Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-06-12 21:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W maju 2009 roku formacja krzyża obwieściła hossę. Teraz wygląda że jesteśmy przed taką sama formacją.Jak do tego dojdzie to trzeba będzie spadać w podskokach.
TOMOK / 2010-06-12 21:36 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć...jak zechcesz zajrzyj
http://tnij.org/g4oc
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-06-12 21:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wielu inwestorów gra pod dywidendę. Tego typu krótkoterminowe spekulacje rzadko dają zarobić. Chyba że sprzeda się akcje tuż przed przyznaniem dywidendy.
Jak dzień DD jest w trendzie wzrostowym to zazwyczaj po odcięciu dywidendy szybko nadrobi a jak jest w trendzie spadkowym, to dodatkowo wszyscy uciekają co pogłębia spadek.
Po mimo wszystkiego dywidenda przyciąga.
Ciułacz / 2010-06-11 01:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba masz racje pisząc o prosiakach

Gdyby nie interesy banków, które umoczyły na tej spółce /bo zostały, mówiąc wprost -
oszukane/ to już by było dawno po tej firmie.

Tyczy się również do innego mięsiwa :BEEFSAN,
Mam tam parę groszy ale chyba poczekam z wyjściem, tylko do kiedy ?
Ciułacz / 2010-06-11 01:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj ( u mnie jeszcze czwartek) bardzo optymistycznie były komentowanie dane gospodarcze w USA oraz Kanady, wygląda że postanowiono zrobić odreagowanie na UP przed wakacjami.
Ciułacz / 2010-06-11 01:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj czytam :Matthew Simmons, finansista i ekspert branży naftowej daje BP jeszcze miesiąc, zanim spółka ogłosi bankructwo.
http://www.pb.pl/a/2010/06/10/BP_dzieli_miesiac_do_ogloszenia_niewyplacalnosci
Facet ( jego bank ) chyba ostro gra na BP, aby tak twierdzić.
Bankructwo się nie robi w miesiąc, fakt że za 30 dni mogą już widzieć że oczekują ich potężne koszty i kary co może lepiej będzie się opłacać zaplanować bankructwo.
Gadanie o bankructwie to może też mieć na celu pokazać się że są ofiarą nieszczęścia i idą na litość aby nie dostać za wysokich kar.
Jak do tej pory to robili wysokie profity za ubiegły rok podobno 17 miliardów, to jak przez 2-4 lata zyski pójdą na kary i oczyszczenie zatoki to dalej jakoś przeżyją.
W Stanach rekiny finansowe zapewne widzą okazję do rozdrapania BP
Ciułacz / 2010-06-09 23:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sprzedałem PP Duda miałem tego 20tys ale niestety tylko po 5 gr.
Jakoś mnie Duda nie przekonuje.
Pooh / 2010-06-10 00:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Jakoś mnie Duda nie przekonuje.
Cześć, Ciułacz.
Gdyby nie interesy banków, które umoczyły na tej spółce /bo zostały, mówiąc wprost - oszukane/ to już by było dawno po tej firmie.
Nie wiem, gdzie zbywają swoje produkty - na Północnym Mazowszu w ogóle ich prawie nie ma. Może rynek lokalny? Eksport do Rosji?
Utracone rynki bardzo ciężko odzyskać.
Nie wierzę w ich ekspansję ogólnokrajową - nie widziałem ich produktów nawet w sieciach dyskontowych /można się zdziwić, jakie tuzy produkują na ten rynek - m.in.Animex/.
Ze spożywką jest o tyle prosta sprawa, że można pójść do sklepu i zobaczyć, kto i co ma fajnego i dla kogo to produkuje - etykietki wystarczy poczytać ;)
Pzdr.Q
Ps. Nieruchomości to ciężki biznes - podziwiam po własnych pierepałkach...
smooth / 2010-06-10 08:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć...

Na południu Duda jest obecna. W marketach widać ich produkty, mają również sporo firmowych stoisk oraz sklepów sygnowanych ich szyldem ( nie wiem jak to działa, franczyza może jakiś patronat..

pozdr
dodge / 2010-06-10 08:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Duda - to ta od pasztetów? Fee ... kilka tygodni temu kupowałem i usiłowałem zjeść to ... Może inne produkty mają lepsze ...

Pozdr.
Ciułacz / 2010-06-09 03:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O8 Czerwca dla przeciętnego podatnika co mieszka w Montrealu był pierwszym dniem co pracował dla siebie, a wszystkie dni przed tą datą do poszło do fiskusa.
Jak ktos ma zarobki większe od przeciętnej to jeszcze dalej płaci daninę.
Właśnie przed chwilą sprawdzałem gdzie te moje pieniądze się podziewają .
Podatek Federalny: pierwsza transza dochody do $41 tys 15%
druga transza od $41tys do $82 tys 22%
trzecia transza od $82tys do $127tys 26%
i ostatnia transza wszystko ponad $127tys 29%
Do tego podatek prowincjonalny w moim przypadku Quebec:
są tylko trzy progi : 16% , 20% , 24%
Do tego dochodzą składki emerytalne oraz ubezpieczenie zdrowotne.
Dlatego bardzo mi sie podoba podatek jaki płacę w PL za dochody z GPW.
Tu niestety do mi doliczają do moich innych dochodów i płacę jak za zborze
Ciułacz / 2010-06-08 12:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czas letni na giełdach już się prawie zaczyna, czyli sezon ogórkowy,a w takim sezonie byki poszły na łąkę.Majowe spadki były tak duże że przebiły średnia 200-dniową co w zasadzie w martwym sezonie będzie wyznaczać trend do jesieni.Spadki powinny wyhamować i powinna być dłuższa konsolidacja, Wrzesień- Październik jak decydenci oswoją się z sytuacją powinno odreagować.Dla poławiaczy pereł zawsze się coś znajdzie.
Ciułacz / 2010-06-05 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Duda ???
Polski Koncern Mięsny Duda chce z emisji 97,3 mln akcji serii H pozyskać do 107 mln zł,
http://biznes.interia.pl/news/duda-chce-pozyskac-107-mln-zl,1488557
Ano, ano !!! zobaczymy ilu chętnych na to znajdzie. Ja osobiście mam sporo pipek ale się nie pale na zakup nowych akcji.Jak mu dobrze to wypali to tym lepiej dla mnie bo mogę sprzedać PP.
TOMOK / 2010-06-04 23:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Słabo się znamy ale...może zechcesz?
http://tnij.org/g4oc
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-06-05 02:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomok, witaj ! !
Pomożecie ? Pomożemy !!!
Możesz na mnie liczyć !
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-06-02 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właśnie nam podniesiono stopy procentowe z 0,25% na 0,5% przez bank centralny, ale dalej są przystępne.
Podniesiono nam stopy% bo za pierwszy kwartał 2010 jest wzrost gospodarczy +6,1%
Może tu wkleję ile obecnie nasz kanadyjski ING liczy.
Taux en vigueur

5 ans, variable 1,75 %
1 an, fixe 3,15 %
2 ans, fixe 3,65 %
3 ans, fixe 3,99 %
4 ans, fixe 4,49 %
5 ans, fixe 4,49 %
7 ans, fixe 5,45 %
10 ans, fixe 5,70 %
To jest tyle co klient płaci bo wszystko już jest w cenie.
Jak widać stopa zmienna ( variable ) jest prawie za grosze.
Ciułacz / 2010-05-31 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ludzie ! Ludzie ! Jak widzicie że piszę od rzeczy, to bez krępacji walcie prosto z mostu.
A mianowicie jakiś czas temu pisałem o spółce CEZ i byłem zauroczony wysoką stopą dywidendy, bo wyczytałem że będą płacić 38%
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/narzedzia/dywidendy/szczeg?spolka=CEZ&sort=&y=2009
Niestety to przekłamane bo do systemu przeliczeniowego w złotówkach wprowadzono Czeskie Korony i tak naprawdę to tego będzie około 6%.
Biję się w piersi i Sorry !
Z_Montrealu / 2010-05-29 14:16 / portfel / Bywalec forum
Ciekawostka z rynku nieruchomości w Montrealu .

L'indice RBC dans toutes les grandes villes du pays,
W procentach mamy podane ile musimy wydać ze średniej pensji jednej rodziny na utrzymanie domu jednorodzinnego wliczając w to hipotękę, podatki miejskie, oraz inne opłaty publiczne.
Il atteint 73,4% à Vancouver (+4,8%)...........,
..............9,1%.. à Toronto (+0,4%).........
,............ 40,3% à Ottawa (+0,3%),.......
............. 39,7% à Montréal (+0,9%)...........
......... et 36,5% à Calgary (+0,3%)............
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/immobilier/201005/25/01-4283446-immobilier-residentiel-les-prix-nettement-surevalues.php
Ciułacz / 2010-05-28 20:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję tu sobie obrazek przedstawiający kupowanie pod dywidendę.
http://www.xtb.pl/repository/Rynek%20gieldowy/dywidendy-%20zdjecie.jpg
Niby wszyscy wiemy ale czasem warto się upewnić.

Ps. Smooth, dzięki za linka.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy