Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-03-14 20:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszyscy sie boja fiskusa, ale podobno nie jest taki straszny jak go malują.
Tu sobie wkleję cytat z duskusji na ogólnym:
...........................
§ 2. Nie jest przestępstwem skarbowym lub wykroczeniem skarbowym czyn zabroniony, którego
społeczna szkodliwość jest znikoma.

2 Podatnicy nie powinni obawiać się wizyty w urzędzie ;)
W wezwaniu do dokonania czynności sprawdzających lub poprawy zeznania otrzymują
informację o dokumentach koniecznych do przedłożenia w urzędzie, a także dane pracownika
oraz kontakt telefoniczny z osobą prowadzącą sprawę.


3.:))

Art. 12. § 1. Kary, środki karne oraz inne środki przewidziane w kodeksie stosuje się z
uwzględnieniem zasad humanitaryzmu, w szczególności z poszanowaniem godności człowieka.

4.przedawnienie

dla tych , krórzy nie złozyli PIT za 2007
Art. 51. § 1. Karalność wykroczenia skarbowego ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia
upłynął rok.
Ciułacz / 2010-03-14 14:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Fajnie że nowe szczyty, ale co dalej ?
Sporo anali jest przekonana że to tylko jak narazie jesteśmy w fazie odreagowania po kryzysie bankowym z jesieni 2008, a teraz powinna nastąpć konsolidacja.
Ja osobuście to nie mam nic przeciwko temu, Obecnie nie robie spekaulacji a to co kupione to jest na longa to nawet jak by spadło na wartości 10% w 2010 roku to sie nie opłaca robić sprzedaży i odkupować.
Perę groszy mam w rezerwie na ewentualne okazje.
Ceny domów w Stanach od jakiegoś czasu sie ustabilizowały i już przestały spadać czyli jest znak że to koniec recesji , a jak jeszcze zacznie bezrobocie sie zmniejszać to już znak że z niej wychodzimy.
Niby proste ale możemy ulegać wszelkiego maści prorokom i wizjonerom co sie miotaja od skrajności do skrajności.
Ciułacz / 2010-03-13 14:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Parkiecie w Toronto nowe szczyty :
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/bourse/indices/201003/12/01-4260185-le-tsx-franchit-les-12-000-points-une-premiere-depuis-2008.php
Pomimo lekkiego spadku na ropie na zamknięciu pokonane szczyty od czasów krachu finansowego z Września 2008.
-------------
L'indice composé S&P/TSX a grimpé de 34,12 points pour terminer à 12 013,82 points, clôturant au-dessus de la barre des 12 000 points pour la première fois depuis septembre 2008, alors que la crise financière gagnait en importance.
------------
Nie powiem abym był zaskoczony.
Wszyscy już od dawna krakają że w Maju koniec wzrostów, czyli co bardziej obrotni zapewnie beda chcieli wyjść już pod koniec Kwietnia, co może w Maju wywołąć konsolidacje , a nawet spadki.
Z_Montrealu / 2010-03-12 04:15 / portfel / Bywalec forum
Witam !
Mam nowy ( stary ) portfel, moze nie calkiem nowy, tz to jest portfel jak zaczalem inwestowac po przerwie recesyjnej.W 2008 zakladalem ze recesja juz jest na ukonczeniu i przypuszczalem ze powinna sie zaczac konsolidacja i nie czekajac na potwierdzenie AT zainwestowalem prawie 80% kapitali co mialem przeznaczone na parkiet.Aby samemu zobaczyc jak by to dzisiaj wygladalo musialem odtworzyc pierwotny portfel.est troche niescislosci w datach zakupu, bo wszystko zostalo kupione okolo 20-go Wrzesnia 2008 ale w ilosciach i po cenach jakie wtedy faktycznie byly
Z_Montrealu / 2010-03-12 04:28 / portfel / Bywalec forum
W tym czasie niby zakladalem ze moge jeszcze spasc o 10-20% ale jak w Pazdzierniku byla zwalka i banki w Stanach przestaly robic transfery to spanikowalem i wycofalem 50% kapitalu i dopiero w Marcu i Kwietniu odrabialem straty uprawiajc spekulacje.Nawet przez kilka miesiecy posilkowalem sie kredytem brokerskim.
Z_Montrealu / 2010-03-12 04:30 / portfel / Bywalec forum
Zapomnialem zaznaczyc ze to ja, tz Ciulacz, tylko z innego kompa.
mik0110 / 2010-03-12 10:49 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
całkiem niezły portfelik... :)
Ciułacz / 2010-03-12 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike, witaj !

całkiem niezły portfelik

Ten portfel z nikiem Z_Montrealu kiedyś ( 18-24 Wrzesnia 2008) był realny ale teraz go tylko odtworzyłem i jest wirtualny.W tym czasie jeszcze miałem Trakcję po 4,84 i Odlewnie po 3,76 tylko jak bym je wpisał to bym przekroczył sumę kapitału zainwestowanego.Widocznie w owym czasie jak portfel był w budowie wszystkie spółki nie były jednocześnie.
plumberg / 2010-03-11 20:41 / Bywalec forum
Hej Ciulaczu, dzieki za odpowiedz dot. rachunkow brokerskich, mnie chodzilo specyficznie o forex, spodobal mi sie ten dlugi ciag na EUR/PLN, pieknie placil, no wiec postanowilem sie wgryzc w temat.

a propos kwestii podatkowych od inwestycji to ja zawsze slyszalem ze Stany maja opinie swego rodzaju raju podatkowego dlatego ze o ile szukaja nieujawnionych dochodow swoich obywateli za gtranica to innym krajom baaardzo trudno wydobyc podobne informacje n/t swoich podatnikow inwestujacych w Stanach.
Ciułacz / 2010-03-11 00:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Prorocy ekonomiczni tu w Montrealu nam śpiewaja że jeszcze w to lato dolar kanadyjski wyrówna sie z amerykańskim.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/canada/201003/10/01-4259174-le-huard-a-parite-avec-le-dollar-americain-cet-ete.php
Jak tak przepowiadają to zapewnie maja na myśli że cena ropy jeszcze podskoczy bo to daje siłę dolarowi kanadyjskiemu.
Chcę przypomnieć że Kanada ma spore nadwyżki wydobycia ropy, co kupują Amerykanie.
Ciułacz / 2010-03-11 00:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Chinach ma nastąpić o 5% wzrost zużycia ropy pomiędzy2010 a 2011 rokiem.
Pomimo że to taki kolos to i tak zużywają tylko 50% tego co USA.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/energie-et-ressources/201003/10/01-4259199-petrole-la-demande-chinoise-souleve-des-questions.php
Ps. Pisze ciagle o tej ropie , bo mam troche zainwestowane w spółki naftowe na GPW oraz w Kanadzie
mik0110 / 2010-03-11 16:31 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
może wobec tego sie pzrzerzucę na CAD/USD bo na razie pogrywam na USD vs EUR... :)
nie znam sie oczywiście ale moja męska intuicja podpowiada mi, ze spólki paliwowe powinny byc lepsze od rynku...
pozdr
Ciułacz / 2010-03-09 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przywitał !
Rozliczenia podatkowe za pasem, a że ubiegły rok był szczodry to mamy wiele do zapłacenia.
Gdzie tu znaleźć kasę na zapłacenie fiskusa, zapewnie trzeba coś sprzedać, ale kiedy ?
ano pewnie na ostatni dzwonek, czyli może być mała zwałka ?kto to wie ?
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-03-09 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak na dzisiaj to widzę że na Mostostalpłock coś sie dzieje ? ale co ? juz dwa dni up , co ostatnio na tej spółce nowość. Może skończyło sie delikatne sypanie ?
mik0110 / 2010-03-09 09:17 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
kiedyś pisałes o asecobs... tak czaiłem sie na niego od 8,6 i wkońcu wpadło mi dzis pare sztuczek po... 9,3 gdybym kupił tak jak zaplanowalem byłbym 70 grosiakow do przodu(minus prowizja) a tak czaiłem sie na okazje... i wyczaiłem... :))
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2010-03-09 13:15
Mike, witaj !
Powiadasz ASECOBS ? Hm... o ile pamiętam to mnie interesował ASSECOSLO bo płacił w przeszłości dobrą dywidendę, oraz aby się załapac na ewentualną dywidendę to trzeba go obserwować z początkiem roku bo płacą bardzo wcześnie.
Jak ja czasem piszę że mam na oku jakąś tam spółkę to wcale nie oznacza że to jest czarny koń , tylko raczej oznacza że jestem nią zainteresowany , ale mi brak informacji o tej spółce i licze że ktoś sie odezwie coś powie na jej temat.
Rodzina spółek ASECO jest z soba powiązana i zawsze jest pożliwość przekładania zysków z jednej do innej oraz w tej dziedzinie często kontrakty rządowe przez układy itd.
ASECOSLO odpuściłem bo wykazywane wyniki były takie sobie co nie daje nadziei na dobra dywidendę.
mik0110 / 2010-03-09 14:09 / portfel / Tysiącznik na forum
ups... :)
no cóż, w takim razie jestem "odkrywcą" spólki...( z tego co pamietam to chyba nikt z kącikowiczów jej nie ma)
może nie będzie zle... a jak będzie to najwyżej "rzucę badziewiem na rynek..." :))
w końcu mam jej takie ilości, że nie moge za duzo umoczyć :))
Ciułacz / 2010-03-08 12:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike , w polskiej prasie jest na temat co Cię interesuje .
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,7636871,_RZ___w_USA_sprzedaja_domy_za_3_zl
ote.html
mik0110 / 2010-03-08 13:59 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki,
już czytałem...
co prawda myślę bardziej o domu za kilkadziesiat kUSD :))
adrianoo / 2010-03-08 13:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czesc Ciulaczu, juz u Biga pisalem nt. temat, radze uwazac na takie "promocje".
mik0110 / 2010-03-07 21:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciułaczu,
czy mógłbyś mi wyjasnić czy sie rózni w ofertach nieruchomości "Foreclosure" od "short sale"?
dzieki...
Ciułacz / 2010-03-07 22:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike, pytasz o
Foreclosure

To jest jak dom już jest przejety przez bank.

short
sale"?

To jak jeszcze dom legalnie nie jest przejęty przez bank, ale właściciel już nie jest w stanie płacić i dom już jest pusty dla kupującego oraz właściciel dał pełnomocnictwo ala banku aby go sprzedać i jest wystawiony za cenę niższą od hipoteki.W czasie kryzysu to i tak sie opłaca dla banku bo zaoszczędzi na kosztach sądowych oraz przeważnie dom jest w dobrym stanie .
W przypadku Foreclosure to procedura jest długa oraz kosztowna i często na siłę wyżucony z takiego domu robi demolkę
mik0110 / 2010-03-08 13:54 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki za wyjasnienia... bardzo mi pomogłeś
mik0110 / 2010-03-06 17:58 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Gospodarzu,
troche Cie nam tu brakowało... :)
Ciułacz / 2010-03-06 23:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 witai!
Widzisz tu na GPW ostatnio troche sie uspokoiło, wiec byłem na Kubie po kokosy ;-).
A tak na serio to i na Kubie kiedyś powstanie giełda.Tylko kiedy ?
Jest sporo młodych wykształconych za komuny Fidela co zaczynają sie dusić w tym systemie, stara gwardia ostro trzyma władzę i przywileje.
Pamientamy powiedzenie : Lenin wiecznie żywy, a na Kubie młodzi po cichu zaczynaja powiadać : Fidel jeszcze żywy.
Tak czy tak to i tam nastąpią zmiany, tylko jest wieksza przeszkoda jak w PL, prawie wszystkie nieruchomości są własnościa zagranicznych obywateli.Tam to zapewnie nie będzie okrągłego stołu, bo amerykańścy Kubańczycy nie będą negocjować ze złodziejami, przynajmniej tak twierdzą..
Jako ciekawostke to wam powiem że na granicy kubańskiej nie wbijaja do paszportu pieczątki, a to przez to że w Stanach dalej mają zabroniony wjazd na Kube i jak ktoś to złamie to dostaje karę. Dodam że jak by jakaś amerykańska spółka chciała robic jakis biznes z Kubą to dostanie potężne kary.Jak z tego wynika to nie może być łagodnego zmiany systemu na Kubie.
mik0110 / 2010-03-07 01:36 / portfel / Tysiącznik na forum
a co sądzisz o inwestycji w nieruchomości w usa?
podobno w niektórych stanach nsatapiła niezła przecena...
napisz proszę, jak Twoim zdaniem przedstawia sie sytuacja na rynku nieruchomości w Kanadzie?
Ciułacz / 2010-03-07 02:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik rewitaj !
Widzę że nieśpisz po nocach !
Pytasz
co sądzisz o inwestycji w nieruchomości w usa?

Jak to ma być nieruchomość do zamieszkania dla siebie to jest ostatni gwizdek.
Ale kupno nieruchomości mieszkaniowej nawet po bardzo dobrej cenie licząć na spekulaje, to bym był bardzo ostrożny, a wręcz bym nie radził.Podatki miejskie wysokie, opłaty stałe za utrzymanie budynku w kompleksie drogie, wysokie ryzyko zniszczenia przez wynajmujących, oraz wysoki stres aby tym administrować.
Natomiast bym radził grunty, jak znajdziesz good deal to możesz go potrzymać kilka lat nie spodziewając sie wiekszych niespodzianek.Działka sie nie zawali ani jej nie zdemolują, ale sie może okazać że masz określony czas na jej zagospodarowanie, chyba że jest jeszcze bez określonego przeznaczenia.Stany to pomimo recesji są pieknym krajem, i ludzie jeszcze ciagle tam sie benda osiedlać.
Ciułacz / 2010-03-07 02:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co do dalszej części pytania :
Ciułacz / 2010-03-07 03:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sorry kliknąłem za szybko !
Dalej pytasz o Kanadę? Hm ...
Niby lepiej znam ten rynek bo od 1983 tu mieszkam ( Montreal) i miałem sporo szczęścia w nieruchomościach, ale do końca za nic nie można być pewnym, bo ostatnie słowo należy do trendu światowego.
Tu w Montrealu to do tego czasu recesja nas prawie nie dopadła, w porę zostały uruchomione roboty publiczne.Sektor exportowy do USA to sie załamał ale to zostało zrekompansowane przez nowe rynki pracy.
Chcialem tu odrazu wyjaśnic że z tymi robotami pyblicznymi, to nie dzieki naszym bystrym politykom ale przez przypadek.Przez kilka ostatnich lat Kanada miała wysokie nadwyżki budżetowe , a infrastruktura jak kanalizacje miejskie , wiadukty , mosty, ulice czy autostrady od dawna były nie remontowane i politycy jeszcze przed początkiem recesji ulegli presji publicznej i zaplanowali wielkie roboty publiczne.
Na mojej ulicy jeszcze w ubiegłym roku była kanalizacja z początku XX wieku.Nawet jeszcze było kilka domów podłączonych rurami z ołowiu, jak to zobaczyłem po rozkopaniu ulicy to myślałem że to fikcja: podłączenie wodne z ołowiu.Widocznie im kiedys nie przeszkadzało że kiedys u Rzymian powszechnie występowało zatrucie ołowiem - ołowica (ołów był używany np. przy budowie instalacji doprowadzających wodę).
Troche odszedłem od tematu, więc jak w Kanadzie nie było prawdziwej recesji to i odbicia nie będzie.Ale zato w Stanach bedzie odbicie co będzie kołem zamachowym dla Kanady.
Ja osobiście ostatnio kupiłem jedną nieruchomość na 6 mieszkań ale nie liczę na spektakularne zyski jak w poprzednich inwestycjach, może po 10-12 latach będzie o 100% powiekszenie wartości nieruchomości.Kupująć za 380k to zakładając że po 12 latach sprzedam za 760k, przy odliczeniu wkładu 100K i kosztów sprzedaży i reszty hipoteki powinno pozostać około 400K co daje 400% zysku z kapitału zainwestowanego.
Troche moze za kolorowo ? To fakt ze nie sa ścisłe wyliczenia tylko pisane na kolanie, ale tak zakładam.
Jak na teraz to po odliczeniu wszystkich opłat oraz spłaty hipoteki przynosi profit, a jak wiemy co rok bywają podwyżki a spłata hipoteki sie nie zwieksza ,to profity są coraz wieksze.
Tak w paru zdaniach dałem Ci obraz jak to się kręci.
Bywaj
Ciułacz / 2010-03-07 03:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik, jeszcze Ci dodam że w innych prowincjach Kanady nierychomości przez ostatnie pare lat były bardziej napompowane czyli mogą mnieć mniejszy potencjał wzrostowy, ale to jak juz wspominałem zależy od tendencji światowej.
mik0110 / 2010-03-07 13:23 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki Gospodarzu za te obszerne wyjasnienia. Zapytałem Cie jako praktyka, bo kilku moich znajomych kupiło nieruchomosci w róznych częsciach stanów zjednoczonych(kalifornia, new jersey, floryda) za niewysoka moim zdaniem cenę... i tak troche sie przymierzam czy by sobie nie sprawić jakiegoś np. townhausu...
ceny znacznie niższe niż w Polsce(przynajmniej według moich znajomych) za które mozna kupić jakaś fajna nieruchomośc w dobrej lokalizacji z potencjałem wzrostowym(na co liczą moi znajomi). byłoby gdzie spędzać wakacje i zimowa częśc emerytury... :)
Ciułacz / 2010-03-07 17:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik, jeśli chodzi o
spędzać wakacje i zimowa częśc emerytury

to zapewnie chodzi Ci o Florydę i Kalifornie.
Jak masz znajomych w tej części kraju to może niech Ci podadzą jakis popularny link do miejscowego agenta nieruchomośći i sam przeanalizujesz roczne koszty utrzymania takiej nieruchomośći.Jedynie Ty sam możesz to ocenić co jest opłacalne dla Ciebie i jaką bedzie miało przydatność dla rodziny.
Z domami to jak z samochodami, mam znajomych co maja trzy: cabriolet, terenowy i limuzyna a jest ich tylko dwoje.Ja mam tylko Pasata i to już mu stuknęło 10 lat i jak by mi sie trafiła okazja kupić za 40% ceny Lamborghinie, to bym nie kupił, ale inni z takiej okazji by sie ucieszyli. http://www.remarkablecars.com/main/lamborghini/lamborginie.html
Ciułacz / 2010-03-07 18:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike, tu ci podam linka do agenta nieruchomości na Florydzie , to tam możesz sie pobawić przegladająć co mają. http://www.selogeramiami.com/searchmls.html
Na mojej ulicy po sąsiedzku jest obecnie do sprzedania nieruchomość, w moich oczach cena niebotyczna ale podobny się sprzedał w 4 tygognie, ludzi porąbało. http://passerelle.centris.ca/Redirect2.aspx?CodeDest=REMAX&NoMls=MT8271173&Source=WWW.SIA.CA&Langue=F
Pozdrawiam
mik0110 / 2010-03-07 20:14 / portfel / Tysiącznik na forum
dzięki Ciułaczu!
zaraz sobie odpalę stronkę i trochę poszperam... :)
wielkie dzieki za wszystkie cenne rady
Ciułacz / 2010-03-06 01:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wakacje , wakacje i po wakacjach !
Tydzień czasu bez telefonu , internetu, nawet budzika w pokoju nie było.Ale za to sporo fajnych lasek, co prawda byłem z moją lubą, ale oko zawsze można pocieszyć i z kolegami powspominać stare czasy.Na GPW w moim portfelu nie widze aby była katastrofa ani pod sufit nic nie wyskoczyło.Na Kanadyjsko-Amerykańskim mam troche lepiej, kokosów nie ma ale wyraźnie na +.
Ciułacz / 2010-02-25 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czas na zimowe wakacje ,Na tydzień czasu do Fidela, zobaczyc jak tam komuna kwitnie.
W portfelu nie robie zmian wyknąłem trochę Techmexu, tak dla emocji ale pewnie się trochę skorekci.
Ciułacz / 2010-02-23 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ropa w okolicach $80 US co przy ostatnim wzroście wartości $ US to jest wyraźna podwyżka cen ropy.Wcale się nie zdziwię jak na jesieni przed samą zimą przekroczy $100 US
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy