Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-07-09 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj dzionek zapowiada sie słonecznie, a ja zawalony po uszy z powodu okresu urlopowego.Nawet niemam czasu na odwiedziny.Niby wszystko poustawiane , ale zawsze jakieś okazje ...
Na Biotku ruch sie zrobił , zdecydowałem sie troche skubnąć, ale z nim to nic nie wiadomo.
Ciułacz / 2009-07-07 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.pb.pl/2/a/2009/07/06/Za_wszystkim_stoi_Goldman_Sachs
Do poczytania.
Może w Goldman chłopca na posyłki chcą.?
adrianoo / 2009-07-07 14:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
historia wyssana z palca, brakuje jeszcze watkow a la james bond... takie rzcze nie wychodza na swiatlo dzienne
Ciułacz / 2009-07-07 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aby podnieść sobie morale, mała wklejka :

Podwyższamy rekomendację do Trzymaj. Ze względu wysoką stopę dywidendy i prawdopodobną w lipcu rewizję w górę wyników finansowych, akcje KGHM są relatywnie dobrze zabezpieczone przed spadkiem. Zgodnie z rozwijającym się scenariuszem umiarkowanej globalnej recesji i słabnącego dolara, ceny miedzi są silne i powinny pozostać prężne. Akcje KGHM notowane są z dużym dyskontem do spółek z branży, bazując na wskaźnikach zysków na 2009 r., lecz oceniamy, że uwaga inwestorów coraz bardziej przenosi się na 2010 r. i akcje KGHM notowane są bardziej zgodnie z historycznymi dyskontami, bazując na wskaźnikach zysków na 2010 r.
Ciułacz / 2009-07-15 12:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bendę sobie doklejał przepowiednie:
2009-07-13 21:34:18
Jak za dawnych czasow takiej okazji jak w przyszlym tygodniu a mianowicie Zacmienie Slonca
dodatkowo Now ksiezyca poteguje sile astralna. Nie ma zmiluj wielcy tego swiata wykorzystaja
to mozna sie spodziewac informacji mrozacych krew w zylach co powinno spotegowac sile
spadkow tak to widze krotkoterminowo.
zobacz dyskusję

2009-07-13 21:27:10
Tradycje trzeba zmieniac-:) Moze byc powtorka z 2007 roku juz za tydzien mocne spadki potem
ostra jazda do listopada a potem przykre ale bardzo prawdopodobne opadanie rynku az do
polowy 2010 a nawet dluzej
Ciułacz / 2009-07-07 01:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak byłem w pracy To Wielton mi sie dokupił, tak jak chciałem .Może troche mało ale przynajmniej na zielono.
Ciułacz / 2009-07-07 01:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo i Pietroo, witajcie ,Witajcie,Odnosnie wina i winorośli.
Nie jestem smakoszem wina i robił go nie będę, ale tak dla hobbi 2 lata temu zasadziłem dwa krzewy winorośli i tak juz sie rozrosły że te tyczki co im zrobiłem to za mało.Winorośl to pnącze, wiec postanowiłem zrobc im z drewna drabinkowy baldachim nad wjazdem do ogrodu.To nie jest inwestycja monetarna , ale efect psychologiczny, że jest osobiście zrobione.Co prawda mieszkam przy centrum Montrealu, ale znalazłem posiadłość z ogrodem więc mam tam: czereśnię , śliwkę , maliny, truskawki, pomidory i tradycyjnie kwiaty, oraz kawał trawnika.Zapomniałem o grilu.To działalność jako hobbi bo drożej mnie to kosztuje jak bym kupił w sklepie.Ale jak zapewnie sami wiecie nie wszystko sie robi dla pieniedzy.
Ciułacz / 2009-07-06 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w Chinach zamieszki i to w rejonach roponośnych.
Ciułacz / 2009-07-06 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Petrolek mam pod obserwacją.Czy to blef, jak wiele razy bywało? Czy to znalezli co chcieli i rie reorganizują przed ogłoszeniem, aby tanio nie oddać.
Ciułacz / 2009-07-06 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W ubiegłu Weekend zakończyłem jedną z inwestycji na najbliższe 20 lat.Pewne jak w banku!
Ciułacz / 2009-07-06 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Konstrukcja wsporcza do winorośli, gniotsa nie łamiotsa. Przynajmniej na takiej inwestycji to można oko zawiesić.A ten naasz parkiet to cyferki i cyferki, a jak komputer trafi to nawet cyferek nie zobaczy.
Ciułacz / 2009-07-06 02:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniedziałek będzie na czerwono , tylko otwarta kwestia na ile ?
Ciułacz / 2009-07-05 01:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
HYDRO BUDOWA, to jest to na nadchodzący tydzień.

Troche jest droga , nawet jest bardzo droga, ale inwestorzy już dawno sie przyzwyczaili
do ceny, a na wykresie z ostatnich 3 miesięcy wyglada jak by była niedowartościowana.
W zasadzie spółka dochodowa, a jest w consolidacji a nawet gorzej, w lekkim trendzie
spadkowym. BZ zaczął na ną naganiać
Sam chyba nie kupie ( nie płaci dywidendy) bo gonię Wielton.
pietroo / 2009-07-06 09:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
widzę właśnie, że kupiłeś Wielton... przecież w polsce transport drogowy kuleje, mało się sprzedaje ciężarówek tak jak i przyczep....
Ciułacz / 2009-07-06 12:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj Wielton zdołowany to może bym dokupił.Poprostu płacą dywidendę, czyli maja dochody.
pietroo / 2009-07-06 14:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak też można....
a z winorośli robisz wino?
Ciułacz / 2009-07-03 15:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że mam po dziadku jakieś ukryte talenty: był wiejskim cieślą.
Aby nie zanikły rodzinne tradycje to zaraz sie biorę za młotek i piłe, bo deski impregnowane juz kupione.
adrianoo / 2009-07-03 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
co ma w efekcie powstac?
Ciułacz / 2009-07-03 16:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, witaj !
Jak ja tu bede siedzał, to nic nie powstanie, ale jest nadzieja, bo przestalo padać.
W ogrodzie 2 lata teku posadziłem dwa krzewy vinorośli i postanowiłem zrobić im drabinkę.
To mabyć drabinka specjalna w formie baldahimu nad bramą wjazdową od strony ogrodu.
adrianoo / 2009-07-03 16:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
hej hej Ciulacz, piekna sprawa, winorosl super sie na takich drabinkach zachwuje, szczelnie je wypelniajac, extra wyglada, ze nie wspomne o owocach:)
a tak na marginesie nie mialem do tej pory przyjemnosci probowac canadyjskiech win ale ponoc sa wyborne wraz z jednym z moich ulubionych czyli merlotem
ze nie wspomne o winach lodowych.. tez niestety nie mialem przyjemnosci probowania - ach ta cena:(
Ciułacz / 2009-07-03 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Chinach to mają gdzieś
Ciułacz / 2009-07-03 15:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moja małżonka jest właśnie na wakacjach w Chinach , musze zadzwonic i zapytać czy ona może tam jako Kanadyjka założyc konto aby robić tranzakcje na parkiecie w Shanghaju. Tam giełda nie oglada sie na Amerykę, mieli szok jak spadł export ale sie szybko pozbierali.
adrianoo / 2009-07-03 15:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
rzeczywiscie idzie swoim torem, moze to nie do konca ze zupelnie jest oduzalezniona... ale wykazuje wlasna witalnosc i swiezosc:)
Ciułacz / 2009-07-03 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te wzrosty bezrobocia w Stanach to bardzo zła wiadomość bo w Czerwcu to tradycyjnie jest więcej pracy.Wynikało by że ludziska naprawdę sie wystraszyli i ograniczyli wydatki a pieniadze do skarpetki.Jak już musi cos kupic to Madein China ,niby nie patriotycznie ale tylko na przetrwanie.
Ciułacz / 2009-07-03 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj mam wolne i chciałem sobie zrobić w ogrodzie dekoracyjna konstrukcję do winorośli, a tu pada, poprosty leje!
Ciułacz / 2009-07-03 12:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Korekta sie zaczęła , do jakiego poziomu , o to pytanie?
Dokupiłem KGHM, może jeszcze spadnie ,ale raz kozie śmierć.W najgorszym przypadku to na rajd Św. Mikołaja odrobi razem z naftowymi.
Ciułacz / 2009-07-03 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Musze sie sciśle trzymac planu dnia bo inaczej to przed kompem cały dzien.
Ciułacz / 2009-07-03 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Golenie , Sniadanie, depozyt do banku itd.
pietroo / 2009-07-03 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i wypłata kasy oraz jej wydawanie
pozdrawiam
Ciułacz / 2009-07-03 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, witaj ,
Bardzo nielubie wypłacać, ale wpłacać to sama radocha.
Teraz jest po pierwszym to spływa komorne a ludzie płaca czekami to niestety musze sie pofatygowac do banku.Jak gotówka to nie wpłacam.
needle / 2009-07-03 13:47 / Bez rangi
i ja tak mam...:-)
...a z ciekawosci -trzymasz to wszystko czy portfel taki masz...orientacyjny...?
Ciułacz / 2009-07-03 15:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Igła, Tak to wszystko co mam na GPW jest aktualne,Lokaty są w $ CA ale przeliczyłem na zł , i nie są wszystkie i nie sa na bierząco Z lokatami to bardziej skomplikowane bo są zarejestrowane jako IFE i mogłem odliczyć od podatku, niby procent jest marny ale zwrotu podatku dało mi około 30% sumy zainwestowanej, a że mam tak od 2 lat to mnie nie dotknęło tąpnięcie na parkiecie.Minus tego że jeszcze muszę tak trzymać 2 lata.
Histori portwela to jest na bierząco może od 3 miesiecy a poprzednio robiłem spekulacje aby odrobić straty i nienadążałem z wpisami.
Zyski wypracowane to fikcja bo kiedyś w ubiegłym roku eksperymentowałem virtualnie.
Wiem że mój portfel powinien lepiej pracować na siebie, ale doba ma tylko 24 h na dobe a nie mogę sobie pozwolic aby zaniedbać inną dochodową dziedzinę.To ma być trochę jako hobbi i inwestycja na longa,oraz nauka inwestowania, bo z każdym rokiem mam coraz wieksze nadwyżki budżetowe.Pozdrawiam
needle / 2009-07-06 15:16 / Bez rangi
historia ciekawi mnie nieco mnie, ale bywa, że i tam zajrzę jak mam czas lub nastawienie ku temu
ważn/e/iejsze jest nastawienie graczy, szczególnie takich, którzy maja ponadprzecietny zysk z inwestowania w okresie minimum kilkuletnim
ja miałem problem z zalogowaniem sie (chociaż sie nie wylogowywałem i od jakiegos czasu nie mam aktualizacji portfela, ale tam się niewiele zmienia-teraz jest 6 papierów), natomiast od ponad dwóch lat towarzyszą im lokaty, za to ubyły $
a przy okazji straciłem emalię przy jakiejś awarii systemu
narka
I.
pietroo / 2009-07-03 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
szczęściarz :))
Ciułacz / 2009-07-03 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, tylko jest jeden problem, już nie sprzedają sienników aby to gdzieś upychać :)
pietroo / 2009-07-03 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
teraz w modzie są słoiki, tylko musisz znaleźć dobre miejsce gdzie je zakopać :)
Ciułacz / 2009-07-02 00:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zrobiłem tu kilka wklejek odnosnie wakacji, mam nadzieje że autorzy tu nie zagladaja .
pietroo / 2009-07-02 09:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo ciekawe wklejki. Ja też je czytałem i trzymam się tego. Sprawdzały się.
Ciułacz / 2009-07-02 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, witaj, zrobiłem wklejki, po to abym pamientał i nie szedł na ślepo za przepowiedniami guru , bo jak widzimy ta wklejka najniżej jest przeciwstawna tym pozostałym.Czasem szukając natchnienia do własnych decyzji czytam wszelkiego rodzaju analityków, co jeden to bardziej wykształcony w tej dziedzinie i zajmują stanowiska oficjalnych analityków.Przy nich to wydaje mi sie że jestem raczek-nieboraczek.
Ten przyjaciel co o nim czasem wspominam to mi powiada nie daj sie omamic ,sprawdz tz.doradzcę jakie ma osobiste wyniki , jak sie niechce pochwalić to jest zwykłym mącicielem.
Noxik / 2009-07-02 13:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja przyznam ciulaczu ze czasem zagladam na forum bankiera (sic!) wiem wiem, czysta glupota. Natomiast mam paru tam bardzo dobrych autorow textow (wypowiedzi na forum). Przyznam ze poczatkowo bardzo sceptycznie do tego podchodzilem, bo kazdy chyba wie jaki tam poziom panuje - naganianie i obrazanie. Natomiast popatrzylem, pomyslalem i sa tam takze rzeczy wartosciowe. Polecam takze przeanalizowac. Jak bede mial chwilke czasu postaram sie zrobic takze wklejki ale niestety....praca a w pracy dziala mbank i money :)
Ciułacz / 2009-07-03 02:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik, witaj!
Bardzo często na forum ludzie sie znaja jak łyse konie i uzywaja skrutów myślowych co dla nowego czytelnika jest niezrozumiałe, bo nie wiedzą oczym jest mowa.Powstaje nowy slang i specyfika forum. Czesto wartościowe jednostki upuszczaja sobie ciśnienie stresowe na forum, niejednokrotnie mając po kilka ników.Jak to dziadek powiadał : ważne jest umieć oddzielić ziarno od plew.
Ciułacz / 2009-07-02 00:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze jedna wklejka
:Czyli poziomy do tego 15-20 lipca 2200-2300 tu powinno doleciec ale nie musi potem mocna
korekta na przelomie lipca i sierpnia i potem lecimy na 2800-2900 do listopada musze przynac
pieknie to wyglada a czy sie sprawdzi. Te daty i poziomy na podstawie Fibo i Astro
zobacz dyskusję

2009-06-29
bardzo ciekawy miesiac.powinien sie przeplatac poczatek miesiaca wrostowy potem po tyg slaba
korekta. I okolo 20 lipca moze sie zaczac mocniejsza korekta szybka i ostra-Zaciemnienie
Slonca. po okolo 2 tyg znow rosniemy az do jesieni wtedy juz powinne zaczac ostro reklamowac
sie fundusze w TV i prasie.Polowa listopada zmiana trendu na spadkowy ktory moze potrwac
nawet rok.. Tak na szybko.Poziom na jesieni do osiagniecia 2800 byloby naprawde Super
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy