Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-10-06 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Tych profesionalnych analityków co mamy okazję czytać, co tak ładnie dogłębnie piszą to chyba rozdziera wewnętrzna rozterka i sami nie inwestują.Zazwyczaj jest tak napisane że na dwoje babka ... albo tłumaczenie po faktach.Przypuszczam że czym więcej posiadą wiedzy o mechanizmach giełdy to tym bardziej zdają sobie sprawe z czychających pułapek.
Takie mnie naszły refleksje, bo w najbliższym czasie wpadnie mi spory kapitał i zastanawiam sie gdzie to ulokować,wiec czytam wszelkiej maści analityków.
Pazdziernik i Listopad to chyba przeczekam na lokatach.Przed Grudniem to 33% w fundusz wschodzących rynków, 33% w kanadyjskie surowcowe fundusze, a na reszte to jeszcze nie mam pomysłu, może GPW
Ciułacz / 2009-10-04 02:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKO BP ? ? ?
Zakupiłem pakiecik i co teraz ?
W poniedziałek może sprzedać i przeznaczyć kasę na PP ? oraz poczekać i zrealizować PP po 20,50 zł
Ciułacz / 2009-10-04 02:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Inwestorzy szukając kasy na akcje PKO BP mogą pozbywać sie innych walorów, co może sie przełożyć na spadki.
baldurs gate / 2009-10-04 14:17
Cześć. Ja też siedzię z Pkobp. I planuję trzymać papier aż wróci na poziom za jaki go kupiłem. A na pp jakoś kasa się znajdzie. Może warto teraz mieć kasę w dość bezpiecznym pkobp niż walczyć z korektą.
Ciułacz / 2009-10-02 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie ! Ostatnio ,w pracy mamy gonitwę, rabotajet , rabotajet !
Niby recesja , ale ciagle te nadgodziny, i wyglada mi na to że tak będzie do wiosny.Może i lepiej, to mniej patrze na wykresy.
ENEA, małymi kroczkami ale sie pnie, jakoś inwestorom nie przeszkadza że Niemcy maja ochote kupić.
PKO BP, łyknąłem troche ale bez przesady, poczekamy zobaczymy.
Teraz sie zastanawiam nad tym co piałem poprzednio, Przewidywałem że po 15 Września małe załamanie, ale zapewnie inni inwestorzy widzieli to podobnie i zaczęli wychodzic 5 dni wcześniej a by nie być ostatnimi.
Obecnie wiekszość przewiduje zwałke w Pazdzierniku, jak tak wszyscy są tego pewni to już zapewnie powychodzili albo po ostatnim wyjściu jeszcze nie weszli i czekaja na rajd Świetego Mikołaja.
Obstawiam spadki nie wieksze jak 10% a jak sie będzie kisić to na Listopad nastepne 10%.
Teoretycznie jak sie wyjdzie na górce u kupi w dołku to w tym przypadku by było +40%.
Skłaniam sie do przeczekania, czyli głowa w piasek, byle do Maja.
Ciułacz / 2009-09-30 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKO BP mi uciekło,mam trochę wolnego grosza i chciałem ma otwarciu złożyć zlecenie, ale że mam dobre spanie to dopiero teraz się obudziłem.Wczoraj w nocy sie mu przygladałem ale tyle tu krakali że niechciałem w ciemno.
RDO 478 / 2009-09-30 11:53 / portfel / Bywalec forum
czesc Ciułacz
Kopex bardzo ladnie, powolutku ale konsekwentnie przynajmniej jak narazie.Dla Mercora dedykacja jak najbardziej wskazana,choc tu mam nadzieje ze realizacja planu przejecia firmy hastil pomoze mu wreszczcie opuscic zaklete poziomy 20-22zl.wczoraj ladnie zaczela selena fm po tym jak w TVNCNBC w programie rdo nagonili na nia,ale chyba jeszcze nie jej czas i dla mnie to dobrze ,gdyz mysle jak zwolni sie troche gotoweczki zakupic .pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-30 03:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam parę dolców w Citigroup, pomaluczku ale rośnie.Tego nie mogę powiedzieć o Tristar Oil&Gas Ltd. jak stanął tak stoi, ale pocieszam sie że tylko -2,9 % .
Ciułacz / 2009-09-30 03:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki Kopexowi i Mercor, dzionek w miare przeszedł.
Ciułacz / 2009-09-29 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Mercor ? chyba z dołka sie podnosi.Ciekawe kto przestał sypać.Ma co odrabiać, to niech tak trzyma.Juz kilka razy zmiany trendu były zanegowane aż dałem sobie siana z analizą.Idę na przetrzymanie.
Ciułacz / 2009-09-29 03:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla Mercora zapodam dedykacje
http://www.youtube.com/watch?v=hKIiLQpwBu8
...... droga pod szczyt...
hs2 / 2009-09-27 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam gospodarza!
Czy inwestowałeś kiedyś w elektrownie wodne a konkretniej w grunty pod nie? Spory problem to zakup gruntu i uzyskanie zezwoleń ale ostatnio poznałem osobę która ma 2 elektrownie wodne i nie narzeka, trochę mnie w ten temat wprowadziła.
adrianoo / 2009-09-29 10:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
sprawa jest zagmatwana prawnie, to obaszar korelowania sie prawa adm., wodnego i procedur formalnych z energetyka - cieko jest ostatnio dostac chociazby warunki od tej inwestycji bo ilosc jest ograniczona i ludzie powystepowali na "zas" a realizacji projetow nie ma, maja zmiany wprowadzic ale kiedy tego juz nie mowia, lobby dziala ale wydaje mi sie ze bez niesamowitych efektow (nieporownywanie np. do dzialalnosci deweloperskiej, gdzie pomysly przepycha sie "od wczoraj")
Doradas de grasa / 2009-09-27 23:57
Hs2 być może ta osoba chce Ci opylić te elektrownie!
Uważaj!!!!!
W Polsce tak jak zresztą w całej Europie odchodzi się od budowania elektrowni wodnych!
Co więcej są plany poparte naciskami aby te elektrownie wyłączać i rozbierać!
Duży wpływ ma tu tz. Lobbing ekologów.
Chodzi o właściwy przepływ wód w rzekach, likwidację przeszkód dla przemieszczających się ryb oraz mechanizm samooczyszczania się rzek, który działa efektywnie tylko tam gdzie nie ma sztucznych przegród wodnych.
Tak więc uważaj na temat elektrowni wodnych
Spróbuj poczytać o nowym podejściu do tych urządzeń na discawery
a, tu masz sprawę o likwidację elektrowni w Polsce
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090316/POWIAT02/999975593
Lidzie jak to ludzie moją swoje cele zachwalając taki sposobów działalność (nie wszystko złoto co się świeci)

pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-27 22:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, witaj,
Kupowanie z konkretnym specyficznym celem to jest ryzyko, taką inwestycje to musisz nadzorować i mieć układy, kontakty aby cię nie wyświniono.
Ja nie mieszkając w PL to kupując grunty to kupowałem takie co by nie straciły na wartości przez moje zaniedbanie.Inaczej powiedzieć mało atrakcyjne i bardzo tanie, ale wielkie obszarowo, obecnie są wydzierżawione okolicznym rolnikom i przynoszą dochody.Jak np jeden z gruntów 23ha kupiłem za 65 tys zł niemogę od niedo wiele wymagać pod wzgledem jakości, ale licze że za 10 lat to powinno być 10-20 tys za ha.
W tym miejscu chciało by sie powiedzieć : chłop śpi spokojnie a w polu mu samo rośnie.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-27 22:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Swego czasu interesowałem sie budową małej elektrowni wodnej w Kanadzie, w tym czasie prowadziłem firme elektryczną.koszty były trochę wysokie jak na moją kieszeń 5-10 milionów i musiałbym posiadać conajmniej 1-2 miliony aby sie ubiegać o kredyty.Pilotowałem te projekty i z czasem sie okazało że tam były przetargi ustawione że nawet mafia tam prała pieniadze.
Zapytasz dlaczego przetargi ?
Unas na produkcje i sprzedaż energi elektrycznej ma rząd wyłączność czyli monopol i teoretyczne miejsca do zapory wodnej to musisz wykupić od rządu w drodze przetargu.
Ciułacz / 2009-09-25 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Krezusie emocji ciąg dalszy i zapewne to jeszcze nie koniec.Jego pole działania to finanse.
Na tym etapie co teraz już wiemy jak z tym kryzysem.Ci co mają kasę lub dostęp do łatwych kredytów mogą wyszukiwać dobre kąski i robić przejęcia prawie bez ryzyka.
pietroo / 2009-09-25 12:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
więc co przewidujesz na Krezusie? widać było dzisiaj większe zakupy, to ma oznaczać ruch w górę, czy to tylko wymiana akcji?
pozdr
Ciułacz / 2009-09-25 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, witaj !
Jak będzie nie bedzie niespodzianek na skale światową, to sie skaniam do konsolidacji 1-2 tygodnie.
W tym wszystkim tylko jedno mi przeszkadza że Krezus może być używany aby grać na innych spółkach w jego imperium co może dawać fałszywe sygnały dla spekulacji, a co zatym idzie , ostre pofalowania i okazja do zarobienia na dziennym.Ja na to sie nie pisze , bo bym musiał siedzieć nad ekranem całą sesje.
Jedno jest pewne na longa nie bedzie gorzej od indeksu .
Bywaj,
krzymaz / 2009-09-23 09:16 / portfel / Bywalec forum
Witaj Ciulaczu
Czy te nieruchomości to kupileś w Polsce czy w Kanadzie?
Kupiłem BZWBK - i chyba to był dobry moment - przynajmniej tak mi sie teraz wydaje.
Natomiast zupełnie nie wiem co zrobić ze spółkami Karkosika. Impexmetal odkupiłem ponownie licząc na wzrosty lecz niestety nie przyszły po małej zwałce. Mam ustawionego stoop-a na nim lecz zastanawiam się czy warto się dalej nim interesować.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-24 00:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj, Te nieruchomości są w Kanadzie, w PL, mam tylko grunty kupione okazyjnie, ale ich narazie nie sprzedaje, poczekam do 2012 roku.
Na temat Karkosików już było wiele napisane, ja uważam że można na nich dobrze zarobić, ale trzeba tylko sie nimi zająć i rozszywfować zależności pomiedzy nimi.Sam Roman to wiemy że to jest inwestor aktywny i jak już kiedyś pisałem może miał troche brak płynności aby kupować , to uwalał kurs aby mu nie uciekł.Teraz widać że były wzrosty skokowe to napewno nie jest przez przypadek.Teraz przynajmniej widać że wszystko sie stabiluzuje i jest małe rezyko na bankructwo.
Konkluzja: 1. Nic nie robić i na linga powinno być lepiej od indeksu
2. Rozpracować psychologię Karkosików i zarabiać krocie.
hs2 / 2009-09-24 14:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam!
mam pytanko co do twoich inwestycji - czy stosujesz zabezpieczenia na zmiany kursów walut? grunty w kanadzie wyceniane są w dolarach natomiast w polce są wyceniane w zł więc po za wzrostem ich ceny z racji inflacji w tym przypadku dochodzi ci czynnik ryzyka kursowego które może zniwelować część zysków.
krzymaz / 2009-09-24 08:52 / portfel / Bywalec forum
W szczególności ta 2 rada mi się bardzo podoba:)))
Ciułacz / 2009-09-24 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz , witaj !
Ja na to się niełapię bo bym nie pospał, jak GPW otwierają o 9:00 to ja jeszcze smacznie śpię po tu jest 3:00 nad ranem.Jak wiemy , Karki to sie musi pilnować z palcem na enterze.Pozdrawiam
krzymaz / 2009-09-24 21:25 / portfel / Bywalec forum
Sprzedałem dzisiaj KREZUS - ` niewielkim zyskiem. Chyba jeszcze nie jestem gotowy na ryzyko:)
Ciułacz / 2009-09-23 02:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te wzrosty to może zagranica może sobie chce zaklepać nasze akcje przed prywatyzacją GPW, albo nasze fundy doszły do wniosku że podwójnego dna juz nie zobaczymy.
http://www.pb.pl/2/a/2009/09/22/Goldman_Sachs_chce_kupic_GPW2
amelian / 2009-09-22 22:08 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Ciułacz,
u Biga juz sie przedstawiłam,więc zrobię to i tutaj.
Pozdrawiam serdecznie,szacunek
Ciułacz / 2009-09-23 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelian witaj. Wiele nie pogadamy bo ja przeważnie tu nad ranem, albo po 12:00
Bywaj
hs2 / 2009-09-22 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam gospodarza i mam bardzo konkretne pytanie.

Na bazie wcześniejszych rozmów wiem że posiadasz spore doświadczenie w dziedzinie nieruchomości. Czy korzystałeś kiedyś z nabycia ich od komorników w drodze licytacji?
Znalazłem dość okazyjną nieruchomość dzięki moim znajomym za ok. 20% ceny rynkowej, wstępne dzisiejsze sprawdzenie sprawy wygląda tak że wystarczy abym to mieszkanie tylko wyremontował co mogę zrobić z ojcem po cenie materiałów i podnajmował aczkolwiek bardzo niska cena wzbudza moje obawy.
Dodam że hipoteka jest czysta od długów, stan znajomy pracujący na budowach ocenił na taki że wystarczy pomalować aby wyglądało jak nowe.
hs2 / 2009-09-22 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn prawdopodobna cena wylicytowana to ok. 30 -40% ceny rynkowej co powiedział mi sam komornik ponieważ bardzo dobrze znam jego córkę (moja wybranka na resztę życia mam nadzieję :) )
Ciułacz / 2009-09-22 23:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, witaj !Pewnie już śpisz, ale ja dopiero przyszedłem do domu.
Fakt że kupiłem kilka nieruchomości od banku, dwie pierwsze to zarobiłem po 30-40%, a następna to już prawie 200% dwie inne nie sprzedaję ale lekko bym zarobił 400%.Do miejscowych to o takich żeczach nie wspominam , a jak ktoś się dopytuję to odpowiadam że po rodzicach, w tym jest troche prawdy bo kiedyś ojcieć dał mi pieniadze na pierwszy wyjazd do Kanady..Wiesz zazdrość może być niebezpieczna.
Polecem Ci forum prawne gdzie często jestem gosciem.
http://forumprawne.org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/
W przypadku kupna od komornika to jedynie aby mieszkanie byłe puste bez mieszkańców, a nawet jak niby jest puste to jak najszypciej zamki zmienić.Bo ledwo co wylicytujesz i będziesz miał niechcianego lokatora.
W Kanadzie kupować zabrane przez bank mieszkanie czy dom jest proste, bo w Montrealu banki oddaja do sprzedaży agentowi nieruchomości i kto pierwszy ten lepszy.
W innych prowincjach są modne licytacje.
Ciułacz / 2009-09-23 00:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiadasz niska cena ?Tym sie nie przejmuj.Przejdz sie tam wieczorem aby zobaczuć co sie w okolicy wyrabia , czy niema po sąsiedzku jakiejś meliny, itd. przy okazji mały wywiadzik środowiskowy.
hs2 / 2009-09-23 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zgadłeś bo spałem :) 8 godzin różnicy czasowej między nami więc u ciebie porta obiadowa chyba wtedy była :)
słuszna taktyka z odpowiedziami na dopytywania, lepiej ludziom nie rozgłaszać w 4 oczy pewnych rzeczy. co do ceny to muszę poznać wszystko zamin zdecyduję się na zakup, na forum prawnym które podałeś jestem od dłuższego czasu bo to dobre źródło informacji
o tym jak ludzie moga mnie oszukać a ochrona pieniędzy jest równie ważna jak ich mnożenie.
Mam nadzieję że będzie to moja pierwsza dobra inwestycja w nieruchomościach choć z doświadczenia wiem że ten akup to będzie wypadkowa mojego braku doświadczenia w tej dziedzinie które tu zdobędę, kolejne napewno będą już w pełni profesjonalne i bardziej automatycznie i intuisyjnie dokonane.
amelian / 2009-09-23 21:03 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj hs2,

z tym mieszkaniem rzeczywiście może być wszystko w porządku,ale bardzo musisz uważać na niechcianego lokatora...mój znajomy ostatnio tak kupił i przeoczył,a raczej nikt nie poinformował go,że ktoś tam mieszka,a teraz ma kłopot bo w tej kwesti prawo jest zawiłe,a nie możesz wyrzucić człowieka na bruk.

Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-24 10:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam amelian !

Potwierdzasz opiennie wielu osób z którymi o tym dyskutowałem, największy problem to eksmisja, średnio blokuje ona na przeszło 2 lata możliwość wynajmu, moją największą obawą jest fakt że w trakcie tej inwestycji wyjdzie coś o czym się zawczasu nie dowiem ale wiem że i tak dam sobie z tym radę czy to ja czy kancelaria adwokacka której pomoc zakupię w tym przypadku. Ostatnio czytałem o pewnej nie ludzkiej i bardzo nie etycznej metodzie na wypędzenie lokatora na forum prawnym - właściciel odciął wodę i zaczatował się aż lokator wyjdzie po czym wyważył drzwi i wymienił zamki potwierdzając starą maksymę że prawo prawem, życie życiem. Inną metodą o której pisano było wzywanie policji i zgłaszanie włamania do mieszkania gdy lokator nie płacił czynszu - lokatora wyprowadzono siłą zakutego a w między czasie wymieniono zamki.
Ciułacz / 2009-09-24 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2 witaj ! Jedynie co sobie przypominam to, to że ktoś może na ostatnią minutę dopisać jakąś hipotekę do księgi wieczystej.Miałem taki przypadek jak wiosną 2007wychodziłem z giełdy i inwestowałem w grunty , to kupiliśmy z kuzynem ,mały domek w stanie surowym z gruntami prawie 3 ha.Nieruchomość kupiliśmy przez agencje nieruchomości, cena była śmieszna, 45tys, po jakimś czasie sprzedający sam zmniejszył na 35tys, jakto znalazłem to kuzyn zaczął negocjować cenę i zbił na 25tys i na ta cene podpisaliśmy umowę przedwstępną.Ja już czułem że coś śmierdzi, ale po tej cenie to nic tylko brać.Przed podpisaniem umowy dowiedzielismy się że jest zaległa hipoteka z odsetkami około 22tys.Właściciel jak i bank byli zgodni że możemy spłacić bezpośrednio tą hipotekę z naszych należości.Po spłaceniu hipoteki i uzyskaniu odpowiednich zaświadczeń u notariusza została spisana ostateczna umowa sprzedaży i wypłacenie reszty pieniedzy właścicielowi.Następnego dnia czy za dwa dni Notariusz dzwoni i powiada że jakiś komornik miał z banku mandat na ścignięcie zaległej bankowej hipoteki i zarejestrował w ksiedze wieczystej prawie 5tys zł kosztów ekzekucyjnych.
Nie nasze koszty ale obciążają naszą nieruchomość, doszliśmy do wniosku że to i tak nam sie opłaca i sprawe nie będziemy wałkować ale dokładamy następne 5tys zł. A oficjalnie to te pieniadze pożyczyliśmy właścicielowi z możliwością odpracowania na budowie z taka stawką jaką bendą miec inni robotnicy w tym czasie.Tak naprawdę to nie liczymy że ten gość kiedyś będzie pracował na tej niedokończonej budowie, bo już ponad 2 ½ lata i nic tam nie robimy.Śmiejemy sie że budowa nabiera mocy.
Ciułacz / 2009-09-22 00:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Korea ? Widac że goldman czeka na połaczenie Korei.
http://biznes.onet.pl/goldman-sachs-gospodarka-zjednoczonej-korei-bylaby,18724,3037066,1,news-detal
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy