Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-21 22:58
Witaj Cułacz.
Mam do Ciebie pytanie i za razem prośbę. Moja znojoma z Kanady znalazła moją żonę poprzez portal nasza klasa. Podałem jej numer telefonu komurkowego i twierdzi że nie może się do mnie dodzwonić. Pisze mi tak:
Nie wiem dlaczego ale nie moge sie dodzwonic na ten numer co mi dalas. 0048503179845 Maszyna mi mowi ze to jest zly numer. Siedze tu cale rano i probuje z tymi 00 i bez nich, ale nie moge nawet dostac sygnal, tylko maszyna sie odzywa z informacja ze ten telefon# nie pracuje. Czy ty masz moze inny # ktory moge sprobowac? Ja mam tutaj specjalne Long Distance Phone Card ktore nie maja connection fee tak wiec dla mnie dzwonienie do Polski jes bardzo tanie.
Na razie.

Przed nr. tel kręci 0048 czy to jest prawidłowo ?
Pozdr.
Ciułacz / 2009-09-21 23:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powinno być : 011 48 *********
Ciułacz / 2009-09-21 23:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do PL na telefon stacjonarny to dzwonie przez skype, mamy opcję $10 na miesiąc i dzwonimy do upadłego prawie na cały świat i w tym jest na komórki w Chinach.
Na Polskie comórki to dzwonie przez : Pulse Telecom.
www.pulsetelecom.ca
krzymaz / 2009-09-21 13:53 / portfel / Bywalec forum
Witaj
w drugiej połowie września miała byc zwała - jednak jej nie było - takie są prawa rynku.
Powiedz co sądzisz o PKOBP - w perspektywie PP na nowe akcje. Na portalu money.pl mówili, ze to świetny interes ze 100% zwrotem z inwestycji - czy podzielasz ich zdanie?
Poza tym wszedłem troszeczkę w karkosika jak na razie z powodzeniem. Zastanawiam się ile jeszcze na karkosiku będzie trwać hossa:)

Pozdrawiam
Krzysiek
Ciułacz / 2009-09-22 00:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !
Odnośnie PKP BP ? 100% zwrotu ? Jak tak beda naganiać to naprawdę ludziska tak na wszelki wypadek kupią.Jak zapewnie czytałeś u BIGA w portfelu, Jarg sie założył z Bigiem na temat PKO BP.Uważam że obaj maja racje tylko jak to sie przełoży na kurs ?
Jak by chodziło o zwyką spółkę to Jarg ma rację bo to dobry fundamentalista.Jak wiemy że na PKO to nie tylko fundamenty ale i psychologia i płynność kursu, oraz cos co przemawia za zaufaniem, co przyciaga ciułaczy.Dlatego Big jako maratonista i psycholog może miec sporo racji.
Obecnie mamy coraz wiecej wszelkiego rodzaju prezesów sowicie opłacanych co moga byc zainteresowani na nowe akcje, a nie wspomnieć o instytucjach.
Może tak być że inwestorzy szukając kapitału moga sprzedawać inne wmiarę dobre spółki co sie może odbic na ich kursie.Jednym słowem dobrze by miec troche w portfelu, ale bez przesady, bo grubasy moga wyczyniac cuda przez puszczanie plotek aby jak najwiecej zarobic zarabiać na wachaniach kursu a biedny leszcz nie bedzie spał.Mając w portfelu 5-10% kapitału tej spółki no możesz zawsze sobie dac na wstrzymanie i przeczekać.
Ciułacz / 2009-09-22 00:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PKO BP pipki warto by mieć, może byc sporo inwestorów co będa chcieli kupic jak zacznie sie nowa emisja, to wtedt PP jak znalazł.
He ! He! Mam 20 tys PP Dudy może kiedyś ciś z tego będzie .
Ciułacz / 2009-09-22 02:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej przygladając sie PKO to wielu inwestorów obawia sie rozwodnienia przy nowej emisji, czyli inwestorzy obawiaja sie że przy zwiekszonej liczbie akcji a przy takich samych dochodach banku bedzie miał mniej zysku na jedną akcję..
W przypadku zwykłych spółek to kapitał wpływający ze sprzedaży nowych akcji nie tak szybko przynosi dochody to zazwyczaj dywidenda (jak maja ) w pierwszym i drugim roku sie rozwodni.
W przypadku banku do dopływ nowego kapitału z emisji akcji to praktycznie przynosi dochody natychmiast, bo mogą je lokować lub udzielać kredytów ,wkońcu od tego sa specjalistami.Więc obawa o rozwodnienie dywidendy jest znikoma.
Odnosze sie ciągle do dywidendy ale należało by raczej pisać o zyskach.
Ciułacz / 2009-09-22 02:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak ktoś dalej myśli o PKO to jutro z rana powinna być okazja.
Ciułacz / 2009-09-22 10:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj rano PKP pokazał ile jest wart i jak go inwestorzy lubią.Pod odcięciu dywidendy zamiast spaść to inwestorzy już czekali z koszykami i kurs zaraz wyrównał i podskoczył.
Ciułacz / 2009-09-22 03:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z Karkosikami to może być już dystrybucja, ale kto wie?
Niby do rozpracowania proste ale nikt nie ma cierpliwości.Klasyczne podejście to jak jest w miare chodliwa spółka to czeka sie na konsolidacje i jak już sie wszyscy zniechęcili i w arkuszu kupna jest nie wielu chetnych to daje sie wieksze zlecenie kupna PKC i powoli sie dokłada do pieca aby rozbudzić spekulację.Zazwyczaj skutek murowany.
To takie proste i naiwne aż sie wierzyc niechce, niby nie etyczne ale legalne.
Ciułacz / 2009-09-21 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKO BP, kto nie lubi czekać na dywidendę to może czas wyjść z kasą z PKO i ponownie wejść juteo przed południem ?
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-20 02:17
Strasznie lubię czytać twoje spostrzeżenia na różne tematy.
Pozdr. Life
Ciułacz / 2009-09-20 18:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life, witaj, wiem że czekasz ta obiecany przepis, ale to musi potrwać , bo nie chce cie struć i ja osobiście jak narazie to jestem krulikiem doświadczalnym. ;-)
Ciułacz / 2009-09-19 15:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20090918

Historia lubi sie powtarzać ? Czyli wygląda nam na to że jesteśmy w 2001 a w Styczeń 2002 zwałka przez 7-8 miesiecy ?
Fakt że wiekszość tego oczekuje.
Do przemyślenia.
Ciułacz / 2009-09-20 19:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ppoprawka do powyżej
http://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20090918&c=10y&t=l&a=lg&b=0
Wykres nam przedstawia nasz WIG-20 od 10 lat
Wielu analityków sadzi że jesteśmy w tym miejscu co Wrzesień- pazdziernik 2001 i od Stycznia 2002 wodospady do poprzedniego dna.
Ciułacz / 2009-09-20 19:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak nie będzie wyraznej poprawy w danych makro oraz w psychologi na ulicy, to od Stycznia moga nas dopaść złe nastroje i nie będzie efektu stycznia, ale spadki Stycznia -Lutego-Marca-Kwietnia .
Ciułacz / 2009-09-18 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam, dzisiaj zdrowo zaspałem sobie bywajcie.
marek m / 2009-09-17 12:32 / portfel / Bywalec forum
Liczyłem , że zobaczymy u nas 2400 na WIG 20 w tym tygodniu a tu zaczął się sezon
na grzyby...... boczniaki.
Pozdrawiam zniecierpliwionych.
pietroo / 2009-09-17 20:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co do boczniaków, to są bardzo smaczne grzyby
pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-16 23:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.pb.pl/2/a/2009/09/16/Kolejny_duzy_kryzys_w_ciagu_10-20_lat2
Kryzys będzie to to jeszcze nie jeden, ale państwa nie zbankrutują
krzymaz / 2009-09-17 09:16 / portfel / Bywalec forum
Czasami mi się już nie chce słyszeć o kryzysie. Bo ciągle o nim mówią ale u nas tak naprawdę go nie widać. Może i będzie ale to est wróżenie z fusów. Dokupiłem wczoraj GANT-a ładny wykres się zrobił oraz BZWBK - zawsze to chciałem mieć:)
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-19 19:34
Witaj.
Nie wiem jaki jest Twój świat .
Twierdzisz że nie ma kryzysu? hmm....
Może przynajmniej uświadomisz mnie co rozumiesz przez słowo Kryzys?
Ciułacz / 2009-09-19 21:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life, witaj ! W moim przypadku jak moja żona kupi kilka worków ryżu to jest pewny znak że kryzys nadciąga.Ostatnio jak mnie zmusiła do tachania 2 worków po 10 kg, to było w ubiegły Pażdziernik, nawet ja uległem nastrojowi i przestałem chyba przez 3 miesiące wpłacać gotówkę do banku.
Ciułacz / 2009-09-17 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !
Mam te spółki na oku, Niemam wyczucia w Polskiej deweloperce, bo w nieruchomościach to ja przyzwyczajony jestem że widze na własne oczy jak sie rusza na budowach i jak idzie sprzedaż, jaka jakość itd.Opierając sie tylko na cyfrach (często z nagonki) Gant i Ronson oraz LCC, ale jak wiemy że jak wiekszy spekulant sobie cos postanowi to potrafi dedelopera zeszmacić a jak juz sie obkupi to odwrotnie.LCC już miałem i niezle zarobiłem, ale chyba go trochke wezmę na longa jak uwolnie trochę kapitału.BZ też miewałem , w tej chwili prawdopodobnie zagraniczny kapitał na nim sie szarpie to jeszcze pobuja.Ale banki warto mieć.
krzymaz / 2009-09-16 08:45 / portfel / Bywalec forum
Witam gospodarza:)
Ostatnio troszeczke wpadłem w panikę. W ciągu jednego dnia sprzedawałem kupowałem i wyszedłem na tym jak "Zabłocki na mydle". Myślę, że nie mam nerwów i cierpliwości inwestora. Postanowiłem, że operację będę wykonywał raz dziennie wieczorem - po dokładnym przemyśleniu sprawy a nie w ciągu dnia pod wpływem impulsu (bardzo często złego). Mam nadzieje że to mnie nauczy cierpliwości:) A muszę nauczyć się jej od Ciebie
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-16 12:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz,witaj!, wszystko przyjdzie z czasem.Ja jak niewiem co tobić to nic nie robię, przynajmniej sie staram nic nie robić.Teraz np mam ochotę sprzedać kruszwicę bo pomimo obcieciu dywidendy wyszła na plus, ale co z kasą zrobić?
adrianoo / 2009-09-16 13:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myslalem swego czasu (jak kupowalem) ze bedzie 2ga jutrzenka ale niestety zupelnie inne zachowanie sie waloru, mysle ze bedzie ok. ale na razie nie wracam do niego.
Ciułacz / 2009-09-16 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo , witaj !
Już do pracy muszę wychodzić, ale jednak Kruszwicę sprzedałem.Widać że są chętni na jej kupno i liczyli na wieksze spadki a wodospadu nie widać to zbierają co leci.
Tak czy tak to widać że na kruszwicy sa twardzi inwestorzy.
Ciułacz / 2009-09-16 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo , jak tam po górach, ja byłem jeden dzień i zaliczyłem szlak 4,2km +4,2km ze wzniesieniem około 400m i mi nogi odpadały przez 4 dni.Bywaj
adrianoo / 2009-09-16 13:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jestem troche bardziej zapalonym turysta;) szlaki ok. 1000m w pionie nie sa dla mnie rzadkoscia, a nogi coz... troche musza bolec bo nie sa przyzwyczajone do takich wysilkow. Jesli mnie pamiec nie myli to przeciez pochodzisz z gorskich stron wiec chodzenie po gorach powinienes miec we krwi wiec skad ten bol?:)
Pozdrawiam serdecznie:)
Ciułacz / 2009-09-16 19:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ! He ! Masz racje.Tylko ze wybylem 35 lat temu z moich rodzinnych stron.Niestety juz mi stuknelo 53 lata, a to swoje robi.
Ciułacz / 2009-09-16 01:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Appel jeszcze w tym roku może przebić $200 za akcję.
.....
http://argent.canoe.ca/lca/affaires/international/archives/2009/09/20090915-172827.html
Fakt że tu ich telefony są w modzie.
Ciułacz / 2009-09-15 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Kruszwicy obroty pod zdechłym azorkiem, czyli nie zapowiada sie ciekawie.Wygląda mi nato że inwestorzy zajęli pozycje i juz sie nie ruszają.Widać że są tacy co staraja sie podnosić kurs kupująć po jednej akcji.
Wybrali paskudny termin na DD bo właśnie jest rozliczenie z kontraktów.
adrianoo / 2009-09-15 15:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
do 18go moze sie cos ruszy... ale tak jak kilka dni temu Tobie pisalem, ciezki tam jest akcjonariat i bez przetasowania to sie chyba nie obedzie
Ciułacz / 2009-09-15 23:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, witaj !
Nie biorę sobie zabardzo do serca te falowania , jak fundamenty dobre to będzie szło z trendem.Spadków nie powinno być wiele.
krzymaz / 2009-09-16 08:34 / portfel / Bywalec forum
Witajcie
Ja próbowałem sprzedać
niestety poszły tylko 2 akacje:( reszta została w portfelu - chyba za wysoko się wyceniłem. Nic teraz chyba z ta spółka zaprzyjaźnie się na dłużej:)
he he / 116.20.42.* / 2009-09-15 05:14
Ktos napisal:

Sarkozy ma racje, ale chce leczyć skutek, a nie przyczynę, powinno
się zabronić jakiejkolwiek działalności
gospodarczej firmom i osobom niezarejestrowanym w
danym państwie i nierozliczającym się w tym
państwie z podatku. Pomoc państwowa udzielona
prywatnej firmie powinna wiązać się z przejęciem
przez państwo udziałów tej firmy adekwatnych do
kwoty pomocy. Należy określić jednoznacznie opłaty
i prowizje jakie banki mogą pobierać. W firmach
państwowych premie zarządom mogłyby wypłacać tylko
firmy, które wykazują zyski.
Ciułacz / 2009-09-15 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sarkozy jest znany że lubi wiele gadać, tym bardziej pod publiczkę.
zabronić jakiejkolwiek działalności
gospodarczej firmom i osobom niezarejestrowanym w
danym państwie i nierozliczającym się w tym
państwie z podatku.

Ciekawe co on miał na myśli? Izolowanie Francji ? albo sobie nie zdaje sprawy jak działa biznes miedzynarodowy ?Czyli nie można by było być udziałowcem w jakiejś francuzkiej spółce ? Idąc dajej tym tokiem rozumowania nie można by kupić akcji francuzkis spółek?
Pewnie sknocą jakieś przepisy co sie bendą dotyczyć nielegalnych emigrantów, a zrobią reklamy jak by uratowali kraj przed katastrofą.
Zresztą Francuzi są przyzwyczajeni do buńczucznych wypowiedzi ich polityków,a życie sie bedzie dalej toczyc po staremu.
Ciułacz / 2009-09-15 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

W firmach
państwowych premie zarządom mogłyby wypłacać tylko
firmy, które wykazują zyski.

Z premiami to moze byc skomplikowane, bo często w tradycji firmy płaca podstawowa jest bardzo niska ale są wysokie premie co zależy tylko od subordynacji wobec przełożonych a nie od wyników firmy.Chodzi o to zby pracownicy byli posłuszni i nie podskakiwali bo inaczej po premi.
Ciułacz / 2009-09-15 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do he he.
Wspominasz o Sarkozym dobrze by podać link do tego co piszesz bo nie jest jasne Co powiedział Sarkozi a co pisali inni.Wyglada mi że dałeś wklejke z innej dyskusji, gdzie dyskutanci znali cały temat.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-15 00:25
O.K.
Daję Ci spokój. Ale nie chcę iść do naszej klasy.
Żegnaj . Będzie mi Cię brakowało.
Nie Pisz więcej do mnie.
Żegnaj!!!!
Ciułacz / 2009-09-15 03:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Nie Pisz więcej do mnie.

Nie bardzo sobie przypominam abym pisywał do Ciebie, chyba nie masz swojego portfela.
Ja nikomu tu nie zabraniam pisywać jak jest bez czepiania sie i na temat, bo inaczej to wygladac będzie jak babskie pyskówki.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-14 23:32
P.S
A jeszcze nie tak dawno Pomagałes córce w algebrze i jeszcze czymś tam.Popatrz ,jak ten czas leci.
To ten zienć trochę nie za poważny dla niej,oczywiście jeśli Masz poczucie humoru. mam nadzieje ,że Masz (poczucie humoru)
......
Ciułacz / 2009-09-15 00:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lesio ! Lesio ! Lesio !
Poszesz:
A jeszcze nie tak dawno Pomagałes córce w algebrze i jeszcze czymś tam.Popatrz
,jak ten czas leci.
To ten zienć trochę nie za poważny dla niej

Wiekszośc tu z nas od czasu do czasu coś tam napomyka o swoim życiu osobistym a Ty sie wręcz sie dopytujesz i wypytujesz tak jak byśmy sie znali w życiu osobistym.Wcale mi sie to nie podoba, ja nikogo sie nie wypytuję o życie osobiste.
W poście powyżej podśmiewasz się i robisz mi przytyki czy insynacje że opowiadam bajki o swojej córce.
Dla tych forumowiczów co to czytają to może wyjaśnie aby to było zrozumiałe, Mam dwie córki z pierwszego małżeństwa starsza 30 lat a młodsza 25 lat oraz trzecia córka (nie biologiczna, bo córka mojej drugiej żony)ma lat prawie 14.Więc jak sie mozna domyśleć pomagałem w algebrze tej najmłodszej.Mąż tej co ma 25 lat jest maratonistą amatorem.
Lesio jak lubisz rozcząsać czyjeś prywatne życie to może w portalu :Nasza klasa, a tu wole wymieniać sie obsrwacjami na temat inwestycji.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-14 23:12
Witaj Ciułaczu!!!
Ja też gratuluję Ci ,,ziencia " .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy