Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-01-29 02:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Piątek anale nam nie przepowiadają dobrze ,cytuję:
Podsumowując, technicznie rozpoczęliśmy nową falę spadkową i niestety nie ma żadnych
szans na wzrosty. Jutro otworzymy się z luką w dół, a następnie będziemy naśladować
parkiety zagraniczne, lecz biorąc pod uwagę obecną sytuację S&P500, raczej nie należy
spodziewać się przełomu.Sytuacja wygląda bardzo źle z punktu posiadaczy akcji i pozycji
L.
Koniec cytatu.
Od siebie dodam że jest silne parcie na spadki , tu na GPW jak i w Stanach, rok-rocznie po 15 Stycznia sa tendencje do korekty, więc starają sie to spotęgować , ale jest sporo taniego pieniądza i to przeszkadza.
bleh anale / 109.243.57.* / 2010-01-29 15:14
taa, armagedon nam zwiastują, a tym czasem jazda up - cali anale-naciągacze. Cytuję wczorajsze tytuły: "Mury runeły" "docelowy poziom korekty na w20 można wyznaczyc na poziomie ok.2020 pkt." A dzisiaj pewnie się skończy nad 2390 i do góry od poniedziałku, żeby mogli pisać, o kontrofensywie byków..
Ciułacz / 2010-01-29 00:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
CEZ ??? już to o niej wasominałem, w ubiegłym roku wypłaciła sporo dywidendy 35%.
Zyski nie są mniejsze to i z pewnościa sypnie.
Poszę trochę jak naganiacz i w tym troche racji jest bo mam znaczny pakiecik.
Ciułacz / 2010-01-28 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Puławy !!!! dywidenda już w Lutym.
Dywidenda za rok 2009
Dywidenda na akcję brutto [PLN] 8,15
Efektywność dywidendy (1) 9,28%
Data ustalenia prawa do dywidendy (2) 02.02.2010r.
Daty wypłaty dywidendy (1) 17.02.2010r (2) 31.03.2010r.
Po DD troche zanurkuje ale gra może być warta świeczki.
Ciułacz / 2010-01-28 02:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
SANOK ?
Bez rozgłosu ale skutecznie sie pnie do góry.Teraz jak sie pawiłem paliwami to miałem ochote jej dobrać, ale doszedłem do wnioski że jest troche mała płynność.
Ciułacz / 2010-01-28 01:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Toyota jest w opałach : Toyota Motor Corp(TM:NYSE, US)

79.77USDdiminuent7.01(-8.08%)
Jedni sie wyzbywają w panice a inni tylko rączki zacieraja, bo wiedzą że to tylko przejśćiowe.
Zapewne to przejściowe jest, tylko kiedy to sie zatrzyma ?
Ciułacz / 2010-01-28 23:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj dalej :Toyota Motor Corp(TM:NYSE, US) 77.67USD diminuent 2.10(-2.63%)
Pasowało by juz za parę dni skubnąć wiekszy pakiecik, a tu kasa poszła do notariusza.
Ciułacz / 2010-01-26 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrze w ten portfel co by tu zmienić ? Paliwowe miałem ochotę zmienić ale odkupiłem, chyba o jeden dzień za wcześnie.Na longa , paliwowe to ,tak czy tak to up.
CEZ i Puławy ładnie sie spisują, a reszta to jak indeks.
W Stanach APPLE, bije rekordy.Zięć kupił wiosną 2008 po $160, ale się zawziął i nie sprzedał, a jak było po $80 to powiadał że wymazał sobie z pamięci i że zacznie na to patrzeć po 2 latach.Wczoraj był notowany po $203.
Ciułacz / 2010-01-24 23:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
W moich kręgach to sie uważa że ta cała zgraja doradców co jest w Białym Domu
,pochodząca prawie wyłącznie z Goldmana, chce spwodować tą 5 falę.Wybrali dogodny
termin bo tradycyjnie o tej porze jest przesilenie, czyli inwestorzy siedzą z
palcem na enterze i są gotowi na wszystko.Prezydent to troche socjalista to sie da
podpuszczać na te podchody bo w oczach ulicy to nic nie traci, a autorzy tych
sztuczek już zajęli odpowiednie pozycje.Jak by to sie sprawdziło to możemy w
mediach jeszcze sie sporo nasłuchać, bo w Senacie mogą być niezłe przetargi..W
okresie wakacyjnym Amerykański Senat ma 3 miesiace wakacji to z pewnościa by tego
nie rozpoczynali z powodu braku sensacji.
Niby obecnie do łask dopchał sie Paul Adolph Volcker, co nie jest od Goldmana i w przeszłości za Cartera wiele zdziałał do obniżenia % ,ale inni powiadaja że to tak mu wyszło bo innej alternatywy nie było.Facet lubi wszystkim sterować ręcznie poprzez odpowiednie ustawy i rygory.Może longa to da impuls dla gospodarki , ale na giełddzie może zapanowac marazm aż do momentu jak wyraźnie sie nie odczuje się poprawy.
Po tej nominacji może sie rozpocząć cicha walka na noże, bankowcy łatwo nie odpuszczą.W oczach bankowców to taki Obama jest tylko przelotnie a oni dozgonnie.
Ciułacz / 2010-01-22 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam w Piątkowy dzionek.
Oczekiwanie na korektę sie spełniło, ale kiedy sie skończy to inna śpiewka.
Bardzo dobre dane ekonomiczne z Chin doprowadziło do zwałki, dobre sobie ... ale wygląda na prawdziwe.Władzie w Chinach widząć bardzo dobre dane ze spółek postanowili trochę ukrucić kredyty, aby zapobiec inflacji, co w takich sytuacjach jest normalne.Sporo inwestorów giełdowych w Chinach posiłkuje się kredytami , co im teraz dało impuls do sprzedaży.W Stanach mabyć posiedzinie FEDu i inwestorzy sie obawiaja podobnych kroków, co już daje sie odczuć na parkiecie.
W Kanadzie decyzja już była i podstawowa stopa % pozostała bez zmiany.
Ostatnio obstawiałem że że następne wzrosty na parkiecie Amerykańsko-Kanadyjskim powinny nastąpić jak fundusze emerytalne zostana doładowane do pełna co rok-rocznie jest na koniec Lutego.Ano zobaczymy czy ten rok będzie rokiem typowym, i czy w Marcu,Kwietniu, a nawet przez część Maja będzie hossanna .
Ciułacz / 2010-01-21 03:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Umacnianie sie dolara znakiem do spadku na parkiecie w USA.Co prawda już mnie to prawie nie dotyczy, bo tylko mi pozostały papiery jednego banku, ale jutro je może puszcze, jak osiagną zakładana cene. Powyżej miałem na myśli parkiet w Toronto, a na GPW to nic nie zmieniam, ale pasowało by wypchnąć paliwa.Kiedyś wspominałem ( o Stanach ) że pod koniec stycznia powinno przyjść przesilenie i boczniak z lekkim ( a moze nie takim lekkim) spadkiem prawie przez cały Luty.Standartowo to powinno tak być, bo tak idą roczne cykle.
Ciułacz / 2010-01-20 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach ponad + 1%, ale nie wpadajmy w euforię bo to nie dzieki wynikom spółek, ale to sprawa polityczno-socjalna.Spółki medyczne i ubezpieczeniowe poszły w górę bo program ubezpieczeń społecznych prponowany przez administrację Obamy, chyba jednak nie przejdzie, co jest na ręke inwestującym w ubezpieczenia i medycynę.
Inwestorzy sie obawiaja że jek będą ubezpieczenia społeczne to dochody spółek spadną.
Ciułacz / 2010-01-19 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bizen ? ? ?
Kupiłem go troche tak sobie jako filantrop dla sprawy ekologicznej, a ten już jest +40%, wartość w portfelu znikoma ale procentowo ładnie wygląda.
Generalnie to nie mam co gderać.Jedynir to na Mostostal Płock to jeszcze musze poczekać, ale przynajmniej mniej spadnie jak bedzie generalna zwałka.
Ciułacz / 2010-01-17 19:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Plan Marshall ? ? ? i CATERPILLAR INC ( NYSE: CAT )
Stare dzieje ,ale teraz w USA w zwiazku z katastrofą na HAITI zaczynają myślec o podobnym planie dla odbudowy tego kraju.
Prezydent Obama chce zyskać na popularności, bo już teraz musi myślec o nastepnych wyborach a i biznes rece zaciera bo to mogło by ruszyć Amerykańską gospodarkę.
Jak pomoc w odbudowie to sie nie zobędzie bez maszyn z CATERPILLAR INC
Ciułacz / 2010-01-16 22:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję sobie recomendacje forumowego kolegi :
------------
Witaj Ciulacz .. Mam jeszcze dwie ciekawe propozycje - Conergy WKN: 604002 -
sektor solar energy tzw. upadly aniol obecnie stoi przed porozumieniem z jedna
amerykanska firma - sprawa toczyla sie przed sadem amerykanskim i tu moze byc
ciekawie - duzy pakiet tej firmy ma Commerzbank, oraz chinska firma China
Molybdenum WKN: A0M4V5 jak na chinskie firmy wycene ma atrakcyjna - obie firmy
mozesz nabyc na Nasdaqu.. Pozdr
Ciułacz / 2010-01-16 14:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj już 16 Styczeń.Czas kończyć efect stycznia, ale wolałbym nie , bo mam sporo papieru na GPW i TSX w Toronto oraz niedobitki w NY.
Tradycyjnie to teraz powinien sie rozpocząć mały zjazd, tak przez kilka tygodni systematyczne małe obsuwanie.Tylko pytanie czy tradycji sie stanie zadość?
Analitycy jak to zwykle bywa, podają opinie pod wasne zaplanowane ruchy, a te prawdziwe to uchodzą w tłoku.Pomimo napływu kasy do fundów to one nie koniecznie muszą od razu to wszystko inwestować, mogą czekać na dołek , albo go wręcz sami kopać, aby sie lepiej obkupić.
Jak sie skorekci 10% ? czy jest sens skakać z kwiatka na kwiatek ? Sprzedać na góce a kupić w dołku, he , he , !!! a komu to sie udało?Chyba jednak z małą kosmetyką pozostanę w papierach.
plumberg / 2010-01-15 05:02 / Bywalec forum
widze ze trzymasz sie z daleka od New Connect:) teraz chyba za pozno ale namawiam do wejscia do spolek komentowanych u Biga po korekcie ewent na jesieni, spojrz na Cerabud-300 % w kilka dni :) tam sa spolki ktore beda jak Gant z poprzedniej Hossy tzn ze 1 zl na 100 zl i trzeba pamietac co Big powtarza, ze jak akcje rosna to trzba miec zelazna dyscypline by ich za wczesnie nie sprzedac
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy