Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-09-03 01:37
Witaj Ciułaczu!!!!
Jeśli nie Masz nic przeciwko ,po ostatnich sukcesach,chętnie posłucham dobrych rad.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-09-03 02:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Stara zasada jak niewiesz co robić to najlepiej nic nie dotykać.
Ciułacz / 2009-09-02 18:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie , wpadlem w mojej porze obiadiwej ,cobaczyc co sie dzieje i widze ze sie zamklo czana swieca z pokaznym gornym cieniem, co moze jutro nam dac jeszcze otwarcie w dolnej luce, chyba ze noc przyniesie zmiane nastrojow, nie tyle noc co inne gieldy.
krzymaz / 2009-09-02 14:11 / portfel / Bywalec forum
Widze, że u Ciebie spokój:)
Ja dla pewności zredukowałem troszeczkę akcji - w szczególności tych co kupiłem spekulacyjnie.
Sam się zastanawiam co zrobić. Wczoraj po południu w sumie ładnie się odbiło. Dziś pewnie będzie podobnie.
Przyszłość to pewnie nikt nie wie jaka bedzie:)
Zobacz na IMPEL - w trakcie tych dni spadła z 19,20 do 19 więc naprawdę się trzyma. Dała zarobić a i w czasie spadków trzyma się nieźle (w odróżnieniu do KRUSZWICY, MERCORA czy MOSTOSTAL P.)
Masz racje trzeba by coś dokupić. Pytanie tylko kiedy:)
Ciułacz / 2009-09-03 02:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj ! Podoba misie że przykładasz wage do fundamentów np w IMPELu, ma ładny raport za I półrocze.
Juz dzisiaj czyli w Środę były połowy dobrych spółek i jutro bedzie ciag dalszy.
Ludzie sporo sprzedali i zaczną kupować nie koniecznie co mieli w Poniedziałek tylko wybiorą cos co juz dawno chcieli kupić ale mieli kapitał zamrożony.Wiec na dobrych spółkach co miały dobre raporty powinny byc wzrosty.
krzymaz / 2009-09-02 14:12 / portfel / Bywalec forum
Pisząc o spokoju miałem na myśli spokój ducha:)
Ciułacz / 2009-09-02 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Emocje spadkami to jedno ale teraz jest moment do roszady , jak oczywiście siedzicie na kasie.
Dalej polecam przeanalizować, ASSECOPOL , KRUSZWICA, na longa to ENEA.i jako nowość dla mnie to INTROL.Zapewne jest wiele innych okazji
Teraz kluczem do wszystkiego jest moment wejścia.Jak to jest zwykła korekta zwrostu to dzisiaj od 13:00 do max 15:00 ale jak to zaczął być nowy trend to sami wiecie.
Ja sie przychylam do korekty wzrostu.
Wezcie jedno pod uwagę że to co tu pisze to moje głośne myślenie a nie naganianie.
Ciułacz / 2009-09-02 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Badzmy czujni bo tu wielu mądrych niema.Kontraktowcom to teraz woda na młyn podobnie z opcjami więc mamy tyle opini i naganiaczy że głowa boli, co może wzniecać panikę.Sporo inwestorów przez ostatnie wzrosty troche zarobiła i czuje sie winna tych zarobionych pieniedzy, wiec łapią co pozostało i w nogi, zawsze mozna odkupić.
hs2 / 2009-09-02 14:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Święte słowa :) Właśnie czytam wypowiedzi w twoim portfelu, muszę przyznać że jest sporo ciekawych myśli tu zawartych.
Ciułacz / 2009-09-02 12:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nic nie pisze o Kopeksie bo jest tak znany że sie sam obroni
Ciułacz / 2009-09-02 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co do Mostostal-Płock to mam dobra wiadomość : już ca niecały rok będą płacić następną dywidendę więć niema co sprzedawać ;-)
Ciułacz / 2009-09-02 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na taki czas to najlepiej zająć sie czyms zdala od internetu.
Ciułacz / 2009-09-02 12:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Po wczorajszej sesji sporo inwestorów postawiło ścisłe stopy i niema sie co dziwić , bo chcą chronić zyski.Skutek to otwarło sie w dolnej luce i jak narazie jest stabilnie bez paniki.Jak trend sie utrzyma to pod koniec zbierzcze okazji moga przystąpic do akcji.
Ciułacz / 2009-09-02 00:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Generalnie z wykresów zapowiada sie zle, ale na ile ?
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-02 01:09
Z wykresów po sesji w usa nie ma tragedii. Zatrzymali sie tam gdzie powinni.
Nieco to zmienia moje spojrzenie na rynek. Jeśli u nas zagrają tak jak przypuszczam to niema co płakać nad rozlanym mlekiem
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-02 01:17
Nadal uważam że te wzrosty to nie była tylko korekta bessy. Za to teraz mamy korektę impulsu wzrostowego
bebe / 2009-09-02 01:43 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

korektę impulsu wzrostowego

---------------------
podobnie do tematu podchodzę...;-)...aleee..ja optymistka.....;-).. papiery mam..;-)
witam w kaciku nocnego...jak na nasz czas/a na czas dziennego ..- Ciułacza...;-)
a na mój czas...Dobrej Nocy życzę...z pozdrówkami..;-)...nooo...iiiii...zielonymi...;-)
pa..
Ciułacz / 2009-09-02 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie , Pomagam najmłpdszej córce w lekcjach , algebra i literatura.
Ciułacz / 2009-09-02 02:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Unas dzieciaki zaczęły szkołe w ubiegły Czwartek
Ciułacz / 2009-09-01 23:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, Coś ci podam dla TPSA, bo chyba jeszcze masz .
Wykres tej spółki jest wyjątkowo przejrzysty. Po pierwsze wyraźnie widać jak spółka od ponad pół roku porusza się w kanale spadkowym, ale jeszcze wyraźniej można zauważyć formowanie się trójkąta symetrycznego - formacje kontynuacji trendu w tym wypadku wzrostów, oczywiście do pełni szczęście potrzebne jest jeszcze wybicie z trójkąta, które książkowo powinno nastąpić lada chwila, co ciekawe trójkąt według teorii spełnia wszystkie warunki - co również jest rzadkością, ale jeszcze ciekawiej wygląda wskaźnik RSI, na którym to również wyrysowuje się podobna formacja. Za pozytywnym scenariuszem (wybiciem w górę) są średnie - 15 dniowa parę dni temu przebiła od dołu średnią 45 dniową, ale niestety przeszkodą może być sytuacje zewnętrzna, która nie zapowiada się zbyt dobrze - ale tutaj ciekawostka, wskaźnik BETA dla spółki TPSA jest ujemny, co oznacza, że spółka przeważnie porusza się na odwrót niż główny indeks - było to zauważalne nawet dzisiaj. Najbliższym oporem jest poziom 16.40 zł, a najbliższym wsparciem jest 15.90 zł.

Podsumowując, posiadacze obowiązkowo powinni ustawić stopa tuż poniżej 15.95 zł na wypadek wybicia się dołem z trójkąta, natomiast pozostali mają do wyboru dwa warianty - albo bardziej ryzykowny, czyli kupno akcji w tej chwili, wiąże się to z większą stopą zwrotu, albo zaczekanie na wybicie się z trójkąta - mniej ryzykowna, ale też mniejszy potencjał wzrostu. W przypadku wybicia w górę technicznie kurs powinien dojść w rejony 18,10zł
Ciułacz / 2009-09-01 22:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja jeszcze w pracy ale podgladam parkiet.
Zwykle roszady robione przez znacznych zpowodowaly troche paniki co czesto sie konczywodospadem, ale tym razem mam nadzieje ze jeszcze nie czas
krzymaz / 2009-09-01 20:53 / portfel / Bywalec forum
Witaj
Ja jak zwykle dzisiaj z obawy o dluższą przecenę zredukowałem ENEA i MNI. W sumie teraz widze ze nie do konca byla to przemyslana decyzja z 2 powodów.
1. ENEA przeciez ma wspaniale wyniki
2. MNI jest jak do tej pory bardzo silne i dzielnie przeciwstawia sie wszelkim przecenom

Kupilem za to barco przecenionego ANTI - niedawno chdzil po 11 zl kupilem po 6,40. Juz rz na nim dobrze zarobilem licze ze bede go trzymal krótko. Zobaczę jak się rozwinie sytuacja i podejmę wtedy dalsze decyzję.
Ciułacz / 2009-09-01 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz,widzę że na pocieszenia TPSA nieśmiało wyszła na +. No nic już do pracy czas.
Dzisiaj Pierwszego to mam sporo zajęc aby pościagac i zdeponować komorne. To prawdziwe żniwa, a na GPW to pare grosiaków sie buja ;-).Bywajcie.
krzymaz / 2009-09-01 09:13 / portfel / Bywalec forum
Przegladam moje spółki i w sumie jestem z nich zadowolony ale sa dwie które mnie bardzo denerwuja
1 TPSA
2 MERCOR
Powoli juz trace cierpliwosc do nich. Fundamenty dobre ale nie przeklada sie to na wartosc akcji. Moze kupilem nie w tym momencie co trzeba? Zastanawiam sie czy nie wypchnac ich przy okazji. Co o nich sadzisz?
krzymaz / 2009-09-01 08:30 / portfel / Bywalec forum
Ciułaczu pwiedz jak nisko ustawia sie stoop?
Wiem, że to zależy pewnie od wielu czynników ale może są jakies zasady, których należy się trzymać.
Po drugie jak sie już ustawi stoop to po jakiej cenie ustawic sprzedaż? Czy PKC ?
Ciułacz / 2009-09-01 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tymi STOPAMI to bardzo ostrożnie, niby zabezpiecza na wypadek spadków ale , no właśnie ale ...
Jak ustawiasz stop to podajesz cene w jakiej on ma zadziałać ale on Ci wystawia sprzedaż PKC czyli sie zdajesz na łaske kupujących a jak ich niema do wylądujesz na dolnych widełkach i sie bedziesz cieszył że widełki istnieją, bo może byś spadł w odchłań :-)
Przykład: dzisiaj rano Merkor otworzył (24,28) sie poniżej wczorajszego zamknięcia co było na 24,40.Jak byś sobie ustawił stopa 24,35 to odrazu z rana byś był wystawiony na sprzedaż PKC.Jak sprawdzisz zapis realnych tranzakcji na Merkorze to widać że pierwszych 8 tranzakcji ktoś kupił 1056 sztuk po cenie otwarcia był chetny na kilka sztuk po 24,15 i dalej już na kilka setek sztuk po 24,00.
Ciułacz / 2009-09-01 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak ciasno ustawić stopy ?dobre pytanie, jak sie chcę pozbyć spółki to ustawiam ciasne stopy, to jej daje szansę jak urośnie to sie uratowała ajak sie cofnęła to i tak już miała byc na sprzedaż.Z dużą płynnością to smiało ustawiaj stopy ale z małą płynnościa to ostrożnie.
Ja jak mam spółkę z dobrymi fundamentami ale z małą płynnościa to nie ustawiam stopów i jestem gotowy przyjąc na klatkę co rynek przyniesie.Ale takie jak TPSA, czy PKO jak się bawiłem w spekulacje to czesto ustawiałem scisłe stopy to jak nawet jest boczniak to można w ciągu dnia ugrać 1%.
Ciułacz / 2009-09-01 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj od rana grubasy po ogłoszeniu wyników chcą zmieniać spółki więc najpierw coś muszą sprzedać aby by się przestawić a w tym zamieszaniu to co bardziej nerwowi sprzedają a innym z tej okazji strzelają stopy itd.
Ciułacz / 2009-09-01 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja mam na oku spółki co bym je chętnie kupił oraz mam spółki do zredukowania, ale w takim zamieszaniu to może przeczekam, za kilka lat to może nawet ząbka na wykresie nie zobaczy.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-02 01:13
Stopy nie mogą być oderwane od rzeczywistości. Najpierw analiza i możliwe zagrania , a dopiero pod to stop. To nie może być przypadkowe widzimisie. No chyba że masz zasadę stop 3-5 pkt i nie dyskutujemy
Ciułacz / 2009-09-01 03:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Musiałem troche przejżeć raporty, aby mieć pojecie co w trawie piszczy. Powiem jedno, jest sporo spółek co systematycznie przynosza dochody , a nawet dywidende płaca.
Jak już bardzo lubicie spekulowac ( a kogo nie ciagnie ) to przynajmniej 50% miejcie w dobrych fundamentach, a te pozostałe 50 % to i tak wam przyniesie sporo frajdy i kasy.
Ciułacz / 2009-09-01 03:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ENEA, już tu wałkowaliśmy tą spółke,Coś wkleję.
Enea może w kolejnych latach wypracowywać od 0,8 do 1 mld zł zysku netto (opis)

31.8.Warszawa (PAP) - Grupa kapitałowa Enea może w kolejnych latach wypracowywać rocznie od 800 mln do 1 mld zł zysku netto - poinformował w poniedziałek dziennikarzy wiceprezes Enei, Sławomir Jankiewicz.

"Grupa Enea ma potencjał, by w kolejnych latach wypracowywać od 800 mln do 1 mld zł zysku netto" - powiedział Jankiewicz.

Po I półroczu zysk netto grupy Enea, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wzrósł o 330 proc., do 391,5 mln zł z 91,04 mln zł przed rokiem.
.....
Nic tylko zwiekszyć zaangażowanie
Ciułacz / 2009-09-01 02:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TELL ? , już mu sie przygladałem, płaci dywidendę ( niestety termin minął) dobre wyniki, chciałem go troche skubnąc ale brak kapitału , nie sprzedałem Magellan ani TVN nie wspomnę o redukcji Płocka.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-01 02:20
Chyba jednak spanie mi nie pisane :))
Przyjrzyj się Trakcji. Orco zaraz będzię do odkupu pod odbicie i to pewnie solidne.
Tell ? hm....nie oglądałem ale zerknę
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-01 02:24
wsparcia 33,5 lub 29
Ciułacz / 2009-09-01 03:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tell już dawno sie przyglądałem, ale mam obawy że na longa może nie wypalić, bo w tym sektorze za szybko sie zmienia.
Ciułacz / 2009-09-01 03:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trakcja ? to kiedys Krzysiek29 był jej zwolennikiem, ale go ostatnio nie słychać, to i o trakcji cicho.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy