinna dojść do 0,60-0,62 i tak się ponownie ustawiłem, ale stało się odwrotnie po małym załamaniu kursu poszło do góry, a ja zanim sie upewniłem że to jest trend właściwy to go dopiero złapałem na 0,85 i 0,88. Dzisiaj kurs się ustabilizował na 1,17 .Czyli zarobiłem mniej o jakieś 14-15%
Aby kupić większe pakiety to coś innego musiałem sprzedać i tu masz po części odpowiedz na twoje pytanie
kiedy wychodzisz.?

Z konieczności sprzedałem może i niezłe spółki, ale tu widziałem większy potencjał wzrostowy
i jeszcze tu by wiele można pisać.
Ze śląska / 89.200.162.* / 2010-08-02 22:26
Też mam Mostostal Płock. Płaci wyższą dywidendę niż KGHM. Dopiero niedawno zorientowałam się, że chyba niezłą taktyką jest kupowac spółki jakiś czas przed wypłatą dywidendy.To na 90 % pewny zysk. Np: TP - ktoś na forum napisał, że kupuje bo dywidenda jest wyższa niż zysk na lokacie.
Ciułacz / 2010-08-03 00:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
Z tą dywidendą to nie takie hop... nie zawsze jest to lukratywne kupowanie pod dywidendę.
Aby sie nie zapędzić w tz kozi róg przeanalizujmy jeden przypadek, niech to będzie ten Mostostal-Płock.
http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=1489689
Czyli zebranie walne uchwaliło że wypłacą 4zł dywidendy w dniu 8 września 2010 roku.
A dzień dywidendy (DD) ustalono na 19 sierpnia 2010 roku, to jest w Czwartek.
Aby sie załapać na tą dywidendę musimy je mieć na kacie 3 dni wcześniej , czyli na zakończeniu sesji w Poniedziałek 16 Sierpnia.
Teraz czytaj uważnie : zakładamy że do tej daty kurs urośnie np 70zł i aby nie było za łatwo robić pieniądze ,to od tego kursu dnia (17 Sierpień) następnego, rano na otwarciu zostanie odjęte te 4zł, czyli z automatu kurs spadnie. Mało tego, będzie sporo takich co przed otwarciem złożą zlecenie sprzedaży, aby być pierwszymi i ewentualnie ubiegnąć innych, co nie zawsze wychodzi na dobre bo może być zwałka jak sporo inwestorów poustawiało ciasne stopy.
Na takiej spółce co ma słabą płynność a nim jest właśnie Mostostal Płock to nie zawsze daje zarobić.W takich wypadkach sporo inwestorów kupuje taką spółkę ze 2 tygodnie przed dniem DD i nie czeka aby się załapać na dywidendę tylko sprzedaje przed i zadowala się wzrostami kursu przed dywidendą.
Na spółkach z WIG-20 jak np TP gdzie jest duża płynność i OFF-y je kupują całymi workami to po odcięciu dywidendy kurs w 2-3 tygodnie wraca na stary poziom, więc dywidenda jest prawie za darmo.
Ja osobiście jeszcze nie podjąłem decyzji jaką przyjmę strategię, bo łatwo sprzedać i się cieszyć z zysku, ale jak pieniądze nie są zainwestowane to rynek nie będzie czekał i może być gonitwa jak za zajączkiem.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-08-02 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Większość z nas spogląda na Borka i sobie mamroicze: czemu nie wszedłem kilka tygodni temu ? a chciałem ! ale się bałem i dalej się boję ;-) , a Jego właściciel powiedział że jest wart 5 zł.Wszystko jest możliwe jak tylko on zechce.Ja liczę że Jak tylko dojdzie do swojej ceny to zrobi małą dystrybucję i za odzyskany kapitał zacznie pompować pozostałe spółki.
Pooh / 2010-08-04 01:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
czemu nie wszedłem kilka tygodnitemu ?
Strasznie krótka perspektywa ;)
Bardzo fajnie było wejść ok. rok temu, po zbliżonej, zresztą, cenie ;)
Pzdr.Q
Ciułacz / 2010-08-04 03:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Poochatek !
Tak nasz rację że
Bardzo fajnie było wejść ok. rok temu

Chciałem zobrazować że jak spółka już dużo urosła to możemy mieć odczucie że za chwile rozpocznie się dystrybucja, a tu nic, dalej rośnie.Tym bardziej na spółce z kursem sterowanym.
Aby nie popaść w depresję to większość z nas ma sporą dywersyfikacje portfela.
Bybaj zdrów, bo szewc czasami zapomina o własnych butach :-) .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy