Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-07-17 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lubawa, chyba dziś pierwszy dzień po odcięciu dywidendy i jak do tej pory to spadła 1% a skasowali 3,5%.Powiem więcej, wczoraj i przedwczoraj można było jeszcze taniej kupić, czyli na kursie zarobić 2% i 3,5% dywidendy za darmo.
W przypadku KGHM i Lubawy inwestorzy niechcą sie zozstawać z akcjami, wygląją na takich co zdecydowali sie wyjąć ze skarpetki i nie spekulować.
Ciułacz / 2009-07-17 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lubawę przespałem, może nie całkiem , czekam jak sie KGM ustabilizuje, bo część chcę oddać.
Ciułacz / 2009-07-17 02:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Piatek nasz rynek ma ochtę realizować zyski, ale na Amerykańskim to może boczniak powiewac z małą dozą wzrostową.Niby od Poniedziałku sporo grubasów w NY może rozpocząć wakacje i braknie aktywnych harcowników, ale sporo leszcy siedzi na kasie i może sie zdecyduje na małe zakupy.Ciekawe , Ciekawe.
Ciułacz / 2009-07-17 02:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam to gdzieś !Najbliższe plany ? Tak , inwestycja harytatywna : kupić Zenka.
Nawet zaraz złoże zlecenie 0,76.
Alvarez / 2009-07-17 07:47
Zenka dopiero teraz? A co tak pozno? ja juz dawno kupilem i to nawet po 0.9. I teraz spogladam jak dochodzi do formy.
pietroo / 2009-07-17 09:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
właśnie, ja też mam od dłuższego czasu i to po 0.93 zł... liczę na szybki zwrot kasy :)
Ciułacz / 2009-07-17 12:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie, zaraz , zaraz,, coś tu wkleję na usprawiedliwienie:
---------------------------------------------
Jak za dawnych czasow takiej okazji jak w przyszlym tygodniu a mianowicie Zacmienie
Slonca
dodatkowo Now ksiezyca poteguje sile astralna. Nie ma zmiluj wielcy tego swiata
wykorzystaja
to mozna sie spodziewac informacji mrozacych krew w zylach co powinno spotegowac sile
spadkow tak to widze krotkoterminowo.
--------------------------------------------------------------
Koniec , cytatu.
Sa tacy co dzisiaj będą sie wyprzedawać.
Wobec powyższego to jak widać jestem szczodry ustawiająć zlecenie po takiej cenie,
a nawet poczuwam sie filantropem ;-)
Ciułacz / 2009-07-16 12:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krociowe zyski na Chińskiej tandecie nie będa wieczne.
Jak czytam :Chiny zamiast ożywiać mogą chłodzić
http://biznes.interia.pl/gieldy/news/chiny-zamiast-ozywiac-moga-chlodzic,1339625
albo :PROGNOZY:Wzrost PKB w II kwartale wyniósł 7,9 proc. w Chinach.
http://biznes.interia.pl/news/chiny-dadza-sygnal-wszystkim,1339556
Jeszcze z 10-20 lat i produkty z Chin będa za drogie aby je masowo sprowadzać.
Ciułacz / 2009-07-16 12:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak Chiny nie popadna w jakąś narodową chorobę toz czasem nas wykupią i popadniemy w niewole ekonomiczną.Chińczyk jako Pan i władca niewolnika to jest bardzo wymagający, wiec pilnujmy sie aby nie popaść w taką niewolę.
Ciułacz / 2009-07-16 12:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jest coś co ich wystudzi z ekspansji ekonomicznej, ale może ich skłonic do ekspansji militarnej.
Sprawa niby banalna a jednak , drastyczne zmniejszenie urodzin dziewczynek, co z roku na rok sie powieksza.Brak kobiet w plemieniu to zawsze były motywacje do wojen.
Ciułacz / 2009-07-16 00:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Long, witaj.!
Widzę że wiekszość analityków obecną recesję jak i kryzys finansowy widzi przez pryzmat USA i wyjście z tego kryzysu uzależnia od USA.Tak było przed laty ale nie koniecznie dalej tak być musi.Od początku XX wieku Stany były lokomotywą ekonomiczną i miały olbrzymi potencjał rozwojowy dzieki wielkiej powierzchni prawie nie zamieszkałej oraz dogodnym rozwiązaniom socjalno-ekonomicznym.
Patrząc na obecny poziom życia tz ulicy i ich możliwości rozwojowe czyli poprawienia bytu to nie jest to samo co kiedyś.Na poprawę bytu to już nikt nie liczy , modlą sie abu sie nie pogorszyło.
Dla USA to w najlepszym przypadku to przewiduję boczniak.
Jeszcze jak Amerykanie sie dowiedzą że to lądowanie na ksiezycu to było nagrane w studio filmowym to już sie całkiem załamią..
Pomimo wszystko wyjdziemy z kryzysu bo mamy teraz kilka lokomotyw.
Chiny już sie ocząsły z braku zamówień Amerykańskich.
Indie maja ogromny rynek wewnetrzny.
Brazylia, skoczy do przodu bo Stany przestaną przeszkadzać.
Europa Wschodnia z Rosja włącznie jeszcze są daleko do zakończenia przemian, maja co budować.
Afryka ?bedą sprzedawać surowce i kupować broń, ale nie od Amerykanów.
Australia to sam niewiem.
Grubasy ze Stanów tak lekko nie odpuszczą, albo jak to mawiaja w wojsku , zrobia przegrupowanie, czyli zwieją ze Stanów.W dzisiejszych czasach to nie muszą sie nigdzie przeprowadzać, dalej będzą mieszkać w NY ale za pomocą banków, internetu itd. będą cyckać cały świat.
Konkluzja: spodziewajmy sie napływu kapitału na GPW.
Pozdrawiam. Ciułacz
Ciułacz / 2009-07-16 01:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik, witaj pracusiu.
Jak Ci to odpowiada i jestes w stanie robić taaaaakie godziny to przez rok możesz tak jarać, ale nie zapomnij szanować szmal.Przy okazji to Ci opowiem anegdotę z autopsji.
W w 1985 roku złapałem pracę na północy Kanady gdzie nawet nie było banku, pracowałem tam po 60-70 godzin tygodniowo, kase tłukłem niemiłosiernie bo jeszcze miałem tam dodatki za oddalenie od rodziny, oraz funkcyjny bo miałem dwie fuchy w jednym etacie. W tym czasie był strajk poczty a ja wszystkie czeki z wypłat wysyłałem pocztą do banku w Montrealu i dwa nie doszły ale ja nie wiedziałem, bo byłem zapracowany i nie miałem jak sprawdzić.Jak po kilkunastu dniach sie odnalazły i wruciły do naszego biura to wszyscy mieli ubaw że mam tyle szmalu że nawet jak dwa czeki zginęły to mi było wszystko jedno.
Ciułacz / 2009-07-15 12:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widać że nie wszyscy inwestorzy na wakacjach
adrianoo / 2009-07-15 13:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
kilku nas jeszcze na pierwszej linii zostalo...
Ciułacz / 2009-07-15 00:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chemoservis-Dwory ?????? + 143%
Przygladałem się jej juz dawno, ale płynności 8%, to zapewnie w rekach kadry kierowniczej.
Przy takiej płynności to jak otworzyli rachunek na słupa to mogą za pare tysiaczków robić co chcieć.
Tu daje jedno do myślenia że jak sie ma jakąś spółke z małą płynnościa to może jednak warto dawać zlecenia sprzedaży o + 100%. może sie ktoś przytrafi co da inne wieksze PKC zlecenie kupna.
pietroo / 2009-07-16 08:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wczoraj było też +36%
Ciułacz / 2009-07-14 23:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jutro czyli w Środę może nareszcie przywitam Zenobiusza.Na spotkanie węzme pare talarów.Chyba jak sie bedzie bardzo stawiał to sie troche przyczaje.
smooth / 2009-07-14 13:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciułacz, niedawno o mało co przez pomyłke nie kupił byś Chemiskór-Dwory zamiast Synthosu. Zobacz na kurs. Szkoda, że sie nie pomyliłes :-)
Ciułacz / 2009-07-14 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ! he !
Na synthos ciągle spogladam ze sentymentem.Bywaj !
pietroo / 2009-07-14 14:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Ciułaczu
dzisiaj Twój dzień, ładną pajdę dywidendy otrzymasz za miedziaka, wielkie gratulacje
pozdr
Ciułacz / 2009-07-14 23:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo , dzięki, fortuna kołem sie toczy, wiesz jak to jest , tu zarobiłem ale gdzie indziej uciekło.
Ciułacz / 2009-07-14 12:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zbliżamy sie do tz wakacji konstrukcyjnych, co w Montrealu oznacza do zamknięcia na 2 tygodnie wiekszość fabryk.Poprostu tak sie przyjęło że ostatnie 2 tygodnie lipca , wszystkie przedsiębiorstwa budowlane, puszczają ludzi na wakacje co jest z mocy odpowiedniej ustawy (dekretu) a przy tym inne fabryki pozamykane.Jak coś chcesz w tym czasie załatwic to klapa.A budowlane jak nie zamkna działalności w tym czasie to kara.
Czemu o tym piszę ?bo sie zastanawiam nad aktywnościa na giełdzie.
smooth / 2009-07-14 12:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

To pewnie biura podroży windują na ten czas nieźle ceny.
Ciułacz / 2009-07-14 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, witaj, Masz racje .Ceny bilerów lotniczych to masakra.
Ciułacz / 2009-07-14 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tubylcy to wszasy zorganizowane zamawiają na zime do ciepłych krajów, a latem to przeważnie samochodami.Ale tacy jak ja co są emigrantami to sie rozbijamy po świecie -:)
Ciułacz / 2009-07-12 22:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zacznę od linka do komentarza z BZ.
http://biznes.interia.pl/gieldy/news/analiza-w-swietle-zasady-fal-elliota,1337199

Facet może i ma rację bo zabardzo sie oglądamy na USA. Proszę tam zobaczyć.
http://stooq.pl/q/?s=shanghai&d=20090710&c=1y&t=l&a=ln&r=wig20
Tu gdzieś jest spółka na GPW co sprowadza tandetę z Chin, muszę sie jej przyglądnąć.
lawok / 2009-07-14 12:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Ciułaczu, Complex to spółka importująca z Chin głównie tandetne łożyska. Ale udział w rynku rośnie szybko.
Ciułacz / 2009-07-14 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lewok, witaj.
Od tandety chińskiej nie uciekniemy, więc coraz bardziej sie przyglądam takim spółkom, bo będą sie rozwijać.
Alvarez / 2009-07-12 22:45
Witaj Ciulaczu, Bylo o Niagarze, a teraz kawalku miesa. Intryguje mnie BeefSan. Pod koniec 07 papier byl powyzej 3 zl. Pozniej turlal sie i doszedl bardzo nisko. Teraz jest po 0.32 i rozpoczal sie ruch up. W spolce brak inwestora glownego, strategicznego; free fl. 80%, ale cos zaczeli dzialac. Skupuja akcje po czym zapewne znajdzie sie i inwestor strategiczny. Dzialka spozywcza nie powinna cierpiec na brak mozliwosci rozwojowych (jesli znajdzie sie ktos). Jak postrzegasz taka spolke na dluzszy zakup? Pozdr.Alvarez
Ciułacz / 2009-07-14 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvarez, witaj. BeefSan ? Przygladałem sie tej spółce kilka miesięcy temu niby żarcie czyli spółka defensywna, ale jak zobaczyłem same straty, to zapał mi sie ostudził.Dodatkowo widzimy że miejscowy bank jest udziałowcem, pewnie mieli brak płynności i poszli na układy z bankiem.Ja niemam dostępu do poufnych wiadomości oraz brak czasu na spekułe, więc sobie odpuściłem.Spółki mięsne po wejściu do UE dostały baty bo musiały sie przystosować do nowych przepisów a to kosztowne.Nie poślednia rolę odgrywają utarczki z exportem do Rosji itd.
Suma sumarum, bądz ostrożny to nie czarny koń, ale jak sie export otworzy lub zwiekszy to do ataku.
Ciułacz / 2009-07-14 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvarez, widzę że mam spózniony zapłon że po 2 dniach Ci odpisuję.
Ciułacz / 2009-07-12 20:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przyglądam sie wykresom Ganta i JWC ,:
http://stooq.pl/q/?s=gnt&d=20090710&c=1m&t=l&a=ln&r=jwc+wig20

Złożono wniosek o ogłoszenie upadłości J.W. Construction.
http://www.pb.pl/a/2009/07/12/Zlozono_wniosek_o_ogloszenie_upadlosci_J_W__Construction2?r
eadcomment=1#comment

Zapewnie się wybronią ale efect psychplogiczny mżoe zrobić swoje.
Ostatnio Ganta chwalili za dobrą sprzedaż,pewnie już ktoś znaczny sie przesiadł i swoimi
sposobami nagania.
Ciułacz / 2009-07-12 17:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
12.7.Paryż (PAP/AFP) - Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który utrzymał wzrost gospodarczy, i jeśli nawet widmo recesji jest tu obecne, to eksperci są zgodni co do tego, że ten ważny rynek powinien pozostać w miarę bezpieczny wobec kryzysu - pisze w sobotę agencja AFP
Ciułacz / 2009-07-12 17:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na TASE czerwono.
Alvarez / 79.191.167.* / 2009-07-11 23:30
Witam Cilaczu, Czasem, a może często spoglądam w Twoje rozwazania na tematy gieldowe jak i takie sobie inne - zyciowe. Może na temat tych innych zyciowych cos napisze. A zagladam sobie do Twojego kacika z takiego dziwnego skojarzenia. Twoja lokalizacja - Montreal. Dlaczego? Trywialna sprawa. Kiedys dawno, w czasie lata pojechaliśmy sobie z usA nad Niagare, no i oczywiście to trzeba tam być po stronie kanadyjskiej. A pozniej tak sobie dalej no i do Montr. A tam w taki leniwy, sloneczny letni dzionek glodni poszliśmy do restauracji, gdzies zapewne na peryferiach. Restauracja duza, przestronna , pustka, okres wczesnego lunchu. Kelnerka przychodzi i za skarby nie chce przyjąć zamowienia po angielsku. Udaje ze nic nie ponimajet. Mysle, ze nasz ang. był może i bardzo kiepski i miala prawo malo rozumiec. Do nas mówiła w j. francuskim. A my kompletnie nic w tym j. Dopiero palce wskazujące jakos ubłagały dostojna kelnerke i cos tam nam przyniosła do jedzenia. Pisze o takiej blahej sprawie, ale troche mnie rozbawila i dalej bawi i ten epizod pozostal mi w pamieci i nim dalej się bawie kiedy te moje slady pamieci zostaja pobudzone przy jakies okazji. Ciekawe, czy te sprawy jezyka francuskiego/angielskiego czasem sa jeszcze odczuwalne tam w Montrealu. Mysle, ze oficjalnie nikt się z tym nie wychyla, ale zapewne można napotkac osobe z fr backgroundem która da to odczuc. Ale czasy się zmieniaja i dazenia do separacji tej prowincji chyba ulegly już zapomnieniu? A może tylko przysypiaja? Z racji swego zawodu masz ciągły kontakt z roznorodna publika. Czy myslisz, ze to był mój wyjatkowy epizod tam w tej krainie mlekiem i miodem płynącej.
Pozdrawiam, Twój czytelnik Alvarez
Alvarez / 79.191.167.* / 2009-07-11 23:34
O, przepraszam. Powinno byc: Witam Ciulaczu.
Alvarez
Ciułacz / 2009-07-12 00:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvares, witaj !, miło powitać sąsiada.
Poza Montrealem jak trafiliście na niedouczoną kelnerke to tak bywa.Generalnie tu kelnerki nie przepadają za Amerykańskimi klijentami, chodzi o napiwki.Zazwyczaj w Stanach napiwki są doliczone do rachunku, a u nas jest przyjęte że sie zostawia conajmniej 15% dla kelnerki a co gorsze ,fiskus z góry zakłada że ona dostała te 15 % i musi zapłacić podatek według utargu dziennego.Tak ja widzisz że jak nie dostanie napiwku a musi od niego zapłacić podatek ta jak widzą Amerykanina to nie bardzo im sie chce gadać po Angielsku.
Dążenia do seperacji trochę ostygły, ale politycy staraja sie wzbudzać ducha parriotycznego licząc na poparcie pewnej części społeczeństwa.
Ciułacz / 2009-07-12 00:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
2009-07-12 00:30:20 | Ciułacz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Alvarez, my jako Polonia to olewamy zatargi językowe, nasze dzieci to normalnie że
władają dwoma językami tubulczymi, oraz po Polsku i przeważnie po Hiszpańsku.

Tu przeniosłem, bo było w złym miejscu.
Ciułacz / 2009-07-12 00:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvarez, ja tu od czasu do czasu zabieram głos na temat Stanów, ale tam nie żyję, więc może to jest kulą w płot ?Jak Wy to tam widzicie ?
Inna sprawa że jak sie jest w samym środku lasu to często nie nie mozna ocenić całego lasu, najlepiej wyjść ze zrodka i z oddalenia np z samolotu.
Ciułacz / 2009-07-12 00:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvarez , jak bys miał czas to dobrze by było abyś sie np zalogował i wpadał stale do jakiegos kącika, Inwestorzy są chłonni wiadomości ze Stanów.W portfelu Biga jest sporo ludzi na poziomie i nikt sie z nikogo nie wyśmiewa ani niema ciosów poniżej pasa.A można sie wymienić informacjami. Pozdrawiam
Alvarez / 2009-07-12 01:43
Ciulacz, W usa bylem krotko-dlugo i w czasie lata jezdzielem glownie po stanach. Teraz siedze w Polsce. A Niagare to trzeba widziec i to od dolu, ta mase wody walaca sie z gory, ktora spada i spada i konca jej nie widac. Ale skad tam takie ogromne ilosci wody sie biora i leca i nigdy sie nie koncza. Mam nadzieje, ze tam byles, bo zdaza sie, ze swoich miejsc sie nie oglada. Sadze po sobie - bardzo slabo znam warszawe, nie przepadam, ale zyje. A napiwki w usa to tez story. w takiej plywajacej restauracji na Hudson przy moscie bruklinskim - dalismy za malo napiwku, no i moglo sie skonczyc zle. O malo co nas kelnerzy nie pobili. Po zwiekszeniu ilosci dolarkow moglismy spokojnie wyjsc (zreszta bylo to o 3 AM). Teraz na GPW place juz systematycznie napiwki i jakos udaje mi sie z tym wspolzyc. Jednak obecna gielda wymaga zbyt wiele wiadomosci, emocji, ryzyka pokatnych informacji. Widze, ze Tobie udaje sie wylowic istotne info z rynku polskiego i przekladasz to na sklad swojego portfela. Juz sie zalogowalem i moze czesciej bede cos pisal;ale na GPW to kieruje sie swoim nosem i rozumowaniem. Ale widze, ze podstaw ekonomicznych to mi dobrze brakuje. Pozostane amatorem.To co lubie to jest AT w moim zrozumieniu. Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-07-12 01:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvarez, jeszcze nie spisz ?
A ja już myslałem że bedziemy tu mieć stałego korespondenta z USA.
Niagarę zaliczyłem ponad 20 lat temu.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-07-10 12:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Euro zastąpi dolara w roli światowej waluty rezerwowej - powiedziała kanclerz Niemiec, Angela Merkel
Takie oświadczenie to może zapoczatkować powolny ale trwały odwrót od $ US .To nie tylko chwyt marketingowy jakiegoś tam analityka.Kto się załapie z € ten wygra.
Jedno mnie zastanawia co zrobią całe zastępy finansistów z NY, tam sa naprawdę potężni grubasy.Jie sądzę że to sie będzie tak odbywać bezboleśnie.Ciekawe czy podejmą walkę o utrzymanie pozycji, czy już po cichu ale panicznie przestawiają sie na € , na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.
Ciułacz / 2009-07-12 00:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alvarez, my jako Polonia to olewamy zatargi językowe, nasze dzieci to normalnie że władają dwoma językami tubulczymi, oraz po Polsku i przeważnie po Hiszpańsku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy