Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-08-02 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mostostal Płock !
Zbliża się dzień dywidendy ( 19 Sierpień) ten to tak ma, że przez ostatnie dwa tygodnie podciąga w górę i mam zawsze dyletant, sprzedać przed ? bo jeszcze są dobre obroty ? czy poczekać i skasować dywidendę oraz odcięcie dywidendy i jeszcze zaliczyć ostre spadki z powodu wychodzących po realizacji dywidendy.
Ze Śląska / 83.15.101.* / 2010-08-02 09:18
Analitycy często wprowadzają w błąd. Potem co sprytniejsi i fundusze zarabiaja a drobni inwestorzy siedza na gotówce czekając na zjazd indeksów. A giełda w górę,
Nauczylam się, że należy podchodzić bardzo ostrożenie do wszelkich wypowiedzi tzw. fachowców. Czasem lepiej posłuchać inwestorów na takim forum jak ten.
Ciułacz / 2010-08-02 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gościu ze Śląska witaj !
Interes indywidualnego analityka niże być przeciwny do reszty, a szczególnie tych co są powiązani z zarządzaniem fundami.Co do Białka to go cenię bo pobudza do myślenia , a myśleć musimy za siebie samych.Mnie wyszło że szczyt będzie wiosną 2007 a nastąpił latem.Koniec spadków na jesień 2008 i mała konsolidacja do Grudnia, a okazało się że banki właśnie jesienią nie wytrzymały i padły ,co zrobiło lawinę spadkową.W analizach kilkuletnich co to jest się walnąć o kilka miesięcy, a z kapitałem można popłynąć że hej .
Teraz się zastanawiamy czy te wzrosty potrwają do jesieni czy do stycznia i czy po nich będzie następny dołek czy raczej konsolidacja, a tu się może okazać że,nastąpi konflikt z Iranem i wszystkie tezy wezmą w łeb.Na takim konflikcie kontraktowcy mogą sporo zarobić jak w porę obstawią S-ki.Fundy agresywne mając obstawione bocje spadkowe ,to taką zrobią panikę giełdową że może polecieć o 30-50% .
Ciułacz / 2010-08-02 02:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Białek nam pisze : Szczyt hossy w tym roku, kolejna za 2-3 lata.
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=53f731b5-8d23-41b6-a8a4-9035fe84c01d&readcomment=1&orderBy=up&page=1#comment
Przykładam wagę do cykli i w tym co pisze jest sporo zdrowego rozsądku, z tym że po tym szczycie co ma teraz nastąpić nie widziałbym większego nagłego dołka a raczej boczniak, zresztą nie jesteśmy sami na świecie, będziemy w trendzie światowym .Tym razem nie pakuje walizek jak wiosna 2007.Choćby była dłuższa konsolidacja ,to jakieś tam okazje się trafia aby zrekompensować pełzający kurs spadkowy.
Z_Montrealu / 2010-08-01 16:06 / portfel / Bywalec forum
Witam !
Ostatnio tu w Montrealu zaczynają promować Vanadium bo niby odkryli znaczne pokłady tego metalu i pewnie chcą pod pompować spółkę APELLA notowaną pod nazwą APA w Toronto (TSX ).
O podobnym profilu dodam spółkę ARGEX (ARX) też notowaną w Toronto.
Tych spółek nie znam i muszę się im przyglądnąć.
Ciułacz / 2010-08-01 01:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że mam za dużo grosza na Budimexie, co prawda to spółka solidna ale chyba skrócę o 50% i zasilę Impexmetal.
http://stooq.pl/q/?s=ipx&d=20100730&c=3y&t=l&a=lg&r=kgh+htm+pko+wig20
Patrząc na tle innych spółek i WIG-20 to Hutmen z Impexem mają sporo do odrobienia.
Na Borka to teraz strach wchodzić bo Roman może zacząć delikatną dystrybucję, to nawet stopy wiele nie pomogą, tylko kiedy ?
Jak większość grubasów jest na wakacjach to jest okazja do śmielszego manipulowania kursami, wiec może Impex z Hutmenem czekają w kolejce do podreperowania kursu ?
Ciułacz / 2010-07-31 01:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jutro czyli w Sobotę wezmę się za prawdziwą trwałą inwestycję ,na lata ,
liczę że co najmniej 25 lat.
Jak na razie to się nastrajam psychicznie, a jutro to się poty poleją.
Postanowiłem wylać płytkę betonową 2x6x0,15 m
Jak za starych dobrych czasów kiedy mój ojciec budował dom, to się mieszało łopatami, a ja pomagałem dolewając wody.Było to chyba w 1966 roku.Czasy się zmieniły i teraz kto by to mieszał ręcznie. A jednak ja postanowiłem z kolegą popróbować swoich sił. Zaplanowałem to na jeden dzień, ale jak słabo będzie szło to przedzielę na pół i następnego dnia cd.
Jak mnie będzie tu przez kilka dni to może oznaczać że z przesilenia tak mi się ręce trzęsą że nie mogę że nie mogę trafić w klawiaturę.
Nie zamówiłem gotowego betonu bo jest zły podjazd, duża mobilna betoniarka mogła by mi zrobić więcej szkody jak zysku.
W portfelu jak na razie spoko spoko.
bebe / 2010-08-01 02:29 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
mówiłam...tzn pisaam Ci, i inni to czytaja, ...jak ja...- że jesteś extra facet...;-)
widze tą prace przynoszacą ZYSKI...;-))))
pozdrawiam Cie Ciułaczu serdecznie....;-)
pisz...
czytają...
myśla...
a TO dużo..;-))...buźka za polskie kombinatorstwo i pracę../!!!./..aleee...co najważniejsze buźka za działanie...;-)))))........- myśl.....kształcenie /przez wieki../....- - przedkłada się na ZYSK....- iiii....słówko : "praca szlachci"...;-)))
pozdrawiam Cie serdecznie...- musisz mieć - musisz - zysk - nie tylko z mających pieniądzorów...- należy SIĘ..../jeżeli to jest prawda co piszesz.../..ZYSK...-człowieka.../widomo ...chyba wiesz o co biega.../....)))
ta przyjaźn...ta miłośc...to wpatrywanie w oczy..- te współne ..- miłe kolacje...- te zwykłe śniadania....- te dążenia do czegokolwiek.... , by się NIEŚĆ. u boku..- RAZEM......- szlifować przeciwności...szlifować nienormalności...- na miarę np. technicznych uwarunkowań...;-)))...
i dopisze....mimo technicznych cacuszek...- można sie "znaleźć"......;-)
Pozdrawiam serdecznie cilaczu...;-)))
pisz....,odkrywaj ...siebie...czyli , też spostrzeżenia...- bo bardzo są pomocne...przez zwyczajność, przez WIELKOŚĆ prozy ..- poznajemy...- a czyta Cie też MŁODOŚĆ..;-)))
\))))))))))))))))
jestem pod wrażeniam...i wiedz, ze mi to pasi...;-)))
buziaki dla Twej..i Ci..;-)
z uznaniem....
ukłon....
Pa...
piciu / 2010-07-31 11:17 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hej!
mala rada jesli moge najpierw dokladnie wymieszaj na sucho cement z piaskiem na taczce lub w jakims pojemniku a dopiero pozniej dolewaj wody mieszajac najlpiej miesza sie szpadlem :)
pozdro piszesz ciekawe posty :)
Ciułacz / 2010-07-31 23:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piciu witaj !
Powiadasz :
dokladnie wymieszaj na sucho cement z piaskiem

Poszedłem na łatwiznę i kupiłem workowany i już wymieszany na sucho przeznaczony na prace tego typu co ja robię.
Już jest wszystko gotowe, zabrało ( przerwami na posiłek )nam 7 godz.
takra / 178.56.147.* / 2010-07-31 23:49
Witaj Ciułaczu! Masz końskie zdrowie,zeby w tym wieku rozkładac beton.U nas w kongresówce mówi się o takich "Kozaczek". Z praktyki wiem że następny dzień jest bardziej męczący, pamiętam do dzisiaj jakie zakwasy w mieśniach pozostają. Ale satysfakcja z dobrze wykonanej roboty pozostaje na długo.Uszanowanie przesyłam .
Ciułacz / 2010-08-01 00:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra witaj !
połechtałeś mnie po czułym punkcie
satysfakcja z dobrze wykonanej roboty pozostaje na długo

Często zanim komuś wytłumaczysz jak to zrobić oraz ustalisz ceny, to szybciej i taniej samemu i przynajmniej wiem że robota jest dobrze zrobiona.

Masz końskie zdrowie,zeby w tym wieku rozkładac beton

Hm.... ja rocznik 1956 i jeszcze wiele mogę, ale muszę przyznać że nie to co mając lat 20. Zdrowie ? od ponad 10 lat na Chińskiej kuchni, to i może trochę żyły mniej zamulone.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-07-31 23:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piciu piszesz ;

piszesz ciekawe posty

Ja tylko do siebie pod nosem sobie mamroczę.
Jak dziadek pytał babcię czemu gada do siebie , to ona mu na to ; a co mam zrobić, jak niema tu nikogo inteligentnego do rozmowy ? ;-)
Ciułacz / 2010-07-30 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
BEEFSAN dalej szaleje.
Odkupiłem w porę.
Coś misie wydaje że jak sie szykuje mała korekta na GPW to spekulanci uciekają z innych spółek a ładują w BEEF.
Cenię Twoje wpisy / 83.15.101.* / 2010-07-30 07:29
W Polsce już od dawna nic nie jest na dobrej drodze. Myśle, że będziemy się powoli toczyć w kierunku Rosji. Tzn grupa majaca władzę bogata i biedota nie mogąca zarobic na utrzymanie.
Ciułacz / 2010-07-30 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cenny wpisie witaj !
Po Twoim IP wygląda że klikasz ze Śląska, Pozdrawiam.
Powiadzsz :
W Polsce już od dawna nic nie jest na dobrej drodze

To zależy w czyich oczach.
Zapytać z każdego z osobna to zapewne przytłaczająca większość to potwierdzi ,tylko szkopuł w tym że nie pod tym samym względem .
Widzimy po ostatnich wyborach jak dużo ludzi głosowało na szlachetne cnoty jak :prawo i sprawiedliwość.W moich oczach to tacy ludzie nie chcą dokonywać żadnych zmian tylko chcą aby w tym systemie co jest, wszystko działało bezbłędnie, bez wyzysku oszukaństwa itd.Powiedziałbym: postawa niewolnika co uczciwie pracuje dla Pana i chce być na równi z Panem.Tu bym powiedział że by sie dobrze sprawdzili w systemie Komunistycznym, ale dalej by byli tą masą co by była manipulowana przez karierowiczów.Trzeba prawdzie spojrzeć w oczy, karierowicze, oszuści, manipulatorzy, wyzyskiwacze, najczęściej byli motorem do powstawania nowych państw.W miarę jak państwo dojrzewa w swoich strukturach to te elementy są temperowane.
Trochę sie zagalopowałem z teoriami a tu można by było napisać kilka rozpraw doktorskich.

grupa majaca władzę bogata i biedota nie mogąca zarobic na
utrzymanie.

Masz sporo racji.Widziałbym większą rolę związków zawodowych, aby nie pozwolić zdusić mas pracujących.Chciałem zaznaczyć że nie jestem za dyktaturą związkową.Jestem za utrzymaniem równowagi, pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.
Ciułacz / 2010-07-30 01:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach coraz bardziej klepią o deflacji, wcale bym się nie dziwił.Bezrobocie już od długiego czasu jest 10% a zazwyczaj bywało około 5%.Ceny nieruchomości niby spadły ale dalej nie są w zasięgu reki dla niskiej klasy zarabiających, co kiedyś mogli kupić przy stabilnej pracy.Tam gdzie były silne związki zawodowe ludzie zarabiali sporo, zwykły robotnik jak to się powiadało po zawodówce $25-35 na godzinę.Obecnie firmy z powodu recesji przykręcają śrubę i związki się na to godzą, co miedzy innymi prowadzi do deflacji.
W Kanadzie jak narazie to nam nie grozi , ale jak długo będziemy sie opierać odbiorcy naszych towarów.Przynajmniej w PL wszystko jest na dobrej drodze.
Ciułacz / 2010-07-27 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w ostatnią Sobotę w portfelu u Biga wspominałem o spółce BOYD GAMI (BYD)
notowaną na NYSE.To jest tz upadły anioł , są grupą kasyn notowane na giełdzie.
http://www.zonebourse.com/BOYD-GAMI-11960/?type_recherche=rapide&mots=BYD
Już w ubiegły czwartek poszła w górę o dzień po dniu daje zarobić. wygląda mi na to że zaczęli robić dobre wyniki.
Pozdrowienia ze śląska / 89.200.162.* / 2010-07-25 23:33
Pozdrowienia Ciułacz ze Śląska. Lubię Cię czytac bo zawsze mądrych wskazówek udzielasz. Zauważyłam też, że często pomagasz ludziom odpowiadając na zadane przez nich pytania.
Od 3 lat jestem na giełdzie i popełniłam parę błędów sprzedając w popłochu dobre akcje, które potem odbiły. Myślałam, że zdąże odkupic taniej ale tak się nie stało.Po części dlatego, że w pracy nie mam możliwości śledzic giełdy.Pozdrawiam serdecznie.
bebe / 2010-07-26 02:50 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

Wyświetlaj w wątkach wg daty dodania rosnąco wg daty dodania malejąco

0
2010-07-25 23:33:06 | 89.200.162.* | Pozdrowienia ze śląska
Re: Komentarze do portfela "Ciułacz" [1]
Pozdrowienia Ciułacz ze Śląska. Lubię Cię czytac bo zawsze mądrych wskazówek udzielasz.
Zauważyłam też, że często pomagasz ludziom odpowiadając na zadane przez nich pytania.
Od 3 lat jestem na giełdzie i popełniłam parę błędów sprzedając w popłochu dobre akcje,
które potem odbiły. Myślałam, że zdąże odkupic taniej ale tak się nie stało.Po części
dlatego, że w pracy nie mam możliwości śledzic giełdy.Pozdrawiam serdecznie.

tak..
jestem na tzw. foni...- iiiii...z wilką przyjemnością czytam
ciułacza'..- a jescze dopowiem, ze ....im więcej się odkrywa....- tym wiecej . ze tak powiem ......"DOBRZE'.....;;-)
----------------
pozdrawiam nick


0
2010-07-25 23:33:06 | 89.200.162.* | Pozdrowienia ze śląska
Re: Komentarze do portfela "Ciułacz" [1]

tak..
jestem na tzw. foni...- iiiii...z wilką przyjemnością czytam
ciułacza'..- a jescze dopowiem, ze ....im więcej się odkrywa....- tym wiecej . ze tak powiem ......"DOBRZE'.....;;-)
----------------
pozdrawiam nick


0
2010-07-25 23:33:06 | 89.200.162.* | Pozdrowienia ze śląska
Re: Komentarze do portfela "Ciułacz" [1]
Ciułacz / 2010-07-27 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe witaj !
Piszesz :
jestem na tzw. foni..

Ostrożnie i wszystko według możliwości.
Okres wakacyjny i jestem już od 3 tygodni słomianym wdowcem, ale już nie długo moja luba wraca , jeszcze nie całe trzy tygodnie.
Będąc przyzwyczajony do stałego rytmu tygodnia to teraz wszystko jest postawione na głowie.Normalnie po pracy to jemy obiado-kolację o 18:00 a obecnie to po pracy nie wracam prosto do domu tylko coś tam majstruję w którejś tam nieruchomości, a że dzień jest długi to wracam gdzieś o 20:00.Niby jestem zadowolony bo nadrabiam zaległości ale na dłuższą metę to jak niewolnik na własne żądanie.Może to jako hobby ,bo robię to na czym się znam i co mi sprawia przyjemność .
Ten układ tygodnia to chyba sprzyja moim kwitom na parkiecie, daje im szansę samodzielnie się wykazać, niech pokażą co samodzielnie potrafią ;-) .Z innej strony to stare powiedzenie głosi : po kryzysie to najważniejsze aby papiery zostawić w spokoju i dać im czas.
Ciułacz / 2010-07-26 00:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam inwestorze ze Sląska !
Górny Śląsk ( Tychy, Murcki ,Katowice) jak i
Dolny nie jest mi obcy. A w Jeleniej Górze ( Cieplice ) i okolicach mam kilka inwestycji.
Piszesz :
Zauważyłam też, że często pomagasz ludziom odpowiadając na zadane przez nich pytania.

Tym sposobem to pomagam sobie samemu, bo się utrwalam w tym co już wiem.

popełniłam parę błędów

A kto ich nie popełnił ? i zapewne nam to się jeszcze przydarzy.
Fo jest fakt że jak się raz wyjdzie z papieru to nie tak łatwo z powrotem wskoczyć.
Miałem tak na Synthos , jak jesienią 2008 zanurkował to spadał jak w otchłań, a z kolei pod koniec stycznia 2008 ruszył z kopyta, to było strach kupować bo groziło korektą , a on sobie drwił z anali i korekty nie było.
Może i lepiej że
w pracy nie mam możliwości śledzic giełdy

Może będziesz mniejszym niewolnikiem systemu.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-07-25 17:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla większości inwestorów z GPW wypadałoby powiedzieć: patrz z czego żyjesz, a w detalach to : skup się na tym na czym się dobrze znasz i do tej pory przynosiło Ci zyski.Budżet tak sobie układaj aby rok rocznie odłożyć co najmniej 15% i to możesz na GPW inwestować a nie spekulować.Na zaspokojenie swojej chęci trafienia na black jack można sobie wydzielić trochę kapitału i tym bawić się ze 2 lata, aż konto się wyczyści do zera i na tym koniec.
Ja dalej siedzę w papierach bo uważam że jesteśmy po kryzysie finansowym i gospodarczym i do 2012 włącznie powinniśmy mieć ten kierunek, a w między czasie to będzie bujać,ale do góry.
Ostatnio jestem mniej aktywny na forum bo zabawiam się w majster-klepkę i grzebię w moich nieruchomościach.
Mam trochę pociechy z ogrodu bo maliny i pomidory obrodziły oraz zapowiada się dobre winobranie.
Ciułacz / 2010-07-18 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ktoś mi na prive zadał pytanie czemu nie założyłem stopa na BEEFSAN tylko się zdecydowałem sprzedaż z limitem ?
Odpowiedz: w owym czasie kurs wyhamował i przez kilka godzin stał w miejscu z lekkimi wahaniami. Zakładałem że ten co winduje kurs już sobie odpuścił aby jednorazowo nie przesadzić a potencjał drobnych spekulantów się wyczerpał co w takich wypadkach daje skłonności do realizowania zysków.Większość leszczy systematycznie podnosi stopy bojąc się stracić, co w wypadku większego zachwiania kursu, otwiera się lawina zleceń S PKC a chętnych do kupna brak.Jak sie można domyśleć kurs wyląduje na dolnych widełkach.
Tak czy tak to go mam na obserwacji i liczę na głębszą korektę, ale w takim wypadku to ktoś ręcznie steruje i nic nie wiadomo.
Ps
Prywatnej korespondencji nie prowadzę
Ciułacz / 2010-07-17 14:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może jeszcze dwa słowa o BEEFSAN.
Wygląda na to że ich działalność podstawowa odejdzie na boczny tor i zajmą się działalnością powiązaną z finansami.Już zaczęli wyciągać kurs akcji aby podnieść wartość spółki, proste mechanizmy bez większych nakładów i robimy kasę.Może pozazdrościli Karkosikowi ?
Takie spółki nie są przewidywalne w analizie technicznej.
Przyznam sie że wyszedłem o jeden dzień za wcześnie, bo mając od 0,33zł i 4 razy tyle co mój normalny pakiet nie chciałem przedobrzyć.
Klasycznie to powinien się trochę skorekcić i odpocząć ale kto go wie.W moim przekonaniu to wzrosty nie zakończone przez najbliższe 2 lata.
Tylko jest jedno ale , jak chłopaki przegna pałę to ich zawieszą.
Muszę kończyć , bo na dziś mam w planie wymienić bojler.
Ciułacz / 2010-07-15 00:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam i sam nie wiem czy to nie film z finansowymi przygodami.
Wklejam :
Data sporządzenia: 2010-06-21
Skrócona nazwa emitenta
BEEFSAN
Temat
Strategia Spółki
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd BEEF SAN Zakładów Mięsnych Spółka Akcyjna z siedzibą w Sanoku ("Emitent") podaje do publicznej wiadomości założenia nowej strategii Spółki przyjęte na posiedzeniu Rady Nadzorczej w dniu 21 czerwca 2010 roku:
1.Celem nowej strategii Spółki jest zwiększenie jej wartości poprzez zbudowanie potencjału wzrostu w celu odzyskania zdolności emisyjnej. Strategia Spółki zostanie powiązana i oparta na potencjale gospodarczym większościowego akcjonariusza, Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku. Będzie ona skoncentrowana na szeroko rozumianych usługach finansowych początkowo w trzech obszarach:
a) pośrednictwo kredytowe: lata: 2010 2011 2012
- wolumen kredytowy 10 mln zł 50 mln zł 60 mln zł
- rentowność netto 1% 1,5% 2%

b) szybka pożyczka: lata 2010 2011 2012
- przychody . 260 tys. zł 470 tys. zł 1. 400 tys. zł
- rentowność netto 18% 16% 22%
W zakresie punktu " 1 b) " strategia będzie realizowana poprzez podmiot zależny – DUET sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku
c) leasing finansowy : lata 2011 2012
- wartość przedmiotów
oddanych w leasing 38 mln zł 40 mln zł
- rentowność netto 1,5% 2%
Strategia w zakresie punktu "1 c)" będzie realizowana poprzez nowy podmiot, utworzony we współpracy z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym w Sanoku oraz przedsiębiorcą posiadającym doświadczenie w tym segmencie usług finansowych.
2.Po umocnieniu pozycji rynkowej we wskazanych wyżej obszarach Spółka rozważy dalszą ekspansję w sektorze usług factoringowych, ubezpieczeń, pożyczek oraz windykacji.
3.Spółka będzie podtrzymywać obecnie prowadzoną aktywność gospodarczą w zakresie obrotu zwierzętami hodowlanymi, półtuszami oraz handlu detalicznego w wymiarze zapewniającym pokrycie kosztów.
Koniec wklejki.
Wygląda mi na to że chłopakom znudziło się rzucanie mięsem i biorą się za działalność finansową, a raczej bym powiedział za spekulacje.
W punkcie nr. piszą że :Celem nowej strategii Spółki jest zwiększenie jej wartości.
Czyli już się postarają o wywindowanie jej kursu, co już skutecznie robią.
Wierzyć się nie chce ale chyba do tego zmierzają.
Wnioski wyciągajcie sami, tylko nie idźcie na całego, bo coś to za grubymi nićmi szyte.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy