Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-06-26 14:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Toronto mamy szczyt G-8 oraz zaraz po G-20.
http://www.pb.pl/a/2010/06/26/Policja_interweniuje_podczas_protestow_przeciw_G20
Na Polskich portalach nie widziałem wypowiedzi na temat nowego podatku bankowego co Stany z Unią chcą wprowadzić aby było czym banki ratować.
Kanada bardzo aktywnie się sprzeciwia z takimi krajami jak: Chiny ,Rosja czy Brazylia
Kanada uważa że taki podatek nie jest nam potrzebny bo w Kanadzie prawo finansowe tak jest skonstruowane że nakłada na banki obowiązek trzymania odpowiednich rezerw, przez co mają mniejsze dochody w porównaniu z Amerykańskimi i taki podatek będzie tylko pompowaniem kanadyjskich pieniędzy do sąsiadów bo tam zawsze ktoś będzie w potrzebie.
W przypadku Polski to może być podobnie że tako podatek wyssany z Polskiego klienta bankowego zasili upadające banki w Hiszpani czy we Włoszech.
Ciułacz / 2010-06-26 02:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj ( Piątek) na hipoteki w kanadzie, zamknięte na 5 lat ,nieznacznie zmniejszono oprocentowanie, co sie ma wiązać z mniejszym niż zakładano wzrostem gospodarczym w Stanach .Czyli boczniak spadkowy powieje.
Ciułacz / 2010-06-25 23:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sławomir Dębowski
Od długoterminowego dna z 2009 r. w ciągu 14 miesięcy indeks WIG20 zyskał 110 proc. W kwietniu doszło do przesilenia. W ciągu kilku tygodni indeks stracił kilkanaście procent. W maju rozpoczęło się odbicie. W mojej ocenie możemy mieć do czynienia z jego końcem. Do jesieni na rynkach akcji możliwe są spadki. Indeks WIG20 może osiągnąć target w rejonie 1800-1940 pkt.
Tak nas straszy Sławomir, a może mieć sporo racji, okres wakacyjny to niemrawo, spekulanci na wakacjach, sporo kapitału wyssane przez ostatnie debiuty itd.
Ciułacz / 2010-06-24 17:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czy już BP się ustabilizowało ?
Kiedyś miałem ustawione na $40 i ponad miesiąc nic, wydawało sie że to nie realne, a jak była druga fala zwałki to na otwarciu zrealizowało sie na $37, jak to zobaczyłem to zaraz ustawiałem stopa kroczącego co dał mi trochę zarobić zarobić. Jak mi wywaliło w okolicach $38 to na razie czekam i się zastanawiam czy widmo bankructwa aby na pewno jest oddalone.
Dywidenda zastopowana to drobni inwestorzy mogą powoli się pozbywać papieru ale fundy są w stanie wszystko zebrać.
Nawet w czasie krachu nie był tak nisko, bo $34 a teraz poniżej $30.
Jak na razie to się zbliżył do $29 ale nie przebił.
Szkoda mi angażować nowej kasy, a nie chcę nic sprzedawać ,jeszcze zobaczę.
Trochę się dziwie że nic nie wspominają o ubezpieczeniach na takie wypadki ekologiczne jak wyciek ropy.
Te drapacze chmur (bliźniacze) w NY co w zamachu zrównali z ziemią to obydwie nie były ubezpieczone tylko jedna, ale nie było określona która bo zakładano że dwie naraz nie padną i chciano im ubezpieczenie wypłacić za jedną , ale w sądzie adwokaci dowiedli że obydwie naraz nie zostały zniszczone tylko oddzielnie i w nie jednym czasie .W końcu im wypłacono odszkodowanie za obydwie wieże.
ad... / 77.65.93.* / 2010-06-24 18:21
Ciułaczu, nie jestem pewien czy tego typu inwestycje ze względu na lokalizację nie podlegają prawu morskiemu, jeśli tak jest to może się to okazać skomplikowana proceduralnie sprawą. Pewnie jednak platforma była ubezpieczona oraz firma, która dokonywała jej demontażu więc jak juz dojdzie do podliczania strat to wszelkie mozliwe środki zostaną wyciągnięte od ubezpieczyciela.
Ciułacz / 2010-06-24 18:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

nie jestem pewien czy tego typu inwestycje ze względu na lokalizację nie
podlegają prawu morskiemu

ad... powiem Ci szczerze że nie miałem wiele do czynienia z prawem morskim ale zakładałem że towarzystwa ubezpieczeniowe są wszędzie gdzie mogą zarobić parę groszy.
Coś w tym musi być co powiadasz bo o ubezpieczeniach cicho sza.
greenpeace / 83.8.56.* / 2010-06-28 02:18
BP nie ma żadnego ubezpieczenia. Ubezpieczycielem była jakaś spółka córka,BP.
Jedyne pytanie, czy będzie obowiązywać odpowiedzialność do 75 mln $, jaką w dotychczasowym prawie ponoszą wydobywający z dna morskiego.
Z_Montrealu / 2010-06-24 15:17 / portfel / Bywalec forum
Witam pod moim drugim nikiem i z wirtualnym portfelem , klonem tego co miałem w realu Wrzesień-Październik 2008.
Od czasu do czasu sobie otwieram aby zobaczyć jak by się toczył bez mojej ingerencji.
Dzisiaj tu w Montrealu mamy święto narodowe to mam więcej czasu na analizy, bo nie będę chodził z pędzlem czy młotkiem w ręku , bo tubylcy by mogli wołać o profanację ich święta.
Z_Montrealu / 2010-06-24 15:31 / portfel / Bywalec forum
Dla jasności dodam że fundusze te co widzimy w portfelu zostały sprzedane wiosną 2007 i miałem się wstrzymać na dwa lata od GPW ale się pospieszyłem i tylko wytrzymałem 1½ roku łamiąc własne analizy, co mi dało nie zły ból głowy i w brew naturze ciułacza , musiałem się przepoczwarzyć w spekulanta aby wyjść na swoje.
Trzymam ten wirtualny portfel na własne opamiętanie.
Ciułacz / 2010-06-24 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Prognozy dla cen ropy do 2015 roku są pro-wzrostowe.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/energie-et-ressources/201006/23/01-4292748-la-croissance-va-doper-la-demande-de-petrole.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS3
Nie ma uproś gospodarka światowa potrzebuje z roku na rok coraz to więcej ropy.
Jak się zacznie spirala wzrostów to dojdzie do ponad $200.
Litr benzyny kosztuje mniej jak litr wody, no przynajmniej w Kanadzie.Wodę mamy wszędzie a ropę ?
Obecnie w Montrealu za litr benzyny płacimy $1.02 z podatkiem, podatku jest$ 0,35
Ciułacz / 2010-06-23 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chińskie parkiety od ponad miesiąca zakończyły trend spadkowy i przeszły do wzrostowego.Jak na tamtejszy rynek to może to potrwać do końca lipca aż się przesili.
Zapytacie , a co ma do tego GPW? podobno tamtejsze rynki działają z wyprzedzeniem .
Kto to wie ? ......
Ano .... pożyjemy zobaczymy, tak czy tak to poddaję się lenistwu na GPW i czekam, co najwyżej pozostaniemy w konsolidacji.
Ciułacz / 2010-06-22 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wygląda mi na to że BEEFSAN, jeszcze nie zakończył skupu swoich akcji ?
Nie powiem aby mi to przeszkadzało .
Ciułacz / 2010-06-21 01:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tauron ! ! !
Nie zapisałem się, jestem w fazie przeczekania,
Na GPW w tym roku było sporo debiutantów, już z początkiem roku się zastanawiałem czy te wszystkie debiuty nie wyśsią za dużo kapitału z innych spółek.
Niby porównując DAX z GPW to prawie idą w łeb w łeb, ale już porównać pojedyncze spółki z tego samego sektora to już na DAXie to o wiele lepiej wygląda.
Ciułacz / 2010-06-16 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj wieczorem ( 15 Czerwca ) Prezydent Obama wygłosił przemówienie dotyczące BP i jej katastrofy ekologicznej w zatoce Meksykańskiej.
Ostatnio z powodu tej katastrofy nad Obamą nazbierało się sporo czarnych chmur, chciał pokazać kto tu rządzi .
Niny chciał być twardy wobec BP ale w sumie wyszło na to że nie chce ich doprowadzić do bankructwa.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/opinions/chroniques/sophie-cousineau/201006/16/01-4290384-maree-noire-les-dividendes-politiques.php
mik0110 / 2010-06-16 15:20 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
nie masz wrażenia że na Kov-ie szykuje się powtórka z petrolka?
Ciułacz / 2010-06-17 00:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik, witaj !
Powiem Ci szczerze nawet nie pamiętałem ile tego KOV miałem musiałem sprawdzić.
Poniżej 500 zł nawet nie sprawdzam, bo kupiłem za resztki gotówki, pewnie mi poleży kilka lat.
Od połowy Kwietnia założyłem spadki z małymi odreagowaniami aż do końca wakacji i nie planuję większych przetasowań.
Należy się przyglądać jak inwestorzy się zabiorą za spekulacje na S na spółkach WIG-20.
Ciułacz / 2010-06-14 02:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właśnie mi wpadł w oko artykuł o wschodzących rynkach , nic nowego ale warto o tym pamiętać i sobie przypominać.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/plus-value/201006/11/01-4289249-les-pays-emergents-de-lavenir.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS19
Tu sobie wkleję bo jak kiedyś będę sobie chciał przypomnieć to będzie jak znalazł.
Ciułacz / 2010-06-14 02:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PetroChina ma ochotę przejąć BP ?
Obama ostro atakuje BP co sie nie podoba Brytyjczykom bo sporo funduszy emerytalnych by umoczyło.
Jak do tej pory straty materialne jeszcze nie takie wielkie jak dla takiego giganta , ale aby im dowalić do zapowiadają że zaskarżą ich ( BP ) o poniesione straty przez inne spółki naftowe co im nakazano wstrzymanie wierceń dopóki ta katastrofa się nie wyjaśni.
Ciułacz / 2010-06-13 18:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fajne było robić kasę na odreagowaniu od wiosny ubiegłego roku, ale łatwe się już może skończyć.
Tak z perspektywy to widać że to było naturalne odreagowanie po kryzysie finansowym a następnie z potęgowane lewarem taniego pieniądza.
Co dalej ?
Obecnie już sie zaczął okres letni i akcje za tani kredyt zaczynają być upłynniane, niby to nic nowego, ale jest pytanie czy po wakacjach oni wrócą? bo kryzys jest niby zażegnany dodrukiem pieniądza, ale przyczyny kryzysu ciągle nie są usunięte.
Całkowity dług Zachodu rośnie szybciej niż PKB jego państw. Tak zwani fachowcy powiadają że istnieją tylko trzy sposoby wyjścia z tego impasu: ogłoszenie bankructwa, dodrukowanie pieniędzy lub cięcie wydatków. Ja dodam że jeszcze masowa emigracja, np z Indii czy z Chin a nawet z Brazylii do krajów rozwiniętych.
Ktoś powie :dobra dobra z tym mędrkowaniem ale co na jutro i na najbliższy rok ?
Unikać inwestowania w państwach opiekuńczych może z wyjątkiem spółek medycznych.
Dla młodych inwestorów szukać perełek na NC co dopiero wchodzą, ale nie na ślepo bo łatwo złapać farbowanego konia.
Dla takiego jak ja to już gorzej, bo chciało by się zaparkować kapitał, zbierać dywidendę i jeszcze mieć wzrost cen akcji.Widzimy na TPSA że zdrowy koń robi dochody ale wzrostów niet, takich spółek w przyszłości może być wiecej.
Ciułacz / 2010-06-13 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jestem z pokolenia baby boomers rocznik 1956 czyli jeszcze młody.Dlaczego o tym wspominam ? ano bo, baby boomers zaczynają iść na emeryturę, a to pokolenie się nachapało, nagromadzili sporo kasy w funduszach emerytalnych.Tu w Montrealu, wszystkie służby na garnuszku podatnika są dobrze zabezpieczone na emeryturę , nawet wszyscy robotnicy budowlani są obowiązkowo zrzeszeni w związkach zawodowych i płacąc wysokie składki na prywatną emeryturę z uśmiechem na ustach przechodzą na emeryturę.
Nic tylko się cieszyć , ale nie wszystkim, bo młodsze pokolenie już tak nie będzie miało.
Bumowcy przechodząc na emerytury powoli będą likwidować fundusze, a młodzi ich wszystkich nie wykupią , czyli może sie odwrócić długotrwały trend wzrostowy, jak w Japoni.
Jeszcze z rozmachu powinno się to kręcić ale ile czasu ? 10 lat ?
Jednak spółki farmaceutyczne powinny dalej być w natarciu.
Ciułacz / 2010-06-13 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego dodam że dwie moje córki są w służbie zdrowia a trzecia jeszcze nie ,ale wygląda mi na to że też w tym kierunku ja pociąga .
Ciułacz / 2010-06-13 12:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wybory, wybory i jeszcze raz wybory !
W necie to gdzie by nie spojrzał, to o wyborach, więc myślę że to już, już te wybory, ale tak właściwie kiedy ? Przeleciałam wzrokiem prawie wszystkie dzisiejsze artykuły i nigdzie nie widzę daty kiedy te wybory. Zaraz mi się skojarzyło z naukami przedślubnymi, mowa, jest o wszystkim , ale niema najważniejszego : a mianowicie instrukcji jak się robi dzieci.
W końcu wrzuciłem na google hasło : kiedy wybory i na stronie Komorowskiego w tytule jest napisane że 20 Czerwca.
Głosował nie będę, bo dziesięcio-letnia ważność mojego paszportu się skończyła w Sierpniu ubiegłego roku.Tym co mogą gderać na moje prawo do głosu to mogę powiedzieć mając spore inwestycje w PL to mam moralne prawo do dokonania wyboru Prezydenta.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy