Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-10-17 14:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam w Sobotę !
Już tak sie przyzwyczailiśmy to wiadomości z USA że takie wiadomości co czytamy to bierzemy z przymrużeniem oka, np :
Ekonomiści wskazują, że wymknięcie się sytuacji spod kontroli może spowodować katastrofę finansową, w tym wzrost inflacji i stóp procentowych a także załamanie się kursu dolara. Sytuację może dodatkowo pogorszyć masowe pozbywanie się obligacji rządu USA przez zagranicznych wierzycieli.
Ktos powie ile razy już to czytaliśmy i co nam tu zmienia.
Inni powiedzą tak czy tak to wyniki gospodarcze sie poprawają i chciał czy nie chciał to wychodzimy z kryzysu i indeksy nie mają wyboru i muszą iść do góry, tylko kwestia jej kształtu , skrzywione ,W , U ,V a może pomiędzy V i L ?
Dalej w Stanach wpływy z podatków w zakończonym roku finansowym wyniosły $ 2,10 bln a wydatki wyniosły $3,52 bln dolarów.Przyszły rok nie będzie lepszy, bo dalej ludzie tracą pracę.Jak do tej pory to nie podjęto działań naprawczychj jedynie to tymczasowo poratowano banki, aby wzowic płynność.To tak jak by bankruta wspomagać dając mu dalsze kredyty nie żądając planu naprawczego.Przez całe lata lata w Stanach wzrost gospodarczy był stymulowany przez odpowiednio selekcjonowaną emigrację.
W 1950 roku było niecałe 150 milionów mieszkańców a teraz jest ponad 306 miliona. Zmienia sie niekorzystnie proporcja pomiedzy ambitnymi dorobkiewiczami a żyjącymi z dnia na dzień.
Ja widzę masową emigracje z Chin albo wojne.
Za Obamy to wojne bym wykluczył ale emigracje to bym widział jako ratunek dla USA.
Taka emigracja to nie na jutro, bo to długi proces.
Jak na najbliższy czas do dewaluacja dolara, zamieszanie z dolarem a co zatym idzie niepewność inwestorów i pomimo coraz lepszych wyników gospodarczych na giełdzie w USA może być marazm.Tacy jak np Warren co odważnie inwestuje w czasie bessy to daje troche otuchy i można by powiedzieć godne naśladowania, tylko mały szkopuł w tym że on nie inwestuje w USA ale w Chinach, czyli torpeduje Amerykańska gospodarke.Nie on jeden, Aplle znana Amerykańska spółka gdzie ma ona produkcję? ano w Chinach.
Ucieczka kapitału z USA wcale mi nie przeszkadza bo jego część wyląduje w PL.
Cdn
Ciułacz / 2009-10-17 14:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie tak dawno pisałem jak to dobrze Kanada przechodzi ten kryzys itd.Niema nic za nic, od początku kryzysu w Pazdzierniku ubiegłego roku do dzisiaj dolar Kanadyjski umocnił sie o ponad 20% do Amerykańskiego i to jeszcze nie koniec, o widzimy że tendencje są do dalszych wzrostów, a raczej dewaluacji Amerykańskiego $.Dla Kanady to jest wielki problem bo USA to największy partner gospodarczy.Niby kanada prawie nie ucierpiała na kryzysie ale może sie rozpocząc marazm.
takra / 188.47.68.* / 2009-10-17 21:52
Witaj Ciułaczu.Twoje rozważania sobotnie dały do myślenia. Co zrobi Kanada i reszta świata żeby jak najmniej stracic na dewaulacji $ USA,bo pewnie nie dadzą się wykołowac.Na terenie dzisiejszych Chin odnaleziono dysk wypalony z gliny,pochodzący z XX-wieku przed naszą erą a na nim sentencja: "Przeznaczenia uniknąc to głupiego radośc-wyobrażony czas karze płacic długi."Czyżby przyszedł czas na USA ? Osobiście nie dopuszczam takiej myśli sobie do głowy,ale kto wie jak to będzie.Wyrazy szacunku przesyłam.
Ciułacz / 2009-10-18 01:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra , witaj !Stany to pomimo ostatniej recesji to jest bardzo dobry do bisnesu, od dawien-dawna władze polityczne zawsze za priorytet mają biznes.Generalnie ludziom dobrze sie żyje.Jest sporo bankructw ale ludzie nie opuszczają rąk są bardzo przedsiębiorczy. Nawet dewaluacja dolara do dla ulicy to nie wiela zmienia bo jak w McDonaldzie za $5 jedzą obiad to za kilka lat zapewnie dalej będa mieć za $5.
Stany z dnia na dzień nie upadna ale rozwijajace sie kraje powoli im depczą po pientach.
Media szukając sensacji to z pewnościa dalej nas będą karmić wiadomościami o bankructwach, a nieudaczniaki życiowi z zazdrości będą sie tym cieszyć.
Jak by nie patrzec to tam cywilizacja istnieje nie wiecej jak 500 lat a wcześniej to nawet tam koni nie było, wszyscy na piechotę albo łodziami.Własnymi siłami zbudowano wspaniały kraj to go tak lekko nie odpuszczą.Chyba że do głosu dojdzie lewicowe pokolenie intelektualistów i zaczna robić jedynie słuszne reformy socjalne, to sie sami załatwią.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-10-16 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytałem ten prospect PGE na temat inwestycji i wcale nie jestem przekonany że ten nowy kapitał z emisji przyczyni sie do wypracowania większych zysków spółki.Odnośnie inwestycji jest mgliście napisane.Jak by było napisane np :mamy projekt zatwierdzony budowy elektrowni atomowej co nas będzie kosztować, tyle a tyle i produkcja energi da nam czystego zysku rocznie xxxx zł.
Nic w tym stylu, raczej z tego wyniosłem dajcie nam kapitał a my już bedziemy wiedzieć co z tym zrobić. Idąc dalej tym tokiem rozumowania to pieniądze sie rozejdą na unowocześnienia zabezpoeczenia nowe biurowce itd a zyski pozostana te same czyli dywidenda sie rozwodni i naewt tyle co w ubiegłych latach nie będzie w przeliczeniu na tysiąc zł zainwestowanych w te papiery.Pozostanie tylko sie łudzic że kurs akcji będzie wzrastał, ale czy aż tak bardzo ?takiego molocha popudzić do wzrostów to byle spekulant nie ruszy.Jest nadzieja że fundy zagraniczne dadzą sie podpuścić.
Ciułacz / 2009-10-16 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pomimo wszystko to kupie jeden pakiecik
Ciułacz / 2009-10-16 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze odnośnie lewarowania kupna papierów takiego np. PGE.Wyglada mi na to że to na pograniczu oszustwa ze strony banków udzielających kredytów do lewarowania.Pożyczanie pustych pieniędzy, no bo jak mają uruchomic tak potężne kredyty i zebrać od nich opłaty to powinni mieć te pieniądze do dyspozycji, ale wątpię aby mieli do dyspozycji takie zapasy kredytowe.Widocznie to musi być legalne bo wszyscy na tym koniku jadą.
smooth / 2009-10-16 12:39 / portfel / Tysiącznik na forum
nie, no chyba dopuszczają możliwość mniejszej redukcji.....
marecki007 / 2009-10-16 12:50 / Tysiącznik na forum
Mysle ze redukcja bedzie spora moze nawet 95% , zapisuiecje sie
Ciułacz / 2009-10-16 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam troche strategocznych zapasów i chyba bez lewara sie zobendę, ale tak naprawdę to banki na tych lewatach to robią złoty interes. pożyczają nie pożyczająć.
lechistan / 2009-10-16 11:37 / portfel / Bywalec forum
Oddałem Krosno po 0,25 - może za wcześnie, ale jak pisałeś i smooth jest ryzyko , że zawieszą notowania. Ale na pewno wrócę do niego.
Poniżej wpisałem warunki kredytu na PGE z biura Aliora, bo inne banki jeszcze się nie ujawniły z ofertą.
pzdr
smooth / 2009-10-16 11:52 / portfel / Tysiącznik na forum
mbank również daje:


* minimalna kwota kredytu - 10 000 PLN
* maksymalna kwota kredytu - 3.780.000 PLN
* stosunek kwoty kredytu po podwyższeniu do środków własnych - 10:1
* termin ostatecznej spłaty kredytu - 15 grudnia 2009 r.
* prowizja za podwyższenie kwoty kredytu:

- od 10 000,00 PLN do 99 999,99 PLN - 0,35%
- od 100 000,00 PLN do 499 999,99 PLN - 0,30%
- od 500 000 PLN - 0,25%

* oprocentowanie - WIBOR 1M + 2 pkt.% marży - 5,53% - odsetki naliczane od dnia 26 października 2009 r.
* uruchomienie kredytu - 25 października 2009 r.

Kredyt będzie do dyspozycji w dniu 26 października 2009 r. około godziny 07:00.

* spłata kredytu po ewentualnej redukcji - najpóźniej 3 listopada 2009 r.

Ciułacz / 2009-10-16 02:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te nowe emisje to pochłoną dużo kasy, na PKO to w miare proste nie potrzebujesz wiecej niż te 20,50 za akcje.Ale PGE aby kupić to potrzebne sa astronomiczne kwoty.Chcąc kupić 1000 akcji po 23 zł to normalnie blokujesz 23 tys zł ale w tym przypadku przy redukcji 85%to trzeba zablokować 153 tys zł.Z pewnościa ktoś może powiedzieć, kto to własne pieniądze blokuje, od tego są lewary.Lewar to nic innego jak kredyt, ale jak redukcja bedzie tylko 25% a zapisy sa zrobione na wyrost bo niby maja być wysokie redukcje, to możemy sie stać szczęśliwymi posiadaczami niechcianych akcji kupionych na kredyt.
lechistan / 2009-10-16 09:26 / portfel / Bywalec forum
Emisja jest postrzegana podobnie do PKO BP i mimo wysokiej ceny wg ocen jest atrakcyjna. To co piszesz o lewarze to cała prawda i dochodzą jeszcze koszty lewara\kredytu. Z oferty ALiora przy srodkach własnych 100 K:
lewar x10, prowizja 0,2% , odsetki WIBOR 1 M plus 4, za zlecenie 0,2%.
Przy redukcji ponad 94% i wzroście ceny o 10% zakup przestaje się opłacać.
Ciułacz / 2009-10-15 23:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krosno= Lechistan, Cos tu wkleję,
Krosno walczy o układ Producent szkła złoży wniosek o przywrócenie układu. Ma nowego, znaczącego akcjonariusza. O 9,5 proc. drożały wczoraj na drugim fixingu akcje Krosna. Rynek pozytywnie odebrał informację o tym, że powyżej progu 5 proc. ujawnił się w spółce cypryjski podmiot AJW Investment. To firma powiązana z Januszem Wójcikiem, członkiem rady nadzorczej Krosna. Dotychczas pakietem dającym powyżej 5 proc. głosów dysponował tylko Stefan Maciejewski, prezes spółki. To nie koniec dobrych informacji. Spółka jest bliżej dogadania się z wierzycielami. Dąży do zamiany upadłości likwidacyjnej na układową. - Kończymy uzgodnienia z bankiem Pekao, który posiada największą wierzytelność Krosna - mówi Stefan Maciejewski. Wkrótce do sądu ma trafić wniosek o zmianę upadłości. Z wyliczeń prezesa wynika, że stopień zaspokojenia wierzycieli w układzie będzie ponad dwukrotnie wyższy niż w przypadku likwidacji. Na tym nie koniec. - Nasze działania spotykają się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony wierzycieli - jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych rozmów z inwestorem zagranicznym. Otrzymaliśmy w tym tygodniu list intencyjny, w którego ramach będziemy prowadzić dalsze rozmowy. Rozważamy w jednej z opcji układowych znaczne dokapitalizowanie spółki - mówi Stefan Maciejewski. Więcej szczegółów nie ujawnia, podejrzewa natomiast, że wniosek o ogłoszenie upadłości Krosna był nieuzasadniony. Tymczasem za kilkanaście dni Krosno zostanie wycofane z obrotu giełdowego, bo mija pół roku od ogłoszenia upadłości. Zarząd prosi nadzór o przedłużenie notowań.
bebe / 2009-10-16 02:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj Ciułacz...;-)
bardzo się ciesze z takich informacji.....zwłaszcza, że bardzo wierzyłam,... a własciwie chciałam wierzyć w powodzenie tej własnie spóki...;-))).....możliwe, że kiedyś znów kupie akcje Krosna...;-)))...do tej pory dobrze...mimo upadku...- zarobiłam...;-)
nadal trzymam kciuki za Krosno...;-) i śledzę poczynania...;-)))
dzięki za info...;-)
pozdrawiam...
lechistan / 2009-10-16 09:18 / portfel / Bywalec forum
Witaj Przyjacielu, witaj bebe . Dzięki za wklejkę. Chociaż martwi termin wycofania z obrotu - a może niekoniecznie. Jak pisałem bank pekao jest zainteresowany aby krosno żyło. p
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-10-15 23:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Puławy ?
Ostatnio przeceniane a przed nami dywidenda.
Dzisiaj wpadł mały pakiecik.
lechistan / 2009-10-14 11:50 / portfel / Bywalec forum
Witam!
Zakupiłem trochę Krosna ( chciałem 100 K, mam 72 K ) po 0,23 PLN.
FIrma chce zmienić upadłość w układ, maja nowych akcjonariuszy, nowy Zarząd i przychylne stanowisko banku pekao co do restrukturyzacji zadłużenia w kwocie 100 M PLN. Ryzyko duże ale zgodnie z zasadą no risk no fun - who knows.
PZDR
smooth / 2009-10-14 12:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

Są jakieś terminy, daty kiedy ma być wiadomo coś więcej?
lechistan / 2009-10-15 15:26 / portfel / Bywalec forum
Witam. Kwestia restrukturyzacji zadłużenia w pekao musi sie rozstrzygnąć do połowy grudnia.
pzdr
smooth / 2009-10-15 19:15 / portfel / Tysiącznik na forum
...ale to już niedługo bedzie 6 mcy od ogłoszenia upadłości wiec spółka nie będzie notowana na GPW..
Ciułacz / 2009-10-14 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan, witaj,
ostatnio czytałem o krośnie :
http://www.pb.pl/a/2009/07/16/Krosno_w_upadlosci_ma_nowego_prezesa_i_znaczacego_udzia
Jak to jest na żeczy to gra warta świeczki.
Mam troche kapitału zapasowego, ale co do tej pory zarobiłem na bankrutach to bym nie chciał stracić na kolejnym .
Jak masz dobre info to tak trzymaj , ale tam plotek będzie sporo bo dobre posadki w sa
rządzie zmuszają do wszystkiego. Bywajcie
lechistan / 2009-10-12 20:10 / portfel / Bywalec forum
witaj Ciulaczu!
Co do Twoich rozterek ws PKO BP to myślę, że warto sprzedać pp i tego samego dnia kupić stare akcj ( jeśli wierzysz w PKO BP.) Cena taka sama a masz je w obiegu i nie musisz czekac na scalenie i obrót.
Ja przymierzam sie do oferty PGE. Branża dobra popyt pewnie spory, a jako, że duża emisja zechcą wejść OFE i TFI.
Chyb że debiut trafi na okres korekty to wtedy horyzont inwestycji musiałby się wydłużyc.
Co Ty na to? Pzdrawiam
Ciułacz / 2009-10-13 02:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan , witaj!
Brałem to pod uwagę (w PKO BP) i myśle że jutro gdzięś 10:00 powinne byc tańsze to je skubne , złoże zlecenie jeszcze teraz w nocy.
PGE to obowiązkowo, ale z umiarem, nic na jednego czarnego konia.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-10-12 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie ! Z tym PKO BP to już nie nadążam,Najpierw nie zauważyłem kiedy obcięli kurs z PP i czekałem kiedy to zrobią, dobrze że mnie kolega forumowy wyprowadził z błędu.Teraz gdzieś czytam że :obejmowanie nowej PKO wydaje się nieopłacalne, ponieważ cena 4
pipek + cena emisyjna (20,5 PLN) jest wyższa niż cena starych akcj.
Hm... obydwie ceny cały czas oscylują i dlamnie nie jest jednoznaczne jak na teraz to widzę stara akcja jest 32,10 a PP 2,87 x 4 = 11,48 + 20,50 = 31,98 czyli w obecnej chwili kupno PP i objęcie nowych jest taniej o 12 gr.Sprawdzam kurs jeszcze raz i widze że PP podrożały o 1 gr czyli objęcie nowych dalej jest taniej o 8gr.Niby to jest nic te kilka groszy ale by świadczyło o mniejszym parcu na objęcie nowych akcji.
smooth / 2009-10-12 14:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

Ja swoje pp i akcje PKO sprzedałem. Myślę że jak nowe akcje trafią na rynek może być taniej. Jak widać z Twoich wyliczeń nabycie pp mija sie z celem bo dochodza jeszcze prowizje a jak dodac ilośc akcji które mogą trafić na rynek okazuje sie ze na krótko a nawet średnioterminowy handel nie ma w niej nic atrakcyjnego.
Ciułacz / 2009-10-12 14:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz muszę sie zastanowic co mi to da objęcie nowych akcji, bo mam 404 PP. Czy po objeciu wzrosną? hm... a niby dlaczego? a może być odwrotnie bo rozczarowani mogą je upłynniać,tylko tych rozczarowanych to mogą wchłonąć instytucje, bo to oni tam grają pierwsze skrzypce.Przy tak wielkiej emisji to instytucje wzięły pod lupę PKO BP i jak sie nastawiły na zakupy to stare akcje bedą powoli rosły aż cała impreza sie zakończy.
Jak by tak miało być, to zanim obejniemy nowe akcje to te stare nam urosną.
Już tu ktos powiedział : PP sprzedać w pierwszy dzień i kupić stare akcje, albo zainwestować w inne spółki.To takie głośne myślenie ciułacza w swoich inwestycijnych rozterkach.
Po tych wszystkich przemyśleniach powracam do pierwotnej myśli, z przed kilku dni: na longa PKO BP warto mieć 5%-10% w portfelu, średnio dawał powyżej indeksu WIG-20.
Oraz nie bawić sie w groszowe rozważanie , tylko kupić strategicznie i basta.
bebe / 2009-10-12 14:58 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

To takie głośne myślenie ciułacza w swoich inwestycijnych
rozterkach.

----------------------------------------
a ja bardzo lubie czytać Twe rozterki......i rozważania ciułaczu...;-)))
rób to częsciej...;-)))...zwłaszcza, ze jest to bardzo czytelne...;-)))))
pozdrawiam....
Ciułacz / 2009-10-12 15:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe, oraz Smooth, witajcie !
He , He, to musze uważać co piszę, bo czasem pisze o 6:00 rano to jeszcze jestem śpiący i nie wszystko łapie, ale naszczęscie koledzy mie naprowadzaja na dobry tok myślenia.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-10-12 15:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj mamy święto dziekczynienia (w Kanadzie,nie mylić z USA) to mam wolne.
lechistan / 2009-10-11 21:27 / portfel / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu

Od czasu do czasu zabieram głos w portfelu Biga, ale czytam zwlaszcza ostatnio sporo. Ciebie postrzegam jako dobrego fachowca wiec postanowiłem wpisac się w Twoim portfeliku, a może uda się pogadac czasem mimo róznicy czasu.
W moim portfelu 3 spolki IDM (z nowych czasów czyli po bessie) oraz stare Fasing i Sanwil . W tym roku grałem trochę na EFH, RNS, IDM, PKO, HGN (z zyskami rzedu 5-15 proc.) i wyprzedałem 6 starych spólek ze stratą.
Obecnie myślę, że jednak korekta ale jak będzie zoabaczymy.
PZDR
zakupów ze stratą
Ciułacz / 2009-10-11 22:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lechistan, witaj!
Teraz to od jakiegoś czasu to nawet najwieksi analitycy gdybają.
Powiem Ci tak na wig 20 to wyraznie widać że zrobi nam sie trójkąt ale co to nam zmienia ?ano nic bo niezależnie od formacji to wszyscy patrzą na USA.W Stanach przestały pogarszać sie wyniki spółek a będa takie co pokażą dobre wyniki np Banki.Jak Banki pokażą dobre wyniki to powraca zaufanie do systemu itd.Więc ta korekta może sie odwlecze i rozmyje w boczniak.Na S-kach to sie może jeszcze bujać jak na małej fali ale generalnie jak na świecie nie będzie nic zaskakującego to na Longa możemy być spokojni.Deprecjacja Dolara chyba będzie dalej postępowac ale nie powinno to zaszkodzic w PL, bo powoli sie wszyscy przestawia jak zajdzie tego potrzeba.
Masz dobre spółki,Sandwil był w tarapatach ale chyba wychodzi i nie siedzą w kredytach.
IDM ? hm sam na nią już dawno spoglądam, nie kupiłem bo byłem zangażowany gdzie indziej.Tam siedzi sporo fachowców właśnie od giełdy i nie na hama ale inteligentnie zadbają o własne notowania.Fasing ?Oni maja zamówienia z resortu górnictwa raczej to stabilne kontrakty.Pozdrawiam
Ps. Jak pisze do kogos to sam mam okazje do zastanowienia sie i przypomnienia samemu
sobie o zapomnianych spółkach
Ciułacz / 2009-10-10 19:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zyski banków spadają, mogą być potrzebne programy naprawcze ?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-zyski-bankow-spadaja-moga-byc-potrzebne-programy-naprawcze-2030282.html
Czyli możemy sie spodziewać mniejszych wzrostów ?
PKO BP jak sie dokapitalizuje to powinno miec wiecej amunicji do ataku, ale wartość akcji sie rozwodni, więc pomimo wiekszego zysku to np na moje 10 tys zł zainwestowane w akcje to dostane tyle samo dywidendy.
bebe / 2009-10-09 14:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Witaj ciułacz...;-)
przeczytałam Cię...;-)
na razie nie odniose się.....może później...;-)
pozdrawiam Cię serdecznie...i życze trafnych decyzji....;-)))
na razie Pa...
Ciułacz / 2009-10-09 18:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe , witaj !Milo Cie tu widziec, Czasem do siebie glosno gadam, jak cos pd zeczy to moi goscie mnie naprowadzaja na tory, za co ich lubie.Jestem w porze obiadowej, na tym laptopie niemam polskich znakow i pisze sie strasznie .Pozdrawiam
krzymaz / 2009-10-08 10:38 / portfel / Bywalec forum
Takiego wietrzenia Twojego portfela się nie spodziewałem.
Powiem więcej jestem w szoku.
Nie raz pisałeś przeciez o korekcie jaka ma spotkac nas na GPW ale mimo wszystko zachowywałeś akcje w portfelu.
Może wiesz coś czego inni nie wiedzą?
Zacząłem się poważnie zastanawiac nad zredukowaniem swojego portfela. Jak zrobił to taki wytrawny gracz jak ty to cos w tym musi byc.
Pozdrawiam
Krzysiek
Ciułacz / 2009-10-08 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !Bez paniki !To nie całkiem tak jak by sie wydawało.Nie zawsze sie pisze o głębszych przyczynach decyzji.Praktycznie od Marca byłem prawie zapakowany na MAXA na dodatek posłużyłem sie kredytem brokerskim, co w sumie mi wygenerowało spore zyski.Obecnie nie przewiduje spektakularnych wzrostów, a wręcz mogą być spadki więc nie było by rozsądnie dalej kredytować te papiery.Po całej operacji pozostaje mi rezerwa kapitałowa na wypadek gdyby pojawiły sie okazje.Pozdrawiam
krzymaz / 2009-10-08 15:01 / portfel / Bywalec forum
Uff
myślałem, ze to juz koniec świata:)
Ja na razie gram na krótko. Sprawdza się to. Jak giełda zmieni trend to i ja zmienię. Tak na prawdę gram na 3 spólkach. IDMSA, BZWBK, BBICappitall. Jak są tanio kupuję - jak trochę podskoczą sprzedaję i tak już 3 razy. Nie wydaje mi się aby w najbliższym czasie giełda spektakularnie poszła do góry. Stwierdziłem też, że za dużo w moim portfelu jest spółek na tz wiarę. Czyli wierzę, że one jeszcze kiedyś będą dobre. Muszę to w najbliższym czasie zmienic.
Pozdrawiam
Krzysiek
RDO 478 / 2009-10-06 18:21 / portfel / Bywalec forum
Cze Ciułacz
widze ,ze w portfelu wielkie porzadki jak sie domyslam przed oczekiwaną korektą.mam pytanko co do Merkora - straciles do niego cierpliwosc czy sa inne powody jego sprzedazy,gdyz merkor jak uwazam szoruje po dnie i idzie swoją nienajlepsza drogą ,a wiec korekta raczej tez nie powinna na niego znacznie wplynac.Będe wdzieczny za Twoją opinie.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-10-07 00:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mercora odkupię, nie odpuszczę mu.Sprzedałem bo wykazywał stratę, czyli na koniec roku ta zaliczona strata przyczyni sie do mniejszego dochodu, a co za tym idzie mniejsze podatki. Generalnie poszło około 50% papieru.
Zobaczymy co będzie sie działo z PKO BP , jak inwestorzy zechcą go kupić to napewno kapitału nie wyciągną z pończochy, tylko coś sprzedadzą, a to może obniżyc kurs innych spółek.Co prawda Big kiedyś był zdania że ulica nie będzie miała wielkiego wpływu, ale nic nie wiadomo.Suma sumarum mam nadzieje że mercor mi nie ucieknie.
Ciułacz / 2009-10-07 03:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te Wrześniowe spadki to może miały być w Pazdzierniku ? i w Pazdzierniku już nie będzie ?Kto to wie ?Generalnie to na Longa powinniśmy mieć w portfelu dobre fundamenty i ich nie ruszać.Ale .... życie jest nie zawsze jak w książce
Ciułacz / 2009-10-07 03:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba zaraz sobie ustawie PKP BP na 18zł.
Z rana po odcieciu PP to powinno sie otworzyc w okolicach 20,50, a jak sie zrobi zamieszanie to może przez przypadek coś wpadnie.
RDO 478 / 2009-10-07 08:24 / portfel / Bywalec forum
Cze Ciułacz
Dzieki za odpowiedz.dodam malo uwage bo z pko bp pp troszke Ci sie chyba pomylio.od wczoraj mamy na rachunkach pp ,a od dzis sa notowane,ale poniewaz dniem przyznania pp byl 6.10. to u nas jest tak ,ze papier musi byc 3 dni robocze wczesniej zakupiony ,gdyz do 3 dni trwa wpisywania w rejestrze kdpw,tak wiec odciecie pp nomen omen bylo 2.10.09. wiec dzis raczej za 18 to nie kupisz.pozdr
Ciułacz / 2009-10-07 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
RDO, masz racje,ele teraz nie poklikam bo sobie zaspałem i do pracy muszę uciekać.Bywaj
PS. Obstawione jest może inne cuda sie zdażą. Jak mam kasę luzem a niemam celu to obstawiam coś po absurdalnej cenie, już kiedyś wpadło przez przypadek
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy