Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-14 02:21
Witaj Ciułacz.
Mercor - miałem ze trzy razy. Solidna spółka.
Jest tylko mały problem. Mam wrażenie że piękny wyskok a potem nagonka w PB miała na celu umożliwić komuś wyjście z inwestycji. Podobnie rzecz się ma w przypadku spółki Anti.
Może dziwny zbieg okoliczności ale mam przeświadczenie że ten portal wybitnie świadczy usługi w stylu naganiacza. Ostatni raz udało mi się wyjść delikatnie pow. 25,- i jestem na etapie przyglądania się. Ciekawe zagrywki odchodzą ostatnio na Centrozapie. Obroty solidne i jazdy bez trzymanki. Szukam ponownie odpowiedniego momentu do wejścia krótko terminowego.
Pozdr. :)
krzymaz / 2009-09-14 20:48 / portfel / Bywalec forum
Co sądzisz o Centrozapie? Przy ostrych wzrostach kupiłem z nadzieją, że będzie szedł do góry. Niestety złapałem go na górce i teraz sam nie wiem co robić pozbyć się go czy przeczekać. Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-15 04:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Centrozap? hm ? Teraz jego dola jest jak prawie wszystkich innych, sprzedać aby sprzedać to nie wiele zmieni , chyba że masz na oku tz perełkę i szukasz na gwałt kapitału.Przynajmniej na obroty nie można nażekać.W ten tydzień to tak może wszystko skakać że nie wiadomo czy sie odkupi taniej.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-14 02:23
Ps. Szanowny Kolego Przypominam że jeść trzeba:)
....a przepisu jak nie było tak nie ma :)
Ciułacz / 2009-09-14 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Mercorze chyba był jakiś udziałowieć zagranicznu co podobno wyszedł jakoś w ostatnią zimę.Może mu jeszcze cos pozostało w rękawie i on delikatnie sypie?Albo Ci co od niego przejęli to wzieli na kredyt i teraz delikatnie sprzedają na odsetki?
Ciułacz / 2009-09-14 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przepis jest,ale w głowie mojej małżonki.Może weekend sie zmobilizuję na coś uproszczonego.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-13 23:42
W końcu .ile razy można oglądać Krzyżaków,czy Pana Wołodyjowskiego?
Ciułacz / 2009-09-14 00:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ! he ! Oby nie zapomnieć o Pancernych !
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-13 23:39
Każdy film ma swój morał.Każddy film opowiada jakąś Historię,Każdy reżyser chce cos przekazac,a szanujący się aktor byle czego Ci nie wciśnie.Sztuka postrzegania np.sceny,
jest dobrym treningiem do postrzegania życia i sytuacji ,na które powinieneś,widząc je,odpowiednio reagować Dużo się można nauczyć!!!
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-13 23:16
Sa na tym świecie rzeczy obok ,których codziennie Przechodzisz, Albo Jesteś ślepy,albo
nie Chcesz zaakceptować ich istnienia.Uczę się na ludzkich błędach ,bo to nic nie kosztuje,ale nauczyłem się patrzyć i słuchać.Bywa,że oglądam program i zapamiętuję jedno tylko zdanie,,,ale warte oglądania całego programu.I to ,jest TO=THIS IS IT,jak mawiaja Górale.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-13 21:22
To o czym Mówisz ,to ja juz dawno mam,a dzisiaj żyję spokojniej,niż moi pracownicy.
Faceci mają to do siebie,że ciągle szukaja sprawdzania się w nowych dziedzinach i ja
własnie tak to postrzegam, Ani się nie podniecam przy zwyżkach,ani zniżkach. Ale każda wygrana to dla mnie +.
Natomiast giełda ,to również ludzie z ich odruchami w kontekście różnie rozwijającej się
akcji imoże tego nie Zauważyleś,ale to co się wtedy dzieje,jest równie godne uwagi-dla mnie. Pozdrowienia. Obejrzyj film- pogadamy
Ciułacz / 2009-09-13 22:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lesio,

To o czym Mówisz ,to ja juz dawno mam

Nie spoczywajmy na laurach, zawsze coś się znajdzie do poprawienia.
Co do filmów to jak nie jest historyczny, czy naukowy, to tak je odbieram jak wirtualnego inwestora. Wszystko można przedstawic widzowi byle zagrać na jego uczuciach i dobrze sprzedać ten film.Jak tu oceniać film jak to tylko fantazja?
To tak jak już powiedziałem , jak tu ocenić virtualnego investora.( nie Ciebie mam na mysli)
wojtlek / 2009-09-13 19:28
Witam Ciułaczu, co sądzisz o Mercorze? Raport za drugi kwartał niestety nienajlepszy...

Pozdrawiam!
Ciułacz / 2009-09-13 20:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wojtek , Witaj !
Z tymi raportami to dobra zagwozdka.
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=43&_Lang=pl&_RowID=1567305&category=11,36,31,32,33&_CheckSum=259098558
Ja mu chyma dam szansę następne 6 miesiecy.Teraz sprzedawać to samobuj, chyba że widzisz okazje na szybki strzał, albo masz wiadomosci poufne ze spółki ponaglajace do sprzedaży.
wojtlek / 2009-09-13 21:03
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź na moje pytanie.
Niestety, nie mam żadnych informacji, jedynie akcje kupione mniej więcej po tej samej cenie. Myślę, że podzielę tutaj Twój pogląd.
Pozdrawiam
krzymaz / 2009-09-13 15:33 / portfel / Bywalec forum
Widzę, że dyskusja o kasie:)
a muszę przyznać, że gieldę troszeczkę traktuje jak dodatek do zarabiania.
Powiedziałem sobie kiedyś, że jak zacznę tracić to mogę ryzykować do momentu wyjścia na 0 - bo na razie jestem gdzieś ok 20% do przodu. Widzę po sobie, że jeszcze dużo nauki co do giełdy mi zostało. Jak inwestuje się w dobre spółki to trzeba mieć cierpliwość. Jak chce się szybko zarobić - to inwestuje się pod wykres. Można jednak kupić na górce i się traci.
Ale się rozpisałem.
Powiedz Ciułaczu jak uważasz co dalej. Kiedyś mówiłeś, że albo we wrześniu albo w październiku będzie jakaś korekta w dół? Czy dalej to podtrzymujesz.
Troszeczkę rozczarowała mnie jeszcze KRUSZWICA - mimo że 18 Dywidenda to jakoś te korekty przeszkadzają mu iść do góry. Zastanawiam się więc co robić - czy 15 sprzedawać czy trzymać na long-a.

K
krzymaz / 2009-09-13 15:33 / portfel / Bywalec forum
Widzę, że dyskusja o kasie:)
a muszę przyznać, że gieldę troszeczkę traktuje jak dodatek do zarabiania.
Powiedziałem sobie kiedyś, że jak zacznę tracić to mogę ryzykować do momentu wyjścia na 0 - bo na razie jestem gdzieś ok 20% do przodu. Widzę po sobie, że jeszcze dużo nauki co do giełdy mi zostało. Jak inwestuje się w dobre spółki to trzeba mieć cierpliwość. Jak chce się szybko zarobić - to inwestuje się pod wykres. Można jednak kupić na górce i się traci.
Ale się rozpisałem.
Powiedz Ciułaczu jak uważasz co dalej. Kiedyś mówiłeś, że albo we wrześniu albo w październiku będzie jakaś korekta w dół? Czy dalej to podtrzymujesz.
Troszeczkę rozczarowała mnie jeszcze KRUSZWICA - mimo że 18 Dywidenda to jakoś te korekty przeszkadzają mu iść do góry. Zastanawiam się więc co robić - czy 15 sprzedawać czy trzymać na long-a.

K
krzymaz / 2009-09-13 15:33 / portfel / Bywalec forum
Widzę, że dyskusja o kasie:)
a muszę przyznać, że gieldę troszeczkę traktuje jak dodatek do zarabiania.
Powiedziałem sobie kiedyś, że jak zacznę tracić to mogę ryzykować do momentu wyjścia na 0 - bo na razie jestem gdzieś ok 20% do przodu. Widzę po sobie, że jeszcze dużo nauki co do giełdy mi zostało. Jak inwestuje się w dobre spółki to trzeba mieć cierpliwość. Jak chce się szybko zarobić - to inwestuje się pod wykres. Można jednak kupić na górce i się traci.
Ale się rozpisałem.
Powiedz Ciułaczu jak uważasz co dalej. Kiedyś mówiłeś, że albo we wrześniu albo w październiku będzie jakaś korekta w dół? Czy dalej to podtrzymujesz.
Troszeczkę rozczarowała mnie jeszcze KRUSZWICA - mimo że 18 Dywidenda to jakoś te korekty przeszkadzają mu iść do góry. Zastanawiam się więc co robić - czy 15 sprzedawać czy trzymać na long-a.

K
Ciułacz / 2009-09-13 19:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kruszwica ?Rano 16 Września przed otwarciem zostanie odciente 3zł a następnie po otwarciu będa tacy co po zaliczeniu dywidendy(15-tego) będa sprzedawać PKC, co obniży kurs na kilka dni czy tygodni i mogą być marne obroty. Decyzja należy do Ciebie.
Z mijej prakryki by wynikało że najwyższy kurs powinien być z rana do 11:00 ale to może ulegać wachaniom bo inwestorzy ogladaja sie na trendy w danym dniu.
Ciułacz / 2009-09-13 18:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kiedyś powiadałem że od 15-Września zacznie sie sypać i kontynuacja do Pazdziernika włącznie.Wyglada mi nato że wszystko sie zaczęło o tydzień wcześniej bo zapewnie inwestorzy doszli do wniosku że lepiej wyjść ale na pewnego.
Ja osobiście nie planuje wiekszych zmian, może mała kosmetyka.
Sporo anali już od dawna wieści spadki na Pazdziernik, ale z tego powodu ludziska wychodzą przed czasem i w Pażdzierniku może być całkiem znośnie.No nie tylko nasza giełda istnieje, ważne sa trendy światowe
Ciułacz / 2009-09-13 18:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !
Byłem pokibicować mojemu zieciowi, bo bierze udział w maratonie w Montrealu, byłem ustawiony na 16-tym kilometrze był w pierwszej 200, jak na 2500 uczestników to sie trzymał dobrze, ma dopiero 28 lat to jeszcze przez kilka lat może biegać.
krzymaz / 2009-09-14 13:44 / portfel / Bywalec forum
Gratulację dla ziencia:)
No ja takiego wyczynu bym nie zrobil.
Niewiem dlaczego moj post wkleil sie 3 razy - cos moze z moim komputerem nie tak:)
Pozdrawiam
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-13 11:27
itaj!!!
Tak ,piszę.A jej tytuł brzmi -"Co by tu robić,żeby nic nie robić,a mieć kasę itd,itd"
Krótko mówiąc zbieram materiały,żeby wykroić z tego wnioski i wdrożyć je w życie.
Tymczasem ,jednym z nich,czekam,az duda pójdzie na 5 zł,a póżniej jeszczei jeszcze ijeszcze.i to będzdzie motto mojejpracy,że są sprawy,które się same rozwiążą,aby tylko nic nie robić Sam to wymyśliłem. Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-13 20:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lesio, jestes na dobrej drodze.Stara zasada: mniej wydawać jak zarobisz i inwestować w pewne instrumenty, to nawet jak byś nie chciał to i tak z czasem kasy będziesz miał jak lodu.Tylko nie zapominac aby wszystkich jajek nie wkładać do jednego koszyka.Kapitał już raz zainwestowany nie wydawać na używki typu wycieczka na Karaiby czy zakup auta, ale z GPW możesz np kupić dom (to inwestycja), tylko nie na pokaz , a raczej na potrzeby własne.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-12 22:57
Jeśli Oglądasz wieczorami filmy to chcę ći poleciccoś w dobrej obsadzie;coś do myślenia.JOE BLACK z A.Hopkinsem i B.Pittem.Ciekawy jestem ,czy to twój gust.
Gadanie o akcjach i kasie ,gdy wydarzy się ,co ma się wydarzyc można czymś
urozmaicić.
A przy okazji,mnie robota kocha.Ale to miłość platoniczna. Nigdy się nie nudzę.
Ciułacz / 2009-09-13 02:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Film w TV ?
Czytalem tylko recenzje zreszta dobrze napisaną.
http://film.onet.pl/7104,32849,erecenzje.html
Generalnie filmów to nie wiele oglądam, jak sie kładę spać o 21:00 todo 22:00 coś tam ogladam
ale bez specjalnego oczekiwania na coś tam.Bardziej mnie pociagaja filmy historyczne, naukowe, a z lekkich to mogą być fantastyczno-naukowe.
Ps.Lesio, po twoich pytaniach to wydaje mi sie że chyba piszesz rozprawę doktorską na określony temat.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-12 22:39
Witaj!!!
Jeśli ktoś kłamie,to zapewne ma sprecyzowany cel i mocne podstawy do jego osiagnięcia.Najgorzej jednak mają ci,których status społeczny,tudzież ekonomiczny
zezwala na bycie tym,kim naprawdę jest. I kiedy nie musi niczego udowadniać poza tym,
co sobą reprezentuje.Oni są najmniej lubiani,najbardziej krytykowani.
Z racji zawodu trochę kłamiesz?
P.S. Na forum ludzie też gadaja.A z tym pisaniem to tylko taki żart, Pozdro!!!
Ciułacz / 2009-09-13 02:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lesio, witaj


Z racji zawodu trochę kłamiesz?

Widze że Cie temat kłamstw prześladuje.Jak nie umiesz z tym życ to idz do spowiedzi, dobry skutek, sprawdzone jak byłem w podstawówce.
Przede wszystkim to definicja kłamstwa to co kraj może byc inna a jeszcze co osobnik to inna interpretacja.
Chyba nie sadzisz że będe Ci opisywał moje osobiste przypadki, bo zawsze mozna kogos zaszuflatkować.
1. Ten co nigdy nie kłamie to naiwniak i nikt mu nie powierzy odpowiedzialnych zadań , nadaje sie do przynies, wynieś, pozamiataj.
2. Ten co kłamie to oszust i nikt go nie dopuści do poważnych zadań, nadaje sie do przynieś ,wynieś, pozamiataj
Tutaj w pracy to przełożony nigdy nie zaleci aby kłamać, a ludziska kłamia jak z nut.
Jak mój klijent kłamie w żywe oczy aby wyłudzić darmową usługę czy produkt to generalnie sie wysłuchuje do końca i mu nie sprzeciwia ale i nie ulega.Zasada jest taka : klijent zawsze ma racje.Jak powiesz klijentowi prosto w oczy że jest naciagaczem to sie bedzie poczuwał poniżony i czesto tacy wydzwaniają na skargi wymyślając nie stwożone żeczy aby sie zemścić.Skargi jak wpływaja to rozpatrywanie jest pracochłonne i jak na jednego pracownika wpływa sporo skarg to jest znak że nie umie sobie radzić z klijentami.Wniosek : czym pracownik jest bardziej obłudny i hipokryta to tym lepiej dla wszystkich, pracodawcy pracownika oraz dla klijenta.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-12 14:00
Witaj!!!
Ależ Ty wolno piszesz.Przeważnie odczytuję Cię rano. Jednakże powracając do tematu,
rzeczywiście dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają,a procenty,o których Piszesz za-
łatwiają sprawę.Ja gram za 20% i dla mnie są to rożsądne pieniądze,które nie pójdą na marne.Natomiast ,jak to śpiewają Rolligstonsi,Time is on my side.Z podobnego powodu podoba mi się Big,który na swoim blogunagle zapodaje jakąś muzyczkę,wyrwana z kontekstu. Pozdrawiam,wołaja na obiad.
Ciułacz / 2009-09-12 14:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lesiu, to nie czat że , ale forum, wpadam tu od czasu do czasu pomiedzy innymi zajeciami i coś tam odpiszę, ale nie czekam na replikę bo mam sporo zajęć.Jak są osoby samotne co poza 8-godz. pracy nie maja innych obowiazków to zapewne klepia w klawiature bez wytchnienia.
Pozdrawiam
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-12 00:57
U nas też ludzie kłamią;bogaci chcą uchodzić za biednych,a biedni za bogatych.
Ale to chyba normalne,
A Ty zdradzisz ,jaki Miałeś najlepszy dzienny strzał na giełdzie?
Ciułacz / 2009-09-12 14:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podobno w Stanach robiono madania naukowe dotyczące kłamstw i stwierdzono że u przecietnego śmiertelnika w co trzecim zdaniu wystepuje kłamstwo, lub usiłowanie wprowadzenia w bład,przez insynuację.
Ciułacz / 2009-09-12 02:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lesiu, Pytasz
A Ty zdradzisz ,jaki Miałeś najlepszy dzienny strzał na giełdzie?

He, He,Toś mi zadał pytanie za 100 punktów.
Ja Ci nie potrafię odpowiedzieć ile mam spółek w portfelu, wiem że ponad 10 ale dokładnie to nie pamietam, a co za tym idzie nie wszystkie pamietam.
Ile mam w kieszeni $ ? chyba ze $200-400 , ile w sejfie domowym $2-3 tys.
A co dopiero ile zysku dziennego na parkiecie.Bardziej sie przygladam średniej ze wszystkich spółek.Od czasu do czasu robie indywidualny przegląd jak maja sie zbliżać wyniki i po wynikach, ale małe skoki nie robia na mnie wrażenia.Inna żecz że to nie jest moja życiowa inwestycja (4-8% mojego kapitału).
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-12 00:38
A sprawdzałeś u komorników? W kryzysie u nich najtaniej, Przynajmniej w Polsce.
Ciułacz / 2009-09-12 02:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U nas komornicy muszą wszystko sprzedawać przez agentów a tych to monitoruję.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy