Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-05-28 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Polowanie na Goldman Sachs !
Jak to brzmi rządzą zemsty.
http://www.rp.pl/artykul/486142.html
Jako że rok rocznie odkładam w Kanadzie sporo grosiwa na prywatną emeryturę to już sporo razy przygladałem sie Goldmanowi.
Cwane bestie , przychody maja bajeczne ,ale jak przyjdzie do dywidendy to niecały procent rocznie,wszystko ładują w wypłaty i premie oraz zapewne główni zarządcy wycyckają na spółki słupy.Tam pracuje 33tys ludzi , i nikt nic nie wie, ludzie dobrze zarabiają, to poco im wiedzieć co z pieniędzmi sie dzieje.
Obecnie są zdołowani ale w Stanach jest nagonka na Goldmana więc wolałem LYG.
Ciułacz / 2010-05-28 02:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Beefsan chyba jest chłodzenie papieru.
CEZ Większa wypłata?
Bartłomiej Mayer 27-05-2010, ostatnia aktualizacja 27-05-2010 07:34

– Jeśli w czasie walnego zgromadzenia CEZ będę jeszcze ministrem finansów, megadywidendy nie będzie – powiedział Jan Fischer gazecie „Hospodarske Noviny”. Nie wykluczył jednak, że wypłata na akcję może wzrosnąć z zaproponowanych przez zarząd koncernu 53 do 55 koron (8,89 zł).

CEZ należy w około 70 proc. do czeskiego rządu i to właśnie Ministerstwo Finansów ma decydujący głos na walnym zgromadzeniu spółki. Najbliższe doroczne WZA zaplanowano na 29 czerwca.

Już w najbliższy weekend w Czechach odbędą się jednak wybory parlamentarne. Liderująca w sondażach Socjaldemokracja (a także będąca trzecią siłą partia komunistyczna) chce, by CEZ przeznaczył na dywidendę nie 55 proc. zeszłorocznego zysku, jak proponuje zarząd, ale ponad 70 proc. Stąd wspomniana przez ministra Fischera megadywidenda.
PARKIET
Ciułacz / 2010-05-26 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla sportu i wystroju portfela zakupiłem parę akcji czarnego złota KOV.
Ciułacz / 2010-05-26 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ci co mają spółkę CEZ to zapewne są trochę rozczarowani że wszystkim rośnie a tu nic.
Tak jak już kiedyś wspominałem że jak nie spadło do i nie odbije.
To typowa spółka na ochronę kapitału, więc jak zawierucha się uspokaja to z niej wychodzą aby na innych coś ugrać.
Ja tam wolę jeszcze poczekać do dywidendy, co prawda to nie już ale nigdzie mi się nie spieszy a przed( ze 2-3 tygodnie) dniem DD to sie podkręci.
Teraz bardziej należy się przyglądać BEEFSAN, bo lada chwila skończą skup akcji własnych i kurs poleci na łeb na szyję.
adrianoo / 2010-05-26 13:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciulaczu, zakup Beefa, majstersztyk :)
Ciułacz / 2010-05-27 02:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo,witaj !
Dopóki nie sprzedane to jeszcze nic nie zarobione, ale w portfelu ładnie wygląda.
Bywaj
RDO 478 / 2010-05-26 21:25 / portfel / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu.
Mam troche Beefsana po 0,40 gr i tez jestem pod wrazeniem jak ta spółka przeszła przez ostatnie spadki o czym pisałeś u Biga.Boje sie tylko jutrzejszego dnia (27.05.2010 o godz.13.00 ZWZA zdecyduje o obniżeniu kapitału zakładowego spółki) czy tu nie zacznie sie jednak uciekanie spekulantów po zrobieniu ostrych wzrostów.Niestety w czasie dnia jestem w pracy i nie mam dostepu do notowan na biezaco.Tak wiec zobaczymy po 16.00 co sie z tego wyklarowało.Pozdrawiam.
Ciułacz / 2010-05-27 01:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
RDO witaj !
Widzę że kupowaliśmy prawie w jednym czasie , pierwszy pakiecik kupiłem gdzieś około 1 Kwietnia, jeszcze było po 0,33.Ostatnio jeszcze sporo dokupiłem i średnia wyszła jak wyszła.
Co do
Ciułacz / 2010-05-27 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sorrry do powyżej bo nie skończyłem wątku.
Co do obniżenia kapitału zakładowego spółki to sam nie wiem jak to interpretować.
bebe / 2010-05-26 02:52 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jako, że jestem na foni...- ciułaczu czytam Ciebie..- i musze powiedzieć, że bardzo mi się podoba to jak piszesz ..... i co piszesz..;-)
daje obraz z innego zakątka świata.....-aleee...Polaka../cieszy../ ...;-)
pozdrawiam...
Ciułacz / 2010-05-26 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe, Witaj !
Piszesz :

jako, że jestem na foni.

Jestem trochę do tyłu z Polskim żargonem , miałaś na myśli rozgłośnie radiową ?na nocną zmianę ?
A zresztą co to za różnica.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-05-26 01:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miałem TPSA nie kupować, ale mam parę groszy na zbyciu i było tak tanio, żem się skusił.
Od jutra powinni zachwalać jak to Hiszpania sobie szybko poradziła z złego początkami.
Ciułacz / 2010-05-25 01:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla lubiących dywidendę to przypomnę że Budimex 7% ma DD 07 Czerwca,.................
EUROTEL 7,06% 09 Czerwca ,.................................
NOVITA 6.68% 15 Czerwca ,............................................
Qumaksek 6.25% 16 Czerwca ,.........................................................
TPSA 9,75% 17 Czerwca.
Ciułacz / 2010-05-25 01:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pomimo raczej dobrych danych w Stanach grubasy jednak dały radę zrobić panikę strasząc efektem domina w Hiszpańskich bankach.To może być jednym z ostatnich straszaków na ten tydzień dla inwestorów.Zapewne pod koniec sesji już oni sami zmieniali pozycje , ale dla GPW to może zadziałać dopiero przed południem.Mogę tak sobie spokojnie pogdybać bo na ten tydzień nie liczę na jakieś ruchy z mojej strony.
Ciułacz / 2010-05-24 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj na otwarciu za parę centów jeszcze dokupiłem BEEFa, zobaczymy dokąd będzie miał siłę się wygramolić.
Ciułacz / 2010-05-23 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze o BEEFSAN, właśnie przeczytałem stare info z Marca że postanowili skupić około 20% swoich akcji po cenie nie większej jak 1zł a obecna cena to 0,52

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/beef-san;zdecyduje;o;skupie;wlasnych;akcji,20,0,590100.html

To by tłumaczyło dlaczego BEEF ostatnio nic nie ucierpiał.
Nic tylko kupować i pod koniec skupu ( akcji a nie żywca )ostrożnie bo spekuła może ostro uciekać.
Ciułacz / 2010-05-23 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ostatnio pisałem sporo o spółce CEZ, wygląda to na małe naganianie , więc napiszę stronę negatywną tych pozytywnych.
Oby z CEZem tak nie było jak z pewną moją kanadyjską spółką co rokrocznie płaci wysoką
dywidendę ostatnio prawie 50% a po odcięciu dywidendy nie może się pozbierać.
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=MKZ-UN.TO&t=5y&l=on&z=m&q=l&c=
Pomimo wszystko nikt nie chce jej sprzedawać, i przez to płynność jest pod zdechłym
kotem.
Puki co to na CEZie jest dobra płynność.
Ciułacz / 2010-05-23 03:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przyglądam sie liście spółek co zadeklarowały wypłacenie dywidendy za 2009
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/narzedzia/dywidendy
doliczyłem sie ich 70 , ktoś powie tylko ? a ja widzę że źle nie jest, jest z czego wybrać , po takim ciężkim roku jeszcze chcą płacić, to nic tylko brawo.
Na PTSA, już tyle psów nawieszaliśmy że wstyd na nią spoglądać ale ona zadeklarowała prawie 10% dywidendy. W ubiegłym roku po odcięciu dywidendy efektywność była o,19 czyli nie tak źle.
Ciułacz / 2010-05-22 22:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od czasu do czasu tu można nabyć ciekawe książki.
http://www.makler.opole.pl/index.php?p=productsMore&iProduct=11
Dla was to pewnie normalka , ale dla mnie to nowość , wiec sobie tu wkleję.
adrianoo / 2010-05-23 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
ponizej link ksiegarni z calkiem dobrymi cenami
http://www.maklerska.pl/specials.php
Ciułacz / 2010-05-23 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo Witaj !
Dzieki za dobrego linka, porównałem dwie klasyczne pozycje :Analiza techniczna rynków finansowych (op. twarda)
John J. Murphyi, w twoim linku jest taniej o 8,10 zł oraz są podane ceny do wysyłki na cały świat.
Obecnie nie jestem maniakiem ksiązek ale czasem jak jadę na Kubę a tam internetu niet , to warto mieć soś pod ręką, aby sie upewniać w naszej strategi.
Pozdrawiam
adrianoo / 2010-05-23 13:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Od czasu do czasu robia tam "czyszczenie magazynu" i ceny sa jeszcze bardziej atrakcyjne, sporo jest w internecie ebookow, zawsze mozna wrzucic do laptoka i w (nie)sprzyjajacych syt. sie zapoznac.
Ciułacz / 2010-05-22 22:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo trudno jest odróżnić sukcesy, które osiągnęliśmy dzięki własnej wiedzy czy zdolnościom, od tego, co zdarzyło się przypadkowo.Bardzo dużo powodzeń i niepowodzeń jest w dużym stopniu dziełem przypadku raczej niż wiedzy czy zdolności. Dotyczy to w równym stopniu zarówno zwykłych ludzi, na przykład inwestorów giełdowych, jak i uznanych ekspertów, takich jak doradcy finansowi".

To nie znaczy że liczmy tylko na szczęście, szczęściu należy pomagać.
Czasem mając dobrego farta możemy się zapomnieć i iść na całość i ... ano właśnie na kilka dobrych trafień jak tylko raz jest zły to jesteśmy spłukani.Nic twardo sie trzymać strategi
Znojem i pracą ( nie tylko fizyczną ) ludzie się bogacą.
Ciułacz / 2010-05-22 02:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W tej zawierusze to CEZ wiele nie ucierpiał, a jak nie ucierpiał to i za wiele nie odbije.Może być dobrą alternatywą na przechowanie kapitału a i przy okazji trochę zarobić.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy