Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
tomtay / 2012-12-24 11:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
...zatem Wesołych Świąt :)
smooth / 2012-12-24 10:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Wesołych, Rodzinnych i Pogodnych Świąt życzę!
dodge / 2012-12-23 18:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Życzę pięknych momentów i chwil wśród rodziny w tę Wieczerzę! A nowy nadchodzący rok niech będzie dla Ciebie Ciułaczu i Twojej Rodziny pełen nadziei. Oby spełniło się nie jedno, a wiele Waszych marzeń. Wesołych Świąt życzę również wszystkim gościom tego portfela. Pozdr.
Z_Montrealu / 2012-12-22 23:06 / portfel / Bywalec forum
Pozdrawiam z Kuby ale tu internet do kitu ale przynajmniej fajne laski na plazy
u2mart / 2012-12-23 13:50 / Tysiącznik na forum
No powiem Ci, że za takie przyjemności to mogłoby mi neta szarpać całe 2 tygodnie :-)
Z_Montrealu / 2012-12-22 23:08 / portfel / Bywalec forum
Ani zalogowac mnie nie chce ani nie logo tez nie chce, niema co sie z koniem kopac, lepiej pod palma spokojnie saczyc drinka
manny / 2012-12-19 23:33 / portfel / Bywalec forum
Zdrowych i Wesołych Ciułaczu!

Chociaż trochę mnie zmartwiłeś ostatnimi wypowiedziami na temat mafii w Kanadzie, bo szczerze mówiąc upatrywałem ten kraj jako swój kraj docelowy.

Napisz w wolnej chwili coś więcej o cenach domów, mieszkań, zarobkach, przepisach prawa, bezrobociu?
Mors / 2012-12-19 10:42
Czeeeść Wam tu Noxik nielogo :) Kurcze jakieś zmiany na forum zaszły i trzeba sięlogować...a ja blondas hasła zapomniałem a mail, na którym było zakładane wygasł :)

Widzę, że świątecznie się zaczęło. Jak inwestycje chłopaki Wam idą? Rajd śniętego mikołaja trwa? :) U mnie tylko Demolen ostatnio zaszalał, dzień w dzień rośnie jak szalony :D
Ciułacz / 2012-12-18 18:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszystkiego najlepszego na to Boże Narodzenie i życzę Wam udanej wigilii.
A ja już się biorę za walizkę ;-))
pietroo / 2012-12-18 21:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu życzę Tobie i całej Twojej rodzinie zdrowych, wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Udanej podrózy!!!
Mors / 2012-12-19 10:44
To i ja!

Przede wszystkim to zdrowia bo jak tego nie ma to z reszty cieszyć się nie można, następnie to już wszystkiego tego co tam skrycie sobie pragniecie i oby nadchodzący rok był lepszy od poprzedniego.
pietroo / 2012-12-18 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PXM jakby chciał urośnąc. Obroty niezle. A może to tylko mielenie w miejscu?
Ciułacz / 2012-12-18 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

PXM jakby chciał urośnąc

To jest poważna spółka a że czasy ciężkie to ma kłopoty i przy tym każdy z jej partnerów chce na tym skorzystać, bez poufnych info to ciężko coś prorokować, a obecnie to może się odbywać realizacja strat przed fiskusem , czyli sprzedaż i odkupienie.
jaskół / 2012-12-20 13:45 / portfel
Jest szansa na podpisanie porozumienia z wierzycielami
Dodam, że PXM ma w portfelu zamówienia na 12 mld
Ciułacz / 2012-12-18 15:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po wakacjach to trochę skrobnę na temat budowlanych spółek porównując ich sytuację z mojej prowincji Quebec, a jest o czym pisać .
Dając przedsmak do tego co chcę wam napisać to wam powiem że u nas od kilkudziesięciu lat przetargi państwowe czy miejskie są ustawione przez mafię, tak! tak! dobrze przeczytaliście i dopiero teraz za to się wzięli.
W PL to takie przetargi są w miarę zdrowe a że często się zdarzają poślizgi w kosztach to spółka musi się wysypać albo dołożyć do projektu , jak ma z czego.
Ciułacz / 2012-12-18 10:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wstało mi się trochę wcześniej więc sobie podniosę stop na TPSA i KGHM a te inne to sam nie wiem.
jaskół / 2012-12-18 10:55 / portfel
Witaj Ciułacz
Skusiłeś sie na TPSA - skąd ten optymizm w stosunku do tej spółki ?
Ciułacz / 2012-12-18 11:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaskół witaj !

skąd ten optymizm w stosunku do tej spółki

Zanim ustawiłem zlecenie to zrobiłem małą analizę i z grubsza wyciągnąłem takie wnioski:
TPSA ??? Od tygodnia porusza w jednostajnym kanale,po mimo że w tym czasie WIG-20 szalał , czy to grubas sobie ustawił widełki i wszystko zbiera od wystraszonych? aż ludziska przestaną sypać?
Dla większych fundów co tam mają sporo utopionej kasy to może być logiczne wyjście aby odrobić straty , tylko czy im wystarczy kasy aby przełamać barierę strachu u leszczy ? a tym samym przyciągnąć spekulantów.
Oto jest pytanie ?
Trochę kusi bo płynność jest dobra.

Dzisiaj wcześniej wstałem aby sobie podnieść stopy i już widzę że na TP mnie wyleszczyło bo był trochę ciasny ale nie żałuje bo już jestem na walizkach, a na KGHM też mam ciasnego ale chyba się zdecyduję go ręcznie.
pietroo / 2012-12-18 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Ciułaczu

I już jest 2 tys $ na rum :))
Swoją drogą masz ogromne wyczucie.
Wszędzie widać optymizm, czyli warto realizować zyski.
pietroo / 2012-12-17 09:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiedz mi Ciułaczu czy masz jakąś teorię na to skąd taki spadek w piątek na PCA?
Ciułacz / 2012-12-18 10:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !

Powiedz mi Ciułaczu czy masz jakąś teorię na to skąd taki spadek w piątek na PCA?

Na tej spółce jest sporo bardzo młodych spekulantów co czekają na wybicie a zainwestowali tam całą kasę czyli są uziemieni .Dla bardzo młodego inwestora to czekać pół roku to jak by wieczność , więc wcale się nie dziwie że sie wyrywają bo są zablokowani i są bez ruchu.
pietroo / 2012-12-18 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj znowu bryndza. Ruch strasznie mały. Obrocik mizerny.
Ciułacz / 2012-12-17 01:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Poniedziałek z rana PSW CAPITAL sie ruszy ? ale nie na długo bo dalej nic o dywidendzie.
pietroo / 2012-12-17 08:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Ciułaczu,

Jakoś straciłem do niego wiarę. Może tak być że będzie trzeba trzymać go długo, aby wyjść z ty do przodu.
Nie widać chęci do wzrostów. A dywidenda pójdzie pewnie na premie dla dyrektorów.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-12-17 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Jakoś straciłem do niego wiarę.

Wygląda to że jest im z tym wygodnie, a czy to wyszło przez przypadek czy misterna intryga to jest dobre pytanie.
W obecnej chwili to sobie czekam bo zakładam że tą spółeczkę będą promować , tylko ile jeszcze spadnie do tego czasu ???
Chociaż może i by dobrze było sprzedać i odkupić zaliczając stratę do fiskusa ?
Zresztą w moim przypadku to tak czy tak to mnie obedrą ze skóry ;-))
Nie wytrzymałem i się ustawiłem w dolnym kanale na TPSA i tak przy okazji ręka mi drgnęła na miedziaka, ale na moje małe wakacje nie chcę tego trzymać.
Ustawiłem stopy
Ciułacz / 2012-12-16 15:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obecnie nie mam za dużo czasu ale może dam linka do co tygodniowego komentarza analityka z Montrealu, trochę przestrzega przed inwestowaniem na ślepo w spółki dywidendowe na co się ostatnio rzucili inwestorzy, jednym słowem każda przesada jest nie zdrowa.
................................
http://affaires.lapresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201212/14/01-4603961-le-piege-des-dividendes.php
...........................................
To jest po francusku ale na pewno google wam to przetłumaczą.
A ja już muszę uciekać na ostatnie zakupy przed świętami i jak zwykle jeszcze większość prezentów nie jest kupiona.
Ciułacz / 2012-12-16 03:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TPSA ??? Od tygodnia porusza w jednostajnym kanale,po mimo że w tym czasie WIG-20 szalał , czy to grubas sobie ustawił widełki i wszystko zbiera od wystraszonych? aż ludziska przestaną sypać?
Dla większych fundów co tam mają sporo utopionej kasy to może być logiczne wyjście aby odrobić straty , tylko czy im wystarczy kasy aby przełamać barierę strachu u leszczy ? a tym samym przyciągnąć spekulantów.
Oto jest pytanie ?
Trochę kusi bo płynność jest dobra.
Z_Montrealu / 2012-12-16 03:37 / portfel / Bywalec forum
Od czasu do czasu muszę sie przyglądnąć temu portfelowi bo od stycznia muszę coś dokupić, postaram się to zrobić za nową pulę na 2013 w ramach IFE.
Z_Montrealu / 2012-12-16 03:40 / portfel / Bywalec forum
Przypomniało mi się że na Kubę to by się przydała jakaś lektura.
Z_Montrealu / 2012-12-16 03:44 / portfel / Bywalec forum
Chciałem przypomnieć że to ja stary Ciułacz tylko z innego portfela, to tak w razie jak by ktoś zrobił wielkie odkrycie że piszę z jednego kompa ;-))
tomtay / 2012-12-16 21:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Raczej możemy sobie pomyśleć, że pijesz już siedemnastą Cuba Librę i tak sobie sam ze sobą gwarzysz ;))
Ciułacz / 2012-12-16 22:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay witaj !
Jeszcze nie , dopiero we Wtorek po południu.
a z :
że pijesz już siedemnastą Cuba Librę

to jestem cienki Bolek, raczej się zadowalam Pina Colada albo Cerveza .
A że :
sobie sam ze sobą gwarzysz

to w tym jestem dobry ;-))
Bywaj
pietroo / 2012-12-17 08:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Ciułaczu,

Weź sobie do czytania jakąś klasykę, a o giełdzie zapomnij. Inaczej nici z odpoczynku. Jedziesz się wyluzować, a nie myślęć o kasie :)) Nie wiem jakie ksiązki lubisz czytać, ale dla wyluzowania polecam "Przygody dobrego wojaka Szwejka". I klasyka i pozwala sie pośmiać.

Udanego wyjazdu. Wychyl tam nie jedną szklanicę za nasze zdrowie :))
Ciułacz / 2012-12-18 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiadasz
Wychyl tam nie jedną szklanicę za nasze zdrowie :))

masz jak w banku
Ciułacz / 2012-12-14 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W przyszły Wtorek wybywam na Kubę, czyli wszelkie spekulacje muszę sobie odpuścić.
tomtay / 2012-12-14 19:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze Cię tam nie było Ciułaczu? ;)
Chcesz sprawdzić czy może kasyna nie da się otworzyć w niszy jaką pozostawił Meyer Lansky na Kubie? ;)
Ciułacz / 2012-12-16 02:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay witaj !
Powiadasz
Meyer Lansky

he ! he !
W tych czasach to przynajmniej to było jasne że to szulernia ;-)) , a teraz my tu na GPW kim jesteśmy ??? . ach... zapomniałem że płacimy podatki więc jesteśmy inwestorami, czyli wszystko jest git ! wystarczyłoby jak by tak notowania odbywały się raz w miesiącu to byś my sie przekonali ilu by było inwestorów ;-)
No tak ale o czym byśmy gadali ?

Jeszcze Cię tam nie było Ciułaczu? ;)

Bywam tam rok rocznie bo jak na razie to najtaniej i dobre bezpieczeństwo i nie ma nachalnych handlarzy .
Zapomniałbym dodać że przerywa kanadyjską zimę i w jakimś tam stopniu dowartościowuje , tak tak ,to też w życiu jest potrzebne.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy