Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-12-21 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
CEZ ??? miałbym na oku.
Analitycy BofA Merrill Lynch 10 Grudnia obniżyli rekomendację dla CEZ-u do "poniżej rynku" z "neutralnie".
Hm... fakt że już od kilku miesięcy jest poniżej rynku a ta rekomendacja mi wyglada na zachęte do wywalania bo kupiec czeka.
Płacą sporą dywidendę to ponowym roku fundy zaczną ją kupować bo przed tylko zapewne tylko drobni inwestorzy.
Ciułacz / 2009-12-20 23:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ostatnio złoto potaniało bo $US trochę nabrał wartości.
Jeden z doradców Patricia Mohr z banku : Banque Scotia
Powiada :
Mme Mohr s'attend à ce que les prix de l'or augmentent encore pendant au moins six mois à mesure que le dollar américain continue à baisser, ce qui est une bonne nouvelle pour les prospecteurs d'or.
Czyli ona jest przekonana że przynajmniej przez następne 6 miesiecy złoto powinno sie piąć w górę, zakładająć że $ będzie w trendzie spadkowym.
-----------------
Od siebie dodam że na punkcie złota niema co wariować ale z 10-15% portfela w nim można mieć, oczywiście do czasu.
Ciułacz / 2009-12-20 14:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj byłem dokupić troche prezentów, ale masakra, parkingi zapchane, Policja na światłach po ludziska jadą na hama, w sklepach brak chodliwego towaru, ludzie po sklepach sienerwowo miotają jakby jedzenia miało braknąć.
adrianoo / 2009-12-20 18:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
niech kupuja, popyt wewnetrzyny to wazny czynnik w obecnej syt, dzieki niemu Polsza zielonoscia sie chwali na naszym kontynencie
Ciułacz / 2009-12-19 18:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zapytano jednego z ekonomistów w Montrealu :

Q Que feriez-vous avec 10 000 $ à investir?

Je les séparerais en trois blocs. Je mettrais la moitié (5000 $) en actions, soit 2500 $ dans des titres cycliques mondiaux (énergie, matériaux, technologie) et l'autre moitié dans des titres défensifs à dividendes élevés, comme Husky Energy ou les sociétés de télécommunications comme BCE, Rogers Communications et Telus.

Le rebond boursier a surtout profité aux secteurs cycliques et aux sociétés plus risquées. Même si les cycliques devraient encore surperformer, je pense qu'il y a actuellement de belles occasions d'achat de titres de qualité (sauf dans les services publics).

Avec le deuxième bloc de 2500 $, j'investirais à l'aide de fonds négociés en Bourse dans trois matières premières, soit le gaz naturel (GAS ou UNG), le pétrole (USO) et l'or (GLD).

Enfin, je mettrais le troisième bloc de 2500 $ dans des obligations de sociétés (XCB), qui vont encore profiter du resserrement des écarts de crédit.

Gdzie zainwestować $10K ? odpowiada 50% w akcje połowę w spółki cykliczne , oraz połowę w defensywne.
Nastepne 25% w petrol Gaz naturalny i złoto.
Ostatnie 25% w obligacje spółek ale unikać obligacji miejskich itp.
Wszystkie państwowe obligacje USA do sprzedania.
Ciułacz / 2009-12-19 18:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie jeszcze dalej wycofują kasę z funduszy. Od początku 2009 do teraz wycofali ponad $5 miliarów, a tylko w samym Listopadzie jeszcze dalej wycofali $500 milionów.Hm... czyli ulica jeszcze nie jest na parkiecie a te ostatnie wzrosty to zwykłe odreagowanie zrobione przez spekulatorów ? i może jeszcze agresywne fundy ?
adrianoo / 2009-12-19 18:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
u nas od dobrych kilku m-cy saldo wplat jest wieksze niz wyplat, co ciekawe nowe wplawty trafiaja w duzym zaokragleniu w stosunku 50/50 do fundow akcyjnych i pienieznych
Ciułacz / 2009-12-19 15:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawe co z tym Krezusem ?Pani Grażynka sie troche wysprzedała, tylko po co ? aby zrobić panikę? i odkupić w dołku ? Kto to wie ???
Ciułacz / 2009-12-19 14:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nas tu straszą inflacją, podobno za Listopad mieliśmy skok o 2%, a co za tym idzie hipoteki podskoczą .Presja na rynku nieruchomości podskoczyła, ludzie składaja oferty kupna bez oglądania, aby być pierwszymi.Sam złożyłem następna ofertę ( bez oglądania ) i ciekawe czy sie załapię.
Co za czasy ????
adrianoo / 2009-12-19 17:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
inflacja niestety bedzie rosla, to "kara" za leczenie gospodarki
Ciułacz / 2009-12-16 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
W moim portfelu niemrawo.
Koniec roku blisko więc realizuję straty aby płacić mniej podatku, a niestety dowalą mi sporo bo miałem super rok.
Ostatnio postanowiłem zainwestować w naukę, nie w swoją bo w moich latach to może mi nie wiele to da, ale w młodych. Poza moimi córkami mam dwie siostrzenice, więc jednej co w ubiegłym roku zrobiła licencjat, obiecałem trochę pomóc do zrobienia pracy magisterskiej na AGH.Daję bodziec finansowy, 500 zł miesięcznie , sam niewiem czy to dużo czy mało , ale chyba lepszy rydz jak nic.Ważne że ma motywacje nauki .
Drugiej siostrzenicy obiecałem w przyszłym roku zapłacić czesne do zrobienia magistra na Uniwerku : Aberystwyth University, na wyspach, bo tam teraz robi licencjat. Chyba to mnie troche szerpnie wiencej niż te 500 zł miesiecznie.
Może ta inwestycja będzie lepsza jak na GPW.
A co dokupna moich nieruchomości to ciągle gonie pawia, wczoraj sie dowiedziałem że nastepna mi uciekła.
adrianoo / 2009-12-18 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
zacne Twe czyny Ciulaczu a inwestycja pomimo ze dlugoterminowa to dobrze oprocentowana:)
amelian / 2009-12-18 23:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
myślę Ciułaczu, że jesteś szlachetny :)
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-12-19 00:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelka i Adrianoo, witajcie !
Hmm .... ! może po części spłacam dług wdzięczności i troche materialny wobec rodziny ?
W 1983 roku jak kombinowałem jak by tu wyjechać na tz zachód, odkryłem że z PRL-u są trzy- tygodniowe wycieszki na Kubę i samolot leci przez Montreal . Znalazłem jedno miejsce na taką wycieczkę, tylko był jeden problem że jak na tamte czasy było bardzo drogo. Pomimo że miałem mieszkanie własnościowe i malucha to mnie nie było na to stać, więc zapożyczyłem sie w rodzinie, i tak oto sie znalazłem w Montrealu.
Jedno jest pewne że od ust sobie nie odejmuję, a dziewczynom to może doda pewności siebie, bo uważam że są trochę za skromne.
Ja prawie zawsze miałem szczęście do dobrej pracy i fajnych przełożonych to teraz niech sie im trochę poszczęści.Pozdrawiam
amelian / 2009-12-19 00:11 / portfel / Tysiączniczka na forum
Masz rację Ciułaczu...dzisiaj pewnością siebie można dużo zdziałać :) AGH to bardzo dobra i renomowana uczelnia. Ja po liceum też chciałam tam zdawać ale nikt mi na to nie chciał dać pieniędzy więc musiałm iść do pracy :) ale jak się trochę "odkułam" to poszłam na Politechnikę i też nie żałuję a za studia sama sobie płacę więc póki co długu nie mam...czasem tylko trochę przykro jak znajomi opowiadają o życiu studenckim,cóż nigdy tego nie zaznam bo studia zaoczne to już nie to.
Swoją drogą ciekawą masz historię :)))
Pooh / 2009-12-16 21:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć, Ciułacz.
Też mam dylematy typu nauka czy giełda. ;) W zasadzie przestałem udzielać się na forum, myślę o posprzątaniu portfela. Znalezienie spółki na której można zagrać zabiera czas...
A tego nie mam... Z drugiej strony mam fajną szansę na rozwój zawodowy i szkoda byłoby ją zmarnować. Mogę być przeciętnym wyrobnikiem, ale to trochę nie w moim stylu...
Pozdrawiam serdecznie. Q
Ciułacz / 2009-12-17 02:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poohatek, witaj !
Jak masz rezerwy intelectualne i szanse na rozwój zawodowy to łap wiatr w żagle.Ja bym Cię widział jako wykładowcę i praktyka na uniwerku
.Parkiet ? to zawsze można coś ustawić na longa i z przymrużeniem oka sie przyglądać jak koledzy na TD się szarpią.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-12-08 04:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Znowusz mi nastepna nieruchomość podkupili, chyba zaczne kupować biez oglądania , jak zima i wiosną 2007 grunty orne w PL.
Ciułacz / 2009-12-07 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z sondarzy i badań marketingowych wynika że obecnie w Stanach na zakupy przedświateczne dalej bęndzie zaciskanie pasa. Ci co niemają to są zmuszeni do oszczędności , a co Ci co mają pracę i kasę to będą mieć dobrą wymówkę aby nie trwonic kasy na zbębne prezenty.

http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/etats-unis/200912/06/01-928406-les-americains-rognent-sur-les-cadeaux-de-noel.php

Takie wiadomości zazwyczaj zle wpływają na inwestorów.Jak się zaczną potwierdzać z innych badań to naganiacze na spadki będą mieli raj i nastąpi krzyk: ratuj sie kto może!
Ciułacz / 2009-12-07 01:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Astrazeneca PLC | Company Snapshot

Spółka farmacełtyczna płacąca dywidendę, znajomy gra na łapanie dołków i górek, jak na razie to zarabia bo od jakiegoś czasu porusza sie horyzontalnie z małymi co tygodniowymi cyklami

AstraZeneca PLC is one of the top five pharmaceutical companies in the world based on sales and is a therapeutic leader in cardiovascular, gastrointestinal, oncology, anesthesia including pain management, central nervous system (CNS) and respiratory products. They are engaged in the research, development, manufacture and marketing of ethical (prescription) pharmaceuticals and agricultural products, and the supply of healthcare services.

Symbol: AZN
Exchange(s): New York Stock Exchange
Ciułacz / 2009-12-06 14:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już wspominałem kiedyś o spółkach medycznych a farmacełtyczne to prawie to samo z tym że są mniej na oku ulicy, mogą sobie spokojnie klepać kasę.
Wkleję sobie wycinek czyjejś wypowiedzi:
_____________________

Sektor farmaceutyczny jest jednym z zapomnianych i atrakcyjnych sektorów, gdzie fundamenty mikro mają znaczne znaczenie na jego potencjalne ożywienie. Co więcej wskaźniki są bardzo atrakcyjne. Relacja cena/zysk na poziomie 12,7 jest jednym z najniższych w historii i relatywnie niskim wobec rynku. Podobnie stopa dywidendy jest atrakcyjna i wynosi 3,6 proc. (6 proc. powyżej średniej rynkowej).

_______________________________________
Podzielam opinię, warto by mieć na longa w portfelu
adrianoo / 2009-12-06 14:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak, wpadlem na to juz jakis czas temu, do tego dochodza przeslanki globalne (psychoza nowych chorob)
Ciułacz / 2009-12-05 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj (Piatek) po sesjach , jeden z analityków napisał :
---------------------

Reasumując, sytuacja w USA jest naprawdę bardzo mocno pomieszana i określenie przebiegu notowań nawet najbliższej sesji graniczy z cudem, ale jedno jest pewne - trend stanowczo słabnie i byki mają coraz mniej argumentów przemawiających za wzrostami. Wydaje się, że obecnie mamy najlepszy moment na sprzedaż akcji i przygotowanie się do gry na spadki.
---------------------------------------
Sam niewiem co o tym myśleć, Facet to dobry od AT, ale czy on tak naprawdę myśli i tak obstawia własny kapitał, czy raczej on myśli o sobie że może pokierować rynek ?Hm....
Bądz tu mądry i pisz wiersze.
Ja raczej obstawiałem że do świąt powinna być tendencja pro wzrostowa ale tydzień wcześniej bardziej ostrożni mogą chcieć wyjść aby zdążyć przed spadaniem z górki, co praktycznie po 15-tym może być już gorzej. Tak czy tak to nie planuję wiekszych ruchów.
lechistan / 2009-12-04 14:13 / portfel / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu

Dobrałem dzisiaj pakiecik IDM. Myślę, że koniec roku będzie dla niego OK, a może znowu wystrzał na 3 PLN i będzie na krótko.
Co do Twoich transakcji na Gold to dla mnie jest to inwestycja konserwatywna niemniej jednak na razie bezp[ieczna, ale przecież złoto poszło już trochę do góry. Moim zdaniem będzie korelacja odwrotnie proporcjonalna z akcjami.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-12-05 14:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechstan, co do IDM to tak jak już kiedyś pisałem że tam siadą guru parkietu co są zdolni do wszystkich sztuczek giełdowych tylko jest jedno wielkie pytanie kiedy i co zdecydują co będzie w ich interesie.
Mają kasy jak lodu praktycznie bez zadłożeń i w bierzącym roku robia zyski.Prawie cały Pażdziernik skupowali własne akcje i może dalej skupuja kto ich tam wie.
Ktos powinien ich zapytać co za przekrent oni robią robiąc emisje akcji w 2008 i nastepnie te same akcje skupując o wiele taniej w 2009 ?Czy ta strara za 2008 nie była fikcyjna aby zdołować własne akcje ?Dobry ksiegowy wszystko potrafi !
Generalnie to jak już przez cały Pazdziernik skupują własne papiery to napewno już je tak zdołowali swoimo sztuczkami że po zakończeniu skupu powinny w 3 miesiące podskocztć o 100%.
Ciułacz / 2009-12-05 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan, witaj !

będzie korelacja odwrotnie proporcjonalna z akcjami.


Generalnie to tak myślę ale obstawiam że dollas US dalej będzie spadał co może skłaniać do inwestowania w złoto, a poza tym to są kopalnie co tradycyjnie płacą dywidendę i są od lat ustabilizowani.Poza tym Styczeń może być ciężki dla akcji a złoto może pozostać ostoją.Inna sprawa że jak znajdę odpowiednią nieruchomość to parkiet na STX (kanadyjski portfel) poważnie zredukuję a pozostawie nie ruszony na GPW.GPW to nawet w Marcu może trochę zasilę nowym kapitałem.
Ciułacz / 2009-12-03 00:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podobno Chiny szykują sie do większych zakupów złota.
Ciułacz / 2009-12-03 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Skusiłem sie na złoto , nic nie wiadomo .
Kinross Gold Corporation, może z tego cos będzie
adrianoo / 2009-12-04 10:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
wydaje mi sie ze masz racje ale trzeba bedzie pilnowac, bo rajd zakonczy sie tak jak w przypadku ropy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy