Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-08-22 14:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pobieram nauki od Jarga, wiec zapisze sobie jego stwierdzenia :Czasy teraz takie, że w inwestowaniu giełdowym najważniejsze są trendy na wykresach w
Metastocku, a nie analizy fundamentalne. Jednak, jako dinozaur giełdowy przypomnę pewne
"zasady fundamentalne" przy dobieraniu spólek, ponieważ często poruszamy tutaj zwłaszcza
kwestię C/WK. Może tego nie znacie:
- w bessie i na początku hossy należy przede wszystkim wybierać społki, które od szczytu
hossy spadły najbardziej (najlepiej - c/wk poniżej 1), lecz w hossie wykazywały się
dobrymi wskaźnikami.
- kiedy natomiast rozwija się hossa, wskaźnik c/wk dobrej społki powinien być wyraźnie
powyżej 1 (może być wyższy), ponieważ oznacza to, że rynek ceni wyżej majątek firmy,
docenia prawidłowy rozwój i daje kredyt zaufania względem przyszłości. Wskaźnik c/wk
poniżej 1 w hossie oznacza natomiast zastój, brak perspektyw i słabość aktywów...
- wskaźnik C/WK dwucyfrowy (szczególnie powyżej 20) - to już po prostu spekuła...
To niby już wszyszy znamy ale z czasem sie zapomina wiec warto to powtarzać.
krzymaz / 2009-08-23 07:28 / portfel / Bywalec forum
Dobrze ze o tym piszesz:)
Przypominania zawsze nie za dużo:)
A jak przyjdzie co do czego to i tak mam duży dylemat co zrobić ze spółkami np które już mam:)
Pozdrawiam Montreal z Lublina:)
Krzysiek
Ciułacz / 2009-08-18 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ENEA na longa może jeszcze mi sie uda kupić, maja tylko 4% wolnych akcji w obrocie.Po co ja wam to pisze jak jeszcze sam nie kupiłem.
Ciułacz / 2009-08-18 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mostostal=Płock z Mercorem,uratowały mi portfel od wczorajszych spadków, ale co zatym idzie dzisiaj nie liczę na spektakularne odreagowanie.Shanghaj troche wychamował co zresztą było widać pod koniec wczorajszej sesji.Taki obrót sprawy nie zadowala mojej małżonki, bo kilka miesięcy temu uciekła jaj spółka z 16 na 42. W Marcu mówię jej bierz, ona : nie zadroga, a teraz to jej dech w piersiach zaparło, a kasa dalej na lokacie.Piszę o tej przygodzie bo tą spółkę polecał w gospodarz portfela Big Lebowski .
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=1211.HK&t=6m&l=on&z=m&q=l&c=
Ciułacz / 2009-08-17 13:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak dziś w tak czerwonym dniu nie widzę chętnych do sprzedaży Mostostal-Płock. a maewt Mercor dzielnie walczy
Ciułacz / 2009-08-17 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKO PB, wyglada do wziecia, ale może poczekać na Hameryę.
krzymaz / 2009-08-17 08:37 / portfel / Bywalec forum
Witaj ciułacz.
Powiedz co sądzisz o gancie. Kupilem go w czwartek a on z niewiadomych przyczyn (przynajmniej dla mnie) zaczął pikować w dół. Myślę że ktoś go wyprzedaje bo obroty są na całkiem przyzwoitym poziomie. I teraz nie wiem czy sprzedawać go czy trzymać. Po za tym zainteresuj się spółeczką IMPEL. Bardzo ciekawie się ostatnio zachowuje - obroty się zwiększyły i idzie do góry. Spółeczka ma dość dużo pieniędzy a i zyski są na przyzwoitym poziomie.
Pozdrawiam
Krzysiek
Ciułacz / 2009-08-17 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj !
Gant chce przed końcem roku uruchomić trzy projekty we Wrocławiu, jeden w Krakowie, kolejny etap inwestycji w Poznaniu oraz swój pierwszy projekt w Warszawie - Wiceprezes.

(DM BZ WBK SA)
Wkleiłem aby Ci podnieść humor.Ta wklejka jak widać pochodzi z Banku Zachodniego, a jaki maja w tym interes ?Może być kilka : udzielili im kredytu, mają w portfelu i chcą poprawić wyniki, albo najgorsza opcja, chcą sprzedać i naganiają, w co wątpię.
Obecnie go nie posiadam, ale jest na moim oku.Z naszej deweloperki mnie najbardziej rajcuje, rok rocznie robi zyski z wyjątkiem pierwszego Kwartału 2009 i niewiadomy 2 kwartał 2009.Niestety poufnych wiadomości nie posiadam, bo jak pierwsze półrocze 2009 będzie kiepskie to może jeszcze dobrze spaść.Na plus słabo zadłużony.
Klucz do decyzji to poznanie przed innymi wyników za drugi kwartał 2009.Albo trzymać na longa 2-3 lata bo sie opłaci, tylko czy wytrzymasz mieć kapitał zamrożny ?
Co do IMPEL to podzielam zdanie.
Ciułacz / 2009-08-17 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie pikowania w dół bez przyczyny to na spółkach z dużą płynnością musimy miec stalowe nerwy bo to często agresywne fundy chcą ugrać na amplitudzie w ciągu dnia 2% to sie odbywaja harce.
krzymaz / 2009-08-17 20:10 / portfel / Bywalec forum
Dzieki wielkie za odpowiedź. Z spółek które mam w portfelu właśnie GANTwypada najgorzej. No jeszcze TPSA nie zachwyca. Myślę, że GANT może spaść nawet do 18 zł co było by znacznym spadkiem i dlatego zastanawiam się czy go nie popchnąć. W sumie jak jutro się nie zdecyduję go pchnąć to już go zostawię na long-a:)
Ciułacz / 2009-08-15 23:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kanada zaprasza młodych Polaków.Masz nie więcej niż 35 lat i chcesz legalnie pracować w kraju Klonowego Liścia? Jeszcze nigdy nie było to tak proste.
http://biznes.interia.pl/news/kanada-zaprasza-mlodych-polakow,1351906
adrianoo / 2009-08-16 09:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
tyle ze program ogranicza dlugosc pracy/stazu do 12 m-cy ale zawsze to krok ku normalnosci
Ciułacz / 2009-08-15 19:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mercor ! Mercor ! Zaczyna sie sie zbierać w sobie bo ogłoszenie wyników sie zbliża.
Tak czy tak to powinien przebić opór na 24,30 w bierzącym tygodniu a najdalej dp 31 Sierpnia.
adrianoo / 2009-08-15 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
cos tam drgnelo, zobaczymy czy to tylko czcze nadzieje inwestorow czy rzeczywiscie wyjdzie z dlugiej konsoli
Ciułacz / 2009-08-15 16:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mostostal-Płock (MSP) na ten i nastepny tydzień może być ciekawie, te 6,26% dywidendy może spowodować dziwne ruchy na tej spółce.DD jest ustalone 28 Sierpnia czyli do 25 Sierpnia pogą być niezłe harce.
Ciułacz / 2009-08-15 15:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
.Tice twierdzi, że jest pewny jak nigdy, że S&P500 spadnie poniżej marcowego minimum, kiedy zanotował najniższą wartość od 12 lat. Spadek do 400 pkt. oznacza 61 proc. korektę. Według Tice’a, jest ona prawdopodobna w okresie najbliższego roku.
http://www.pb.pl/2/a/2009/08/14/SP500_spadnie_do_400_pkt
.
Facet ma sporo racji ale bym nie powiedział że grubasy sie poddadzą tak szybko.Są w potężnych tarapatach, ale tak wielki kapitał nie ucieknie z kraju w 5 minut.Raczej bym widział marazm.Może sie okazać że Chińczyki mająć potężne rezerwy $ zaczną inwestować w Amerykański rynek.Wcale bym sie nie zdziwił jak by Amerykanie podpisali porozumienie wizowe z Chinami, co by ich wyrwało z marazmu.
Lobby biznesowe w Stanach mają potężny wpływ na Kongres i tam sie nie patyczkują w wypadku potężnego namacalnego zagrożenia,mogą tam takie uchwalić ustawy że zaskoczą wszystkich.
Fakt że jak kongres nic nowego nie uchwali to Stany w marazmie będą sie powoli staczać a świat na nich czekał nie będzie.Powolne staczanie może sie przeistoczyć w lawinę, ale kiedy ?2-4 lat ?
Ciułacz / 2009-08-15 01:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Shanghaj trochę mnie niepokoi, po mam parę groszy w funduszu z tego regionu.Patrząć na wykres i jego świece to by świadczyło o panicznej wyprzedaży.W pomiedziałek jak nie będzie poprawy to sprzedam i poczekam na dołek bo chcę znacznie zwiekszyć zaangażowanie.
Ciułacz / 2009-08-14 23:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po dzisiejszym wykresie w Kanadzie i USA, to na Poniedziałek i nastepny tydzień obstawiam to samo.Żadnego przełomu dobre go gry na amplitudach.
Ciułacz / 2009-08-14 23:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takie sytuacje lubi kapitał zagraniczny, w Stanach sie mocno szarpią, co grubsi to tylko używają tz maszynek do robienia pieniędzy przez co już sami sie duszą i tracą orientacje, bo jak maja ten sam program to wielkie ruchy a nikt nie zarabia.
Ciułacz / 2009-08-14 21:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam po urlopie!
Przez ostatnie dni to dobrze było sprzedawać gdzieś o 12:00- 14:00 a kupować przed zamknięciem.
Ciułacz / 2009-08-14 22:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pod mija nieobecność ktos sie dopytywał o Wells Fargo. Już go niemam od powiedzmy gdzieś końca roku szkolnego, jak bywał w okolicach $25.za niego nabyłem fundusz z AGF214.
Z Amerykańskich to siedzę tylko w GM i City.Na GM robiłem sporo spekulacji aby utrzymać ten sam poziom kapitału ,co mi sie udało z sporym zyskiem, aż do wstrzymania jego wymiany. Z chwilą wymiany na nowe jednostki przestałem spekulować i mam zamiar tak potrzymać 3-5 lat.Na City miałem mniej emocji bo nic nie robiłem, nawet nie sprawdzałem poziomu kursu.
adrianoo / 2009-08-14 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciulacz. Do tego samego doszedlem i z duza konsekwencja realizowalem, dziala znakomicie.
Ciułacz / 2009-08-14 22:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Adriano ! Tylko nie zagłośno, bo grubasy myślą że togo nie widać.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-08-12 03:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam odwiedzających !
____________________
Jestem na urlopie ! Nie specjalnie wiem co sie dzieje !
>>>>>>>>>
Mam poustawiane stopy dosyć nisko to może nie wystrzelą.Jak troche spadnie to spadnie , do 10% to sie świat nie zawali, a jak będzie dużo ponad 10% to sie wezme za spekulacje aby troche podgonić.
W młodszych latach troche miałem szczęscie do inwestycji, to teraz już mniej na siłę.
Dwie córki już są wykształcone i są swoim a została jeszcze nastolatka 14 lat, jak wiecie to głupi wiek, to wolę aby jeszcze wakacje troche pobyła z nami.Hossa topiero przed nami to jeszcze się obłowimy, mam przyjaciela, co mi często powiada : najważniejsze to w hośsie nie przeszkadzać to samo urośnie, a po chwili dodaje : i nie zapomnieć oszczędzać.
Odnośnie oszczędzania, ostatnio byliśmy z żoną u dilera Wolkswagena bo miałem coś odebrać i oglądamy Passaty i odpowiednik taki jak nasz to około $50tys.Po wyjściu popatrzyliśmu po sobie i ten nasz 9 letni bardzo nam odpowiada i pewnie nim pojezdzimy 2-3 lata, tym bardziej że na liczniku tylko 37tys km.
Pooh z dziwnego miejsca / 195.187.84.* / 2009-08-14 21:49
9 lat i 37 tys ???
Dla mnie szok ;)
U mnie 4 lata i przed Waszym przebiegiem jedynkę należy dostawić ;)
Pozdrawiam. Q
adrianoo / 2009-08-14 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
ponad 30k/rok - sporo ale Ciulacz rzeczywiscie mistrzostwo swiata, normalnie u nas pierwsze co by sie przyszly nabywca zapytal to ile razy zerowany licznik;)
Ciułacz / 2009-08-14 23:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie macie rację, ale ja mam służbowe (serwisowe) z benzyną włacznie a moje to stoi i tylko klocki z dyskiem rdzewieją, a wakacje to przeważnie samolotem.Tutaj na takie przebiegi sie powiada : jak auto proboszcza .
krzymaz / 2009-08-12 07:38 / portfel / Bywalec forum
W sumie to bardzo zdrowe podejście:)
Gratuluję go.
Pozdrawiam
krzymaz / 2009-08-11 21:28 / portfel / Bywalec forum
Witaj co będziesz robił z Novita - chyba nietrafiona inwestycja? Powiedz również co sądzisz o korekcie? Myślisz, że będzie głęboka? Dzisiaj pozbyłem się paru spółek w obawie przed korektą ANTI i GANT. Sam nie wiem czy to dobrze ale zawsze można je przecież odkupić. Widzę, że masz pełen portfel więc korekta Ci nie straszna.:)
Ciułacz / 2009-08-12 03:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz, witaj, odnosnie korekty to jak wyżej.
Novita ?to spółka dochodowa ale mało popularna, jak ze wzrostami sie bedzie ociągac to tymbardziej powinna być dobrym kąskiem dla szukających, kwestia czasu, tylko kiedy ?
Puki co to troche dywidendy wpadło..Bywaj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy