Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
amelian / 2010-01-01 22:06 / portfel / Tysiączniczka na forum
Ciułaczu,
dużo,dużo zdrowia i spełnienia wszystkich planów :)
Ciułacz / 2010-01-01 18:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od czasu do czsu wklejam tu co napisałem u Biga, bo mi to łatwiej odszukać, tutaj jest mniej wpisów.
Ciułacz / 2010-01-01 16:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleje tu coś z forum głównego, to nie znaczy że to wam wciskam, zapewnie tam zapodał jeden z administratorów aby zachęcić do tych spółek.Kupic nie kupic , ale potargować warto ;-)
Oto portfel najlepszego funduszu akcji polskich,Aviva (dawniej CU) i udzial procentowy
Ambra...............7,66
Amrest....................7,04
AssecoPolska...... 9,99
Bogdanka...............6,29
Cersanit................10,08
Echo ponad ...... 10,00
Elbudowa ponad13,00
Elektrotim ponad ..6,00
Elstaroil....................5,2
Emperia..................11,89
Erbud.........................5,43
Eurocash..................5,75
Famur........................5,09
Getin..........................7,44
Grajewo.....................9,93
GTC............................6,83
INGBSK.....................6,53
Intercars....................5,06
IVMX...........................6,68
Kety............................5,30
Kopex.........................5,09
LCC..........................11,01
Millenium...................6,47
Nepentes...................5,79
Novitus.......................5,32
Orbis.........................10,13
Polimeks....................5,91
QumakSek.................8,05
Sfinks........................10,02
Swiecie.......................6,11
Tell...............................6,69
Ulma...........................5,67
Wawel.........................7,00
Zelmer........................9,21
Przyjemnej analizy !
Ciułacz / 2010-01-01 15:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mackenzie Master Limited Partnership(MKZ.UN:TSX, CA)
To spółka finansowa jaj aktywa to ponad 60 miliardów, ma sporo funduszy
Obecnie jej akcje są notowane po $0,80 a 15-ego Stycznia wypłaci $ 0,43 dywidendy za akcje.
Dziwne to jest , a nawet bardzo dziwne, od kilku lat jest w terndzie spadkowym w 1996 roku była notowana ponad $30 za akcję a w ostatnim dołku ( Marzec 2009 ) po $0.52 za akcje a teraz przed dniem DD $1,15
Z roku na rok ma dobre dochody i płaci sowita dywidendę.
Jako spółka Kanadyjska to nie ucierpiała w tym zamieszaniu kryzysowym i sądzę że ta zmiana trendu to nie tylko odreagowanie ale powinno byc na longa.
Ciułacz / 2010-01-01 18:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by sie ktoś interesował spółką Mackenzie co o niej posałem powyżej, to dodam że
historycznie po odcieciu dywidendy to konsoliduje sie około 2-3 miesiecy, czyli na
ewentualne zakupy w poczatkach Marca ?Ubiegły rok (2009 )to mieliśmy odreagowanie więc
na co by nie postawił to moglibysmy być dumni z siebie że jakie to mamy
wyczucie.Babcia by powiedziała że : jak wszędzie pełno ziarna to i ślepej kurze sie
trafi ziarnko.
Jaki rok bedzie to nikt niewie, ale można przypuszczać że idzie ku lepszemu , tak
przynajmniej zakładam.Staram sie dobierać spółki z dywidendą i potencjałem wzrostowym
, tak aby raz zaparkować kapitał i sie tym wiecej nie zajmować.Dobrze powiedziec
gorzej sie wyzbyć zapędów hazardzisty, a może to tylko strach i chciwość nami władają
, aż nam sie wstyd przyznać ?
Ciułacz / 2010-01-01 15:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam w nowym roku i serdeczne dzieki za życzenia
Kambodza / 2010-01-01 10:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystkiego dobrego Ciułaczu w 2010
mik0110 / 2009-12-31 17:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Szczęsliwego Nowego 2010 roku....
spełnienia wszystkich marzeń...
Big Lebowski / 2009-12-31 16:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do Siego Roku Ciulacz i Goscie.. ;-)
bebe / 2009-12-31 15:36 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Zdrowego...Lepszego...Bogatszego Nowego - 2010 - Roku...;-)))

ps. pisz...czytamy...;-)
Jarg / 2009-12-31 14:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szczęśliwego Nowego Roku... Ciułaczu z Kraju Klonowego Liścia...
Ciułacz / 2009-12-29 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z nowym rokiem ,
nowym krokiem !
To już dzis na parkiecie nasze tranzakcje będa zapisane na 2010 rok i kto nie zrealizował strat na 2009 to może o tym zapomnieć.
Ciułacz / 2009-12-29 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam ochotę na małą porcyjke Boryszewa, wczoraj w połódnie się wachałem ale mi uciekł, teoretycznie to powinien jeszcze spaść ale tam wielki Manitu robi swoje sztuczki wiec nie jest przewidywalne.Ostatnio jego małżonka skasowała sporo kasy to pewnie na te gierki .
Moja cena jest 4,50- 4,70 i chyba na tyle obstawie
Ciułacz / 2009-12-29 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jeszcze dodam że z Boryszewem to nic na siłę, czasem lepiej z kasą pozostać.
Ciułacz / 2009-12-29 03:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ropa jednak drożeje,> Fakt że na siłę szukają jakiegoś argumentu, ale to może podziała na tydzień lub dwa.
Ciułacz / 2009-12-28 02:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Selena FM SA (SEL)
O tej spółce już wspominałem niby sie rozkręcają ale jak to w praktyce wygląda czy ktos ją zna ? bo na papierze to w miarę.
Ciułacz / 2009-12-28 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pozbud T&R SA (POZ) ???
Podoba mi się, tylko nie płaci (jeszcze ) dywidendy.troche jest w denensywie, ale na longa dobrze sie zapowiada.
Ciułacz / 2009-12-28 02:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

denensywie

defensywie
Ciułacz / 2009-12-27 23:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wspominałem tu kilka razy o moich podchodach w kupnie nieruchomości i zastanawiam sie czy to kogo-kolwiek interesuje ?
System w Montrealu jest zupełnie inny to nawet może nie bardzo to łapiecie oczym pisze.Co prawda jeszcze mi nikt nie powiedział : przestań gadać do siebie.
Jak ktos sie tym interesuje to dajcie znać.
mik0110 / 2009-12-28 15:38 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
rzadko piszę ale regularnie czytam. interesuję sie rynkiem nieruchomosci więc z zainteresowaniem zagladam do twojego kącika. Wszytkiego dobrego!
Ciułacz / 2009-12-29 03:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mik0110, witaj !
Jak już wszystko dopnę na ostatni guzik z tą ostatnią nieruchomością co teraz kupiłem to opiszę z detalami finansowymi. Jak na teraz to powiem że cena sprzedaży była 399 tys a ja zaproponowałem 385 tys co zostało zaakceptowane .W tym samym czasie była inna oferta o mnie nie znanej cenie, bo agent nie może jej zdradzić.Po wysondowaniu sprawy doszedłem do wniosku że ten inny kupujący dał cene 380 tys., więc przy inspekcji technicznej bydynku postanowiłem zbić cene o te 5 tyś argumentując że jest w gorszym stanie technicznym niż pierwitnie przypuszczałem i zagroziłem że anuluje umowe kupna bo w okolicy jest podobna nieruchomość niby troche droższa ale o lepszych parametrach.To pomogło i cena została obniżona o 5 tyś.
Pozdrawiam
mik0110 / 2009-12-29 11:16 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc,
czy Twoje inwestycje nieruchomosciowe dotyczą mieszkań? domów? czy gruntów?
i tylko w Montrealu (okolicach?)
Ciułacz / 2009-12-29 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mik0110,witaj !
Grunty to mam w PL , z wyjątkiem jedniej pięknej działki w Jeleniej Górze ( Cieplice) z widokiem na góry to mam sporo gruntów rolnych co są uprawiane przez okolicznych rolników płacąc dzierżawne.Zakupy zrobiłem wiosna 2007 jak wszyscy wołali że ta bańka na GPW to zaraz pęknie, a mnie z obserwacji cyklicznych też wychodziło że to czas ewakuacji, jak wyszedłem z parkietu to jeszcze nie było spadków nawet było mi głupio jak rosło a ja kasę wpakowałem w grunty, ale dopiero po 2 miesiacach były pierwsze załamania.
Budynki to mam wyłącznie w Montrealu jest tego w sumie 31 mieszkań, ale Ci powiem że jest z tym troche zachodu.
Z nieruchomościa to nie jak z GPW, gdzie cie mogą psychologicznie wpuścic w maliny.Budynek to widzisz jaki jest i możesz go dogłaskać i będzie cieszyć oko oraz portfel.Ale z kolei jak zapomnisz o nieruchomości przez 5 lat to klapa , a jak np kupiłeś 5 lat temu KGHM to był po 10-15 zł to wiemy że dzisiaj jest po ponad 100 zł.i to bez jakiejkolwiek opieki z twojej strony.
Z wyżej wymienionych powodów to jednak część kapitały mam w funduszach i na parkiecie.Pozdrawiam
mik0110 / 2009-12-30 10:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Ciułaczu,
to Ty jestes potentat nieruchomosciowy! Gratuluje fortuny!!! :))
Ja od kilku lat buduje sobie portfel inwestycyjny.(mieszkania, grunty, troszkę w giełdzie, fundusz inwestycyjny) Częściowo na kredyt częsciowo za własne...
Jak Twoim zdaniem powinien wygladac portfel inwestycyjny? Ile w nieruchomościach, ile na giełdzie? Jak częśc powinna byc kredytowana?
pozdr
Ciułacz / 2009-12-30 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mik0110 witaj !
Zadałeś pytanie trochę książkowe , a ja guru nie jestem, miełem trochę szczęscia w inwestycjach oraz wyczucie czasu i miejsca, orac cierpliwość w realizacji bierzących celów.

Jak Twoim zdaniem powinien wygladac portfel inwestycyjny? Ile w
nieruchomościach, ile na giełdzie? Jak częśc powinna byc kredytowana?

Te pytania i na nie odpowiedzi są fundamentalne, ale są zmienne w zależności od predyspozycji inwestora.
Generalnie to budynki kupuje na kredyt 25% gotówka i 75 % kredyt. Grunty wszystkie kupiłem za gotówkę.Fundusze emerytalne to sie same wzięły, bo aby płacić mniej podatku to co rok wykupuję $10-19 tys, Parkiet to powinien być oparty na gotówce z możliwością lewarowania ale w proporcjach jak np w Alior Bank brokerska linia kredytowa.Nie jestem zwolennikiem kredyrowania akcji ale wczesną wiosną i przez lato miałem 80tys kredytu , a obecnie to nawet mam nadmiar gotówki bo nie jestem pewien jak sie potoczy.
Parkiet wymaga sporo czasu na zbieranie informacji i analizy, obecnie na giełdzie mam około 8-10% kapitału i uważam że za diżo poświęcam czasu na tą zabawę.Powoli przestaję manipulacji i chyba osiądę na tz.pewniakach i niech sie dzieje co chce przez kilka lat. Może sie uda ? Sam niewiem
mik0110 / 2009-12-30 14:11 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
dzięki za informacje. Cieszę się, ze w inwestycjach dopisywało Ci szczęscie i oby tak dalej :)
ja tez nie powinienem narzekać, choć oczywiście w moim przypadku to zupełnie inna skala...
Z powodu przepisów podatkowych(nie moznośc odpisania od podatku) nie mam niestety odpowiedni dużego funduszu emerytalnego, przynajmniej takiego jaki w moim wieku powinno się mieć...
Wszystkie nieruchomości kupowałem na kredyt, tyle że ziemie zacząłem kupować w 2003... (juz sie spłaciła) a mieszkania troszke pózniej i jeszcze spłacam...
w giełdzie mam 5% aktywów...portfelik zacząłem budować w styczniu tego roku po "odkryciu" kącika Biga, potem Twojego i dalej jakoś poszło...
w tej chwili systematycznie wpłacam drobne kwoty na fundusz i dokupuje małe ilosci akcji (na very longa)....
pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy