Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-08-04 12:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Wczoraj w naszych mediach zaczynają nagonke na wzrost cen ropy.Takie psychologiczne przygotowanie , że to niby już produkcja idzie na maxa, a co bedzie jak zacznie sie większe zapotrzebowanie ? itd.jeszcze dodają że jak droga eoba to dobrze dla ekologi.
adrianoo / 2009-08-04 13:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc,
a u nas fachmeni wczoraj po sesji w stanch okreslili ze takie dobre zakonczenie bedzie super rzutowalo na dzisiejsze zachowanie indekstow, no i znowu sie nie udalo fachmenom trafic:)
Pooh / 2009-08-04 13:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Adrian, po takiej jeździe na złotówce musi być jakiś powrót...
A korelacja jest oczywista.
Pozdrawiam.Q
Ciułacz / 2009-08-04 15:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Quba, Chyba masz wolne ? Ja jak mam wolne w dzien roboczy to bedac na GPW mam wiecej rozterek jak bym byl w pracy.W Pracy to mam czas na strategie i przemyslenia, a jak jestem caly dzien przed kompem to tylko mentlik.
Pooh / 2009-08-04 15:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Rozmyślania co do kierunku włączają mi się w wolnych chwilach, kiedy mogę trochę wyluzować. Co do oglądania wykresów - najczęściej nocą przed snem.
Muszę robić notatki, bo rano ni w ząb nic nie pamiętam ;)
A przed kompem, to tylko obserwacja, w którą stronę to wszystko idzie i ew. realizacja.
Pozdrawiam.Q
Ciułacz / 2009-08-04 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, chyba anale mieli rację, bo inwestorzy sie super zachowali, wczoraj przed południem posprzedawali a teraz właśnie kupują, zreszta sam też biore PKO BP,( choć ostrożnie ).
pietroo / 2009-08-04 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale przynajmniej się starali :))
a tak poważnie to przecież wiadomo, że praktycznie zawsze jest odwrotnie niż piszą, ktoś musi na tym korzystać
Ciułacz / 2009-08-04 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To fakt , jeden sprzedaje ale inny kupuje.
pietroo / 2009-08-04 14:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
grubas najczęsciej korzysta
pietroo / 2009-08-03 19:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
widze, że realizujesz zyski, musze Ci powiedzieć, że są imponujące
pozdrawiam
Ciułacz / 2009-08-03 21:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, witaj !Wiekszosc idzie zgodnie z planem, ale merkor to maruder, tak czy tak to podskoczy jak MOJ, tylko kiedy ?
Ps. Jeszcze w pracy jestem
smooth / 2009-08-03 23:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej Ciułacz,

O Mercora sie nie martw. 23zł przejdzie to sie zacznie ;-)
Ciułacz / 2009-08-04 02:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, witaj, Na Mercora poczekam, co to zmieni tydzień czy dwa, kiedyś sie na Synthosie pospieszyłem jak go wywalano i dzisiaj to wiesz jak stoi.
pietroo / 2009-08-03 21:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A więc pracuj spokojnie. CIekawe czy jutro też podskoczymy? Było by miło gdyby tak :)
pietroo / 2009-08-03 21:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Unicreditu nie puszczasz? Kisi się od jakiegoś czasu w tym samym miejscu, a zysk ładny.
Ciułacz / 2009-08-04 02:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Unikredyt ? 04-08-2009 powinni ogłosić wyniki to wszystko jest w tych wynikach.Jak po tych wynikach sie ustabilizuje to może coś zrobie.Po moich czystkach mam trochę kasy i to co obstawiałem to sie nie załapałem, wiec musze podumać.
marek m / 2009-08-03 19:04 / portfel / Bywalec forum
Mam pytanie odnośnie AZOTÓW T.Kupiłem na rynku pierwotnym i dokupiłem po 16,50.
Mam nadzieję ,że będzie powyżej 20 zł.Sprzedać czy trzymać jeszcze parę miesięcy.
Pozdrawiam Marek.
Ciułacz / 2009-08-03 21:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek m ,witaj, Azoty?Kupilem z sentymentu bo tam rodzina pracowala.
Jak juz masz ponad rok to jeszcze jeden rok , i mozesz sie smiac.Jamam niewiele i nie sprzedaje.Pozdrawiam.
marek m / 2009-08-03 22:14 / portfel / Bywalec forum
Mam 400 szt.Za rok może .......będę miał z tego zapłaconą Norwegię!!! Piękny kraj.
Oczywiście z ZYSKU!
Dziękuję za sugestię.
Ciułacz / 2009-08-02 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widziałem dzisiaj na TASE że idzie ostro na północ.
Spółki dochodowe nareszcie powinny mieć większe wzięcie, bo ostrożni inwestorzy z lokat zaczną przechodzić w fundy i GPW co zazwyczaj wybierają zdrowe fundamenty.Zapewnie kapitał spekulacyjny będzie dalej szalał ale i oni sie ustawia tam gdzie są wzrosty.
Ciułacz / 2009-08-02 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla Quby podaję link :
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/immigrer-installer/travailleurs-temporaires/obtenir-autorisations/certificat-permis/medecin.html
W zasadzie jest po Francusku ale jest zakładka i mozna zmienić na Angielski czy Hiszpański
Collège des médecins du Québec, to jest korporacja lekarska to oni decydują o wszystkim.
Pooh / 2009-08-02 17:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Dzięki, Ciułaczu.
Na razie się nie wybieram ;)
Co do nieruchomości - wygląda na to, że u nas ceny są wciąż za wysokie o 30-50% w stosunku do zarobków.
Pozdrawiam. Q-buś.
Ciułacz / 2009-08-02 18:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba , witaj, Podałem Ci kilka informacji dla celów można powiedzieć oświatowych , a nie w celu do namawiania do wyjazdu gdzekolwiek. Jak to powiadają : kupic nie kupić , ale potargować warto.
Pooh / 2009-08-02 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Informacja jest rzeczą cenną ;)
Co do nieruchomości - dziecko zaczęło raczkować i dom jakby się skurczył ;)
Szukam czegoś do zamieszkania, ale ludzie jeszcze nie schodzą z cen /choć deve już przy zakupie domku dają działkę "gratis"/. ;)
Pozdrawiam.Q
Ciułacz / 2009-08-02 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W ubiegłym tygodniu widziałem sie z ksiegowym fiskalistą odnośnie moich inwestycji na GPW, bo szukam jak wiekszość ludzi sposobu aby legalnie jak najmniej płacić podatku.Niestety nie znalazłem cudownej recepty.Ostatnio na PKO oraz na BZ zrealizowałem zyski co mi troche psuje strategie, ale do końca roku jeszcze daleko to może sie dziać wiele.
Ciułacz / 2009-08-02 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba , wspominałem do Ciebie że są pewne porozumienia na szczeblu ministerialnym z Francją odnośnie akceptacji medyków z poza granic naszej Prowincji, ale to nie takie proste bo ministerstwo zdrowia nie decyduje kogo zatrudnic , to decyduje korporacja, w uproszczeniu związek lekarzy.Poszli na pewne ustępstwa i są w trakcie przygotowania pewnych uproszczeń.
Pooh / 2009-07-31 02:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witaj, Ciułaczu.
Mam pytanie o prowizję agencji nieruchomości w cywilizowanym kraju, w którym żyjesz ;)
Bo nie wiem, czy prowizja 2-3 % za ZNALEZIENIE NIERUCHOMOŚCI jest normalna.
Z mojego punktu widzenia - na pewno nie...
I jestem ciekaw, jak to jest u Ciebie.
Pozdrawiam. Q
Ciułacz / 2009-07-31 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba , witaj, wczoraj poszedłem wcześniej spać wiec nie widziałem twojego postu .
Z chwilą gdy nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż agent proponuje właścicielowi prowizję to zazwyczaj jest 7%, ale często jest negocjowane 5-7%.Po sprzedaży prowizje płaci tylko sprzedający, kupujący nie płaci.
Gdy agent co podpisał umowe sam znalazł kupującego to to ma całą prowizje dla siebie,ale gdy inny agent przyprowadzi kupca na ta nieruchomość to agenci dziela sie prowizją pomiedzy siebie po 50%.
Ja np. gdy widze jakaś nieruchomość do sprzedaży i mi odpowiada to dzwonie do mojej znajomej Pani Ani i ona jako agent zwraca sie do do sprzedającego i ona skasuje 50% prowizji.
Jak bym tylko sie zwrucił do mojego agenta o znalezienie jakiejs nieruchomości a ona nie była jeszcze wystawiona to mój agent z pewnościa najpierw by podpisał umowe ze sprzedajacym a następnie by mnie powiadomił.
Teraz już musze spadać do pracy , jak cos nie jasne to napisz.Pozdrawiam
Pooh / 2009-07-31 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wszystko jasne, Ciułaczu. Dzięki wielkie.
Z punktu widzenia człowieka, który w naszym pięknym kraju musi wydać 600 k na niezbyt wyszukaną nieruchomość, przy obecnych płacach kwota prowizji wydaje się być strasznie duża w stosunku do zarobków. To jest 5 średnich krajowych.
Właśnie - jaki jest stosunek średniej zarobków do metra kwadratowego mieszkania?
Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam.Q-buś.
Ciułacz / 2009-08-01 01:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba,witaj!
Zaczne od zarobków, pielegniarka na początek po colegu,:40 500,- a te co już doszły do szczytu drabiny 60 500,- rocznie, dochodza dodatki funkcyjne nadgodziny itd, proferor w szkole średniej 35-45 tys.rocznie ale maja mniej godzin.Farmacełta ponad 100 tys,lekarz rodzinny 160-220 tys
Robotnik budowlany ( kwalifikowany)zarabia dobrze 50-55 tyś i zarobki są ujednolicone bo sa jedne zwiazki zawodowe i wszyscy obowiazkowo muszą być członkami tego zwiazku ( taka mała legalna mafia ) Te wszystkie zarobki są brutto a na rączke to tyle nie dostaniesz.Np ja mam tygodniówke mam $1 009,20 a do wypłaty dostaję $676.77, ale jak na koniec roku przy zeznaniu posatkowym musze doliczyc dochody z nieruchomości i wskakuję w wyższy poziom i w sumie musze zapłaić około 45%.
Nowe mieszkanie gotowe do zamieszkania w Montrealu to $2000-3000 za metr.
http://www.mondev.ca/Condo_montreal_centre-ville_Le_Maisonneuve_-_En_Construction_60_pc_VENDU_en.html?PROJETID=82
W tym linku możesz zobaczyć ceny, pow. ( Area ) jest podawana w stopach kwadratowych.
Stosunek zarobków do metra to może sam sobie pokombinujesz.
Generalnie w Montrealu mieszkania są tanie jak barszcz, w Toronto X 2.
Te dane to nie statystyka to znam z rodziny, bo statystayka to wiele Ci nie powie, sam sie kiedys doczytałem że podobno w Kanadzie to prawie raj podatkowy.
Ciułacz / 2009-07-31 15:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba, po pracy wieczorem to moze rozwine watek na temat nieruchomosci.
Sa jakies zmiany w akceptowaniu medykow z poza granic kraju,ale chyba to sie dotyczy tylko Francji.Sprawdze to.
Ciułacz / 2009-07-31 01:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak ładnie rośnie ,ale jak tak urośnie ze 20% i po tym będzie spadek 8 % to zapewnie rozlegnie sie wołanie że to krach i wodospad.
Ciułacz / 2009-07-31 00:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te moje przebąkiwania o wątpliwościach co do kryzysu stulecia to mi sie coraz bardziej robia klarowne, że to raczej była tylko mega nagonka na spadki, zresztą z dobrym skutkiem.Tak to wszystkich skołowało że nawet poważne grubasy zostały na kasie.Większość już sie budzi z letargu i jeszcze wyszukuje jakies spółki zapomniane.
Ciułacz / 2009-07-31 01:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie moge sie śmiać z innych bo sam IFE mam na lokacie emerytalnej, a tego sie sporo uzbierało przez te lata.A co z tym zrobię ? ano na fundusz emerytalny. Tu w Kanadzie takich jest sporo co dopiero teraz pozasilaja fundusze, a te na parkiet z nową kasą.
Powiem wam szczerze że niemiałem odwagi tego ruszyć, choć na GPW sie dobrze zabawiam.
Ciułacz / 2009-07-31 01:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Juz jest ostatnia chwila na wyszukanie 2-3 funduszy w sektorze finansowym i energetyczno-surowcowym, może mieszany ale wszystko Kanadyjskie.Muszę sam wybrać bo tz doradca to mi podsunie coś co mu najwiecej przyniesie zysku.Ale sie nie dziwie taka maja pracę.
Ciułacz / 2009-07-31 01:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Marcu już miałem wybrane fundy akcji, ale jak byłem w moim oddziele to doradca koniecznie chciał mi wcisnąć tz bezpieczny na 5 lat zamkniety, co po 5 latach miało być gwarantowane minimum 15% za całość, wiec wolałem już lokatę i czas do namysłu.
Ciułacz / 2009-07-31 00:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te wzrosty to choćby miały byc tylko do pompowania balona to po zastosowaniu stopów to i tak coś na + pozostanie.
pietroo / 2009-07-30 09:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Ciułaczu
u Ciebie widzę w portfelu bardzo zielono i dodatkowo piekne zyski
wielkie gratki
Ciułacz / 2009-07-31 00:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oiotroo, witaj, dzisiaj to chyba wszyscy zacieraja rączki.
Ciułacz / 2009-07-31 00:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo , Sorry, powyżej miało być Pietroo !
Ciułacz / 2009-07-30 02:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cekawe ze Stanów, To może być początek końca recesji w USA, uważa prezydent Barack Obama.
Oby on miał racje , ale ja się obawiam że może sie zacząć marazm, tylko jak długo?
Banki z tego to napewno najszypciej wyjdą.
Ciułacz / 2009-07-30 00:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W najbliższym czasie po takiej jezdzie spółki MOJ to Fasing powinien robić to samo. nistety mam mało wolnego kapitału.
Pooh / 2009-07-30 00:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć, Ciułacz.
U Igły mógłbyś powyższe zdanie napisać - jego ulubiona spółka.
Pozdrawiam.Q
Ciułacz / 2009-07-30 01:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba , witaj. Tu na swoim to piszę jakie mam odczucia, a to niczym nie jest potwierdzone, ale jak zacznę pisać w innych portwelach to można mnie uznac za naganiacza.
Pooh / 2009-07-30 02:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wiesz, chyba nie trzeba naganiać człowieka, który ma akcje w/w spółki od kilku lat ;)
I i tak, znając IGłę na razie ich nie sprzeda...
Pozdrawiam.
RDO 478 / 2009-07-29 21:47 / portfel / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu.
Mówiąc słowami z kącika Biga gratki za zakup spółeczjki MOJ.Obserwuje od pewnego czasu Twój portfelik i jako poczatkujacy gracz nie ukrywam ze robiac zakupy na straganie spogladam co posiadasz w portfelu ,a przyniosło to juz w przeszłosci cieszacy zysk.moj niestety nie zakupiłem ,za to czekam az cos sie ruszy na Mercorze.Gdybys mógł skrobnac co sadzisz na obecna chwile o tej spoleczce i jakie jest Twoje zdanie na temat tego z czym mamy do czynienia,a mianowice od kilku sesji obrót wyraźnie wzrósł ,pojawia sie info ze prezes kupil sporo akcji ,a kurs niemiołosiernie leci coraz niżej.pozdrawiam.
Ciulacz nie logo / 74.12.222.* / 2009-07-29 22:11
RDO478, witaj.W portfelu Biga ,wczoraj Jarg pisal o Merkorze.Mam brak poufnych fnformacji .Generalnie mam brak czasu na spekulacje i zdecydowalem sie kupic malochodliwa spolke ale co przynosi dochody.Licze ze jakies fundy go zbieraja i jak juz beda mialy pelny portfel to na koniec kupia wiekszy pakiet PKC przez co kurs podskoczy o 20-30% i tak beda trzymac.
RDO 478 / 2009-07-29 22:21 / portfel / Bywalec forum
dzieki za odpowiedz - rzeczywiscie przeoczylem opinie Jarga.
Ciułacz / 2009-07-29 23:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
RDO478, mam nadzieje że sie doczytałeś co pisałem poprzednio, bo to z pracy bez Polskich znaków.Pozdrawiam
RDO 478 / 2009-07-30 09:07 / portfel / Bywalec forum
oczywiscie ze doczytalem bez zadnych problemów.pozdrowienia z grodu kraka.
smooth / 2009-07-30 11:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Obserwując dzis jest szansa, ze cos sie na spółce wydarzy. Jakiś ruch sie zrobił w interesie.
RDO 478 / 2009-07-30 11:46 / portfel / Bywalec forum
wiekszy ruch widac juz od kilku sesji latały jakies pojedyncze wyrozniajace sie zlecenia ,ale potem kurs i tak znizkowal,dlatego tez pytalem Ciułacza czy ma jakies przypuszczenia.Widze smooth ,ze tez posiadasz wiec trzymajmy kciuki oby wreszcie zaczal sie wspinac.
Ciułacz / 2009-07-30 12:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie , Teraz wstałem i widzę że ruch na waloże, ale na kursie to bez wiekszych zmian, wygląda że grubas ma ustawione i zbiera od leszczy.
Co do tego że np dyrektor zakupił własne papiery to tobry znak ale nie znaczy że od razu coś sie ruszy.W takim Merkorze, to dyrekcja dobrze wie jak jest z dochodami, ale nie koniecznie muszą sie chwalić.Zatrzymali dywidendę to może być więcej kasy na następny rok, a taki dyrektor jak wie że mu kasa nie ucieknie to może spokojnie poczekać te 12 miesiecy na 100-200%, myjako inwestorzy to tej pewności to nie mamy.Często dyrektorzy kupują własne akcje aby mieć coś do powiedzenia, albo aby utrzymać stołek itd.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy