Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-03-24 23:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Dzisiej w Środę (24 Marzec ) zaczęnto nam tu w Montrealu serwować złe wiadomości z budowlanki mieszkaniowej w Stanach itd.W zasadzie to nic nowego ale to klepiaą gdzie popadnie, i to wygląda jak na zamówienie, zapewne chcą wywołać korektę w określonej dacie. kto sie bawi w spekulacje to uważać, a na longa to nie powinno mieć znaczenia.
Ciułacz / 2010-03-24 01:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że na Amerykańskim parkiecie nastąpiło odprężenie po tych debatach i praniu szarych komórek przed głosowaniem nad reformą ubezpieczen zdrowotnych.
Jak byłem na Kubie w pierwszym tygodniu Marca to troche oglądałem CNN, ale ciężko strawne były te przepychanki. Tym ludziom w Stanach to naprawdę ciężko sie połapać, w tej natarczywej dezinformacji.Podzieleni byli na dwa obozy i ataki poniżej pasa.
Obecnie już wszyscy wiedzą naczym stanęło , wiec i giełda ( inwestorzy) ruszyła.
Ciułacz / 2010-03-23 18:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Światowe rezerwy ropy zostały zawyżone o ok. jedną trzecią - sądzi naukowiec uniwersytetu w Oksfordzie, były doradca rządu ds. nauki prof. David King, którego badania omawia wtorkowy dodatek biznesowy "Daily Telegraph".
Od siebie dodam że mega spekulanci to w zapasie maja sporo przeciwstawnych prognoz i analiz , jak maja w swoim programie wywołać trend wzrostowy to w mediach biją w dzwon. i odwrotnie.
W zasadzie to mi woda na młyn bo siedze w paliwowych lub pokrewnych na GPW jak i w Kanadzie.
Ciułacz / 2010-03-23 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
YAWAL ? ? ?
W ubiegłum roku od początku Marca do końca Lipca widzieliśmy jak ktoś ładnie grał na tej spółce : podkręcanie wykresu i dystrubucja.
Obecnie był ładny wyskok w górę i jak ktos zacznie taką samą strategę, to możemy oczekiwać miesięcznej dystrubucji i odnowa Polska Ludowa ;-)
Piszę o tej spółce bo mi sie ta dziedzina podoba.Czyli po pietnastym Kwietnia ,jak ktoś chce sie zabawić może by coś kupić.Ja osobiście to muszę szykować pieniążki na podatki.
adrianoo / 2010-03-23 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
witaj Ciulaczu, ciekawa spoleczka bo to jednak holding i jak jedno stoi (budowlanka) to drugie pcha i interes sie kreci.
Ciułacz / 2010-03-21 18:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Po sesji w dniu 19 marca 2009 r. zostanie przeprowadzona rewizja roczna indeksów
MostZabrze wypada z mWIG40 ,sa tez inne zmiany.
MożewWejście PGE do wig20 zmusi część fundów do zakupów?.
adrianoo / 2010-03-21 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum

MożewWejście PGE do wig20 zmusi część fundów do zakupów?.

witaj Ciulaczu, ano zmusi jako ze narzedzie do kontrolowania indeksu trzeba miec ale pozostaje jeszcze kwestia zbycia pakietu przez MS, dopoki te dwie sprawy nie zostana zamkniete... jest jak jest
Ciułacz / 2010-03-21 21:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, witaj !

Pytaniem pozostaje czy najwyższe obroty w historii nie zostaną zinterpretowane jako sygnał odwrócenia trendu na rynku ? Ja uważam że jeszcze trochę za wcześnie, ale kiedys sie to stanie, tylko na ile ?. Obroty na akcjach spółki PGE przekroczyły w piątek 500 mln zł, co wydać się może dziwne, gdyż handlu tymi walorami nie można łączyć z rozliczeniem kontraktów terminowych.

Ciekaw jestem jaki będzie wpływ spółki na zachowanie indeksu w najbliższych tygodniach czy miesiącach. Od debiutu walor raczej rozczarowuje niż dostarcza miłych wspomnień, ale być może w gronie największych spółek papier będzie spisywał się lepiej.
kwestia zbycia pakietu przez MS

Te 85% pakietu to rozszarpią w tri miga ;-)
Spółka ma ambitne plany ale kto powiedział że nie zrobią nowej emisji ?
adrianoo / 2010-03-21 21:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Masz racje w ferworze pokazu 3 wiedzm nie zauwazylem obrotu na PGE... byc moze ktos wykorzystal zarowno niski kurs, ostatni dzien poza w20 jak i dzien rozliczania fw do sporych zakupow. Ostatecznie wykres wyglada neutralnie czyli ze chetnych do zakupow nie brakowalo tak samo jak sprzedajacych.
Mysle ze to nie ta kategoria spolek ktore pierwsze co to mysla o emisji (przyklad ostatniej spoleczki z NC ktora dopiero co weszla a juz planuje 2 emisje daje do myslenia o takowych).
Ciułacz / 2010-03-20 01:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike, piszesz że:
zwrócili mi w bigowym kąciku uwagę, że nazbierałem juz za dużo
spółek... :)

Fakt że masz ich sporo, ale tylko Ty wiesz czy je potrafisz ogarnąć.
Jak dokładnie pamietasz nazwy wszystkich spółek co masz w portfelu, to jest dobrze, a jak jeszcze znać ich notowania na bierząco to by było super.
Mając wiekszy kapitał i inwestując w małe i średnie spółki to niestety jesteśmy zmuszeni sie rozdrobnić, bo inaczej jak byś nagle coś chciał sprzedać to zwalisz kurs, albo będziesz czekał kilka dni na swoje pieniadze.
Ciułacz / 2010-03-18 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bank Boś miło zaskoczył.Pod koniec dnia będzie realizacja zysków i co nerwowsi zechcą sprzedać, może nie koniecznie nerwowi ale co rano kupili na kredyt i na noc z tym nie chcą zostać.
Mam troche kasy z dywidendy Puław, może sie ustawić ?
Ciułacz / 2010-03-19 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z Bankiem BOŚ nic mi nie wyszło , ustawiłem sie na 85 i nic !
Ciułacz / 2010-03-18 03:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na walutach nie gram, ale wyglada mi na to że dolar kanadyjski prześcignie amerykańskiego.
Są dwa powody : 1. w Kanadzie podniosą stopę % a w USA nie
2. ceny ropy powoli sie pną do góry.
Ciułacz / 2010-03-17 12:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Yawal SA, kiedyś miałęm ją na oku bo uważąm że to sektor jest obiecujący, ale z czasem jak wyzbyłem sie wolnego kapitału przestałęm na nia zagladać.
Ładnie podrosła powinna sie skorekcić ale jak ktoś ja na siłę zbiera i mu sie spieszy to może jeszcze podskoczyć, a nawet jak by wpadła w konsolidacje to na longa 2-3 lata powinna być dobra.
mik0110 / 2010-03-17 12:49 / portfel / Tysiącznik na forum
cze Ciułaczu,
przyjrzę się, choć zwrócili mi w bigowym kąciku uwagę, że nazbierałem juz za dużo spółek... :)
ja z kolei przyglądam sie trakcji w perspektywie uruchamiania dużych środków z UE w tym roku na modernizację torów kolejowych w PL. Jarek pisał mi, że to niezle zarządzana spólka więc myślę intensywnie...
Ciułacz / 2010-03-17 22:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

przyglądam sie trakcji

Sprawdz czy przypadkiem ona nie chce wyjść z GPW.Może mi sie pomyliło z inną spółka.
Ale jak Jarg nic o tym nie wie to zapewne cos mi sie pokićkało.Kiedyś Krzysiek 29 miał ja wjednym paluszku, ale On ostatnio mało zagląda.
mik0110 / 2010-03-17 20:55 / portfel / Tysiącznik na forum
witka wieczorna(u Ciebie popołudniowa)
wyobraź sobie, że kupiony przez przypadek aseko wypuscił komunikat o dywidendzie:
http://www.xtb.pl/strona.php?raport=140099
Ciułacz / 2010-03-17 01:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amerykański Kongres przygotowuje ustawe aby dowalić Chińczykom.
Zgrubsza żecz biorąć twierdzą że Kitajce manipuluja waluta i to oni właśnie doprowadzili do ostatniego kryzysu a na dodatek przez te manipulacje walutowe teraz nie można wyjść z kryzysu.Przygotowuja sie do tego aby udowodnic że Chińska waluta jest sztucznie zaniżana co w efekcie jest masowym dumpingiem na chińskie towary.
W Stanach juz od dawna sa odpowiednie ustawy anty-dumpingowe co pozwalaja na nakładanie wysokiego cła.
Tak kiedys nałożyli cło na kanadyjskie drzewo budowlane.Cło nakładaja prawie od razu, a jak sie ktos odwoła to te pieniadze trafiaja na konto depozytowe .Sprawa po sądach sie toczyć może 5-10 lat , a tymczasem firmy pobankrutowały przez cło 25%.
Zapewnie Kongresmeni to uchwalą aby sie przypodobać wyborcom , tylko jak Państwo środka popadnie w kłopoty to nastepny kryzys jest pewny, tylko jeszcze troche czasu upłynie.
Dla Stanów to może jest jedyne wyjście ? Fakt że wszystko co ulica kupuje to jest z Chin, juz niedługo nas zaleją samochodami i samolotami .Co jest Amerykańskie to zielone dolce i obligacje, bo drukarnie idą pełną parą.
mik0110 / 2010-03-16 12:16 / portfel / Tysiącznik na forum
witka Ciułaczu zza wielkiej wody,
niezła wyczutka z ta Izolacją... :))
zastanawiałem się jak spadła kilka dni po Twoim zakupie na 1,8... i wyczekałem jak to zwykle u mnie... okazja przeszła koło nosa... :))
Ciułacz / 2010-03-16 12:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Majke, witaj !

niezła wyczutka z ta Izolacją... :))

Mam nadzieję że teraz zaczął sie okres co ta dziedzina powinna być na fali.
Twoja spółka co ostatnio kupiłeś też powinna sobie radzić.
Już spadam bo do pracy czas ! Bywaj
mik0110 / 2010-03-16 13:47 / portfel / Tysiącznik na forum
asekobs kupiony przez pomyłkę trzyma sie nieźle...:))
ale takie ilości jakie ja kupuję nie pozwalaja specjalnie zarobić ale tez nie ma jak dużo stracić...:))
krzymaz / 2010-03-16 11:43 / portfel / Bywalec forum
Witaj jeszcze raz
Jak możesz to powiedz, które spółki będą płacić w tym roku dobre dywidendy?
na które spółki się nastawiać.
Krzymaz
Ciułacz / 2010-03-16 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

tóre spółki będą płacić w tym roku dobre dywidendy?

Jeszcze nie robiłem analizy pod tym kątem ale możesz wejść na :
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/narzedzia/dywidendy
Sprawdz tam jak płacili w latach ubiegłych , poprostu czy maja tradycje płacenia dywidendy oraz czy wypracowali zyski za 2009.
Na wykresach przeanalizuj jak sie zachowywał kurs przed dywidendą i po dywidendzie.
krzymaz / 2010-03-16 11:21 / portfel / Bywalec forum
Witaj
Powiedz dlaczego kupiłeś TECHMEX? Czy wierzysz w tą spółkę?
Pozdrawiam
Krzymaz
Ciułacz / 2010-03-16 12:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !

TECHMEX? Czy wierzysz w tą spółkę

Przyznam że to nie jest spółka moich marzeń. kupiłem ostrożnie bo za 3580zł to jest bardzo mało jak na moją działkę .Może tu zagrała nutka hazardzisty ?W zasadzie to na longa np 10-20 lat to nie widze electroniki, bo w tych spółkach sa wielkie przetasowania
Mam zamiar ja trzymać2-3 lataPozdrawiam
Ciułacz / 2010-03-16 01:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obecnie Wiedzmy tańczą, czyli wiele sie może zdażyć.
Jak macie troche wolnego grosza to czasami jest warto obstawić coś po badzo niskiej cenie i czekać w tym zamieszaniu można sie załapać jak ktoś przez nieuwage sprzedaje wiekszą ilość PC.
Podobnie można wystawić na sprzedaż po wysokiej cenie.
Co prawda takie numery to na koniec dnia, ale nic nie wiadomo.
Tylko nic nie na siłe, bo z niechcianym papierem można zostać na długo.
Ciułacz / 2010-03-15 23:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Maciej Duda: odpracuję wpadkę z opcjami ,Przynajmniej tak twierdzi.
Ano niech odpracuje bo jeszcze mam 20tys jego PP. Ciekawe czy bęnda po 1zł, bo szykuje sie nowa emisja.


Prospekt emisyjny jest już w Komisji Nadzoru Finansowego. Mam nadzieję, że uda nam się przeprowadzić emisję w kwietniu lub maju, bo jest potrzebna dla poprawy płynności, powiedział sam DUDA.
http://www.pb.pl/2/a/2010/03/14/Maciej_Duda_odpracuje_wpadke_z_opcjami
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy