Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-11 23:32
Witaj Ciułaczu!!!
Swoją drogą,fajna ksywka,co u Ciebie,jak tam byznes? Coś Kupiłeś,coś Sprzedałeś?
W robocie O.K ? Zdrowie ,rodzina?
W Polsce ciężko=Trzeba pracować=ale jakoś idzie.Ludzie łapią się różnych sposobów,żeby przeżyć. W Kanadzie lepiej?
Ciułacz / 2009-09-12 00:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witak Lesio !, Jak narazie to nie ma wekszych zmian.Yroche sie zawiodłem na recesji miała byc stulecia i nastawiłem sie że kupię jakąś nieruchomość a tu ceny wcale nie spadły, a mogło by tak walnąc z -50%, to by była radocha.Więc nic nie kupiłem a ze sprzedaniem to myślę jeszcze poczekać 2-4 lata to rynek sie nakręci.
Czy w Kanadzie lepiej ? to zależy od własnej mentalności.Są ludzie ci chodzą na zupk i proszą o datki są średniacy , udający bogatych i naprawdę bogaci.
lesio09 / 79.189.228.* / 2009-09-10 16:45
Dzień Dooobry!!!
Ależ to miłe uczucie,jak rośnie.Chociaż ,nie wiem dlaczgo,ale mnie to osobiście nie rusza.Bardziej się wzruszałem na wigu 20.Szczególnie na pko. Niekiedy w ciągu dnia 3
razy kupiłem i sprzedałem.Ciągle coś się działo.A teraz nuda,Duda.Dzisiaj było ładnie,
ale grać na longa,to można przysnąć.
Najbardziej przeszkadza mi moja wiedza natemat tej spółki,bo ja po prostu wiem, że oni jeszcze zadziwią.Wyobraż sobie firmę,o której z wiadomych powodów,mówi się żle,aoni po prostu robią swoje i Wierz mi ,że są już prawie wszędzie.Osobiście dostaję od nich
super towar.Jak w tych warunkach zachować bezstronność i chłodny rozsądek?
Ciułacz / 2009-09-11 01:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niema jak to być młodym i rządnym wrażeń.Nie jeden stary strucel by wiele za to zapłacił.
Na amplitudach bądz ostroży.Ostatnio to sie opłacało kupować na koniec dnia i sprzedawać z rana , ale to trzeba śledzić bo możnana sie przejechać.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-09 21:05
Witaj Ciułaczu!!!!Skoro już sie Nałaziłeś ,to Powiedz co by tu zrobić ,żeby było lepiej?
Może coś kupić? Ale co?Czy lepiej poczekać?Nuuuuudno.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-10 00:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lesio09, witaj ! nuda ??? Nie powiedział-bym. Zobacz na notowania ile tam czerwieni a ile zieleni ?Zmienia sie jak w kalejdoskopie, czyli moga dostarczyc sporo emocji.To zależy od Ciebie co obstawiasz, to takie będziesz miał emocje.
Ja zakładałem że do 15 września będzie boczniak czyli, ile urośnie tyle spadnie i odwrotnie.W ubiegłym tygodniu średnio było 5% straty, wiec tyle powinno nadrobić. Mamy wiedzmy na karku, to może skłonić do przedwczesnego wychodzenia.
Jak niemasz ochoty grać na dziennych amplitudach to bądzmy ostrożni.
Już mamy wyniki ze spółek, oraz wiadomości z gospodarki sie ustabilizowały, więc nie powinno być super niespodzianek czyli czas na boczniak.Inwestorzy maja poczucie winy że ostatnio urosło za wysoko i są gotowi na spadki,wiekszość ma ustawione stopy odpowiednio nisko aby aby im sie nie sprzedało przez przypadek ale jak będzie zwałka -8% jednego dnia to i tak te stopy polecą.
Co sprytniejsi to zapewnienie czekająć na pazdziernik juz sie szykuje do wyjścia.
Ciułacz / 2009-09-10 00:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak to jest prawda że jeszcze sporo inwestorów bało sie wejść i czekają to zapwenie efect Świetego Mikołaja, powinien być znaczny.
krzymaz / 2009-09-09 13:45 / portfel / Bywalec forum
Ostatnio bardzo modne są dwie spółeczki KARKOSIKA
IMPEXMET
BORYSZEW
Pierwszą mam nad drugą się zastanawiam czy nie za późno.
Co do KRUSZWICY ja dokupilem i raczej po doświadczeniach sprzedam ok 15:)
Ciułacz / 2009-09-09 20:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !Z Karkami to ostroznie bo mozesz stracic nerwy i sprzesaz podczas dystrybucji.RK ma kilka koni i moze tak grac jaki ma interes.Na longa to napewno nie gorzej od indeksu.Nie wszystkie jego spolki przynosza dochody wiec zapewne robi przelewy itp.Osobiscie obstawiam ze dusi kurs na jego spolkach i szuka kapitalu aby sie obkupic, a ze o kredyty nie tak latwo to mu to zabiera czas.Pozdrawiam
krzymaz / 2009-09-09 20:57 / portfel / Bywalec forum
Dzieki za rade.
Jak na razie mam obie chociaż od niedawna.
Ustawie na nich stoop.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-09 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę sie zastanowic nad Kruszwicą.18 wrzesnia DD, czyli 15-go sa trzy alternatywy
1. Rano o 10:00 sprzedać nie czekając na dywidendę
2.12:00-15:00 dokupić pod dywidendę i na longa
3.Nic nie zmieniać i trzymać na longa.
Opcja dodatkoa : 16-go rano jak kurs będzie obcięty o wysokość dywidendy i kurs zaniżony przez panikujących dokupić
Ciułacz / 2009-09-09 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widze że nic sie nie dzieje, choiaż wczoraj po 14:00 ktos ładnie wyszedł (to nie ja )co sie nieładnie odbiło na indeksie.
krzymaz / 2009-09-09 13:43 / portfel / Bywalec forum
Mówisz o KRUSZWICY?
Ciułacz / 2009-09-09 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już jestem z powrotem, w górach zaliczyłem lokalny szczyt ale mi nogi odpadają.Gdzie te stare czasy, że sie śmigało.
Ciułacz / 2009-09-07 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Dzisiaj wolne, ale zaraz uciekamy z domy bo wszyscy się rozbudzili a obiecałem góry.
ładna zieleń oby wytrzymała do 15-go, a po to czarownice mogą sie ostro wziąc do tanga.Oby nie przed.
Pasowało by poskracać o 50% aby mieć kapitał na ewentualne dołki Pazdziernikowe.Pożyjemy zobaczymy.
Ciułacz / 2009-09-06 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Już tydzień przeleciał i sa inwestorzy co na kasie siedzą.Z pwenościa może ich przyciagnąc dywidenda co powinno sie przełożyc na wzrosty.
1. Kruszwica 3zł , 4,84% DD 18 Wrzesień
2. Hydrotor 1,80zł 4,99% DD 18 Wrzesień
3. Ipopema 0,35zł 5% DD 15 Wrzesień
Ciułacz / 2009-09-06 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kupowanie pod dywidendę jak wiemy są dwa rodzaje
1.Spekulacyjne : kupić tydzień czy dwa przed dniem DD i sprzedać jeszcze przed ,nie czekając aby zgarnąć dywidendę.
2.Inwestycyjnie 2-4 tygodni przed DD i mieć na longa
adrianoo / 2009-09-06 13:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
wybieram opcje 2 na Ipopemie, zastanawiam sie nad Kruszwica, swego czasu walor dal mi szkole cierpliwosci
witaj Ciulaczu
Ciułacz / 2009-09-06 19:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, witaj, Jeszcze mamy PKP BP z początkiem Pazdziernika ,ale tam można stracic nerwy, chyba że nie swoje pieniadze inwestujesz jak np OFF.
Pierwszego Pazdziernika jest 60 rocznica rewolucji w Chinach i do tego czasu Bank centralny bedzie udzielał dobrych kredytów, a dalej to już panika na całego, a co cwańsi będą wychodzic przed.Niby Chiny to inny świat ale coraz bardziej rano wszyscy sprawdzają co tam sie dzieje.Sa niwestorzy co ręce zacierają na kapitał uciekający z Chin, ale czy on dotrze do GPW?Jak nawet coś tu wpadnie to napewno z poślizgiem.Może to zostać zainwestowane w złoto ?
W zwiazku z powyższym to sam niewiem co sądzić i PKO i kiedy ewentalnie w niego wchodzić.Jesień jest zawsze kiepska dla banków to może to sobie odpuścic?Ale wiemy że PKO ma wziecie u grubasów co czyni spółke stabilną.
Ciułacz / 2009-09-06 19:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, IPOPEMA powiadasz ?
Bilans maja pod psem, może maja ukryte moce wzrostowe o czym ja nie wiem, jedynie co dla mnie przemawia za tą spółką to to że tam jest sporo specjalistów od wyciagania indeksów do góry, wiec moze pomyślą o swoim.Byłem zdecydowany ją wziąć na longa, ale po tych wynikach to musze sie głębiej zastanowić.
Ciułacz / 2009-09-06 19:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kruszwica w zasadzie prawie odrobiła spadki więc sporo inwestorów może uważać że to już wystarczy, ale pamietajmy że OFFy i inne instytucje maja stały dopływ kasy wiec gdzies to musza upychać.
RDO 478 / 2009-09-04 18:38 / portfel / Bywalec forum
Witaj Ciułacz
Lubisz spółki z dywidenda,ciekaw jest Twojej opinii na temat PKO,czy będzisz pod to wchodził i czy podzielasz zdanie Biga ,ze beda tu wzrosty i pod dywidende i pod prawa poboru.pozdrawiam.
Ciułacz / 2009-09-04 20:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
RDO478, Witaj ,Jeszcze jestem w pracy, ale dwa slowa.PKO to bezpieczna spolka nie gorsza od indeksu.Generalnie pod dywidende i PP to zawsze byly wzrosty.Jak narazie to niemam za duzo wolnego kapitalu, moze jeszcze cos uwolnie, bo mam ochote kupic.Bardzo dobta plunnosc to mozna wiekszy pakiecik sprzedac w godzine.PKO wzbudza zaufanie w ludziach to powinna byc brana, bo zapewnie bedzie sporo reklamy.Na longa to polecam , a na spekulacje to sa lepsze okazje.
RDO 478 / 2009-09-04 21:14 / portfel / Bywalec forum
tak pamietam ,ze Wy jeszcze pracujecie ,kiedy my juz odpoczywamy dlatego nastawialem sie, ze odpowiedz zobacze jutro.tak wiec dzieki wielkie za szybkie znalezienie wolnej chwili i wyrazenie swojego pogladu.
krzymaz / 2009-09-04 08:36 / portfel / Bywalec forum
Ja za to dokupilem KRUSZWICE i ENEA.
Kruszwica na dywidende a ENEA na longa.
Zastanawiam się jak będzie się zachowywać giełda. Widze, że ameryka do przodu więc może pomoże nam.
Otwarcie u nas przewiduje tak w okolicach 0 lub lekkich plusach.
Sprawdzę co to za nową spółeczkę kupiłeś:)
marek m / 2009-09-04 12:58 / portfel / Bywalec forum
Moja propozycja na przyszły tydzień
http://www.youtube.com/watch?v=z_K-sE8gy4c
pozdrawiam Marek
Ciułacz / 2009-09-04 03:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Juz prawie 21:00 , no to pod prysznic i do wyra bo juz tam małżonka czeka.Bywaj
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-04 02:50
O.K chyba starczy na teraz. Od rana ludzie do mnie dzwonią.Ewakuuje się.Nara!!!!
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-04 02:44
Z tym ryzykowaniem to już dawno skończyłem, ale warto było.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-04 02:40
A czyWidzisz,Wyczuwasz tą pasję.którą codziennie można spotkać na forach-to podniecenie ,ten strach,wzgardę dla leszczy i autozadowolenie? Ostatnio oglądałem film.Więzień pyta więżnia za co siedzi.Ten odpowiada,że za kradzież Mercedesz.Pytający stwierdza,że wdomu ma 3 Mercedesy. W wyniku zbieżności pogląów,dla mnie to poezja.
Ciułacz / 2009-09-04 02:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bywaja inwestorzy co tylko z giełdy żyją, np maja 20tys kapitału i tym obracaja ale realizuja zyski na koniec tygodnia aby z czegoś było żyć, wiec im kapitał nie przyrasta tylko ciagle maja te 20 tys , ale jak jest zwałka to sam wiesz że im ubędzie kapitału, wiec walcza aby nie ubywało i aby było na tz wypłate.
Ja do waszego południa to śpię i nie widze co sie dzieje,wiec sie nie denerwuje.Poza tym to raczej patrze długimi okresami to taka korekta to bedzie jeszcze nie jedna.
Z praktyki to wiem że przychodza sygnały sprzedaży ale zawsze się pomylisz o 3-7 dni i wiekszość ostrożnych już wyszła 5-6 Śierpnia bo były sygnały sprzedaży i czekali do teraz aby sie obkupić, a jak zobaczysz na wykres to do tej pory by byli conajmniej 4-5% na plusie a teraz sie miotaja czy wejść czy nie, bo Amerykańska giełda daje sygnały kupna a nasza sprzedaży.Może z Amerykańska nie do końca tak jest bo jutro czekamy na ważne wiadomości.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy