Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-12-27 23:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszyscy sie zastanawiamy nad 2010 rokiem bo w zasadzie juz we Wtorek nasze inwestycje beda sie liczyły po nowym roku.
Po ostrych wzrostach 2009, rok 2010 powinien być spokojnieszy ale w dobie informatyki to zakładam małą konsolidację i wychodzenie z recesji powinno być przyspieszone.Co prawda to nam napedzi nastepną bańkę, ale jak wiemy system komunistyczny miał być bez baniek i sie nie sprawdził.Aby wymuszać postep techniczny, czy nowe wynalazki jednak lepiej sie sprawdza system kapitalistyczny.Nic nam nie pozostało jak sie tylko przystosowac do cykli konunkturalnych.
Ciułacz / 2009-12-26 17:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Developerka mnie trochę intryguje i tak sie przygladam GANT i RONSON na tle GPW
http://stooq.pl/q/?s=ron&d=20091223&c=1y&t=l&a=ln&b=1&r=gnt+wig20
Ronson to jak solidny koń pociągowy a ten Gant to jak by sie pies z łańcucha zerwał i lata w tą i tamtą strone.Chyba to spekuła musi tam dobrze szarpać.
Sam go nie kupuje choc powinienem ale miejcie go na oku, bo ostatnio sie ładnie zamknął, co jeszcze nie oznacza zmiany trendu ale nic nie wiadomo.
Ciułacz / 2009-12-26 14:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz po nowym roku powinniśmy sie bardziej skupić na fundamentach bo czasy że wszystko rośnie aby odreagować kryzys już sie powoli kończy.Zaczną sie czasy że dla skaczących z kwiatka na kwiatek ( sam troche tak robiłem ) będa noce bezsenne.Obstawic pewniaki co płacą dywidendę i są w miarę płynne i nie ruszać przez 6-12 miesięcy, po mimo że spekuła będzie sie starać mącić wam w głowie to i tak kurs będzie sie trzymał indeksu.
Jak mamy ciągoty do hazardu to nie widzę problemu wydzielić sobie z portfela 10-15% i grać bez opamietania aż do straty 50% co powinno ostydzic troche zapały, albi i zyskać 50-100% i miec satysfakcje że nie jest tak zle.Byle nie popaść w euforie i nie tankować pod korek.
Ciułacz / 2009-12-26 14:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wspominałem u Biga o GOLDMAN SACHS GRP
( NYSE: GS ), cos ostatnio jest zdołowany co nie powinno potrwać długo, jak ktoś zna ten rynek to radził bym go przypilnować.
http://fr.finance.yahoo.com/echarts?s=GS#chart12:symbol=gs;range=6m;compare=^dji;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined
Gdzieś od 15 Pazdziernika jest w trendzie spadkowym, co powinni sie już zakończyć, tylko kiedy??? Wygląda jak by sie chciał konsolidować ale jest parcie na ostre wybicie, co sie nie udaje.
Na pierwszej sesji chyba go troche wezmę.
Ciułacz / 2009-12-26 16:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powracam jeszcze do GOLDMAN, bo powyżej napisałem lekką reką że chę troche kupić na najbliższej sesji. proszę sie tym nie sugerować bo technicznie to jeszcze nie jest czas, a tylko pomieszanie odczuć hazardowych i analizy fundamentalnej to mi podpowiada.
Chłodna kalkulacja to mo raczej podpowiada że powinien jeszcze spaść do pierwszego sparcia w okolicach 162 a nastepnie sie odbić do 166, praktycznie to dalej jest w trendzie spadkowym i bardzo możliwe że bedzie sie chciał konsolidować w tych okolicach (160-166 )nawet przez miesiąc, ale jak wiemy że to nie tylko zależy od jednej spółki ale od całego trendu.
http://fr.finance.yahoo.com/q/bc?s=GS&t=3m&l=on&z=m&q=l&c=
Ciułacz / 2009-12-26 17:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam trochę FORD, ale widac że sie przegrzewa, fachowcy powiadają że do 10,17 i mała zwałka, chyba to zignoruje bo mam go zamiar mieć jeszcze przez 2-3 lata.
Wkleję wykres Goldmana z Fordem.
http://fr.finance.yahoo.com/q/bc?s=F&t=3m&l=on&z=m&q=l&c=GS
Jak by te wszystkie przepowiednie sie spełniły to powinniśmy z Forda uciekać w Goldmama.
Ciułacz / 2009-12-26 01:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki wszystkim za życzenia.
Ostatnio byłem troche zalatany.
Ciułacz / 2009-12-26 01:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ACTION ??? ostatnio ktoś to wszystko zbiera i końca nie widać, chyba to nie fundy.
W styczniu lub w lutym na niej jest zazwyczaj DD , a ostatnio płacili sporo .
Ostatni tydzień roku więc sporo inwestorów może zechcieć zrealizować straty na swoich słabych spółkach i je ponownie ewentualnie odkupić, więc mozna sie spodziewać dziwnych posunięć.
Ciułacz / 2009-12-26 01:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj czyli 24 Grudnia w końcu moja oferta na jedną z nieruchomości została zakceptowana.Zapowiada sie dobrze, ale poczekamy zobaczymy.
lechistan nielogo / 83.1.74.* / 2009-12-24 14:12
Wesolych Swiąt i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.
Merry Christmas and Happy New Year for you and your family!!
Ciułaczu Miły!!
Ciułacz / 2009-12-24 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wigilia już dziś jak tem czas leci ?
Dzięki za życzenia!
Ja z koleji wszystkim tu zaglądającym życzę przede wszystkim zdrowia i jeszcze raz zdrowia, na ciele i jak na umyśle.
Czasy sie pozmieniały i widzę że dzisiaj wiekszość nie pracuje.W moim przypadku to od 8:00-16:30, ale na kolacje wigilijną to znajdę czas.
myszacznielogo / 89.228.46.* / 2009-12-24 08:37
Spokojnych Radosnych i Zdrowych Świąt Najlepszego....
adrianoo / 2009-12-24 08:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciulaczu, zycze Ci spokojnych i wesolych Swiat Bozego Narodzenia:)
bebe / 2009-12-24 00:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Wszystkiego najlepszego z okazji pięknych Świąt Bożego Narodzenia...;-)
pietroo / 2009-12-23 21:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia Gospodarzu. :))
dodge / 2009-12-23 21:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tobie i Gościom tego kącika życzę pełnych zdrowia, radości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku i miłych spotkań w rodzinnym gronie, a także powrotu w zdrowiu do inwestycyjnej braci tuż po świętach.

Pozdrawiam ciepło.

W załączeniu wizytówka muzyczna - Bing Crosby

http://www.youtube.com/watch?v=9vPfOjAw5Z0
amelian / 2009-12-23 20:44 / portfel / Tysiączniczka na forum
Ciułaczu :)
zdrowia i szczęścia, wesołych Świąt :)))
Life / 2009-12-23 20:35 / Tysiącznik na forum
Ciułacz.
Zdrowych , spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia życzy life
smooth / 2009-12-23 19:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Życzę gospodarzowi i jego gościom Zdrowych, Spokojnych i Pogodnych Świąt oraz oderwania się od wykresów, świeczek, rynków i całego tego wariactwa choćby na tych kilka dni.
Big Lebowski / 2009-12-23 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zdrowych i wesolych Swiat wszystkim Bywalcom zycze..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy