Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-11-20 02:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z jednej strony to dane ze Stanów nie sa takie złe jak na te czasy, ale finanse Stanów są okropne USA.
Ciułacz / 2009-11-19 03:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miałem na oku fajną nieruchomość na 11 mieszkań, ale niestety inny kupiec mnie ubiegł.
Może mu bank odmówi to ja jestem następnym.
Ciułacz / 2009-11-19 03:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj czyli w środę, chciałem troche Techmexu skubnąć ale nie doszedł do tej ceny co ustawiłem .Jeszcze z rana , chyba do 10:00, jak spadnie to sie załapie.
lechistan / 2009-11-17 18:37 / portfel / Bywalec forum
Witaj wieczorem!
Twój pomysł na Boryszew ma sie całkiem logicznie. Jeśli mają byćdawcy kapitału PP= 5 nowych akcji za jedną starą to wspomniany Roman jako 60% akcjonariusz troche tego kapitału b ędzie chciał zdobyć sprzedając częśćstarych papierów. Tylko czy na wzroście czy niekoniecznie to jjużinna sprawa.
Dodam że po południu wróciłem do Ronsoan, na razie kontrolnie 4 K, ale może warto wejść głebiej. Na18.11 przewidziano pierwsze notowanie nowej emisji ( jak zdążą(. Z tego co pamiętam inwestorzy obejmowali ją po 1,60 więc do tyłu nie ma miejsca od obecnej ceny. Jestem dobrej myśli, sam pisałeś, że się zastanawiasz. Wyniki za 3 kwartały obiecujące.
A co do inwestycji w nieruchomości jak czynsz wystarcza na spłatę rat nie ma sie co zastanawiać. Ale umowy zawrzyj co najmnij na okres spłaty kredytu i tylko przerzucaj kasę ( ja pracuję w Banku - giełdowym dodam).
Pozdrawiam
lechistan / 2009-11-17 11:49 / portfel / Bywalec forum
Kupiłem spory pakie Boryszewa 15 K. Liczę na sukcesy, 23.11 NWZ ws nowej emisji . Czy to dobrze wróży??
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-11-17 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan, witaj! Boryszew ?
Czytając takie stwierdzenie o spółce cytuję :
Boryszew podniesie kapitał o 30 mln zł, by zdobyć gotówkę na bieżące potrzeby.
http://stooq.pl/n/?f=283536&search=boryszew
Koniec cytatu. Jak by chodziło o jakąś tam spółkę to bym nawet niezawrazał sobie głowy aby bo zapewne leżą i kwiczą szukająć dawców kapitału, ale w przypadku Boryszewa to jest godne zastanowienia.
Negatywne to jest to że jeszcze w Lipcu za papier płacono po 2,50 zł a dzisiaj po 8zł.
Pozytywnych jest wiecej, najważniejsze że Jego promotor (RK)znany magik giełdowy powinien być za utrzymaniem kursu aby z dobrym skutkiem sprzedać nowe papiery.
Inna dobra wiadomość to że przez cały Pażdziernik jak nie było wzrostów prawie nie było dystrybucji co zwykle na jego papierach bywa.
Dlamnie to wygląda mi na to że RK chce zgarnąć sporo nowej kasy aby po taniej cenie kupić papiery innes swojej spółki i następnie ją wywindować.Tylko jaka będzie nastepna ?
adrianoo / 2009-11-17 16:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
witaj Ciulaczu, moze wreszcie ALC sie ruszy, zostala w szarym koncu stawki RK
Ciułacz / 2009-11-18 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, witaj !
Alchemia ??? Hm.... Polska niby obroniła sie od recesji, ale patrząc na Alchemie to widać że ją walnęło zdrowo, niby obroty za 2008 wieksze jak w 2007 ale zysków nie wiele.Za 2009 też nie lepiej.Wszystko zależy co Romanoo postanowił.Na zdrowy rozsądek to Boryszew ma najwieksze szanse na robienie zysków, ale jak wiemy to w tej stajni nie tylko Borek istnieje, a gospodarz to spryciula i działa strategicznie, tylko jaka strategia ?
Ciułacz / 2009-11-17 03:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej jestem w czasie refleksji nad kasa co mi ostatnio wpadła, dalej mam ciągoty do nieruchomości, bo niby dlaczego nie ,przecięż już to znam z dobrym skutkiem.
Właśnie sie przygladałem takiej nieruchomości na 8 mieszkań pod wynajem.Za $600 tys może by sie udało coś wyszukać, wkładam 15% ($90tys) a reszta hipoteka. Z czynszów spłacam powoli bank i inne opłaty i powinno troche zysku zostać.Po 5 latach powinien sie sprzedać za $900tys to daje ponad 300% od zainwestowanego kapitału.
Tak sobie mamrotam pod nosem, a kto zna temat to wie o co chodzi.
lechistan nielogo / 212.160.179.* / 2009-11-16 21:28
Witaj CIułaczu.

SPrzedałem dzisiaj cały IDM bo skoczył za mocno i dalej sie rozglądam. twoja metoda na spółki płacące dywidendę jest OK ale na longa. A co na tymczasem?
JHa nie inwestuję za granicą, ale myślę , że oba PKO , moze inne banki coś pokażą a które ine cza pokaże.
Ciułacz / 2009-11-17 03:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Big dalej poleca RONSONa, coś musi być na żeczy, ale raczej na longa.
Ciułacz / 2009-11-17 03:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan , witaj.
Na IDMe to bym tak szabko psów nie wieszał, lubi mieć wzrosty wiecej jak jeden dzień, a następnie dystrybucja,ale licho nie śpi, lepszy wróbel w garści jak kanarek na dachu .
Teraz jest wysyp raportów to zawsze jest szansa cos dobrać na swuj gust. Nad ranem ustawiłem sie na GANTa, ale mi nie wpadł,za to dobrałem STOMIL. Z tym Stomilem to chyba były duże przecieki przed raportem i teraz już jest wszystko w cenie.
PUŁAWY ? Słaby raport, mam nadzieje że te ostatnie spadki co były to z przecieku i już bardzo nie spadnie.Hm... mam tego papieru sporo bo liczyłem na dywidenę, wypadało by to obchnąć.
lechistan nielogo / 83.1.72.* / 2009-11-13 14:19
Witka dla Gospodarza.
Coś ostatnio nie wiem co robić i siedze na kasie( poza tym cow portfelu plus 2.700 PGE ale trzymam.
Ronson mnie zaskoczył negatywnie a EFH sie kisi więc na razie w nic nowego nie wchodzę.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-11-14 02:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan ,witaj !
Teraz pod wyniki to powinno na wybranych papierach trochę wzrastać.
Teraz przed końcem roku i po zobaczeniu wyników inwestorzy powinni robic pewne roszady pomiędzy spółkami. Nie sądzę aby znaczni uciekali w kasę.W większości fundów sa scisłe regulaminy określające proporcje pomiedzy gotówka a innymi walorami.Jak jej mają za dużo to muszą gdzieś to zainwestować przed końcem roku.
W zasadzie już było około 10% spadków, więc czas na 12% zysków.
Staram sie dobierać te spółki co płacą dywidendę, bo naprawdę zarabiają, a sztuczki ksiegowych co robią niby zyski na papierze a tylko zaciągają coraz to wieksze kredyty, to na longa nie polecam, jak ktos gra na amplitudach to jak najbardziej.
Ciułacz / 2009-11-14 03:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan, doskonale Cię rozumiem.Jakieś 2 lata temu cały mój emerytalny kapitał zeponowałem na lokacie i tam jest do tej pory a uzbierało sie tego troche bo rocznie wpłacam 15-18%moich dochodów, ale to jest nietykalne i z tym czuję sie bezpiecznie.Ale teraz mam inną zagwozdkę, w ubiegłym tygodniu wpadła mi wieksza kasa i .... leży w banku.Chyba podziele po 25%, Kanada + Indie + Chiny + Brazylia.Na GPW chyba narazie nie będe dokładał kapitału, tyle co jest to może wystarczy.W Afryce bywają okazje ale brak stabilizacji.
Ciułacz / 2009-11-14 03:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rynki wschodzące są i dalej będą pompowane przez naszych inwestorów.To już kiedys czytałem w necie ale spotkałem inwestorów co tak robią, w Kanadzie mniej ale w Stanach to
zaczyna być moda, kto ma zdrowe finanse i dom wolny od hipoteki to biorą hipoteczne linie kredytowe bo sa oprocentowane bardzo nisko 2,5-3% i na giełdę.Banki zacieraja ręce bo maja obroty, inwestorzy tłuką kasę, oczywiście do następnego krachu, a te kredyty jak nie przyczyniały sie do podniesienia produkcji to dalej sie nie przyczynią.
Ciułacz / 2009-11-12 03:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rajd Świętego Mikołaja już blisko.W tym roku jest przekonanie że fundy siedzą na kasie co może sie przyczynic dp wydawania kasy przed końcem roku, aby zachować zalecane proporcje w swoim bilansie rocznym.Czy to sie sprawdzi ? już niebawem zobaczymy.
Ciułacz / 2009-11-10 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Stany dalej nie rozwiązały swoich problemów i widać tego nie zrobią w najbliższym czasie, nikt nie chce sie pogodzić z utratą dominacji gospodarcaj .Chciał nie chciał ale jedynie co to przez osłabienie dolara ruszy sie gospodarka USA.Ci co mają kasę w USA to są przyzwyczajeni od tysiąc-leci do zmieniania miejsca pobytu podążając za fortuną.Teraz w dobie inwestycji przez internet to dalej mogą mieszkać w Kaliforni czy NJC a ich pieniądze szerokimi strumieniami mogą uciekać z USA i trafiać miedzy innymi na GPW.Nouriel Roubini dalej pisze w czarnych wizjach , i ma on sporo racji ale jak by podał stałą datę to by było cool, a tak to co on gada to prawie wszyscy widzą tylko nikt nie zna daty kiedy nastepna bańka będzie gotowa.
Ciułacz / 2009-11-10 12:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj sprzedałem PGE nawet ich nie wpisałem do portfela było tego 70 sztuk.Zamało aby trzymać na longa a dokupić nie chciałem.Niby spółka powinna być dobra ale jest spora presja spekulacyjna , żadnej analizy sie nie da zrobić, jedynie co to wyczuć jak wiatr zawieje.Bardzo możliwe że zagraniczni grubasy wykupią uciekająca drobnicę aby utrzymać kurs i lekko go podnieś, a następnie dystrybucja, ale kto to wie?Raczej oni nie są skłonni trzymać na longa, aby sie wykazać wynikami to muszą zrealizować zyski.
Ciułacz / 2009-11-07 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie jest tak zle z PGE> Wyglada na polaryzację pozycji pomięcy kupującymi a sprzedającymi, tz pat. Ale w najbliższych dniach nerwowość lewarowanych może być większa i będą tacy co sobie powiedzą : na otwarciu nie było +30% to już nie będzie.Małe grubaski istytucjonarni tylko czekaja na zwałkę abu kupić na longa.
Ja osobiście miałem ustawione przed otwarciem na 24 zł.ale jak wiemy otwarło sie powyżej, więc narazie to sobie odpuszczę.
hs2 / 2009-11-08 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

. Ale w najbliższych dniach nerwowość lewarowanych może być większa
i będą tacy co sobie powiedzą : na otwarciu nie było +30% to już nie będzie.Małe grubaski
istytucjonarni tylko czekaja na zwałkę abu kupić na longa.

Tak samo na to patrzę :) Strata milenium dodatkowo podkręci nerwowość co mam nadzieję przełoży się na zmienność bo ta ostatnio na większości rynków kiepska więc i maksymalne zyski ograniczone do jej niskiego progu
Ciułacz / 2009-11-08 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, witaj. Mam nadzieję że w nieruchomościach są dowre wieści.
Pozdrawiam
hs2 / 2009-11-09 15:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pierwsza taka inwestycja - pochłania prawie cały mój czas dlatego nie pisuję na forum , jedyne co ciekawe jest teraz na giełdzie to surowce i presja inflacyjna ze strony USA którą wpompowanie kolejnych mld w służbę zdrowia niemal przypieczętowało.

Po wpisach widzę że do twojego portfela zawsze warto wpadać a zerkam tu co 3-4 dni tyle że nie piszę :)
Ciułacz / 2009-11-10 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2,witaj !
Budowa, to prawie jak dzieło artystyczne, co wybudujesz to zawsze na to możesz popatrzyć.Pamiętam jak kiedyś pracowałem w systemie 10 godz dziennie przez 4 dni w tygodniu i zaczynałem o 12:00, to miałem sporo czasu aby doglądać ludzi i coś samemu działać.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-11-07 14:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po dobrych wynikach dokupiłem Forda co jak narazie dalej podniosło kurs.
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=F&t=5d&l=on&z=m&q=l&c=
Gorzej mam z GM, Jak kupiłem gdzieś w Maju czy kwietniu to bawiłem sie w spekulacje bo była dobra jazda, ale psychicznie to było wykańczające i przestałem po ogłoszeniu o zakończenia działań naprawczych, ostatnio dokupowałem po,$ 0,50.i widzę że zyski systematycznie mi są zjadane przez powolny zjazd w gół.
Z jednej strony ambicje nie pozwalaja mi abym miał stratę a z innej strony to nie chcę sie uwikłać w spekulacje bo to nie inwestycja życia.Czyli nic tylko sprzedać i aby pozostać w samochodach to dalej Ford ?
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=MTLQQ.PK&t=6m&l=on&z=m&q=l&c=
Ciułacz / 2009-11-06 00:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Właśnie przed chwilą złożyłem zlecenie na PGE.Zostało przyjętę ale dałem limit.Z tego wynika że odblokowali o 24:00.
Ciułacz / 2009-11-04 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że Kopex dostaje po zadku, może go już wystarczająco ukarali ?
Alvarez / 2009-11-07 20:49
Witam Gospodarza. Jak widzisz sprawe zatargu kopexu z famurem - czy bedzie to mialo dlugoterminowe efekty na notowaniach papieru kopexu ? Bo kiedy zaczna sie sprawki sadowe to chyba bedzie slabiej z notowaniami. Pozdrawiam.
Ciułacz / 2009-11-07 22:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvarez, witaj!
W piątek kurs Kopeksu na warszawskiej giełdzie zniżkował do 24 zł (spadek o 2, 4 proc.). Notowania Famuru wzrosły o 2 proc., do 1,95 zł.
Zobaczyć na wykresie z ostatnich 3 miesiecy to widać że KOPEX szedł jak burza i teraz jak sie już nachapali to z obawy na ewentualne panikowanie innych mogą pocichutku wychodzić, co może zaowocować zmiana trendu.Na Famurze jest odwrotnie,przez ostatnie czasy to tylko spadki.Dzieki temu zatargowi inwestorzy przypomnieć sobie o nim mogą i pod wyniki zaczną kupować.
Inna sprawa to sam export do Chin to na dłuższą metę to bym nie liczył za kilka lat to oni nasz rynek zawalą kopiami z Kopexu.
Suma sumarum to Kopex jest znany na świecie i sobie poradzi.
Ciułacz / 2009-11-04 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie ! zerwałem sie skoro świt ( koło południa )a tu nic z PGE.

2009-11-02 02:06:23 | Ciułacz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "Ciułacz" [1]
5 listopada
- Orientacyjny dzień debiutu PGE na GPW
Czyli by to było w Czwartek.

Fakt taktem że pisali że to tylko orientacyjny termin.
Pewnie kombinują kiedy to bęndą pozytywne trendy światowe.
adrianoo / 2009-11-04 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciulacz, witaj! dzis sroda, tak orientacyjnie wspominam bo widze ze kalendarz Ci sie przekrecil o jeden dzien do przodu:)
adrianoo / 2009-11-04 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
zamierzasz podebrac 1go dnia?
Ciułacz / 2009-11-04 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ! He ! Coś to z moim poczuciem czasu to nie tak.Dzieki Adriano !
Ciułacz / 2009-11-04 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

zamierzasz podebrac 1go dnia?

Sam nie wiem ,Mam trochę kapitału w rezerwie, ale nic nie na siłe.Jak sie da to obstawie przed otwarciem na niską cene (np.24zł) , jak wpadnie to wpadnie, ale obawiam sie że zlecenia zaczna przyjmować od określonej godziny, więc moje podchody spełzną na niczym.Tak czy tak to jak sie rozbudzę to coś nisko obstawie czasaem jest panika i zgłupia fant coś mi wpada.Docelowo na longa mam ochotę mieć pakiecik za 10-20 tys.
Pozdrawiam, Już wybywam do pracy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy