Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-08-30 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czsem się zastanawiam jak inwestorzy mają odwagę inwestować w spółki co rok rocznie maja straty, sam czasem sie zapędzę bo z wykresów wynika że jest w trędzie wzrostowym ale jak się głębiej zastanowic to sami dajeny kroplówkę co juz nie powinno istnieć.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-08-30 13:51
Witam
Ale jak przyjemnie ,kiedy okazuje się,że to strza l w dziesiątkę.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-08-30 13:57
Czy to nie sam BIG mówi o wyszukiwaniu perełek.Ciekawe,co Ma na myśli.Przecież diamenty leżą na wystawie,tylko brać.
Ciułacz / 2009-08-30 17:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ! He ! Powiadasz diamenty ?Niby tak tylko nie wszystko co sie świeci to złoto.Czasem te diamenty sie okazują zwykłymi szkiełkami, a z czasem wiemy że lażało na wystawie i nikt niechciał brać a to były prawdziwe diamenty.
Ja nie staram sie stawiac tylko na jednego konia, jak w portwelu mam ponad 10 spółek to zawsze jakas tam jest na zielono.
Ciułacz / 2009-08-30 17:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lesio, zwrot perełka to dla każdego może znaczyć co innego.Inwestor co zainwestował 20 tys i cały dzień gra na amplitudach aby na koniec tygodnia zrealizować zyski bo to jego jedyne dochody to dla niego najlepsze perełki takie spółki co sie nerwowo zachowuja podczas sesji, a dla mnie to nie bardzo. .Starzy forumowicze często używają skrutów myślowych aby sie nie powtarzać co juz wszyscy kiedyś słyszeli, więc po przeczytaniu kilku postów nie zawsze jest jasne co maja na myśli, tym bardziej jak maja stałych czytelników co się znają jak łyse konie.
lesio09 / 79.189.228.* / 2009-08-30 17:32
Witam
Fajnie, że mnie Poprawiłeś ,bo zrozumiałem potocznie rzec biorąc,ale wychodząc z założenia, że jeste m amatorem-ryzykantem,z przyjemnościąjeszcze czegoś się nauczę,od dłużej spekulujących.
pozdrawim
Ciułacz / 2009-08-30 17:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co do relacji interpersonel, tu na forum to mogę dać jedna radę, miejmy do siebie cierpliwość, bo jak człowieka poniesie, to widze że ludziska zmieniaja niki albo zmieniaja fora.
lesio09 / 79.189.228.* / 2009-08-30 17:58
Z kulturą człowiek powinien się rodzić,z kulturą powinien żyć.Natomiast niewielu ludzi,

gdy w grę wchodzą pieniądze,potrafią się zachowywać i właśnie po tym poznajemy bURAKA .
Ciułacz / 2009-08-30 19:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niewątpliwie masz racje tylko w każdym społeczeństwie w jakimś tam procencie zawsze tz buraki sie znajdą i jakoś z tym żyć trzeba.
Ciułacz / 2009-08-30 02:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kopex bedzie sie zabawiał w biogazownie ?
Może i mają rację jak maja odpowiedni kapitał.
http://tnij.org/d6qh
Z czasem to powinno to być dochodowe.
Pooh / 2009-08-30 02:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ciułaczu, wchodzi link o Agorze...
Pzdr.Q
Ciułacz / 2009-08-30 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A to dobre, faktycznie, zaraz sprawdzę
Ciułacz / 2009-08-30 02:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
.08.2009 17:31
depesze
Spółka z grupy Kopeksu zamierza budować biogazownie do produkcji energii

28.08. Katowice (PAP) - 30 biogazowni, służących produkcji energii elektrycznej, zamierza wybudować w ciągu najbliższych pięciu lat spółka z grupy giełdowego Kopeksu. Pierwszych kilka ma powstać w tym i przyszłym roku, kosztem ok. 20 mln zł każda - wynika z informacji firmy.

Wiceprezes Kopeksu Tadeusz Soroka, szacuje, że jedna biogazownia powinna przynosić ok. 1,5-2 mln zł zysku rocznie. Powodzenie energetycznych projektów uzależnione jest jednak przede wszystkim od nowego systemu publicznego wsparcia dla produkcji energii z biogazu.

Budową i eksploatacją instalacji zajmie się spółka Kopex Polskie Biogazownie w Gliwicach. Na początek mają ruszyć dwie instalacje, które powstaną w Rzeczycach koło Gliwic i Zalesiu w woj. opolskim. Pierwszy prąd z zakładu w Rzeczycach powinien popłynąć na przełomie 2009 i 2010 roku.

W przyszłym roku planowana jest budowa czterech kolejnych instalacji. Każda dysponować będzie mocą około jednego megawata. Docelowo biogazowni ma być 30, co oznacza łączne nakłady na ich budowę rzędu 600 mln zł.

Biogazownia to instalacja, dzięki której z odpadów roślinnych, zwierzęcych czy organicznych (np. z przemysłu spożywczego) lub z osadów ściekowych powstaje gaz, zasilający agregaty do wytwarzania prądu.

Dzięki biogazowniom Kopex, który już od kilku lat handluje energią elektryczną, będzie także pozyskiwał ją z własnych źródeł. Spółka szykuje się również do budowy farm wiatrowych w Polsce.

Obrót energią z roku na rok ma coraz większy udział w przychodach Kopeksu. W tym roku obroty z tego tytułu mogą wynieść nawet 1 mld zł. W ubiegłym roku sprzedaż prądu przyniosła 5 mln zł zysku netto, przy przychodach w wysokości 529 mln zł. (PAP)

mab/ drag/ jbr/ ana/
Ciułacz / 2009-08-30 02:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam trochę kopeksu, czyli dla mnie woda na młyn
Ciułacz / 2009-08-30 02:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tylko teraz troche straszą jesienną korektą, jak by to miało by być -10% to można by to brać z marszu ale jak by to miało by być -25% to szkoda by było stać z rękami założonymi do tyłu.
Ciułacz / 2009-08-30 00:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Lipcu Prezio Mercoru kupił akcji za ponad 4 miliony zł. Wszyscy liczyli nato że teraz kurs zostanie uwolniony, ale jeszcze nie widać specjalnych wzrostów.Dalej cicho siedzą chyba zakupy sie nie skończyły.Zapewnie jak kupią ile chca to w prasie pojawia sie dobre infa.
Ciułacz / 2009-08-30 00:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Asseco może przy takich wynikach znajdzie licznych chętnych
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-08-30 00:52
W poniedziałek wyniki kwartalne i półroczne ,w przypadku rozczarowań Pozwolisz,że zwrócę się o pomysły na czymś innym.Ciężko o adrenalinę na Dudzie .
Pozdrawiam.
Ciułacz / 2009-08-30 01:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrenalinę ? he ! he !
Ja raczej takich unikam bo bym nie pospał. Jak GPW sie otwieraja to umnie jest 3:00 nad ranem, to ja wiesz przy nerwowych spółkach bym musiał być przy kompie.
Staram sie dobierać mułowate ale solidne, co zreszta nie zawsze tak było
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-08-30 01:05
Wierzę w spółki niekonwencjonalne,a za taką niwątpliwie uważam Dudę.Sledzę ich poczynania i wierzę,że pewnego dnia dadzą dużo radości.
Pooh / 2009-08-30 02:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Niekonwencjonalnie to oni kantują wszystkich.
Może i dadzą Ci radość, czego szczerze życzę...
Ja nie dotknę tej spółki, w imię zasad.
Pozdrawiam.Q
Ciułacz / 2009-08-30 01:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Najważniejsze mieć plan i strategie i tego sie trzymać.
Ciułacz / 2009-08-30 02:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Quba, Na Dude kiedys miałem złość ale mi przeszło, bo w zasadzie takie numery to bywaja czesto na GPW.
Pooh / 2009-08-30 02:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Hm... fundusze i banki nie są robione w konia bardzo często...
Drobni, żądni adrenaliny i owszem... ;)
lesio09 / 79.189.228.* / 2009-08-30 17:22
Witaj Pooh
Niewątpliwie Masz dużo racji,fajny portfel,itd,itd. ale sam Wiesz,chociażby z racji doświadczenia,że często zasady gry na giełdzie są zmieniane,logikę można sobie włożyć w buty.Generalnie rządzi kasa i co ma być,to się stanie.Jest kilku panów ,którzy rozdają karty,a ulica zbiera okruchy.Ja tego nie wymyśliłem,a jedynie obserwuję i wyciągam wnioski.I to ,im dłużej,tym gorsze.
A kto ma rację, sam jestem ciekaw.
Miło było poznać .Pozdrawiam
Pooh / 2009-08-30 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Portfel jest tak naprawdę na zero.
Jako początkujący trafiłem na sztorm ;)
Co do spekuły - są spółki spekulacyjne, są i spokojne.
Każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Miło było poznać

Mi również.
Pzdr.Q
Ciułacz / 2009-08-30 02:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Banki zazwyczaj mają wgląd do księgowości ale jak już udzieliły kredytów to przymykaja oczy co spółki malują dla leszczy, bo na jednym wozie jadą.
Ciułacz / 2009-08-30 00:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chemos ? Może być ciekawie, co prawda niema zawiele akcji na rynku ale chyba tam robią podchody pomiedzy soba więc coś sie będzie działo.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-08-29 22:32
Witaj CIUŁACZ
Nie znamy się,ale często Cię czytuję.Dobrze Piszesz więc moje uznanie.
Powiedz,a daleko Masz do pracy?
Ciułacz / 2009-08-29 23:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lesio09, witaj. Zaskoczony jestem twoim pytaniem.Ja pracę zaczynam wsiadając do samochodu pod moim domem.Mam do dyspozycji samochód serwisowy, więc wsiadając do samochodu o 8:00 zgłaszam sie do dyspozytora po pierwszy adres mojego klijenta a takich klijentów mam od 4 do 10 w ciągu dnia.Kończę o 16:30 ale po 16:00 już nie przyjmuję nowych zgłoszeń bo te 30 min to mam na dojazd do domu.
Nie bardzo wiem co miałeś na myśli ale mam nadzieje że trafnie Ci odpowiedziałem,dodam że mieszkam prawie w centrum Montrealu i blisko autostrady to mam wszedzie blisko.Pozdrawiam
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-08-29 23:25
Zacząłem od banału,bo od czegoś wypadało,ale powiedz nie Tesknisz za krajem?
Ciułacz / 2009-08-29 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W kraju bywam raz lub dwa w roku i jest już zupełnie inaczej jak przed 1983 roku kiedy wyjechałem.Teraz po dłuższym wyjeżdzie to tęsknie za Montrealem.
Z kąd klikasz?
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-08-29 23:51
Z Lublina. Pytam,bo sam bylem wiele lat w Szwecji i nawet przebitka kursowa nie zmusiła mnie do pozostania tam.
lesio09 / 79.189.123.* / 2009-08-29 23:55
Poza tym na giełdzie nie czuję się żadnym inwestorem,raczej szukam adrenaliny.
Gram na Dudzie za spore pieniądze,ale na zysk to chyba jeszcze poczekam.
Ciułacz / 2009-08-30 00:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Dudzie to troche ugrałem grosza i jeszcze mi zostało 10 000 PP.
Ciułacz / 2009-08-29 20:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję sobie komentarz z PB.
czytając wszystkie artykuły zamieszczane w PB powołujące się na wypowiedzi niby jakichś "wielkich" odnoszę wrażenie, że doszukujecie się w każdej wypowiedzi oznak nadchodzącej ogromnej korekty
widać, że grubasy się wyprzedały z akcyjek w oczekiwaniu na korektę a tu klapa
nie przewidzieli, że drobni ciułacze (zwani przez wielkich biznesmenów giełdowych, leszczami) wykupią ich a na dodatek dźwigną jeszcze kurs do góry
teraz żal im pośladki ściska,że będą musieli drożej odkupić
nawet udało im się namówić min. Grada do wyprzedaży a tu nic tylko up, up, up
brać rekiny bo akcyjek coraz mniej i dla wszystkich nie wystarczy
i pamiętajcie o jednym:
drobnica kupuje w biurach maklerskich
po kupnie wychodzą i nie prędko tam zawitają ponownie
krzymaz / 2009-08-28 11:10 / portfel / Bywalec forum
Może to Ciebie zainteresuje:

Zawieszamy wydawanie rekomendacji dot. spółki Mostostal Płock. W naszym ostatnim raporcie z dnia 1 lutego 2008 wyceniliśmy spółkę na 101,00-117,00 zł przy cenie rynkowej 86,80 zł nadając spółce ocenę 4. Zdecydowane pogorszenie koniunktury giełdowej nie ominęło notowań Mostostalu i na dnie bessy notowania spadły aż w okolice 40 zł. Jednak obecna poprawa nastrojów jak i dwie sowite dywidendy za 2007 oraz 2008 rok (odpowiednio 5,00 oraz 4,25 zł) w pełni zrekompensowały inwestorom wcześniejsze spadki i całkowita stopa zwrotu za cały okres trwania naszej rekomendacji wyniosła zero. Obecnie nie znajdujemy znaczących motywów do dalszych wzrostu kursy: długo oczekiwany kontrakt z PERN został podpisany zabezpieczając przychody Mostostalu na 2009 rok, prawo do sowitej dywidendy zostało ustalone, wyrok sądu apelacyjnego został zaksięgowany w wynikach za II kwartał, dobre wyniki za II kwartał zostały opublikowane. Nie znajdując dalszych motywów do wzrostu kursu podejmujemy decyzję o zawieszeniu wydawania Ocen dotyczących spółki. (Tomasz Kaczmarek).
(DM BZ WBK SA)

PS.
Widze, ze tylkko ja tu się udzielam:)
Ciułacz / 2009-08-28 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

PS.
Widze, ze tylkko ja tu się udzielam:)
skomentuj zgłoś do usunięcia

Krzymaz, jak Ty piszesz o 7:30 rano to u mnie w Montrealu jest głęboka noc więc nie bądz zdziwiony że nie piszę i rano przed pracą nie zawsze jestem na tyle rozbudzony aby sie podzielić przemyśleniami.
krzymaz / 2009-08-28 13:36 / portfel / Bywalec forum
Miało to oznaczać że ostatnio najwięcej wpisów jest właśnie moich. Mam nadzieje że nie zaśmiecam Twojego forum:)
Poza tym Twoje uwagi są bardzo cenne.
Ciułacz / 2009-08-28 23:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj, generalnie każdy wpis na temat zmusza do myślenia, więc czym wiecej wpisów tym więcej pozytywnego cwiczenia szarych komórek.
Powiem Ci szczerze że lubie pisywać w portfelu Biga , bo zawsze jest tam ktoś podczas dnia to prawie jak czat, ale jest jeden mankament, jak ja coś napiszę i ktoś to skomentuje lub zapyta co miałem na myśli a ja już wyszedłem do pracy, to wygląda jakbym niechciał sie odezwac, a następnego dnia to już musztarda po obiedzie.
marek m / 2009-08-28 12:08 / portfel / Bywalec forum
Widocznie chcą tanio kupić.Myślę ,że czeka nas dwutygodniowa konsolidacja.
Potem spokojnie po złotówce up.
pietroo / 2009-08-28 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A ja myśle, że bedą spadki we wrześniu, może nie za bardzo drastyczne, ale jednak będą
Ciułacz / 2009-08-28 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, witaj,Zamknięcie kontraktów? chyba tak.
Ciułacz / 2009-08-28 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Zawieszamy wydawanie rekomendacji dot. spółki Mostostal Płock

To wygląda jak recomendacja na zbicie kursu.Jak nie mają nic do powiedzenia i w tym nie mają interesu to by sie nie odzywali, Widocznie zobaczyli że brak sprzedających.
Ale takie odzywki moga zaniepokoić inwestorów.
Ciułacz / 2009-08-28 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja tu gadu gadu a do pracy czas.Bywajcie.
krzymaz / 2009-08-28 07:36 / portfel / Bywalec forum
Ciulaczu z mojej analizy wynika. ze akcje spolek ktora ma wyplacic dywidende rosna do dnia przyznania tejże dywidendy. Później niestety akcje spadaja. Czy nie lepiej wiec sprzedawac te akcje w dniu dywidendy?
Ciułacz / 2009-08-28 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !Poczyniłeś dobre obserwacje.Spekulanci to zazwyczaj kupuią tydzień lub dwa przed dniem wymaganym i sprzedają w punkcie kulminacyjnym tz rano 3 dni przed DD zazwyczaj cena jest najlepsza i można sprzedać duży wolum bez znacznego zaniżenia kursu bo jeszcze są kupujący.Spekulanci wola sprzedać akcje nie czekajac na dywidende bo zyski maja natychmiast a dywidenda jest wypłacana za miesiąc lub dłużej przez co kapitał jest zamrożony.
Jak ktoś kupuje na longa to jak np fundy to musi być cierpliwy.
Ciułacz / 2009-08-28 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam że jak w Mostostalu -Płoc to najpierw obcięli te 4.25zł co nie jest spadkiem tylko odpisaniem na dywidendę, a poza tym to sa tacy co bardzo chcą sprzedać więc kurs leci.
Ja gdzieś od miesiąca przypominałem o Płocku i jak na dzisiaj to razem z dywidendą jest +25%.Fakt że na spekulacjach na innych spółkach można było zarobić więcej ale pewniaki są bardziej stabilne.
krzymaz / 2009-08-28 13:35 / portfel / Bywalec forum
Ja go na razie sprzedałem - ale jak nadarzy się okazja to na pewno odkupię.
Ciułacz / 2009-08-26 23:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TVN ? W zasadzie to ją miełem przedwczoraj sprzedać, bo zdajeśie że chce wpadnąć w konsolidacje i dystrybucję.Po dzisiejszych spadkach to może troche odrobi.
Mostostal-Płock dzisiaj rano chciałem zredukować o 50% ale spadł zanisko to sobie odpuściłem.Mam na oku IPOMEMA, Hydrotor, Kruszwica.
Może mi ktoś coś powie na temat TEL, to telefonia komórkowa ale czy oni nie ucierpią przez nowych operatorów ?
A Magellan czy już wyczerpał wzrosty ?
krzymaz / 2009-08-27 11:25 / portfel / Bywalec forum
Dziś rano kupiłem MNI po wczorajszym nagananiu przez PB. Wiedzę, że stają się wyrocznią dla niektórych ponieważ dzis mocno do góry. Przychylnie wypowiadali się jeszcze o TUP, i BZWBK (na bank też miałem ochotę bo nie mam w portfelu) - dzisiaj wszystkie te spółki mocno w górę.
Kiedy jest dzień dywidendy na KRUSZWICE? - dlaczego chcesz ją dokupić?
Ciułacz / 2009-08-27 12:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz witaj !
Kruszwica ?DD jest na 18-09-2009 ale odjąć 3 dni, mają wypłacić 3 zł na akcję.
Widzę po sobie że mam tendencję obstawiania spółki co wypracują dochody i płaca dywidendę.Jak spółka płaci dywidendę to wygląda na taką co jest ustabilizowana.
Z powodu mojej pracy to czasami przez tydzień czasu nie jestem na GPW więc wolę miec spółki bardziej stabilne.
Ciułacz / 2009-08-27 12:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
BZ oraz PKO są dalej w kręgu mioch zainteresowań , nawet je miałem i zarobiłem .Na temat banków już kiedys wyrażałem opinię, że one to spadną na cztery łapy przytym mocno zarabiając.
Ciułacz / 2009-08-25 23:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pod koniec Wrzesnia przyjda wiedzmy to pewne tylko kwestia tego czy zroluja kontrakty czy je zaczna zamykac.
Z innych lat to raczej rolowano aby na koniec roku zamknac i rozliczyc stary rok.
Teraz stare lisy to moga juz od 15 Wrzesnia zamykac kontrakty aby zaraz z poczatku Listopada jeszcze sie obkupic bo powinna nastapic przecena.
To takie gdybanie bo z wykresu tego nie widac.
Ciułacz / 2009-08-27 00:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz czytam co wczoraj napisałem i tak myślę że jak bym sie chciał ustawic do ewentualnych spadków to już w przyszłym tygodniu tżeba by opracować strategię, co pozostawić co zredukować.W najgorszym razie to stopy ustawić.
Ciułacz / 2009-08-25 18:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jutro rano Mostostal-Plock otworzy sie z pomniejszonym kursem o wartosc dywidendy, bo to juz widze na moim rachunku, teraz po obcieciu dywidendy jest 80,45 ale rano moze byc kolorowo i zmiennie.Licze ze to fundy kupily to nie powinny sprzedawac, ale spekulanci z rana moga sprzedawac.
Ciułacz / 2009-08-25 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
MERCOR to widze ze juz od dawna jakis grubasek sie nim bawi, z rana podbija kurs i spokojnie robi dystrybucje.Pasowalo by kupowac przed zamknieciem i sprzedawac z samego rana.Tylko jak ja sie budze to na GPW jest juz 12:00 wiec to zostawie wam do zabawy.
ciulacz nie logo / 24.203.5.* / 2009-08-25 01:25
Big powiedzial : mysle ze spadki 20% beda pod koniec wrzesnia i caly pazdziernik - wyjatek to gdy
instytucjonalni beda zamykac ksiegi w pazdzierniku wowczas spadkow do listopada
nie bedzie - pozniej wszystko bedzie nadrobione..
To by sie zgadzalo z moimi obserwacjami ze rok-rocznie Pazdziernik jest fatalny dla sektora finansowego i on pociaga reszte.
marek m / 2009-08-25 10:17 / portfel / Bywalec forum
Podoba mi się twoje podejście do giełdy. Czytam uważnie i uczę się. Wielkie dzięki za MSP !!!
Pozdrawiam.
Ciulacz nie logo / 24.203.5.* / 2009-08-25 12:11
Marek, witaj !No to sie ciesze ze dobrze wyszlo.Pozdrawiam
RDO 478 / 2009-08-25 16:15 / portfel / Bywalec forum
Ja nieco wzorujac sie na Twoim doswiadczeniu Ciułacz zakupiłem Kopex i jak widac tez dobrze idzie.Rowniez dzieki i pozdr.
Ciułacz / 2009-08-25 17:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiem wam, zawsze jak widzicie czyjas rekomendacje to starajcie sie analizowac to co widzicie z czasem to przynosi owoce.No i kwestia cierpliwosci, ale czasem to krew zalewa jak mnie teraz z MERKOR, ale staram sie go przetrzymac.Czy to sie oplaca ? dobre pytanie, kapital zamrorzony a tu tyle okazji ucieka.Wychodze z zalozenia ze jak przynosi dochody to w koncu ruszy bo bedzie tak tani ze jakis grubas zauwazy.Zazwyczaj to sie dzeje przy ogloszeniu wynikow.
RDO 478 / 2009-08-25 20:53 / portfel / Bywalec forum
oczywiscie ,ze w miare swoich umiejetnosci nalezy analizowac i podejmowac wlasne decyzje.Swoim postem Ciułaczu chciałem jedynie wyrazic ,iż dobrze ze udostepniasz swoj portfel oraz wyrazajac swoje mysli i opinie nie piszesz sam ze soba ,pomimo ,ze nie ma postów kolejnych uzytkownikow.Portfel jest obserwowany ,a przez twoje doswiadczenie zwraca sie uwage na dobre spólki,podobnie jak w kąciku Biga z tym ,że Big ma zupełnie inny styl inwestowania.A co sie tyczy Merkora to tutaj niestety zadna chyba wczeniejsza analiza nie jest i nie była w stanie przewidziec ani czasu stagnacji ani momentu wybicia.Zobaczymy jak bedzie po wynikach.Ja w kazdym razie jestem dobrej mysli ,ze przyjdzie moment ,iz zacznie sie powoli wspinac jak magellan ,którego niestety duzo za wczesniej oddalem.pozdr.
Ciułacz / 2009-08-25 23:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
MERCOR mial z jego branzy udzialowca zagranicznego, ale ten wyszedl i pozbyl sie papierow, to napewno w wysokim stopniu mu zaszkodzilo ale jak bedzie mial dobre wyniki to sie wszyscy przeprosza.
Na forum jest sporo dobrych technikow co sie dziela z obserwacjami co daje ispiracje do wlasnych przemyslen.
krzymaz / 2009-08-24 09:53 / portfel / Bywalec forum
Witaj ciulaczu
Musze przyznać, że masz nosa do spółek:)
Mam na myśli np KOPEX, MOSTOSTAL P, KRUSZWICA - którą miałem ochotę już dawno temu sprzedać ale jak zobaczyłem, że kupiłeś stwierdziłem - dam jej jeszcze szanse.
A dzisiaj wszystkie te spółeczki przynajmniej o godzinie 10.00 +6% do góry. No ładnie ładnie:)
Pozdrawiam
Krzysiek
Ciułacz / 2009-08-24 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj.Na mostostal-Plock to chyba we Wtorek obetna z kursu te 6.25% co dadza na dywidende, a zapewnie benda tacy co ich dywidenda nie interesuje i sprzedadza przed obcienciem kursu czyli jutro poppoludniu.Z tymi dniami to lepiej sprawdzic, DD jest 28 Sierpnia a nalezy miec 3 dni przed.
Fatalnie mi sie pisze bez Polskich liter.Jeden kop mi padl i pisze z kompa corki bo jeszcze spi.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-08-24 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kruszwica dalej powinna miec potencjal wzrostowy bo ma do wyplaty w przyszlym miesiacu dywidendy ponad 4%
Ciułacz / 2009-08-24 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na KOPEX licze bo jest znany na swiecie oraz dochodowy, ma dobra plynnosc to powinien przyciagac kapital zagraniczny.
krzymaz / 2009-08-24 13:31 / portfel / Bywalec forum
Czyli dobrze dobrane spółki:)
Zastanawiam się po co kupiłeś BLUETAX - czy na spekulacje?
Ciułacz / 2009-08-24 13:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Blutexu mam sladowe ilosci, moze na longa, jak przez kilka miesiecy spadnie to nie zaboli ale kiedys da 50%
krzymaz / 2009-08-24 13:33 / portfel / Bywalec forum
Jak mozesz to napisz jakie masz plany dla Mostostalu? Masz go bardzo dużo w portfelu. PB nagania na LZPS i trzeba przyznac ze ostatnie dni dobrze sobie radzi. Wykresy też sa obiecujące może by to kupić?
Zreszta spółka z mojego miasta:)
Ciułacz / 2009-08-24 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mostostal ? jeszcz niewiem musze sie dobrze zastanowic bo tam jest sporo kasy.Lepiej mniej zyskac jak stracic.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy