Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
krzymaz / 2010-05-07 14:53 / portfel / Bywalec forum
Witam gospodarza.
Korekta w sumie głęboka. Ja jeszcze przed korektą pozbyłem się ANTI później DUDE. Teraz nie za bardzo wiem co zrobić. Cięgle czekam ale z moich zysków już niewiele zostało. Poczekam jeszcze do poniedziałku - zobaczymy czy wychodzić z papierów czy może wręcz odwrotnie zacząć kupować.
Mam jeszcze pytanie dlaczego kupiłeś CORMAY.
Krzysiek
Ciułacz / 2010-05-07 22:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już za 3 godziny mi samolot odlatuje , wiec nie poklikam, Cormy ? Liczę na longa , a że mnie będzie przez tydzień czasu i trochę kasy luzem, to juz zainwestowałem.Bywajcie.
krzymaz / 2010-05-10 08:45 / portfel / Bywalec forum
Pozdrawiam i życzę miłego urlopu:)
Ciułacz / 2010-05-03 01:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Warren Buffett ma sporo akcji Goldman Sachs, a tu się pod stopami pali. Jak na razie to zapewnia że nie ma zamiaru nic sprzedawać
.Inna sprawa , a co ma powiedzieć ?
Co najwyżej obstawia S-ki i po cichu wznieca panikę.
http://www.zonebourse.com/GLD-SACHS-12831/analyse_technique-plein/
Alvarez / 2010-05-02 19:57
Witaj z Montrealu, Masz racje, obecnie lyg idzie kiepskawo. Wskazniki at ida w dol. Pozniej nadejdzie kiepski okres na gieldzie, wiec z zakupem trzeba zaczekac na ten kiepski okres. Dla ciekawosci podaje link o funduszach majacych interes w lygu -
http://seekingalpha.com/article/200260-hedge-fund-landsdowne-is-long-lloyd-s-banking-group Jak skomentujesz takie info. Alv
Ciułacz / 2010-05-02 22:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvarez, witaj !
LYG ?
Ten bank to potężna kasa, to nam napiszą co chcą abyśmy wiedzieli i na podstawie tego reagowali.Takie informacje to są na krótki termin , aby już zajmować pozycje.
Ja na kontraktach nie gram, wiec mnie to nie dotyczy, kapitał już zainwestowany nie chcę przekładać a nowa większa kasa to dopiero w wakacje to może sie bardziej wyklaruje.
Oni ( LYG ) jakoś wynikami nie chcą sie dzielić.
Ale chcąc być na giełdzie w Stanach to muszą podawać wyniki, bo inaczej czekają ich kary.
U mojego maklera jest trochę danych za ubiegły rok.
Zyski w milionach po podatkach
Bénéfice après impôt normalisé * za 2Q 2008 (-762)
za 4Q 2008 1,625
za 2Q 2009 2,949
za 4Q 2009 (-7,102)
Mają taka pozycję w Q4 2009 co ich dobiła, pewnie jakieś opcje
Commissions, frais et primes d'assurance * za 2Q 2008 2,914
za 4Q 2008 5,357
za 2Q 2009 4,552
za 4Q 2009 (-17,625)
Zakładając że postanowili wszystko wyczyścić na koniec roku 2009 to wyniki Q1 2010
powinny być już lepsze.
Od tygodnia jest w defensywie , może jest przeciek na temat wyników?
Te ponad 40% udziału rządu Wielkiej Brytanii to jest od kiedy ?
Czy rząd wykupił akcje aby ich wspierać i ratować płynność ? bo jak tak to logicznie myśląc, powinni te papiery wywalać aby odzyskać kapitał, czyli worek ustawiony po
niskiej cenie.Pozdrawiam
Alvarez / 2010-05-03 08:38
Nie wiem kiedy rzad GB nabyl te papiery Lygu. Ale wiesz, te 40% udzialu rzadowego to spora, spora czesc lygu. I teraz kiedy Anglia nie blyszczy gospodarczo, ma klopoty, to moze rzad wycofywac kase. Wiec wtedy spadki lyga na dluzsza mete. Kiedys to zrobia, a moze juz leci. Moze Big L ich wyhamuje?
A czy wiesz, ze bombardier to ma nawet umowe z Polska na 11 lokomotyw (realizacja 2011) dla "szybkich" kolei mazowieckich. Ale ogolnie to zamowien maja sporo, wiec wygladaja niezle. Biorac pod uwage perspektywe stalego umocnienia sie dolara kanadyjskiego to faktycznie spolka warta zastanowienia. W Canadzie dobra stabilizacja, a Ty preferujesz rynek Polski. Sentyment czy lepsze wyczucie, czy tez ze maly i latwiej sie polapac? A kiedys miales Cormay'a i go pusciles. A oni zaczynaja zdobywac siec dystrybucyjna w europie. Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-05-03 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvarez witaj !
Piszesz:

a Ty preferujesz rynek Polski. Sentyment czy lepsze wyczucie, czy tez
ze maly i latwiej sie polapac?

Podatki i jeszcze raz podatki, w Kanadzie płacę ponad 40% w w PL 19%.
W Kanadzie w tym roku zapłaciłem ponad 30k chociaż używałem wszystkich legalnych sztuczek.
Z kanadyjskiego rynku sie nie wycofuję ale część nowych zysków staram sie inwestować w innej strefie.Pozdrawiam
Z_Montrealu / 2010-05-01 17:54 / portfel / Bywalec forum
Widzę że sklonowanie w momencie sprzedaży moich byłych funduszy i włożenie do tego samego portfela co akcje to mi trochę skrzywia obraz sytuacji jaka w tych czasach była, bo one nie istniały w tym samym czasie.
Ciułacz / 2010-05-01 14:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Grecja ?
Niestety tego rynku nie znam, ale można sadzić że tam są jakieś spółki co prowadzą produkcje i sprzedaż na export, a jak by tak było ,to one prawdopodobnie obecnie są tak zdołowane jak wszystkie inne w Grecji.Jak by to były spółki co płaca dywidendę i one dochody mają ze sprzedaży w Europie, to pod koniec wakacji można by było trochę tam zainwestować ?.
Ciułacz / 2010-05-01 13:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sell-in-May-and-Go-Away?
W ubiegłym roku jak ktoś zastosował tą maksymę to sobie nieźle pluł w brodę.Ale zeszły rok to był rokiem odreagowania, ale w tym roku to już stabilizacja po recesji.Jak rok jest stabilny to decydenci ( grubasy ) na okres wakacji letnich włączają automatycznego pilota i oddają się rodzinie, czyli zajmują pozycje z wyprzedzeniem( Maj-Czerwiec) i dopiero Wrzesień-Październik ponownie wkraczają do akcji. Kiedyś to było bardziej proste, ale z roku na rok inwestorzy aby nie nie zostać ze spadającym papierem starają sie wychodzić trochę wcześniej.To trochę wcześniej może właśnie oznaczać nawet już teraz.
Jeszcze te przetargi z Grecją nic dobrego nie wróża, bo zapewne to nie koniec, chodzi o sporą kasę, a terminy gonią.Jak na razie to są tylko deklaracje i konferencje a kasy jak nie było tak niema.
Ciułacz / 2010-04-29 03:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wadex wypłaci dywidendę, 3 złote na akcje

Wadex wypłaci dywidendę, 3 złote na akcje

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Wadeksu uchwaliło wypłatę 3 zł dywidendy na akcję.

Na dywidendę przeznaczony został cały ubiegłoroczny zysk netto w kwocie 3,54 mln zł i część kapitału zapasowego w wysokości 5,46 mln złotych.

Łącznie na dywidendę przeznaczono 9 mln zł, co daje 3 zł na akcję.
Tylko jest jeden problem : Piechociński Zbigniew ma 47,40% udziałów a Skrzypczak Tomasz 47,72% udziałów, co pozostało niecałe 5% na resztę.Ciekawe co oni tam kombinują , może chcą ta dywidendą przyciągnąć chętnych na ich papiery ?
Ciułacz / 2010-04-27 23:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
CEZ jednak powoli się drapie, z tym że naprawdę powoli.
Widzę że jest traktowany jako przechowalnia na spadki, a może to przypadek bo inwestorzy mogą już sie powoli przygotowywać do dywidendy.
raf5 / 89.77.197.* / 2010-04-27 23:58
nie wiem Ciułaczu co ty widzisz w tym CEZ, lepiej sprzedaj i weź PGE bo to spółka która naprawde ma przed soba przyszłość, jest teraz dołowana bo ciąży na niej emisja akcji ale jak to przejdzie to ta spółeczka da ładnie zarobić, jest to upadły anioł który za jakiś czas powstanie z kolan :)
Ciułacz / 2010-04-28 03:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Raf5 witaj !
Piszesz :
nie wiem Ciułaczu co ty widzisz w tym CEZ

Widzę ją jako dobrą przechowalnie kapitału co zazwyczaj płaci ( ostatnio 35,71%) bardzo dobrą dywidendę.

lepiej sprzedaj i weź PGE

już kiedyś na debiucie miałem ale zaraz sprzedałem zarabiając parę zł.
W 2010 roku nie robię spekulacji poza drobną kosmetyką, ale w 2009 to od wczesnej wiosny stawałem na głowie aby odrobić straty z 2008, bo źle sobie wyliczyłem koniec trendu spadkowego i wszedłem na parkiet o 4 tygodnie za wcześnie.Liczyłem na początek konsolidacji ale właśnie wtedy w USA, zaczęły banki padać Owszem odrobiłem i zarobiłem sporo ale to mnie trochę kosztowało nerwów.Jak doszedłem do założonego celu to się oddałem trendowi, bo tym razem zakładam że na longa to jesteśmy skazani na wzrosty.
Fakt faktem CEZu mam sporo ale poczekam do dywidendy,w ubiegłym roku to nawet po DD dalej rosło, zresztą w tym czasie to wszystko rosło. Bywaj
Ciułacz / 2010-04-24 03:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tym co znają YAWAL to wiedzą żo on idzie swoimi ścieżkami.
http://stooq.pl/q/?s=ywl&d=20100423&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=wig20
Jeszcze jest w dystrybucji ale chyba już czas na zmianę trendu.
Ciułacz / 2010-04-24 03:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak termin płacenia podatków z GPW oraz debiut PZU wysysają trochę kasy z GPW a co za tym idzie ludziska coś muszą sprzedać. Już to widać Ameryka rośnie a GPW się kisi.
http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&d=20100423&c=10d&t=l&a=lg&b=1&r=wig20
Przez 8 kolejnych tygodni w Stanach zamykało się na zielono, jeszcze teraz pod chyba dobre wyniki powinno trochę potrzymać, ale już się tu zaczyna robić psychologiczne przygotowanie do korekty.Zapewne eS-kowicze już sie nie mogą doczekać.Grubasy instytucjonarni zazwyczaj trzymają jakieś złe wiadomości na taka okazję, jak już zdecydują że tego dobrego wystarczy i sami zajęli odpowiednie pozycje to co dzień nam jedna cegiełką na głowę.
Generalnie uważam że wychodzimy z kryzysu i nie będę walczył z trendem, a te ząbki na wykresie ro po 2-3 latach powinny być mało widoczne.Ale czapkę z głowy przed tymi co to robią, bo to ciężki kawałek chleba, znam z autopsi, sam swego czasu miałem kilka niedospanych nocy, a laptop pod ręką w pracy.
krzymaz / 2010-04-22 11:15 / portfel / Bywalec forum
Myślę, że mimo wszystko ANTI był dobrym wyborem w 4 dni dał zarobić 25% - ale w związku z tym co pisałeś wcześniej zastanawiam się czy go nie sprzedać. Najgorsze to przetrzymać.
Krzymaz
Ciułacz / 2010-04-22 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz witaj !
Gratki za ANTI !Jak patrząc na wykres to technicznie , powinna być już dystrybucja, chociaż zasięg jest do 5,5.
80% to rodzina co ma akcje , w takim przypadku się może zdarzyć wszystko,analizę techniczną to możemy sobie wsadzić..... już widzieliśmy takie numery na Dragowskim.Dobrze by mieć info z pierwszej ręki .Może się zapatrzyli na Karkosika ?
Jak coś rośnie bez fundamentw to miej palec na spuście.
krzymaz / 2010-04-22 14:17 / portfel / Bywalec forum
Jakieś małe fundamenty są.
Podobno wczoraj wybrali ich ofertę jako najlepszą na rewitalizację parku inwestycja na 11,5 mln
14 kwietnia na 1 mln
6 kwietnia na 7 mln
ciągle coś się dzieje - przynajmniej wygrywają - chyba jeszcze poczekam do jutra bo dzisiaj ktoś skupuje.
Pozdrawiam i dziękuję za rady:)
Ciułacz / 2010-04-22 04:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach zaczynają sypać dobrymi wynikami, jak tak dalej będą pójdzie to większych spadków się nie doczekamy, bo ludziska zaczną ładować w fundy, a te z kolei w akcje.
Ciułacz / 2010-04-21 03:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TPSA ? ? ?
Systematycznie spada, ale płaci dywidendę.W zeszłym roku 9.47% a w tym może być podobnie.W połowie Czerwca powinien być DD.Jeszcze trochę za wcześnie na kupno pod dywidendę, ale miesiąc przed to można by pomyśleć.
Zapewnie bęndą tacy co kupią PZU i jeszcze zdążą sprzedać aby kupić TPSA.
Czasami to lepiej sprzedać jeden dzień przed dywidendą, bo jak odetną dywidendę to może jeszcze sporo spadać.
Ciułacz / 2010-04-20 02:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniedziałek na czerwono spłynął, spadło mi około 5 tys, ale to powinno być nadrobione,bo sprawa Goldmana powoli się rozchodzi po kościach.
Czy przypadkiem to oni sami nie rozdmuchali tej sprawy aby ugrać na spadkach ?
krzymaz / 2010-04-21 09:38 / portfel / Bywalec forum
Ciułaczu mi też spadło dość dużo - co więcej przed spadkami sprzedałem jedną spółeczkę lecz okazało się, że wybór nie był do końca trafny. Jedyne pocieszenie że w poniedziałek prawie na dołku kupiłem ANTI. Uważam że powoli zaczyna się sezon dla tej spółeczki więc pewnie będzie iść do góry.
Pozdrawiam z Lublina.
Krzymaz
Ciułacz / 2010-04-21 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !
Powiadasz , ANTI ?
Hm ... hm... ona tak rośnie i spada i wygląda że teraz jest przed samm lokalnym szczytem, jutro powinna wychamować a najdalej w Piatek spadek.
Piszesz:
Uważam że powoli zaczyna się sezon dla tej
spółeczki

Fakt że sezon to sie zaczął, ale wyniki z tego sezonu to dopiero w wakacje.
Jest w sektorze działalności co jest wrażliwy na cięcia budżetowe, w czasach prosperity to sie będzie miał dobrze.
Pomimo wszystko, jak będzie miała dobrego marketingowego promotora to będzie rosła i rosła . pozdrawiam
Ciułacz / 2010-04-18 20:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie zapomnieć o zeznaniach podatkowych.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy