Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-02-21 23:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na wyspach brytyjskich dalej recesja i taki bank jak :Lloyds Banking Group PLC to jest tak zdołowany jak by chciał upaść.
Czytając w artykule: http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Stan-brytyjskich-finansow-jeszcze-gorszy-niz-greckich,wid,11998956,wiadomosc.html?ticaid=19af8
wynikało by że banki były wspomagane, co daje na nadzieję na odbicie ze zwłoką.
Patrząc na wykres : http://finance.yahoo.com/echarts?s=LYG#chart2:symbol=lyg;range=5y;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined
To widać że w 2007 kurs był ponad 47 a teraz jest zaledwie 3,16.
Musi być umoczony w komercjalnych ,ale przez najbliższe 3-6 miesiecy powinno się wyklarować.
Warto go mieć na oku.
Ciułacz / 2010-02-20 03:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Światowe ceny złota pójdą ostro w dół ?191 ton pojawi się na rynku.
Eksperci nie mają wątpliwości: wahania są nieuniknione.
To może bardzo zaniepokoić ulokowanych w złocie , a co zatym idzie może być ucieczka kapitału do innych papierów, ale czy na tyle aby ruszyć kurs ?
krzymaz / 2010-02-19 09:25 / portfel / Bywalec forum
Witaj jaką dystrybucję kończy Izolacja? Wnioskuje, ze przewidujesz na Izolacji wzrosty:)
Ciułacz / 2010-02-20 01:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !
Pytasz :

Witaj jaką dystrybucję kończy Izolacja?

Miałem na myśli tego grubasa co zbiera w dołku a następnie podbija kurs aby zrobić spokojnie dystrybucję.
Pisałem to jeszcze przed ogłoszeniem wyników ;
bym radził mieć ja na
oku.

Teraz już znamy wyniki i są negatywne , a liczyłem na pozytywne bo poprzednio dwa kwartały były na +
Inna sprawa że to mała spółka i można wyniki trochę ponaciągać aby ewentualnie sterować kursem.
W przeszłości były niezłe jazdy na tym kursie , wiec teraz jest tylko kwestia czasu jak to nastąpi , tylko pytanie kiedy ? kilka dni ? tygodni ? a może miesiecy ?
Ciułacz / 2010-02-17 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wcale bym sie nie zdziwił jak by na GPW teraz sie wyrysowało małe W, czyli ostatni spadek to pierwsze ranie a teraz jesteśmy w środku literki.Ale w zasadzie to mo wszystko jedno bo nie robie wiekszych zmian.
Ciułacz / 2010-02-17 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej mam na oku Toyotę, po małym odpoczynku jeszcze raz ja wziąłem ale tym razem liczę już na stabilizacje i na odrabianie strat przez ponad 6 miesiecy.Mam ją zamiar potrzymać do roku czasu, chyba że wcześniej odrobi straty.
Ciułacz / 2010-02-16 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Izolacja powoli kończy dystrybucję ?Kto lubi karkołomne jazdy to bym radził mieć ja na oku.
Ciułacz / 2010-02-15 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Iran ? ? ?
Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton wezwała wczoraj do poważniejszych działań przeciwko Iranowi, który ogłosił, że podejmuje produkcję wysoko wzbogaconego uranu.

Tradycyjnie Izrael ma ochote te instalacje zbombardować za przyzwoleniem Stanów.
Tego nie odpuszczą , tylko kiedy.
Co nam do tego ? Ano cena ropy !
Przez tydzień dwa może ostro bujać.Dobrze mieć w portfelu spółki co są podatne na cenę ropy.Obecnie cena ropy jest ustabilizowana, aż do wiekszegp zapotrzebowania na ten surowiec, co może potrfać 6-12 miesiecy , albo mała wojenka w zatoce Perskiej.
Ciułacz / 2010-02-14 15:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleje tu ciekawą strone z linkami.
www.inwestor.linkuje.pl
Ciułacz / 2010-02-11 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam , Jak narazie to parkiety zachowują sie książkowo, efekt stycznia był, postyczniowa korekta już sie chyba skończyła i teraz mała konsolidacja pro-wzrostowa, powinna być, i jak dalej według podręcznika to teraz powinniśmy robic zakupy aby w Marcu-Kwietniu sobie spokojnie rosło.
Znaczni zapewne będa sie starać to spotęgować, bo zapewne już zajęli odpowiednie pozycje.
Pożyjem obaczym, bo Pan rynek może spłatać figla.
Ciułacz / 2010-02-07 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pod koniec Kwietnia, a początek Maja, chyba zrobię zdrową redukcję i zdeponuję w lokaty, aż do Września.Oczywiście muszę prać pod uwagę, że np nagle ropa może skoczyć z powodu Iranu itp, czyli potrzebna jest kasa pod reką.
Obecna korekta powinna sie rozejść po kościach, Ci co ją wywołali , a właściwie spotęgowali już zarobili na S-kach i dalej nie są zainteresowani spadkami , bo zapewnie już zajęli przeciwne pozycje, licząc na naturalne odbicie, oraz cykliczne wzrosty na koniec Lutego i Marzec.
Ciułacz / 2010-02-07 22:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz sie przyglądam temu mojemu portfelowi i widze że od czasu co kiedyś tu wspominałem że pod koniec Stycznia i w Lutym to tradycyjnie korekci to mi wyparowało jakieś 15K.Jak na teraz to trochę głupio, ale w perspektywie 3-5 lat to powinno być OK.
Ciułacz / 2010-02-06 00:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Toyota ? ? ?
W Czwartek miałem niewesołą minę bo miałem ustawione na 75 a tu był dalszy spadek , ale dzisiaj czyli w Piatek jak zobaczyłem w południe że ładnie idzie do dóry to już nie czekałem na 75 ale obniżyłem na 74,50 i sie somo zrealizowało.
Narazie dam jej odpocząć.
Ciułacz / 2010-02-04 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam ! Teraz tu w Kanadzie jesteśmy w czasie najwiekszej nagonki ( do 1-ego Marca) na inwestowanie w prywatne emerytury bo to można odliczyć od podatku za rok ubiegły.Za rok ubiegły ludziska masowo wybrali fundusze gwarantowane co przynoszą parę groszy, licząć że to na rok czy dwa, teraz nastroje są podobne, bo dla drobnych inwestorów-ciułaczy miernikiem poprawy gospodarczej jest stopa bezrobicia.Ci co mają pracę , a jest ich 90% to jeszcze bardziej oszczędzają, lokując to na prawie 0% procent, bo to niby tymczasowo na przeczekanie.Uzbierało sie sporo kasy co nie uczestniczy w ekonomi.Taki ciułacz może sie odważy w przyszłym roku zainwestować jak za starych czasów, czyli tam gdzie jego tz doradzca bankowy mu wskaże.
Wniosek ?Jak by banki nie mogły grać ( spekulować ) na giełcie, co Obama chce zakazać, to ten 2010 może sie ślimaczyć.
Ciułacz / 2010-02-04 01:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej się zabawiam z Toyota.Dzisiaj ( Środa )znowu przed połódniem jak kurs sie ustabilizował, skubnąłem troche tej spółki, ale już wystawiłem do sprzedania. wystarczy mi po $75.
Ciułacz / 2010-02-02 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej jestem na tropie TOYOTY.Zgodnie z oczekiwaniem w Poniedziałek dała zarobić, ale nie czekałem do końca dnia, tylko uciekałem, zobaczymy co na dziś? , ja jej narazie odpuszczam.
Paliwa powinny dalej odreagować .
Ciułacz / 2010-01-30 22:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zarząd Novity rekomenduje wypłatę 1,7 zł dywidendy na akcję z zysku za 2009 rok.
Może pod dywidendę troche skubnąć ?Tylko trochę za wcześnie, bo DD dopiero może być w Lipcu.
Ciułacz / 2010-01-30 14:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TOYOTA ! ! !
Toyota Motor Corp(TM:NYSE, US) 77.00USD diminuent 0.67(-0.86%)
Kurs zaczyna się stabilizować.
Przez weekend inwestorzy to przetrawią i w Poniedziałek, powinno być na zielono.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy