Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
lechistan / 2009-10-28 21:15 / portfel / Bywalec forum
Jeszcze o KROŚNIE:

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 41 / 2009
Data sporządzenia: 2009-10-28
Skrócona nazwa emitenta
KROSNO
Temat
Komunikat Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 26 października 2009 r.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Syndyk Krośnieńskich Hut Szkła "KROSNO" S.A. w upadłości likwidacyjnej informuje, że w dniu 27 października 2009 r. otrzymał następującej treści komunikat:
"Komunikat Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 26 października 2009 r.
Zarząd Giełdy informuje, że z końcem dnia 30 października 2009 r. upływa 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości spółki KROŚNIEŃSKIE HUTY SZKŁA KROSNO S.A. obejmującej likwidację jej majątku. Stosownie do art. 91 ust. 9 i 10 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej (...), z upływem tego terminu, z mocy prawa następuje skutek zaprzestania podlegania przez emitenta obowiązkom wynikającym z powyższej ustawy, powstałym w związku z dopuszczeniem jego akcji do obrotu na rynku regulowanym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wycofanie jego akcji z obrotu na tym rynku."
Ciułacz / 2009-10-28 11:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, widzę że troche jest na czerwono i w tym tygodniu nie widać nadziei że w jeden dzień sie zmieni, to możesz brać pod uwagę wysprzedania przynoszących straty i jak je lubisz i chcesz je dalej mieć, to wmiarę szybko odkupić, co prawda zapłacisz prowizję, ale do podatku będzie wykazana strata lub mniejszy zysk co powinno sie opłacić.Zakładam że jesteś płatnikiem podatkowym.
Pozdrawiam
krzymaz / 2009-10-28 15:06 / portfel / Bywalec forum
Masz racje jestem platnikiem. Mi chodzi bardziej o moja mentalnosc. Czytalem i Ciebie i Jarga i Biga wszyscy mowili lepiej dmuchac na zimne i poczekac z kupnem akcji w pazdzierniku. Niestety ja mam zapchany portfel mimo ze na poczatku zrobilem dokladnie jak Wy - czyli zredukowalem portfel o 50 %. Nie wiem co mnie podkusilo aby jednak wejsc na nowo w akcje. Jestem zly tylko na siebie poniewaz moglem tego uniknac.
Portfel moj nie jest taki zly (jak się patrzy co sie dzieje na rynku)- na tym na czym najbardziej trace mam malo. KROSNO - to poprostu niewiedza - ja wierze ze ta spolka jeszcze sie wydzwignie ale nie znam procedur zwiazanych z wykluczeniem spolek z GPW. Jak juz nie bedzie na GPW to czy moze na nia jeszcze wrocic? Przeciez takich spolek jak KROSNO jest z 5 na GPW - np MONNARI
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
krzymaz / 2009-10-28 08:25 / portfel / Bywalec forum
Witam gospodarza
Powiedz mi co z tym KROSNEM sie dzeje. Nie czytalem ostatnio Was i kupilem go troszeczke. A on spadl ok 20%. Dlaczego? Chyba umoczyłem w nim pieniadze:( Zreszta kiepski ze mnie inwestor jak mam wypelniony portfel po brzegi - nie sluchalem sie Ciebie powinienem poczekac :(
Pozdrawiam i czekam na lepsze czasy:)
lechistan / 2009-10-28 08:46 / portfel / Bywalec forum
Witaj!
Z końcem pażdziernika mija 6 miesięcy od ogłoszenia sadu o upadłości. Jesli nic nie wskórają w sądzie lub KNF to własnie z końcem paźzdziernika spólka zostanie wykluczona z notowań.
pzdr
Ciułacz / 2009-10-28 11:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie ranne ptaszki !
Tak jak powiedział Lechu
z końcem paźzdziernika spólka zostanie wykluczona
z notowań.

Ale to nie znaczy że posiadacze akcji są bez waloru.Jak spółka się wydzwignie to dalej można być udziałowcem i dostawać ewentualne dywidendy.Taki papier po wykluczeniu z GPW to jedynie można sprzedać poza parkietem.
Zerkam na Krosno bo jak by sie okazało że przedłużą jej notowania na GPW to gra by była warta świeczki.
lechistan / 2009-10-27 20:19 / portfel / Bywalec forum
Witaj!!
Spadki na GPW to po trosze brak kapitału ( miliardy ''zamrożone" na PGE ) a po trosze może gierka. Troche żeby wystraszyć nabywców PGE - sprzedam jak tylko wejdzie bo trend nie najlepszy i może tylko na początku notowań będzie najlepszy kurs PGE.
A może to całkiem co innego - trudno wyczuć.
Pozdrawiam Gospodarza
Ciułacz / 2009-10-28 00:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cena emisyjna PGE to 23 zł, redukcja szacowana na 96,5 proc.
He, He ! to mi sie dostanie 75 akcji, z tym to nie poszaleje, ale zawsze można dokupić.
Ropczyce goniłem od 6% ale mi cały czas uciekał i przy 8% odpusciłem i poszedłem do pracy.
lechistan / 2009-10-28 07:27 / portfel / Bywalec forum
Witaj. Ja dostanę troche więcej , ale teraz ważna będzie sytuacja na giełdzie, a tym samym cena debiutu, chociaż myślę że warto potrzymać dłużej a nie sprzedawać od razu.

Pozdrawiam
lechistan / 2009-10-27 21:21 / portfel / Bywalec forum
Jeszcze jedno. Oddanie Krosna było w super momencie. Ryzyko wykluczenia a=z notowań spore.
pzdr
Ciułacz / 2009-10-27 11:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam ! Obudziłem sie w porę i zapis dokonany
Ciułacz / 2009-10-27 11:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz dopiero widzę że niepotrzebnie sie zrywałem o 5:00 AM.Wy już macie czas przesunięty na zimowy a u nas jeszcze nie.Dopiero po zapisie widzę że to topiero po 11:00.
Ciułacz / 2009-10-27 01:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleje tu sobie coś do poczytania:
http://www.analiza-gieldowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=186&Itemid=67

zestaw literatury giełdowej do pobrania.
Nie zalecam kopiować i sprzedawać, ale dla własnej wiedzy to wam radze to przerobić.
Ciułacz / 2009-10-27 01:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To co wkleiłem powyżej było w portfelu Biga ale wywołało kontrowersje i jeden z uczynnych chciał to usunąć, wiec jak by to tam znikło, to przynajmniej tu niech pozostanie.
Ciułacz / 2009-10-27 01:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aby nie zapomnieć :
---------------------------------
Harmonogram oferty PGE
13-27 października
- Zapisy w transzy dla inwestorów indywidualnych i book building

27 października
- Ustalenie ceny emisyjnej

28-29 października
- Zapisy w transzy dla instytucji

do 2 listopada
- Przydział akcji

5 listopada
- Orientacyjny dzień debiutu na GPW
Powodzenia !
Ciułacz / 2009-10-27 01:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
02 Listopada , przydział akcji PGE czyli powinni odblokowac zamrożone środki, a jak tak będzie to ,wszyscy na wyścigi zaczna kupować przecenione papiery.Ale po co ja to mamrocze tak głośno? powinienem być pierwszy po kupno i dopiero o tym pisać :-)
Ciułacz / 2009-10-26 22:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan oraz Noxik, witajcie!
Odnośnie funduszy to nie myślcie że robie ucieczke z GPW, poprostu nowe środki może zainwestuję w fundy takie jak: złoto, Brazylia ,Chiny, Afryka,Rosja, kopaliny itd.Jestem na etapie rozgryzania czy to ma sens.Czasem dopytuje sie o żeczy dla was oczywiste.Za fundami mi przemawiają podatki.Pozdrawiam
lechistan / 2009-10-26 20:50 / portfel / Bywalec forum
Witaj!
JAk rosną akcje to lepiej miec w nich środki niż w fundach ale może dywersyfikacja potrzebna.
Na PGE złożyłem zapis.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-10-26 23:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak nie zaśpię to to zapisze sie przed południe.
Ciułacz / 2009-10-26 12:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Dalej czekam z zapisem na PGE.Jutro czyli we Wtorek przed 12:00 musze sie zdecydować.Dzisiaj spadki bo jak można przypuszcać jednak inwestorzyz braku kasy ( bo zamrozili na zapisach) chcą cos sprzedać a że jest mała płynność to niestety ceny spadają.Takich co ja, czekających na okazje ,może być więcej i gdy środki z zapisów zostaną odmrożone to może być w górę, czyli nie czekać na ostatnią minutę,
Ciułacz / 2009-10-24 15:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powoli rozgladam sie za inwestowaniem w fundy z możliwością szybkiej konwersji.W nalbliższym czasie wpadnie mi nowy kapitał i mam pewne opory aby wszystko było w akcjach, bo czasami z powodu małej płynności zaczynam sie dusic.Miedzy innymi przyglądam sie inwestowaniem przez SKANDIA, co prawda to niby jest ubezpieczenie ale przy wiekszym kapitale to podobno jest ciekawie.Ciekawi mnie jak tam jest z wszelkiegorodzaju opłatami, prowizjami itd.Zastanawiam sie czy w takich wypadkach opłaty nie płacimy dwa razy o tym nie wiedząć.
Np.Fundusz BlackRoc sprzedaje Skandi jednostki funduszu po cenie X + prowizja a Skandia zamienia to na złotówki sprzedaje te same jednostki funduszu ale już z dolicząna prowizją czego nie widzimy i oni sami doliczaja sobie prowizje i opłaty jakie maja w cenniku.
Czy ktos sprawdzał wyceny danego funduszu na stronie np BlackRoc i w tym samym dniu na stronie Skandi ?
noxik nielogo / 89.250.198.* / 2009-10-26 12:34
Drogi Ciulaczu osobiscie to polecalbym Aegon jesli chcesz inwestowac ( zwlaszcza regularnie). Na Skandii sporo psow wieszaja. Zreszta troszke mnie zdziwiles tymi fundami....wolalem cie na parkiecie :)

pozdr
Ciułacz / 2009-10-26 23:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W zasadzie Skandia czy Aegon to chyba sa podobne . Mnie nie chodzi o regularne składki co sa upezpieczeniem ale o te dodatkowe co je zawsze mogę wycofać bez kar statutowych.
smooth / 2009-10-27 12:25 / portfel / Tysiącznik na forum
pomyśl o mbanku.... mnóstwo funduszy do kupna bez żadnych prowizji... ... nie ma lepszej oferty jeśli chodzi o wybór i brak prowizji
Noxik / 2009-10-27 11:48 / portfel / Tysiącznik na forum
pokaraja to cie zawsze przynajmniej tymi 3% :)
Ciułacz / 2009-10-24 01:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że jednak Puławy sie ruszyły, może do dywidendy tak nieśmiało ale systematycznie do góry.
TPSA pozytywnie mnie zaskoczyła jak na takiego molocha te 5% , to sporo.
Ciułacz / 2009-10-20 21:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie ! Jeszcze w pracy ale dwa slowa.Nie zapominac o PKP BP, na ta spolke instytucje przygotowaly kapital i beda dobierac dopuki sie kasa nie wyczerpie.Jak macie jakies papiery na czerwonym to moze je sprzedac i jak wam na nich zalezy to je odkupic. to powinno byc wskazane ze wzglendu na podatki.Bywajcie.
pietroo / 2009-10-20 21:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
myślisz, że będzie teraz większa korekta?
pozdrawiam
Ciułacz / 2009-10-21 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, witaj!
Co do korekty tak na jutro i najbliższe dni to nie powinno byc krytycznie.Ale dalej może być jak np teraz że są spółki co rosną i ciągna indeks za wszystkich , ale te słabe ledwo co dychają i zabieraja te zyski co kiedyś dały.Obecnie nasz parkiet jest oderwany od normalnego biegu przez PKO BP oraz PGE, to ciężko coś prorokować.W tych papierach co miałem to nie liczyłem w obecnym czasie na wieksze wzrosty, a zawsze może być powolne pełzanie do podłogi, wiec zredukowałem prawie o 60%.Skubnąłem Puławy, a z resztą kapitału to czekam.
Dzisiaj tz jeszcze u mnie 20-10-2009 wieści z budownictwa ze Stanów były złe co wyraznie sie nie spodobało Amerykańskim inwestorom.Pod tym wzgledem to ja też sie bardzo kieruje tymi doniesieniami o ilości wydanych pozwoleń budowlanych, bo uważam że developerzy są dobrym barometrem poprawy sytuacji gospodarczej w USA.
Przez najbliższe 4-6 miesiecy to może sie kotłować.W takich wypadkach można niezle zarobić na DT, tylko wychwycić poziomy i kasa sama leci.He ! he !, dobrze pisać ale gorzej własna kasę nadstawiać, ja bez DT, wole być na luzie, bez spięcia i nie ryzykować co do tej pory wypracowalem.Pozdrawiam
lechistan / 2009-10-19 21:23 / portfel / Bywalec forum
Witam1

Nie pisałem 2 dni bo bylem w sobote na weselu. ale wracam do grona inwestorów. Dzisiaj zlozylem wniosek o kredyt w biurze Aliora na okrągla kwotę. jak pisalem lewar razy 10. Wchodzę w PGE.
Krosno sprzedalem w piątek a dziś zaczęlo się korekcić - chociaż 1 grosz moglem ugrac wiecej - jak zwykle za wczesnie sprzedalem.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-10-20 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan , witaj !
PGE ?Terminy biegną i trzeba coś zdecydować.
Coś mi wygląda na to że inwestorzy obecnie sprzedają te papiery co im sie juz znudziły, czasem nawet bardzo dobre i szykują kapitał na PGE, licząć na to że: to jest to. Wobec powyższego co widzimy ?Nieuzasadnione spadki, bo kapitał jest wyzsany i tymczasowo zamrożony.Tak może dalej być aż do momentu zakończenia zapisów na PGE.
Idąc dalej tokiem tego myślenia to warto by cos dokupić z przecenionych spółek jeszcze zanim odmrosi sie kapitał z zapisów na PGE.Niemożna zapomnieć o ropie , bo porych wiadomościach o Iranie to spekulatorzy będa w akcji.
Suma-sumarum, z zapisami na PGE czekam na ostatnia chwilę, nie biorę levara, prawdopodobnie zapiszę sie za 50% moich własnych rezerw kapitałowych (na GPW) oraz 25% w ropę i 25% w inne spółki co płacą dywidendę.
Zbliża sie inflacja oraz zagrożenie wojenne, w Indiach okres zawierania małżeństw, to złoto powinno być w cenie.Co do złota no mam małe ciągoty ale zapewnie nie tym razem.
lechistan / 2009-10-20 16:42 / portfel / Bywalec forum
WItaj Oszczędzajacy!!

Duzo racji w tym co piszesz. Mamy więc 10 dni od dziś aby się przyjrzeć - jak piszesz - niezłym spółkom aby cos wybrać dla siebie; zwrot srodków z zapisów 30 paxdziernika, więc lewary zostaną sołacone ( prawdopodobnie ) i jeszcze dodatkowo 5 dni zanim wejdą na rynek środki w formie akcji PGE. Może coś wymyślimy razem ??!! Mam na myśli jakąś inwestycję.
marecki007 / 2009-10-20 13:39 / Tysiącznik na forum
Mysle dokladnje jak ty , do puki pge nie wejdzie na rynek tak bedzie inwestorzy szukja kasy wszystko jest w pge
Ciułacz / 2009-10-18 23:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj rozmawiałem z moim znajomym i powiada że tam gdzie miaszka to ta nieruchomośc została sprzedana. Od wystawienia za $374 tys w dwa tygodnie było 6 wizyt i sprzedany.Stary 40-sto letni budenek tz duplex z garażem , ja to za 250 tys bym miał opory złożyć ofertę a tu ludziska sie zabijają na wyścigi kto pierwszy.Jak z tego wynika to gorączka w nieruchomościach się zacznie, a jak tak to może bym coś na wiosnę wystawił do sprzedania ? bo na kupno od bankruta czy banku to straciłem nadzieję.
Ciułacz / 2009-10-18 23:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla znawców i ciekawskich w nieruchomościach podam link.
http://www.sia.ca/PropertyResults.aspx?Mode=0&vs=Residential&ret=300&curPage=propertySearch.aspx&sts=0-0&beds=0-0&baths=0-0&ci=Montreal&pro=4&st=Jacqueline&mp=0-0-0&mrt=0-0-4&trt=2&of=1&ps=10&o=A
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy