Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-11-04 02:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie w nocy lub nad ranem !
PGE ???
To już dziś rano.Powinien być na plusie tylko ile ?
Grubsze z grubasów już o to zadbają aby na tym zyskać jak oni zyskaja to i my mamy szansę.
Tutaj w szranki wejdą najwieksze wygi parkietu.Przez te kilka dni nie ustawiam stopów, bo zapewnie bedzie dobrze bujać kursem aby pusciły stopy.Może być tak jak Adriano pisał u Biga.
Ja dopiero wstane około 12:00 i zobaczę co sie dzieje.
Wieksze instytucje poprzez układy wykupiły co sie da i mniejszym nic nie pozostalo, ale to tak zrobili specjalnie bo chcą aby fundy i OFFy podkupywały leszczy podnosząc kurs a najwieksi grubasy wtedy zrobią dystrybucję.Tylko jak to sie rozłoży w czasie to jest najważniejsze ?Zagraniczni grubasy z wyjściem to może poczekają jak sie złotówka umocni a do tego czasu to bęndą stymulować wzrosty albo utrzymanie kursu.Nie zapominajmy że GPW nie jest sama na świecie.Przynajmniej na dzisiaj rano powinno być na zielono, ale po 12:00 już nie bardzo, co z rana urośnie to po połódniu oddamy a na koniec dnia to tak jak w USA.
Ciułacz / 2009-11-04 02:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam że przy tych moich 70 akcjach to sie nie podniecam, z tym to ani stracic ani zyskać.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-11-04 03:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właśnie teraz chciałem złożyć zlecenie kupna na PGE zobaczyć czy przypadkiem nie jest dostepne ale niemożna , zapewnie dopiero od 9:00 .
rdo478nielogo / 89.74.107.* / 2009-11-04 09:44
spokojnie Ciułcz - debiut dopiero 6 listopada,a pytanko zadałem troche z wyprzedzeniem.
lechistan / 2009-11-04 10:32 / portfel / Bywalec forum
Śpij spokojnie. Debiut dopiero w piątek. ALe reszta obserwacji może się przydać.
Pozdrawiam
rdo478nielogo / 89.74.107.* / 2009-11-04 09:45
oczywiscie mialo byc Ciułacz - sorki.
lechistan / 2009-11-03 15:54 / portfel / Bywalec forum
Witaj Gospodarzu!
Jak oceniasz debiut PGE?
Jeśli klimat się nie porawi może by cdobrze na samym początku a potem lekki zjazd ( wywołany przez zbierających.
Może też być wahanie ale na dłużej ok. Ryzyko, że będą chcieli ( duzi )połapać jakieś stopy i zebrać akcje. Debiut PDA PKO BP nie najlepszy.

Pozdrawiam
rdo 478nielogo / 89.74.107.* / 2009-11-03 20:46
Napewno na pierwsze notowanie PGE tez przełozy sie ogólna sytuacja na rynku,ale na debiut pda pko dodatkowym obciązeniem było i jest notowanie wlasciwych akcji pko ,ktore ladnie ostatnio wzrosly biorac pod uwage dywidende i prawa do akcji z praw poboru.niezaleznie od tego ciekaw jestem opinii Ciułacza na temat PGE(podobne pytanie zadałem tez w kaciku Biga) ,czy będzie w to wchodzil i w którym momencie ,tym bardziej ,ze portfelik troche z akcji wyczyszczony.pozdr.
Ciułacz / 2009-11-03 12:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tradycyjnie Listopad był miesiącem wzrostowym na Amerykańskim parkiecie.Po Pazdziernikowych spadkach właśnie teraz powinno sie rozpocząć odwrócenie jesiennego trendu spadkowego.
http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&d=20091102&c=1m&t=l&a=lg&b=0
Fakt że spadki w Pazdzierniku rozpoczęły sie w połowie miesiąca , to powinno jeszcze troche pokorekcić, ale ale mamy pozytywne dane z budownictwa, sprzedaży nieruchomości oraz w przemyśle, co powinno podziałać na Amerykański parkiet.
Ciułacz / 2009-11-03 01:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trochę niepokojąco w ostatnich godzinach ( 02-11-2009) zachowała się nasza złotówka, jej gwałtowne osłabienie, może oznaczać chęć ewakuacji zagranicznego kapitału z GPW - jeśli jest to prawdą, to dzisiaj (03-11-2009) nie ma co liczyć na wzrosty.
Albo nasza waluta sie osłabiła bo już zagraniczny kapitał ucieka, a może to tylko ta kasa z zapisów na PGE wraca do zagranicznych banków ?
Ciułacz / 2009-11-02 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krezus ! Czy dystrybucja już na ukończeniu ?Ostatnie kilka miesiecy idzie skokowo co by wygladało na ładne sterowanie.Jak koniunktura światowa nie zmąci to powinien być nastepny ząbek.Tylko kiedy ?
Ciułacz / 2009-11-02 02:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
5 listopada
- Orientacyjny dzień debiutu PGE na GPW
Czyli by to było w Czwartek.
RDO 478 / 2009-11-03 13:27 / portfel / Bywalec forum
ostatecznie debiut ustalony na piatek 6 listopada
Ciułacz / 2009-11-02 02:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nastepny Amerykański bank w opałach, zresztą nie od dzisiaj.
++++++++++++++++++++++++++++++++
CIT Group, dont l'action s'était effondrée de plus de 20% vendredi après le feu vert de M. Icahn ouvrant la voie à la faillite, ne sera plus coté à la bourse de New York à compter de lundi.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Od Poniedziałku 02-11-2009 CITI Group nie będzie notowany na giełdzie w New York.
Podobnie jak kiedyś GM zwrócili sie do sądu o danie im czasu na restrukturyzację.
Ciułacz / 2009-10-31 01:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już mam sporo papieru Puławy, ale dalej jestem za zakupem przed dywidendą.W ubiegłym roku DD był 05 Grudnia.
Ciułacz / 2009-10-31 00:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach jednak dalej jest niepokojąco, powstała bardzo niebezpieczna czarna świeca, na wręcz ogromnym obrocie.Tu w Kanadzie już się przebąkuje o dalszej korekcie.
Te Czwartkowe wzrosty w Stanach to mnie nie przekonały, raczej bym obstawiał spadkowy boczniak z malymi podrygami.
Ciułacz / 2009-10-31 00:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W poniedziałek jak papiery PGE zostaną spuszczone z łańcucha to może sie okazać że jest ich bardzo mało w obrocie i nikt nie chce sprzedać, a jakis grubasek aby sobie poprawić statystyke na tych co z zapisów już kupił , da małe zlecenie PKC co może zaraz wylądować na widełkach.Ewentualnie pasowało by dokupić na otwarciu, ale chyba nie ma szans sie dopchać, a gonic królika i w końcu go złapac na górce ? Hm...
Pooh / 2009-10-31 02:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć, Ciułaczu.
Faktycznie, wszystko zależy od tego, jak zagrają instytucjonalni.
Zastanawia mnie, czy nie zrobią np. "wycieczki po zlewarowane akcje".
Pytanie, czy w przypadku spadku wartości poniżej pewnego poziomu drobni nie będą zmuszeni do oddania...
Pzdr.Q
Ciułacz / 2009-10-31 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pooh, witaj!.
Zakładam że w wypadku instytucjonalnego grubaska inwestując spory nowy kapitał to tam jedna osoba nie decyduje, ale zespołowo, zapewnie mają strategie na podniesienie kursu i utrzymanie go przez jakiś czas i kiedyś zrobić dystrybucję. Na samym początku to może pozbierają drobnicę robiąc zaplanowane drobne zwałki, co powinno wzbudzac panikę u lewarowanych.
Ja osobiście to nie lewarowałem sie, bo nie jestem w kraju i do banku nie mogłem podskoczyć aby kredyt podpisać, może i dobrze. Muszę sie zadowolić 70 akcjami, co to jest trochę mało, bo zazwyczaj biorę pakiecik za 10-20K.W tym wypadku musze filozoficznie powiedzieć : na PGE świat nie stoi. Pozdrawiam
Pooh / 2009-10-31 13:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
na PGE świat nie stoi.
No nie stoi :). Jakoś się nie zapisałem... Z humoresek - powinienem dostać 5 akcji PKOBP w ramach zapisów dodatkowych ;)
Swoją drogą, zaczynam zastanawiać się nad poszerzeniem portfela o szeroko pojęty świat...
Poland is not enough ;)
Pozdrawiam.Q
Ciulacz nie logo / 24.203.5.* / 2009-10-31 15:09
Jak juz wielu forumowiczow powiadalo ze nasz parkiet jest plytki, niby sa perelki, ale jak powoli zbierajac uzbierasz ladny pakiecik to go nie mozesz zrealizowac bo grozi to zwaleniem kursu.Z tego by wynikalo ze mozna byc tylko dawca kapitalu.Jak jeszcze spolka placi dywidendy 8-10% rocznie to mozna sie pokusic na wiekszy pakiecik.
Ciulacz nie logo / 24.203.5.* / 2009-10-31 15:25
Co do szerokiego swiata to zaczynam sie slkaniac do zainwestowania w dobre sprawdzone fundy jest mniej nerwowo, bo notowania dzienne sa stale a strategie mozna uprawiac robiac konwersje bez limitu kapitalu.Teraz widzimy jak jest z emisja PGE, dobre fundy zapewnie zarobia, a drobni beda sie miotac i moze cos uskubia.
RDO 478 / 2009-10-30 15:25 / portfel / Bywalec forum
Cze Ciułacz.
Pytales u Biga w kaciku kiedy zwrot kaski zablokowanej pod PGE - juz sa na koncie to jesli chodzi o indywiudalnych,bo instytucjonalni chyba 2.11.09 i wtedy tez podadza redukcje dla nich.Heh wiele tego niedostalem dlatego mam zagwozdke czy dokupic i kiedy odrazu ,czy poczekac.Odnosnie tego co pisales to moze beda chcieli troche zbic zeby wyrwac te 15proc. od drobnicy ale nie wiem czy czytales http://www.pb.pl/a/2009/10/28/Fundusze_oburzone_selekcja_w_ofercie_PGE2 - moze jednak zaczna walke .pozdrawiam
Ciułacz / 2009-10-31 00:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
RDO 478, witaj !
W połódnie jeszcze kasy nie było ale teraz już jest.teraz sie zastanawiam jak zapewne sporo innych inwestorów gdzie to włożyć.Logicznie to w Poniedziałek z rana powinno być na zielono, ale kto wie co Pan rynek sobie upodoba.
Ciułacz / 2009-10-30 00:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak to do szczęścia nie dużo nam potrzeba.Byle tak dalej.
Ciułacz / 2009-10-29 12:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrząc na wykrs S&P500 za ostatnie trzy dni to nie napawa nadzieją na otwarcie pro wzrostowo a wręcz odwrotnie, czyli na zamknięcie GPW może być masakra.W Piątek na otwarciu ciąg dalszy.Oby nie
Ciułacz / 2009-10-29 12:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hm !Podszytym strachem do paniki nie brak wiele.
Ciułacz / 2009-10-29 11:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TPSA ?Przez najbliższy czas może być słusznie dołowana , przynajmniej jest dobra płynność to można robic co sie chce.
Ciułacz / 2009-10-29 11:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam!
Gant ? Jeżeli tylko dzisiejsza sesja zakończy się wzrostem potwierdzonym przez wolumen to można z czasem spodziewać się próby wyjścia w strefę ponad 26 zł.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy