Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-07-14 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
BEEFSAN dzisiaj się doigrał, doszedłem do wniosku że wystarczająco jest podpasiony i poszedł pod młotek po 0,73
Obiecałem mojej siostrzenicy zapłacenia czesnego na wyspach bo teraz wypadałoby napisać pracę magisterską.Doszedłem do wniosku że jej papierek będzie wartościowszy od moich kwitów.
Ciułacz / 2010-07-14 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na BEEFSAN-ie całkiem nie kładę kreski, tak na wszelki wypadek ustawiłem się po 0,64.
Czasem spekulant bierze górę nad ciułaczem, co nie zawsze dobrze wychodzi.
Ciułacz / 2010-07-13 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
BEEFSAN chyba się najadł szaleju, albo skubał trawkę tz Maryśkę.
Ciułacz / 2010-07-13 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od tygodnia mamy wzrosty w Stanach pod wyniki ze spółek. Większość inwestorów zakłada w miarę dobre wyniki co potwierdziła ALCOA.
Te raporty kwartalne są bardzo ważne bo powinny potwierdzić że nie wrócimy do stagnacji.Jak się to nie potwierdzi to lepiej pakować walizki i przeczekać cały kwartał, albo obstawiać S-ki.
Ja zakładam że wyniki powinny być zadowalające, bo te spółki co były w miarę zdrowe miały okazję do reorganizacji wstrząsowej, co już powinno dawać wyniki.
Miejmy rękę na pulsie, bo agresywne fundy tylko czekają na sygnał aby robić panikę, oczywiście przed zajmując odpowiednie pozycje.
Pamiętajmy łatwiej jest zwalić kurs jak go wyciągnąć na maksa.
Ciułacz / 2010-07-13 02:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kanada pachnie żywicą i... pracą.
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kanada-pachnie-zywica-i-praca,1504910
Potwierdzam to co jest w linku powyżej.
Można by powiedzieć że głupiego lubi robota.
Ale nie jest tak źle, jak się lubi swoją pracę, to jest zadowolenie i kasa płynie, a jak jest kasa to daje poczucie wolności.
Tak naprawdę to uczucie wolności nie zależy od wysokości naszych dochodów ale raczej bym powiedział że od tego czy np jesteśmy wstanie żyć z 70- 80% dochodów bez uczucia niższości wobec naszego otoczenia , czyli środowiska w którym żyjemy.
Jakiś mody student mi powie : łatwo Ci się filozofuje mając już trochę w skarbonce oraz solidne i długie doświadczenie zawodowe.
Odpowiem : bądźcie liderami, nie stójcie w kącie aż ktoś was poprosi o głos, wstępujcie w wszelkiego rodzaju organizacje, aby uczestniczyć w życiu społecznym, to nic nie kosztuje ale wyrabia umiejętność prowadzenia dialogu.
Pchajcie się w to jeszcze na uczelni.
Ostatnimi czasy internet trochę izoluje i nie sprzyja do dialogu.
Mam bratanicę co teraz na AGH będzie pisać pracę magisterską, widzę że jest zdolna ale nieśmiała. Często jej powtarzam : żeby koń o swojej sile wiedział to by żaden jeździec na nim nie usiedział.
Trochę piszę od Sasa do Lasa, ale tak mnie naszło.
ad... / 77.65.73.* / 2010-07-13 07:34
Bardzo ciekawa obserwacja - cenna bo widziana z pewnej, zdrowej perspektywy.
Wbrew pozorom do takiej syt. doprowadza nasz system edukacji, w liceum, czy tez wyższej uczelni - im "lepsza" tym szybciej ustawia ucznia czy studenta w pozycji: z pokorą przyjmij nasza wiedzę i najlepiej się nie odzywaj. Duży wpływ na taką syt. ma też wychowanie w naszym kraju (najlepszy postrzegany jako tworzący człowieka spokojnego i nie wyróżniającego się) ale to obszerny temat na inny wpis.
W wyniku powyższej syt. osoby, które nigdy nie przykładały się do nauki nie maja hamulców i często (w bardziej lub mniej bezczelny sposób) pną się w hierarchii społecznej.
Osobnym wątkiem jest to, że procentowy udział osób "wykształconych" w naszym kraju należy do najwyższych w Europie i tworzy najlepiej wykształconych spośród bezrobotnych na naszym kontynencie ale to też nadaje się na inny wpis:)
bebe / 2010-07-13 02:24 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

2010-07-13 02:12:57 | Ciułacz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "Ciułacz" [0]
Kanada pachnie żywicą i... pracą.
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kanada-pachnie-zywica-i-praca,1504910
Potwierdzam to co jest w linku powyżej.
Można by powiedzieć że głupiego lubi robota.
Ale nie jest tak źle, jak się lubi swoją pracę, to jest zadowolenie i kasa płynie, a jak
jest kasa to daje poczucie wolności.
Tak naprawdę to uczucie wolności nie zależy od wysokości naszych dochodów ale raczej bym
powiedział że od tego czy np jesteśmy wstanie żyć z 70- 80% dochodów bez uczucia
niższości wobec naszego otoczenia , czyli środowiska w którym żyjemy.
Jakiś mody student mi powie : łatwo Ci się filozofuje mając już trochę w skarbonce oraz
solidne i długie doświadczenie zawodowe.
Odpowiem : bądźcie liderami, nie stójcie w kącie aż ktoś was poprosi o głos, wstępujcie w
wszelkiego rodzaju organizacje, aby uczestniczyć w życiu społecznym, to nic nie kosztuje
ale wyrabia umiejętność prowadzenia dialogu.
Pchajcie się w to jeszcze na uczelni.
Ostatnimi czasy internet trochę izoluje i nie sprzyja do dialogu.
Mam bratanicę co teraz na AGH będzie pisać pracę magisterską, widzę że jest zdolna ale
nieśmiała. Często jej powtarzam : żeby koń o swojej sile wiedział to by żaden jeździec na
nim nie usiedział.
Trochę piszę od Sasa do Lasa, ale tak mnie naszło.

PIĘKNY TEKST..!!!. - Ciułaczu...- Piękny ;-)))))...i jakże mądry..!!!!
Pozdrawiam serdcznie...
Ciułacz / 2010-07-12 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chiny rozpoczęły największą prywatyzację w historii,planują, że pozyskają w ten sposób kapitał w wysokości ponad 23-30 mld USD.
Na kanadyjskich portalach spotkałem sie z opinią że w Chinach przez ostatnie trzy miesiące inwestorzy widząc że jest konsolidacja postanowili gromadzić kapitał na tą prywatyzację.Jak tylko gromadzenie kapitału się skończyło to widać że parkiety e Chinach poszły w górę.
Jak to by się sprawdzało to można wyciągnąć podobne wnioski odnośnie GPW i przestać się dziwić że DAX rośnie a GPW się ślimaczy.
Ps. Widzę że i wam słoneczko doskwiera, ja to przerabiam od ponad tygodnia.
bebe / 2010-07-11 00:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-06-28 13:35:38 | Ciułacz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "Ciułacz" [0]
Dywidenda ! ! ! Jak zapewne już dawno zauważyliście mam skłonności do dywidendy a co za
tym idzie, tym się interesuję.
Miałem okazję do pogadania prywatnie na zielonej trawce z zarządcą funduszu .
Nie powiedział mi nic odkrywczego ale jednak człowiek lubi sie upewnić.
Powiada mi z twoim profilem inwestora to jesteś typowy ciułacz ( rozszyfrował mnie)
.......
1. zrobić sobie listę wszystkich spółek co przez 2 lata płacą dywidendę.
2. wybrać sobie te co są na parkiecie co najmniej 5 lat

3.dalej wybrać te co płacą więcej jak inflacja
4. wybrać te co ich notowania idą zgodnie z indeksem
5. skreślić te co są w dziedzinie bez przyszłości.
6. Jak umiesz zrobić analizę fundamentalną to miej na oku raporty kwartalne.
7.Tak trzymaj przez 1--20 lat a w miedzy czasie to odkryjesz sporo rzeczy i mniej
będziesz podatny na pseudo wiadomości ze spółek
Zapytałem o BP czy jest czas na zakup , powiada mi jak Cie bardzo korci to kup za 1%
portfela ale 1% się nie opłaca, to sobie odpuść.Tan są specjaliści od S i DT to niech sie
podgryzają.

CIEKAWY TEKST....0 i jak bardzo pouczający..;-))))
ja ze swej strony za takie "coś" dziekuję..;-)
Pozdr. Ciułaczu...,;-)...i pisz..- ja czytam..i wiem, że innni też.;-)))
dobra robota...;-)
Pa....
Ciułacz / 2010-07-10 12:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co słychać w Montrealu ?
Poza tym że gorąco to przybyło pracy i spadło bezrobocie.
Jeden z ekonomicznych portali co tydzień pyta innego ekonomistę o ocenę sytuacji i w co by aktualnie zainwestowali $100 tys a gdzie by unikali i inwestowania.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/vos-placements/201007/09/01-4297031-aubaine-boursiere-ou-piege-a-investisseurs.php
Artykuł jest po francusku .
Facet powiada że pomimo że mamy spadek bezrobocia to widzimy że spadł wskaźnik zamówień, co by oznaczało małe spowolnienie.
Poleca inwestować w spółki farmaceutyczne bo w reformie Amerykańskiej im się oberwało, wymienił :Shoppers Drug Mart (SC) oraz Groupe Jean-Coutu (PJC) .
Inny sektor to polecił banki z kanadyjskiego sektora wymienił RBC ponieważ w najbliższych latach jest spodziewany wzrost zysków do 15%.
Nie poleca spółek co często płacą dobrą dywidendę a nie wykazują wzrostu dochodów, one już są wyśrubowane na maxa i pozostaną w konsolidacji.
Tu od siebie dodam że mam w portfelu taką spółkę,
https://wwwx3.royalbank.com/rbc/investing/quotes/charts.asp?symbol=MKZ.UN&country=CA
Potrzymam do następnej dywidendy i zobaczę.
Na koniec facet powiada że inwestorzy się jednak obawiają «double-dip» i że ekonomia światowa na nowo się pogrąży się w recesji, ale du dodaje że Réserve fédérale américaine jest w dobrej kondycji finansowej i Fed może odnowa dodrukować papieru.
Jego końcowa konkluzja: Jestem optymistą na następne 12 miesięcy ale miesiące letnie mogą być ciężkie.
mac78 / 77.255.63.* / 2010-07-10 12:42
Miło cię poczytac Tez po zielonej stronie mocy:-) Ja juz dorzucam cegiełkę pod podniesienie PKB Pozd
Ciułacz / 2010-07-10 03:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ekonomista Paul Krugman (zdobywca nagrody Nobla) powiedział CNN, że kryzys, który zaczął się w 2007 roku i pogłębił się 2008 roku jest dopiero trzecim światowym kryzysem finansowym od 1873 r. „A reagujemy na niego w taki sposób, że jeżeli nie nastąpi odwrócenie polityki, to z pewnością kryzys się powtórzy”, powiedział.

Krugman argumentuje, że większe pakiety stymulacyjne są konieczne do zwiększenia zatrudnienia, zanim światowa gospodarka, prowadzona przez Stany Zjednoczone, nie popadnie w wir wysokiego bezrobocia i ciągłej deflacji, która doprowadza do stagnacji w gospodarce, ponieważ konsumenci, oczekując na spadek cen, wstrzymują się z zakupami dóbr i usług.
Do siebie dodam że drukarnie tylko czekają na sygnał.
Nikt głośno się nie chce wypowiedzieć ale chodzi oto aby zdewaluować jednocześnie wszystkie waluty świata, tylko jeszcze się nie mogą dogadać.W PL tego nie widać ale w rozwiniętych krajach klasa średnia zgromadziła za dużo kapitału na swoje emerytury.
Ciułacz / 2010-07-04 16:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od początku roku do końca czerwca przychody z prywatyzacji wyniosły około 12 mld zł.
Oraz są szanse na zrealizowanie planu resortu skarbu ws. uzyskania przychodów z prywatyzacji w br. na poziomie 25 mld zł.
Ludzie , ludzie , to kupa szmalu, skąd ten kapitał wzięli na inwestycje ?
To niby jest proste, można to przeanalizować na własnym przykładzie.
1. Uwolnić kapitał sprzedając słabsze spółki, czyli osłabię ich kurs.
2.Moje co miesięczne oszczędności na prywatną emeryturę, zamiast na kupno tradycyjnych dobrych spółek, co by podnosiło ich kurs, przeznaczę na debiut z prywatyzacji.
3. Podkuszony spekulacją, debita kupuję na kredyt, ale go muszę spłacić co wiąże się ze sprzedażą i zwalaniem kursu.
Wobec powyższego nie spodziewałbym się w tym roku spektakularnych wzrostów na GPW.
Ktoś powie jeszcze jest kapitał zagraniczny, ano jest , tylko wchodzi jednymi drzwiami a wychodzi innymi, przecież nie robią dotacji do GPW tylko spekulacje i muszą swoje profity wycisnąć, a z kogo ?
Na longa to jesteśmy skazani na umiarkowane wzrosty.
Jeszcze pozostaje pole do popisu dla spekulantów, tu zawsze będzie okazja.
Dalej polecam prawdziwe debiuty nie te z prywatyzacji, ale prawdziwe perełki. Uwaga na wydmuszki giełdowe.
Te spółki co tradycyjnie płacą dywidendę, to warto mieć w portfelu (ponad 50%), to powinny być nasze konie pociągowe.Tym bardziej jak to jest na IKE i do naszej emerytury mamy jeszcze Ho, Ho ! albo dalej .
Ciułacz / 2010-07-04 15:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Zwaliło się na mnie sporo zajęć że ledwo zipię, ale to tradycyjnie w każdym roku jest podobnie.
Pierwszy Lipca, to tradycyjnie w Montrealu dniem odnawiania umów na wynajęcie mieszkań, bo takie umowy mogą być maksymalnie na 12 miesięcy.W tym okresie jest znaczna rotacja lokatorów.W moim przypadku to na 30 wynajętych aż 5-ciu wypowiedziało i się wyprowadzili.
Mieszkania mam prawie że w centrum miasta przy stacji metra, to przyciąga studentów i przez to jest taka rotacja, ale przynajmniej się łatwo wynajmuje.
Przy każdej zmianie lokatora coś tam zawsze jest do poprawki, więc odstawiam strojenie okienka ;-) .
Niestety jeden taki ( Mexyk ) się przytrafił co musiałem go pogonić bo zaczął mieć problemy finansowe, (chyba brał prochy) i jeden miesiąc jestem do tyłu i następny miesiąc straty bo jest puste.Przynajmniej trochę podpicuję i wynajmę drożej, co nadrobi stratę.
Już się wygadałem to mi lżej ;-)
Ciułacz / 2010-06-30 01:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj czyli we Wtorek, zadebiutował na Nasdaq samochód elektryczny TESLA i od razu wzrost o ponad 40%.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/automobile/201006/29/01-4294256-tesla-fait-une-entree-remarquee-a-la-bourse.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS2
kalot / 2010-07-01 08:30 / portfel / Tysiącznik na forum
to potwierdza tylko, że kryzys czy nie kryzys zawsze będą chętni na ciekawe rozwiązania patrz: perspektywę dla pomysłu
pozdrawiam
Ciułacz / 2010-06-28 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dywidenda ! ! ! Jak zapewne już dawno zauważyliście mam skłonności do dywidendy a co za tym idzie, tym się interesuję.
Miałem okazję do pogadania prywatnie na zielonej trawce z zarządcą funduszu .
Nie powiedział mi nic odkrywczego ale jednak człowiek lubi sie upewnić.
Powiada mi z twoim profilem inwestora to jesteś typowy ciułacz ( rozszyfrował mnie)
.......
1. zrobić sobie listę wszystkich spółek co przez 2 lata płacą dywidendę.
2. wybrać sobie te co są na parkiecie co najmniej 5 lat 3.dalej wybrać te co płacą więcej jak inflacja
4. wybrać te co ich notowania idą zgodnie z indeksem
5. skreślić te co są w dziedzinie bez przyszłości.
6. Jak umiesz zrobić analizę fundamentalną to miej na oku raporty kwartalne.
7.Tak trzymaj przez 1--20 lat a w miedzy czasie to odkryjesz sporo rzeczy i mniej będziesz podatny na pseudo wiadomości ze spółek
Zapytałem o BP czy jest czas na zakup , powiada mi jak Cie bardzo korci to kup za 1% portfela ale 1% się nie opłaca, to sobie odpuść.Tan są specjaliści od S i DT to niech sie podgryzają.
Ciułacz / 2010-06-28 01:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od amerykańskiego banku Goldman Sachs , zasądzono 20.600.000 dolarów dla wierzycieli funduszu inwestycyjnego , które zbankrutowało , którzy oskarżyli go o przymykanie oczu na nadużycia tego funduszu.
Kwota żądana od Goldman Sachs jest największą jaką zasądzono od banku po arbitrażu.
Ciułacz / 2010-06-28 02:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyżej
Goldman Sachs przymykał oczy na nadużycie w Funduszu :«hedge fund» Bayou.
Ten fundusz wykołował inwestorów na około$ 400 milionów Obdzierali ludzi na żywca i za to jego współzałożyciel i główny administrator, Samuel Israel dostał 20 lat paki.
Dziwny jest ten świat, faceta zasądzili na 20 lat ale go od razu nie zamki tylko tylko adwokaci ustalili że się sam zgłosi w określonej dacie do wiezienia .Zrobił zagrywkę jak w tanim filmie, jadąc autostradą porzucił samochód i napisem na szybie zasugerował że wybrał samobójstwo, a żona mu podstawiła skuter czy motor i facet zwiał. Przez ponad miesiąc był gdzieś na kempingu, ale chyba nie wytrzymał samotności bo po rozmowie z matką w końcu się zgłosił do odsiadki.Teraz jeszcze jego żonę zamknęli bo jest oskarżona o pomoc w ucieczce.
Czasem są opinie obiegowe o wolnej Amerykance w Stanach ,ale jak kogoś dopadną to nie wesoło.
Ciułacz / 2010-06-27 02:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PB ? ? ?
Zamęt dalej jest wokół tej spółki a co za tym idzie dla tego sektora. Jeszcze tak namącą że cena ropy podskoczy do $100.
Na dodatek z tym Iranem coś się kluje.
BP miałem odkupić w Czwartek ale ten trend spadkowy nie dawał mi spokoju, na poniedziałek się ustawie na $25 trochę nisko ale nic nie wiadomo.Podobno chcą sporo kasy pożyczyć i jak im banki będą kręcić nosem to dalej poleci.
Chińczycy są zainteresowani przejęciem, to mogą ich torpedować.
Ciułacz / 2010-06-27 02:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wprowadza od 1 lipca krótką sprzedaż. Inwestorzy indywidualni będą mogli zawierać tego typu transakcje na spółkach z WIG20 oraz 16 innych najbardziej płynnych. Jednak jeżeli ktoś liczy, że już na sesji 1 lipca zacznie zarabiać na spadkach, może się zawieść. Biura maklerskie nie są jeszcze gotowe na udostępnienie tego typu zleceń.
http://www.stockwatch.pl/artykuly/post/2010/06/23/krotka-sprzedaz-na-gpw.aspx
Jak na razie to mi nie spieszno ale może żyłka spekulanta mi się odezwać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy