Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2013-01-17 02:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę skorygować co napisałem poniżej
Tu w Montrealu też za nową kasę wziąłem fundy na rynek Japoński oraz Chiński a w przyszłym tygodniu powinienem dobrać Turecki.

Tak właściwie to są fundy notowane na giełdzie w Stanach.
iShares MSCI Turkey Index Fund
Claymore AlphaShares China All Cap ETF
WisdomTree Japan Hedged Equity Fund
.........................................
A na ile to dobre to zobaczymy ale niestety po czasie ;-))
Ciułacz / 2013-01-16 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tych tureckich papierów to może wezmę więcej ale muszę trochę kasy poprzekładać z kieszeni do kieszeni
pietroo / 2013-01-16 23:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeden dzień i już na plusie :) Oby tak dalej :)
pietroo / 2013-01-16 23:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kupiłeś je przez swój bank?
Ciułacz / 2013-01-17 00:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Tak mam tam konto nawet nawet ten portfel co niby jest emerytalny (IKE) jest w ich DM, tylko tam za dużo kasy nie trzymam przez to zabiera mi czas aby poprzelewać.
Na Tureckiej
trzeba się przygotować na solidną korektę tylko kiedy ??? Bo jak wiemy co ostro rośnie to ostro się korekci, ale po mimo wszystko kusi ;-))
Tu w Montrealu też za nową kasę wziąłem fundy na rynek Japoński oraz Chiński a w przyszłym tygodniu powinienem dobrać Turecki.
Ciułacz / 2013-01-16 02:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Stambuł, jedna z trzech najlepszych giełd 2012 r., nie zwalnia tempa i w tym roku. Główny wskaźnik XU100 zyskuje w styczniu już blisko 5 proc. po tym, jak w ubiegłym roku dał zarobić 53 proc., a w ciągu 10 lat – prawie 690 proc.
http://pulsinwestora.pb.pl/2958928,74537,gielda-turecka-najwyzej-w-historii-wykres-dnia
.............................................
Hm... warto się temu przyjrzeć z bliska
Ciułacz / 2013-01-16 02:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Arka BZ WBK Akcji Tureckich, to nie znaczy że naganiam bo to mi zwisa i powiewa, ale trzeba być ostrożnym bo nic nie jest wieczne , a tam by się przydała korekta tylko kiedy ? Kwietnia ? i przez całe lato ?
DariuszP007 / 2013-01-15 11:51 / portfel
Witam,
Dzisiaj (a właściwie od wczoraj) ładnie URSUS ciągnie na północ, co oznacza kolejne gratulacje dla Ciułacza za nosa ;) Ciekawe czy dociągnie do ostatniego szczytu na 4.60 zeta hehe to by był ładny zysk, pozdrawiam.
Ciułacz / 2013-01-15 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek fajnie piszesz ale miedziaka mi wywaliło ze stratą , zresztą i dobrze bo może być większa realizacja zysków, co nie znaczy że to be :-))
jaskół / 2013-01-16 12:17 / portfel
Witaj!
Z KGHM stwierdziłes, ze sa małe szanse na wzrosty, czy miałes ustawionego stopa na takim poziomie ?
Ciułacz / 2013-01-16 12:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaskół witaj !
Pytasz
Z KGHM stwierdziłes, ze sa małe szanse na wzrosty, czy miałes ustawionego stopa na takim poziomie ?

Stopa miałem o 1zł wyżej ale dałem mu szansę i obniżyłem o jeden zł i wywaliło.
Teraz liczę na małe odreagowanie i wziąłem dla sportu ale chyba nie potrzymam długo i się zadowolę małym zyskiem
pietroo / 2013-01-14 19:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wiedziałem, że jak Ciułacz kupi IFcapital to ten urośnie :))
tomtay / 2013-01-14 21:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A skąd wiedziałeś? ;)
pietroo / 2013-01-14 21:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bo wszystko rośnie co On kupi :)
Ciułacz / 2013-01-15 01:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ... he ... Panowie Panowie !
bo wszystko rośnie co On kupi :)

Oby tak było , ale lekko niema , chleb po 8 ;-)
Tylko się zastanawiam skąd ta czerwień w moim portfelu.
A tak bardziej na serio to muszę się pochwalić że w tym drugim moim portfelu co to jest w ramach IFE zrobiłem już tegoroczne zakupy.
Trochę za bardzo postawiłem na Azję, ale liczę że Japonia z Chinami nie zawiodą.
Ciułacz / 2013-01-13 14:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krezus dokonał płaskiej korekty co by oznaczało że zwałki nie powinno być , hm...
No może to ona nie była taka płaska no ale po takich wzrostach to oczekiwano na lawinę .
pietroo / 2013-01-13 21:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krezus to najlepszy papier ze stajni Karkosika. To chyba także jeden z najlepszych papierów na parkiecie. Urósł bardzo duzo, a to jeszcze nie koniec. Ma siłę na wzrosty. Może przejść i 20 zł na luzie, oby tylko było "atmosfera" ku temu, czyli brak jakiejś większej zwałki na parkiecie.
chasz / 2013-01-13 00:37
Witam.
Krótkie info. Chasz, to ja, stary c#. Musiałem się zarejestrować, a ponieważ system nie przyjmuje znaków specjalnych stąd moja ksywka.
Ciłaczu, posiadasz KGHM i OIL. Co do pierwszego waloru, to widzę wzrosty (do okolic 210 złotówek). Na OIL, wyrysowała się formacja wzrostowa nietoperza, ale to jest tak spekulacyjna spółka, że tu wszystko może się wydarzyć. Dopóki kurs nie zejdzie poniżej 1.19 formacja nie zostanie zanegowana. To tyle od strony AT. Co będzie zobaczymy.
Powodzenia w inwestowaniu, wszystkim życzę.
Pozdrawiam.
pietroo / 2013-01-11 19:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu,

Widzę nowy wynalazek w Twoim portfelu. Ifcapital... dzisiaj po 38 gr, ale znając Twój nos zaraz będzie po 50 gr.
Co Cię skusiło, aby to wziąć?

Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-01-12 00:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Eh ... widzisz ... sam nie wiem...
Miotam sie z kąta w kąt!

Co Cię skusiło, aby to wziąć?

Hm... pewnie chciwość :-))
Dawno już nie kupiłem żadnej nieruchomości to badam gdzie tu upchać nadwyżki kapitału.
A może badam samego siebie ???
Czasem trzeba sobie młotkiem walnąć w palec żeby na przyszłość tego jeszcze bardziej unikać ;-))
pietroo / 2013-01-12 15:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie mówię, że to zły wybór. Może różnie być. Czasem trzeba też ryzykować.
Myślę, że na razie warto poczekać z jakimiś zakupami.
Ja cały czas obsewruję SNS. Czekam na jakiś ruch w dół.
Ciułacz / 2013-01-12 16:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę przyznać że nie mam jasnego obrazu co do kierunku, z jednej strony wyraźnie sie zapowiada spowolnienie gospodarcze a z drugiej strony GPW jest wysprzedana oraz puzle finansowe w UE powoli sie układają.
W chinach też zaczynają odbijać.
Ten rok może być rokiem tranzytowym.
Dalej patrzę na miedziaka i sie zastanawiam czy nie zaliczyć straty i wyjść zanim bedzie gorzej, co najwyżej to niech to stopy zrobią za mnie.
KGH to jeszcze nic ale Petrol ???
10 i 07 stycznia na oilu zakończenie sesji było pod wyraźne dyktando grubasa co zbijał kurs, czyli chciał zrobić panikę , po co ? aby zebrać jak najwięcej a następnie podać następne info .
A co ja na to ??? przyznam że przyspałem z wejściem i wyjściem, a dalej ??? sam nie wiem .Chyba wyjdę ze stratą i przypilnuje następne info ale jeszcze poczekam.
Jednym słowem ten rok nie zacząłem na +
amelian / 2013-01-12 16:38 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)

Moim zdaniem będzie to rok wzrostowy. Gigantyczna ilość pieniądza gdzieś musi mieć ujście...kolejna rudna luzowania polityki pieniężnej i obcinki stóp % doprowadzi do dalszej obcinki % na depoztyach a już nie wspomnę o firmach, które siedzą wprost na gotówce - klienci indywidualni posiadają ponad 500 mld depoztyów. Fakt, bzdurą byłoby aby to wszystko poszło w rynek ale magiczna granica gdzie ludzie zaczynają się rozglądać za alternatywami do lokat to 5%, będzie niżej zacznąc pytać o sesnowne formy oszczędzania i to spowoduje napływ do TFI chociażby. Kolejnym argumentem jest bańka na obligach rządowych ale i korporacyjne nie są już tak zadwowalające bo ich orpocentowanie to już nie stały fiks a marża + zmiennyy WIBOR czy to 3M czy 6M. No i strach i czarnowidztwo, aha jeszcze niski PKB. Wszystkie te argumenty układają się w całość i jak najbardziej przemawiają za byczym 2013.

Po styczniowej korekcie wszystkim moim Klientom zaproponuję konwersję a fundy akcyjne (dywersyfikują ryzyko oczywiście)

Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2013-01-12 18:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelka witaj !
Zgadzam sie z Tobą że:
Gigantyczna ilość pieniądza gdzieś musi mieć ujście

Tylko jeszcze że pozostaje strach i nie pewność a to może skutecznie odpychać przed akcjami, aż do momentu kiedy chciwość zwycięży.
Po letnich wakacjach już powinno być jaśniej.
Inna sprawa że jak ma być hossa to się nie skończy na kilku miesiacach.
Gratki za odpowiednią posadę.
wszystkim moim Klientom

Pozdrawiam
zosia19 / 2013-01-10 10:26 / Bywalec forum
Witam
Ciułaczu widzę ,że nie puściłeś Elkopa jak był dużo wyżej.
Ja też nie .
Spytam ,jak Darek...czym się kierowałeś? :))
DariuszP007 / 2013-01-10 16:43 / portfel
Widzę że przeszła nam koło nosa niezła okazja, ale przyznam się szczerze, jak obserwowałem od kilku dni codzienny zjazd o 5% to byłem w szoku i mówię sobie nie łapię tego noża, a dziś jestem w jeszcze większym szoku i pluję sobie w brodę. To jakaś straszna spekulacja albo odkryli ropę na którejś ze swoich działek hehe no cóż giełda nie jest dla mięczaków, pozdro
kaziu02 / 2013-01-09 16:56 / portfel
Witam Ciułaczu :)

Dawno tutaj nie zaglądałem. Ja zamknąłem kilka swoich pozycji, wziąłem zyski i czekam na jakąś dobrą okazje do zainwestowania. Pozdrawiam Ciułaczu :)
DariuszP007 / 2013-01-10 08:42 / portfel
Witam i zdrowia życzę w nowym roku (u mnie w Łodzi pandemia grypy), jakiś czas temu pytałem szanowne grono i Ciebie Ciułaczu o to czy GTC dojdzie do cenki 10.20, widoki były marne ale udało się :) Szkoda tylko że tak ładnie żarło i zdechło. Niestety wstyd się przyznać zamiast puścić w tej cenie ustawiłem się na 10.30 i ... kiszka. Teraz znowu czekam, myślę że znów da rade.
A teraz do rzeczy patrzyłem co tu skubnąć bo troszkę się wyprzedałem po sylwestrze, więc przyglądałem się spółce z portfela Ciułacza -Alterco- za bardzo nie kopałem więc może coś przeoczyłem, ale napisz coś, czym się kierowałeś kupując te akcje. Deweloper w postępowaniu upadłościowym, w ciągu miesiąca -30%, i nagle jednego dnia bez żadnych info +20% ehhh, trochę mi to pachnie jak PBG, a na nim mocno się przejechałem. Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-01-10 02:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu witaj !
W tych czasach to zrobiłeś rozsądne posunięcie.
Niby w EU zaczyna się wyjaśniać ale spowolnienie gospodarcze na karku.
Gorzej w Stanach.
Wolnego kapitału jest sporo tylko jeszcze strach przed akcjami.
Hm... nic na siłę , tylko młotkiem ;-)
kaziu02 / 2013-01-10 15:25 / portfel
Hej ;)

Patrząc z perspektywy kilku dni to mogłem jeszcze się wstrzymać, zgarnąłbym jeszcze kilka procent z rynku...ale tak to już bywa nigdy nie kupi się idealnie w dołku a sprzeda na górce;)

Aktualnie nie mam żadnej koncepcji na inwestycje, spółki itp. Czekam na jakieś olśnienie;)

Pozdrawiam Ciułaczu i zysków życzę :)
pietroo / 2013-01-08 15:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z PCA zostaniemy na dłużej. Widać, że brak tam chęci do podniesienia kursu. Obrót zanika.
Ciułacz / 2013-01-09 23:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Hm...
Z PCA zostaniemy na dłużej. Widać, że brak tam chęci do podniesienia kursu. Obrót zanika.

Jaka prawda tam jest to licho wie ale z tego co przedstawiają to wygląda to tak :
Spółka ma duże zyski do podziału poprzez dywidendę , ale chcą aby ta dywidenda objęła nowe akcje co są w drodze rejestracji bo to objeli szwagry ;-), po prostu chcą aby legalnie zyski poszły do swoich.
Jak to jest prawda to jak na razie jest w ich interesie zbijanie kursu aby taniej swoi kupić .
Jak już nie będzie chętnych do sprzedaży to może jakaś by się plotka przydała ?
Jest nisko ale to nie znaczy że nie może być niżej.
Ja dalej czekam.
Ciułacz / 2013-01-08 12:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z nowym rokiem nowym krokiem ;-))
Dobrze że jestem zaganiany to mniej widzę petrolka ;-))
pietroo / 2013-01-08 15:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Ciułaczu

ale śmieć leci na dół
marek m / 2013-01-08 16:20 / portfel / Bywalec forum
albo się czai do skoku :)
jaskół / 2013-01-09 12:09 / portfel
Widzę, ze wielu z nas wyczekuje ponownych wzrostów na petrolku, chociaz jak w pazdzierniku.

Jednak szybki spadek w grudniu nie napawa mnie pozytywnie, chyba ze sie mylę
marek m / 2013-01-08 16:34 / portfel / Bywalec forum
Ciułacz to ze śmieci perełki robi !
pietroo / 2013-01-08 17:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Recykling smieci :))
Ciułacz / 2013-01-05 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chińczycy chcą zainwestować w spółkę Petrolinvestu.
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=polska_story&sid=a8qvJ.Vn51f4
.......................................................
Wszystko ładnie pięknie ale czy to już jest w cenie ???
amelian / 2013-01-04 22:20 / portfel / Tysiączniczka na forum
Cześć Ciułaczu :)

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i samych trafnych inwestycji:)

Pisz dalej jak tam realia w Kanadzie bo to wyizolowany kraj a z Twoich ralacji wiele ciekwaych rzeczy można się dowiedzieć :)

Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2013-01-05 15:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelka witaj !

Pisz dalej jak tam realia w Kanadzie

Coś tam skrobnę ale muszę mieć natchnienie i czas, a teraz robię podsumowanie starego roku i rozpoczęcie księgowości na nowy rok, odnowienie indywidualnych umów wynajmu dla wszystkich lokatorów itd.
marek m / 2013-01-04 18:26 / portfel / Bywalec forum
I co wykiwałeś sprytnego Rysia ?
Czy liczysz na łikendowy wytrysk ? ;)
Ciułacz / 2013-01-05 15:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj!
Pytasz
I co wykiwałeś sprytnego Rysia ?

He ! he !
To jest sprytny lisek i nie mam zamiaru stawiać mu czoła.
Bardziej liczę na AT ale pomimo wcześniejszych sygnałów już 27 Grudnia i potwierdzenia 02 Stycznia nie ustawiłem sobie zlecenia bo chciałem to zrobić na otwarciu 03 Stycznia na co sobie po prostu zaspałem.
Teraz ??? Hm...
Pozostaje czekać bo sądząc po obrotach z 03 Stycznia to coś tam się dzieje, jak to jest zwykłe pompowanie to będzie im za mało a jak pod info to jeszcze będzie up, albo strata ???
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy