Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
plumberg / 2010-01-15 04:56 / Bywalec forum
Witaj Ciulacz, wlasnie odkrylem Twoj porfel, pozdrawiam:) my nie spimy kiedy wszyscy spia :) tzn. ci co chodza do gory nogami:) w Polsce
Ciułacz / 2010-01-16 15:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
NC ? powiadasz ?
Widzisz tam dzienny wolum na spółkach jest mniejszy jak ja mam w wzwyczaju inwestować w jedną spółkę.To wiesz czym to grozi.Jak tam zainwestujesz to musisz to codziennie śledzić, nie można tego zostawic na rok czy dwa.
Niewatpliwie że jest tam okazja do zarobienia.
Mamy przykład jak Golem wypromował azbesty
Ciułacz / 2010-01-15 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Plum, witaj ! NC znam , ale troche płynność tam jest słaba. Z pewnościa coś muszę wybrać. Pozdrawiam , do pracy już muszę uciekać.Bywaj!
Ciułacz / 2010-01-15 03:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ostatnio Big wspominał o Lloyds Banking Group plc (LYG)
----------
http://finance.yahoo.com/echarts?s=LYG#chart8:symbol=lyg;range=1y;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined
---------------------
Patrząc na wykres z ostatnich 12 miesiecy to widać że sie z tym bankiem nie rozpieszczano.Obecnie nastąpiła pewna stabilizacja i jak jeszcze nie padł to jakoś sie pozbiera. Na longa 2-4 lata może dać dobrze zarobić.
Ciułacz / 2010-01-15 03:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jesteś bogaty to jeszcze sie bardziej wzbogacisz , nic nowego ale w Stanach to jest grane na pożądku dziennym.Jest 10% bezrobocia ale jak powiadają, te pozostałe 90% ma pracę a co zatym idzie stabilizację i pewnie nieruchomości.Kredyty jeszcze nie są tak dostępne jak kiedyś , ale administracja Obamy robi naciski na popuszczenie kredytów, czyli jak za starych czasów.Już tu kiedyś wspominałem że ludziska ,( rozgarnięta ulica) biorą nowe linie kredytowe pod zastaw własnych nieruchomości i ładują w fundusze.W 2010 roku ten proceder jeszcze może sie wzmocnić.Jak ktos myśli że w Stanach już brak luźnej kasy to sie myli, jest kasy jak lodu, tylko wszyscy sie przyczaili i czekają na pewne symptomy odbicia gospodarczego.Czekają na zyski ze spółek, a że jeszcze jest 10% bezrobocia i może być jeszcze wiecej, to im to nie przeszkadza.Eufori jeszcze nie będzie ale...
INTEL anale przepowiadali zysku 30 centów na akcje a on zrobił 40centów.Czyli w Piatek w NY i na GPW na zielono.
Ciułacz / 2010-01-14 03:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Police ? już chyba się odbiły na dłużej.Teraz powinny sie troche skorekcić, albo przynajmniej mała konsolidacja,ale to jeszcze nie koniec wzrostów. Straszyli upadłością aby sie obkupić.
Ciułacz / 2010-01-14 03:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cała chemia zaczęła sie ruszać, może by tak moje olejowe zamienić na chemiczne ?
Ciułacz / 2010-01-14 03:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wyglanda na to że ropa chyba sie skorekci , a złoto z powrotem up.
krzymaz / 2010-01-13 17:19 / portfel / Bywalec forum
Witaj
kupilem rowniez Beefsan - w sumie to nizej niz Ty bo po 0,30 i zastanawiam sie co teraz z nim zrobic czy na longa czy moze sprzedac juz bo w 1 dzien dal mi 10%. Nic o tej spolce nie wiem ale jak Ty + Big kupil to stwierdzilem ze mam troche wolnej kasy wiec bedzie moja kolejna spekulacja:).
Ciułacz / 2010-01-13 23:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymarz, witaj !
Beef ! to może być ciężki kawałek mięsa, ale jak sie go dobrze zamarynuje to może być niezła biesiada.
Mam nadzieję że jest blisko dołka, albo w dołku. nie bardzo mi sie chce czatować na ten moment bo i tak ucieknie , wiec postanowiłem kupić i poczekać kilkanaście mięsięcy czy kilka lat.Jak na teraz to wygląda że widmo bankructwa zostało zażegnane, ano zobaczymy.
Hm ...hm...czy on będzie dobry na spekułę ? Jak go spekuła obsiądzie to z pewnością tak.
Jak masz już 10% to głowa do góry. Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-01-11 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ostatnio Prezydent Obama, zapowiedział kolejny duży pakiet stymulacyjny mający na celu spadek bezrobocia, które wynosi obecnie 10 proc., a jego doradczyni z Białego Domu w rozbrajający sposób przyznała w niedzielę, iż kwestie obniżki deficytu to obecnie dalsza perspektywa. Dodatkowo znany z gołębich opinii, James Bullard z FED, stwierdził, iż sytuacja na rynku pracy nie poprawi się znacząco w I półroczu 2010, a bank centralny nie będzie rozważał podwyżki stóp procentowych jeszcze przez dłuższy czas. To wszystko sprawia, iż wracamy do schematu sprzed kilku miesięcy – im więcej pakietów pomocowych, tym słabszy dolar i mocniejsze waluty rynków wschodzących za sprawą operacji carry-trade.
Powiedzieć prościej to Amerykański inwestor dalej będzie skłonny do brania tanich kredytów i inwestować je w fundy co inwestują na zagranicznych parkietach, czyli możemy liczyć na tą manne pieniedzy na GPW.
hs2 / 2010-01-13 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam gospodarza !
mam nadzieję że inwestycje są udane i zyskowne.
Miał bym mały rewanżyk za nakierowanie mnie na pierwszą metodę inwestowania w nieruchomości. Czy posiadasz email? Nie chciał bym zbytnio rozgłaszać tej metody aby więksi się nią nie zainteresowali w zbytniej ilości :)
Ciułacz / 2010-01-13 23:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, witaj !
Inwestycje idą pomalutku, nic na siłę, można powiedzieć zgodnie z oczekiwaniami.
Co do :

Czy posiadasz email?

to jak klikniesz na Ciułacz to powinien sie ukazać do mnie email.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-01-11 01:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ktos pyta :wie ktoś jak się zapisuje na stooq własne wykresy z AT ?
Odpowiedz :
Najpierw załóż swoje konto, potem wykres zapisz (strzałka w dół, lewy dolny róg
strony), potem wejdź w menadżera analiz, a tam znajdziesz url do wklejania linka do
swojego wykresu.
Mam nadzieje że pytający i odpowiadający, nie pozłoszcza się że, to tu wkleiłem, ale moze sie to przydać.
Ciułacz / 2010-01-10 02:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam nadzieje że dzisiejsi młodzi inwestorzy maja lepszą wiedzę i mozliwośći jak za starych niby dobrych czasów.
Moja pierwsza inwestycja to książeczka mieszkaniowa założona w 1975 roku a następnie jak sie urodziła (1978) moja starsza córka to ubezpieczenie w PZU tz posagowe, he he , wybralismy wiekszą opcję i prawie cała wypłata mojej żony na to szła, a po latach, były z tego grosze.
Ciułacz / 2010-01-09 20:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TPSA ???
Praktycznie od 3 lat jest w trendzie spadkowym a od kilku miesięcy była konsolidacja z obecnym nieśmiałym wybiciem górą.Czy to przypadkiem nie zagranica to zbiera ? a jak tak, to może dojdzie do lokalnych szczytów z Paźdźiernika , ponad 19 zł ?
Ciułacz / 2010-01-09 13:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wojciech Białek i jego blog
http://wojciechbialek.blox.pl/html
Wkleje tylko konkluzję:
Jeśli to ostatnie założenie jest poprawne, to najbliższe tygodnie powinny przynieść na rynkach wznowienie dominujących w okresie minionego roku trendów: wzrostowego na rynku akcji i surowców i spadkowego na rynkach dolara i obligacji skarbowych rządu USA.
Dodam że to jest z 07 Stycznia 2010
Generalnie to ładnie jest to wszystko przedstawione i wiemy że i tak co rocznie liczymy na efect Stycznia, ale bardziej bym sie zastanawiał nad całym rokiem 2010 i 2011 w Stanach.
Wiele analityków obawia sie że jak Kongres Amerykański nic nie zrobi dla ochrony gospodarki to te spółki co jeszcze sie nie przestawiły na Chińszczyznę to aby wyjść z dodkliwych strat i uczymać sie na rynku, bęndą zmuszone wejść w kooperację z Chinami, czyli tam zlecić produkcję. W 20-40 letnim ujęciu to będzie gorzej jak masakra, chyba że Chińska emigracja ich uratuje i zaleje Stany.
Ciułacz / 2010-01-09 13:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję sobie co już u Biga napisałem:
------------------
Obecnie w Kanadzie jest co roczna nagonka na inwestycje w ( RSP)Prywatną
Emeryturę.Teraz i do 01 Marca 2010 środki zainwestowane ,są odejmowane od
ubiegłorocznych dochodów w rozliczeniach podatkowych.Jest limit do 18% dochodów
rocznych i pułap 21tys ale można dodawać za ubiegłe lata jak ktoś nie inwestował.
W ubiegłym roku o tej porze to generalnie ludzie byli w szoku i nie mieli ochoty na
inwestycje emerytalne, dlatego można sie spodziewać że w tym roku nastąpi nastąpi
odreagowanie drobnicy, tym bardziej jak banki chętnie udzielają pożyczki na ten cel na
bardzo niski procent ( 3,5-4,5%).Sporo Ludzi ( nawet robotnicy mający fach w ręku )
płaci około 40% podatku od dochodu co przy obecnej stabilizacji gospodarczej i
możliwości odliczenia tych inwestycji od dochodów to wcale sie nie zdziwię że sporo
ludzi zainwestuje 10-20 tys w tym roku, nie wspomnieć o mniejszych sumach.To
przeważnie jest inwestowanie w fundy, czyli do Maja włącznie powinno być wydawanie
tych pieniędzy, a gdzie ? ano prawie na wszystkie parkiety na świecie , więc i w
PL.Jak już wszystko zostanie zainwestowanie to spekaulanci mogą sie zacząć wycofywać
co może powodować tred boczny ale spadkowy, nawet przez całe wakacje.
Suma sumarum w tym roku można sie liczyć ze spełnieniem powiedzenia:
--------
Sell in May and go away

co tu było przytaczane wielokrotnie
Pozdrawiam z mroźnego Montrealu
krzymaz / 2010-01-07 13:39 / portfel / Bywalec forum
Witaj Ciulaczu:)
Dawno nic się nie udzielałem u Ciebie - ale za to często czytam co piszesz:)
Powiedz mi dlaczego kupileś firmę Beefsan?
Dzięki wielkie
Krzymaz
mik0110 / 2010-01-07 15:32 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj,
też mnie to zaintrygowało...
wydawało mi się, że to straszna kaszana... a tu prosze... i Ty i Bigu...
pozdr
Ciułacz / 2010-01-08 01:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Ale wpadka ! to miała być wielka tajemnica, a tu wyszło szydło z worka.
A tak na serio, to Beef to mnie już dawno intryguje i zakładam że w tym roku wyjdzie z marazmu ( oby ).Doszedłem do wniosku że jedną spółkę mogę mieć trochę spekulacyjnie na longa i akurat to padło na Beef. Niestety nie mam wiadomości poufnych.
mik0110 / 2010-01-08 09:35 / portfel / Tysiącznik na forum
cześć,
tak mi trochę ten Beefsan nie pasował do Ciebie... :))
szczególnie, ze "przypakowałeś" tego Beefsana dwa razy więcej niż np Orlenu....
Ciułacz / 2010-01-08 02:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ostatnio mi brak czasu i ochoty na spekulacje, wiec gdzieś kasa musi być zaparkowana, a na moich typach nie przewiduje mega zwałki a jak przyjdą korekty to i po korektach nastąpi odreagowanie,co najgorsze to może być to boczniak przez cały 2010 rok. Z braku nowych stymulacji do pobudzenia to nic nie wiadomo.Najważniejsze to nie szarpać sie jak ryba bez wody, tylko przeczekać.Takie rady to może są dobre ale dla 50-cio latków.Dla młodszych 20-to latków to jednak pozostaje spekulacja, ale uzasadniona nie na hybi-trafi , i nie całą kasą.
Takie przestrogi to można dawać ,ale w amoku czy panice to nie dociera.
Ciułacz / 2010-01-08 01:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze inna spółka mnie intryguje, Assecoslovakia !
W ostatni kwartał lubią wykazywać większe zyski, to może mieć związek z tym że w Marcu lub Kwietniu jest data ustalania prawa do dywidendy, i zapewnie nie chcą przyciągać uwagi, i na szybkiego po cichu to chcą rozegrać.Dobrze płacą i w dodatku prawie sami sobie,bo spółce matce.
Ciułacz / 2010-01-05 00:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj czyli w Niedziele Max mi doradzał Mostostal Zabrze i dobrze radził , ale ja zaostrożnie sie ustawiłem i mi uciekło, Zobaczymy we Wtorek.
Czyżby dzisiejszy dzień był przełomem dla Zabrza ?Po długiej stagnacji nie dość, że nastąpiło dziś wybicie z klinu to została również przebita linia trendu spadkowego oraz bardzo mi sie podoba ta biała swieca osiągnięta na wysokim wolumenie. na jutro kontynuacja wzrostów? może do 4,42. A jak nastąpi przełamie oporu to dalej na 4,5 ?a w dalszej perspektywie może dać wzrost na 4,7. Wszystko może być zachamowane przez kiepską sytuacje na GPW, jednak wszystko przemawia za tym że jutro wszystko na zielono i co najgorsze ( bo jeszcze nie kupiłem) że pewnie w małej luce w górze.
Generalnie spółka wyglada bardzo dobrze, a tym co już kupili to jednak sugeruje ustawić stopa.
Ciułacz / 2010-01-02 18:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Za oknem śnieg pada . Super pogoda na narty,jutro ma być -4°C , może jutro sie wybiorę.
Ciułacz / 2010-01-02 19:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jest jeden minus tej pogody, to że muszę troche odśnieżać, ale przynajmniej mam poranną gimnastykę.
adrianoo / 2010-01-02 19:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
tysiace kilometrow roznicy a za oknem podobnie :)
Ciułacz / 2010-01-02 18:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co kupić w 2010 ?
Takie spółki co ma w planie kupić zagraniczny fundusz zapweniaja wzrosty.
To powinno sie wejść w skórę takiego zagranicznego grubasa.
1.Wysoka kapitalizacja
2.Dochodawa najlepiej z dywidendą.
3.Dobra płynność
i jeszcze sporo innych detali w zależności od sektora i koniunktury światowej itd
Czyli z W-20
Możemy sobie znaleźdź ( muszę sie pochwalić że odkryłem jak sie pisze ź ) tz. perełkę co robi rok rocznie dobre dochody i płaci wysoka dywidendę, ale jak spekulanci jej nie zauważą i nie będą jej promować to 10 latach po odpisach dywidendy z jej kursu akcji może nie zostać wiele.Nawet zarządowi spółki to może być na rękę, bo po cichu sie tanio obkupią.
Ten przykład to troche może akademicki przypadek a na naszej jeszcze młodej GPW to raczej nie do pomyślenia, ale w takich Stanach gdzie nikt tego nie ogarnie to tak już było.
Mackenzie Master Limited

To spółka co o niej już tu pisałem tego doświadczyła.
Na poniższym wykresie to dobrze widać. Od 1996 roku tak dryfuje.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=MKZ-UN.TO#chart3:symbol=mkz-un.to;range=5y;indicator=split+ke_ud+ke_it+volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined
Ciułacz / 2010-01-02 18:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na WIG-20 w 2009 liderami byli:: KGHM, Lotos, Getin, GTC, Bank Zachodni WBK.
A do słabeuszy bym zaliczył :Telekomunikacja Polska, Cyfrowy Polsat, TVN, PKO BP oraz PGNiG.
Teraz dobre pytanie czy liderzy dalej pozostana liderami ? a może dac trochę szans tym co ostatnio sie zbyt długo konsolidowali ?
adrianoo / 2010-01-02 18:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
witaj Ciulacz, nie czuje zmien fundamentalnych ktore umozliwilyby wyrwanie sie z impasu takim tuzom jak TP S.A. (telefonia przewodowa przezywa zapasc), z tej grupy wybralbym PKO BP I PGNiG ale czy i co to rynek zweryfikuje:)
Ciułacz / 2010-01-02 18:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, witaj !
Tak z TPSA to przechlapane ,na longa to ratuj sie kto może.Po ostaniej dywidendzie jak zanurkowała to kupiłem sporo papieru i minę miałem nie wesołą jak widziałem że ta konsolidacja jest raczej dziwna, ale sprzedałem przed górką w Październiku i zarobiłem parę grosiaków.
szydercaa / 188.33.218.* / 2010-01-02 18:18
Witaj Ciułaczu

Jest taka spółka w Polsce.

Możemy sobie znaleźdź

znaleźć Ciułaczu

pozdrawiam
Ciułacz / 2010-01-02 18:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !

2010-01-02 18:18:40 | 188.33.218.* | szydercaa
Witaj Ciułaczu

Tak sie ucieszyłem że przez przypadek odkryłem jak sie pisze ź że nie zastanawiałem sie jak powinno być poprawnie.
Tu na forum to mam okazje poćwiczyć po Polsku bo nawet dzieciaki juz od kilku lat nie bardzo chcą rozmawiac po Polsku.
Pozdrawiam, Z Montrealu
Ciułacz / 2010-01-02 18:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że masz tendencje do perfekcji niby bardzo dobra zaleta w określonego rodzaju pracy ,ale na parkiecie to chyba nie sprzyja do podejmowanie decyzji.
szydercaa / 188.33.218.* / 2010-01-02 18:33
26 lat za granicą to kawał czasu..... gratuluje wytrzymałości
Ciułacz / 2010-01-02 18:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Samo przeleciało, Przeważnie pierwsze lata na emigracji są ciężkie, ale jak ja wyjechałem to na półkach tylko stał ocet, a polityczna sytuacja w PRL jeszcze nie była jasna i zaczynał sie okres kiedy jak byłeś szubrawcem to mogłeś coś znaczyć, albo być wykożystywanym przez wszystkie szumowiny, co psychicznie wyniszcza.
Kanada to kraj gdzie raczej niema perfecjonalizmu, wiec szybciej Cie akcepują.Na platformie politycznej to sie ścieraja Frankofoni z Anglofonami, więc jest sporo miejsca dla innych narodów.
szydercaa / 188.33.218.* / 2010-01-02 19:01
To widze nie było wyjścia tylko emigracja, teraz jest znacznie lepiej a ludzie dalej muszą wyjeżdzać.... taki ten kraj gdzie chamstwo i złodziejstwo jest na każdym kroku ... pozostałości po komunie.

ps. Gadamy nie na temat :) to jaką spółke obstawiasz która będzie spełniała wszystkie 3 punkty w 2010??
Ciułacz / 2010-01-02 19:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

to jaką spółke obstawiasz która będzie
spełniała wszystkie 3 punkty w 2010??

Jeszcze sie na nic nie zdecydowałem, tu w moim kąciku to do siebie coś pod nosem mamrocze i to piszę, a zabiera mi troche czasu zanim myśli mi sie skrystalizuja.
szydercaa / 188.33.218.* / 2010-01-02 19:25
Bo widzisz jest jedna spółka którą zamierza kupić zagraniczny fundusz.
Spółka która ma wysoka kapitalizacje.
Jest dochodowa i z dywidendą.
Ma dobrą płynność.
I w roku 2010 może być hitem
Ciułacz / 2010-01-02 19:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja przypuszczam że jak jakiś zagraniczny inwestor zacznie kupować to zainwestuje 4-6 spółek bo w GPW zapewnie włoży kilkanaście milionów, aby było koło czego pracować.
Ciułacz / 2010-01-02 19:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam że to moga być agresywne fundusze co lubią bujać kursem, wiec wszystkiego sie można spodziewać .Ale na longa to powinno iść zgodnie z tendencją na świecie.
Ciułacz / 2010-01-02 19:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam że jak tu ostatnio sie rozgościł JPM to może ( a raczej napewno ) przywlekli ze soba ich programy : High Frequency Trading, to na TD nie powalczysz, chyba że masz info z pierwszej ręki i będa znaczne wachania kursu.
http://pro-trading.pl/analiza/trading-wysokiej-czestotliwosci-hft-maszynka-do-robienia-pieniedzy.html
Na takie strony to aż strach wchodzic bo nic nie wiadomo czy Ci szpiega nie wpuszczaja do kompa
Ciułacz / 2010-01-02 19:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam takie spółki co by mi sie na nich wypadało odegrać jak np Mostostal-Płock. ale uczucie rewanżu nie jest zawsze dobrym doradcą.
Ciułacz / 2010-01-02 19:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poszesz że;

Jest taka spółka w Polsce.

Zapewnie się jakaś znajdzie , ale nic mi nie przychodzi do głowy , jaka to jest spółka ?
szydercaa / 188.33.218.* / 2010-01-02 19:49
Nie ma wiele takich spółek w Polsce które spełniają wszystkie Twoje trzy punkty także myśle że ją znajdziesz. Nie wiem która u was godzina ale miłego wieczoru.

pozdrawiam
Ciułacz / 2010-01-02 19:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiem Ci szczerze nie nastawiam sie na jeden Hit, ale jest miło jak jest w portfelu. Poprostu nie chcę gonić pawia, wole kilka koni pociągowych co na longa daleko powiozą.
Ciułacz / 2010-01-02 20:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Nie wiem która u was godzina

Obecnie jest 14:01
Ciułacz / 2010-01-02 19:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Poszesz że;

Czytaj Piszesz że :
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy