Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-07-02 00:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wklejka :
— Ostatnie tygodnie pokazały siłę rynku. Korekta po wzroście w marcu i kwietniu przybrała formę konsolidacji wokół poziomu 1900 pkt na WIG20. Podobny scenariusz widoczny był na zachodnich indeksach i rynku surowców. To pokazuje, iż wbrew wciąż sporej grupie pesymistów, rynek może dalej wspinać się w górę — ocenia Marek Rogalski, analityk DM BOŚ. Na koniec miesiąca analityk widzi WIG20 w okolicach 2000 pkt.
Ciułacz / 2009-07-02 00:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To muszę sobie wkleić:
WIG20 nawet do 1300-1350 pkt i to już w lipcu — ostrzega Wojciech Szymon Kowalski, główny analityk Inwest Consulting. Warto zauważyć, że w naszej czerwcowej ankiecie Kowalski obstawiał WIG20 na poziomie 1964 pkt na koniec miesiąca i w sumie niewiele się pomylił.
Ciułacz / 2009-07-01 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wpadło mi troche miedziaka ale nie wszystko .Poczekam do Piątku, po 15:00 powinni realizować zyski.
Ciułacz / 2009-07-01 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obstawiłem KGHM zobacze czy zejdzie do mojego pułapu.To może troche pod dywidendę, ale surowce po wakacjach, no może w Pazdzierniku powinny być na topie
Ciułacz / 2009-07-01 02:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z czasem to sie przekonałem że jak mam wiecej spółek w portfelu to po jakims czasie nie pamiętam dokładnie po ile kupiłem przez co sie mniej denerwuje jak widzę spadki, bo zawsze jakaś tam jest na zielono..
adrianoo / 2009-07-01 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
taki rodzaj dywersyfikacji portfela wiecej ma plusow niz minusow na szczescie:)
smooth / 2009-07-01 22:22 / portfel / Tysiącznik na forum
racja, tylko wymaga więcej czasu
adrianoo / 2009-07-01 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
niestety, to minus alke powiem Ci ze jak sie dobry portfelik wymysli i sporo "z nim" czasu spedzi to nawet ze spokojnym sumieniem mozna rzadziej patrzec na notowania, co innego z duzym zaangazowaniem w pojedyncze walory... tu jest nerwowka
Ciułacz / 2009-07-01 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moja strategia przy planowaniu portfela była bardzo prosta: dobrać spółki dochodowe z ewentualnymi dywidendami, nastawić sie na Longa. utworzyć szeroką gamę i nie z jednego sektora.Nie zmniejszać kapitału. Uciekac sie do spekulacji w wypadku gdy dany walor przynosi straty.Przetrwać z małymi zyskami do hossy i następnie pozostawic je na pastwe losu niech sobie same radzą.
Ciułacz / 2009-07-01 02:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przy strojeniu okien sprzedałem TPSA, TVN, ENEA.
Miałem jeszcze inne na sprzedaż ale nie osiągneły tego pułapu co chciałem, ale zato sie skorekciły .
To co ewentuaalnie zarobiłem mi pokryje przyszłe straty wakacyjne, a odzyskana kasa może posłużyc do zakupów na wentualnych nowych dołkach.
Ciułacz / 2009-07-01 02:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trochę za mało sprzedałem ( 14% ), Widocznie moja chciwość była silniejsza od zdrowego rozsądku i za wysoko ustawiłem ceny sprzedaży.
Ciułacz / 2009-07-01 02:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba już czas zadzwonić do małżonki i ją obudzić, dokąd to mozna spać?
Ciułacz / 2009-06-30 00:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że Duda podskoczył 3%, zastanawiam sie czy to nie ta sprawa z Łysych mu nie pomogła? Jedni maj ą nieszczęście a inni dzięki temu mogą przeżyć itd.
pietroo / 2009-06-30 08:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
pożar w Łysych wybuchł po 16, tak więc jeśli miałby mu pomóc to dopiero dzisiaj, ale wydaje mi się, że chyba to nie ma wpływu....
pozdrawiam
Ciułacz / 2009-06-30 12:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, witaj !
Powiadasz po 16:00, hm. a ja już teorie spiskowe.Teraz dopiero sie rozbudziłem widzę ze te złe wiadomości jednak chyba dzisiaj działają.
pietroo / 2009-06-30 12:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzisiaj jest niezły dzień :))
przynajmniej dla mnie :)
giero13 / 2009-06-27 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzięki Ciałaczu za gratulacje, to początek dopiero zobaczymy jak pójdzie mi z szukaniem pracy...Pozdr.
Ciułacz / 2009-06-27 14:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Musisz sie załapać na jak najwieksza ilośc rozmów kfalifikacyjnych , bo to pomaga nabieranie pewności siebie.Powodzenia
P.s Nieśmiało zapytam w jakiej dziedzinie?
giero13 / 2009-06-27 14:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
skończyłem Biologię więc tak sobie, a szukam pracy jako przedstawiciel farmaceutyczny/medyczny, na razie 2 rozmowy już w najbliższych dniach wię zacząłem się przygotowywać, jedna oferta bardzo atrakcyjna, druga mniej...zobaczymy co będzie,ale ja zawsze jestem nastawiony optymistycznie:)
Ciułacz / 2009-06-27 14:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W tej dziedzinie zawsze powinno być wzięcie, tylko umieć sie sprzedać.
giero13 / 2009-06-27 15:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To moje najbliższe plany jak już się wkręce to za jakiś czas pomyślę o jakimś własnym biznesie to moje marzenie, pomysły już nawet są, ale muszę trochę kapitalu zgromadzić, jak będę pracował systematycznie będę powiększał swój portfel na GPW i czekał na Hossę i mam nadzieję pokaźne zyski
Ciułacz / 2009-06-27 16:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giero13, ani sie nie oglądniesz a wyrośniesz na Ciałacza :)
adrianoo / 2009-06-30 08:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
giero wielu przedstawicieli med. ma swoje firmy (takie ulatwienie czy raczej wymog firm farmaceutycznych ktore reprezentuja)
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2009-06-27 13:33
Wczoraj unas bardzo sie tym podniecali że w Stanach zanotowano wzrosty oszczędności w Maju o 6,9% co zazwycza było około 1%.Jak tak Naprawdę Amerykanie zaczna oszczędzać to grozi to deflacją.Anale pocieszaja że to nie zmiana mentalności ale z przymusu, bo kredyty są bardzo ograniczone więc aby coś na kredyt wołaja kiększego wkładu własnego
.Inni anale twierdzą że to wpływ dobrej polityki Obamy i edukacja ekonomiczna na przykładzie obecnego kryzysu nie poszła na marne.
Osibiscie twierdze że to z poczycia strachu przed bankrustwem banków ludziska mieli sporo zielonych w skarpetce na tz czarną godzinę a teraz jak zaczęło sie uspokajać to wpłacili do banku.Tak czy inaczej to powraca zaufanie , a to sie liczy.
Ciekawe czemu nie chce mnie zalogować
Ciułacz / 2009-06-26 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Namnie już do pracy czas bo zaczynam o 8:00.Bywajcie.
Ciułacz / 2009-06-26 13:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spojrzałem na TASE , zaczęła na + ale na koniec wszystko na czerwono prawie -2%.
Ciułacz / 2009-06-26 12:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mój stary przyjaciel z narodu wybranego powiada mi żebym sie nie bardzo martwił bo jeszcze tylko przez najblższe 3 miesiące będa łagodne spadki.Powiada : Literka W jest w budowie tz ta środkowa jej część co spada, chyba będzie trochę koślawa bo dojdzie do poziomu Marzec-Kwiecień.
I bądz tu mądry?
Ciułacz / 2009-06-26 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiada że proces jest rozpoczęty i nie będzie go komu zatrzymać, bo znaczni mają zaprzątana głowę wakacjami, albo sie nie odważą reagować, tylko sie ustawią ną z góry zaplanowane pozycje.
Ciułacz / 2009-06-26 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A mnie on radzi:Jak jestem pewien tych spółek co je mam to zredukuj wszystkie spółki o 60% i dalej je trzymaj w portfelu to będę im sie lepiej przygladał. Kasę miej pod ręka i pod koniec wakacji odkup to coś sprzedał.
Sam niewiem? a co z moja strategą podatkową ?
adrianoo / 2009-06-26 12:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
narod wybrany najczesciej sie nie myli... przynajmniej jesli chodzi o finanse...
pietroo / 2009-06-26 12:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przecież wiadomo, że oni trzesą swiatową finansjerą :)
Ciułacz / 2009-06-26 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te moje pisanie chyba pobudza WIG-20, bo jak sie zająłem pisaniem to on do góry
Ciułacz / 2009-06-26 01:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nasi anale na temat ropy powoli zmieniaja zdanie.Niby te przedwakacyjne wzrosty są już w cenie i do września _ Pazdziernika może spadnie 10-15%
adrianoo / 2009-06-26 09:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
na stacjach powyzej 4.5zl/L czyli tyle gdy ropa byla grubo powyzej 100$...
pietroo / 2009-06-26 09:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na wakacje zawsze podnoszą ceny
Ciułacz / 2009-06-26 11:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo i Adrianoo, wczoraj po gorącym dniu (+30C ), rozpętałasie zawierucha z piorunami i niemiałem prądu do północy.
Na stacjach też nam podskoczyły ceny są po 1,08 $Can i właśnie to jak kiedyś cena baryłki była po $110.
pietroo / 2009-06-26 11:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
co z tą Tepsą? myślałem, że do kónca miesiąca podciągną, a tu nic.... marazm
adrianoo / 2009-06-26 11:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
jestem przekonany ze dolek mamy za soba ale wzrost powinien byc stabilny a tu boczniak... chyba ze nagle wystrzeli - tyle ze to do TPsy nie pasuje ale mus to mus
Ciułacz / 2009-06-26 11:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TP, to sie sodziewałem że to nieruchawe ale sądziłem że spadki już są wyczerpane, widzę że i Modliszka sobie pluje w brodę.
Ciułacz / 2009-06-26 11:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tego co Big wspominał o odpowiedniku w Niemczech to nie spodziewajmy sie wystrzału.
Ciułacz / 2009-06-26 11:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ci co chcą mieć kasę na wakacje od 1-ego, to zapewnie dziśiaj będą realizować zyski?
pietroo / 2009-06-26 12:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
pewnie tak...ale jakoś wielkiego wysypu nie ma
Ciułacz / 2009-06-26 12:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pewnie liczą na wzrosty do godz. 15:00, albo ostatnio co tak sypało to oni już wyszli.
Inna sprawa to chyba już wakacje są zapłacone to może poczekaja do Wtorku ?
pietroo / 2009-06-26 12:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Modliszka pisał cos o 2 lipca...
Ciułacz / 2009-06-26 12:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czas na kawę
adrianoo / 2009-06-26 12:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
kto mial wywalic bo kaska potrzebna to juz to chyba zrobil, zreszta 3 dni sie zbiera na rachunku wiec i tam by bylo po ptokach
Ciułacz / 2009-06-26 12:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sa tacy co płaca kartami kredytowymi, a po wakacjach sie martwia jak to spłacić
adrianoo / 2009-06-26 12:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
to fakt ale zdolnosc kredytowa troche w tym roku ucierpiala wiec szalenstwa nie bedzie
Ciułacz / 2009-06-26 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, z tych info co nam banki serwują to chyba jest czysty marketing i psychoza zagrożenia aby podnosić wszelkiego rodzaju opłaty manipulacyjne czy zbędne ubezpieczenia.
Np mam kartę MasterCard taką co daje punkty na zakup w naszym lokalnym sklepie motoryzacyjnym i w zasadzie tylko ją używam bo wizę mam tylko na wszelki wypadek.
Karta jak karta z limitem na $15 000. Mieięcznie na niej obroty mam $500-1500 a jak kiedyś robiłem remonty to $5000-10 000.Ostatnio już z rok nie robię wiekszych remontów więc jest mały obrót.W ubiegłym miesiącu miełem większe wydatki i w sumie kartą zapłaciłem około 7 tys, to po 2 tygodniach przysłali mi list że jestem ich klijentem uprzywilejowanym i podnoszą mi limit o 4tys.
Coś mi sie wydaje że mają nadmiar kapitału i sie modlą aby tylko ktoś chciał brać kredyty, a zinnej strony sieją psychozę strachu zagrożenia systemu finansowego.Poprostu mafia !
Ciułacz / 2009-06-25 12:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ronson pokrył sie czerwienią, teoretycznie to już czas na niego, ale siedzi jak mysz pod miotłą i nikt go nie widzi, albo spekuła zbija kurs ?
pietroo / 2009-06-25 12:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak strzeli to ze 20%
adrianoo / 2009-06-26 09:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
spekulacyjnie pewnie tak ale nadal jestem z dalaka od deweloperki, najblizsza przyszlosc dla tej branzy nie jest rozowa, najlepsze czasy ma za soba a szybko sie takie nie powtorza, rynek zweryfikuje moja teze
Ciułacz / 2009-06-26 12:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiem jak Big :na wybranych spółkach beda wzrosty.
Ciułacz / 2009-06-25 03:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj tj 24 Czerwca miałem ustawowo wolne ( Św Narodowe) i spędziłem więcej czasu jak zwykle na parkiecie i dalej sie umacniam w przekonaniu, niema to jak plan, czy strategia i tego sie trzymać, nie zawracać sobie głowy wykresami aby je śledzić z minuty na minutę.
Wyjątek to dla spekulacji jak ktoś z tego żyje, albo zawodowo w tym siedzi.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy