Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-06-25 02:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ronson, Big wspomniał o tej spółce ale nikt nie podjął tematu.Zapewne wszyscy sobie pocichutku zanotowali w kajeciku aby rano być pierwszym.Spółka w developerskiej działalnośći, oberwało się jej zdrowo ale jest na plusie czyli najgorsze już przetrwała.
Z kursem bardzo słabo stoi, czyli kwestia godzin czy dni i spekuła ja dopadnie, albo oni sami się juz pukaja w czoło że sobie zaspali nie zadzwonili do odpowiednich redresiarzy kursu na parkiecie.
Jak nasz stary przyjaciek tu niby mimochodem wspominał o takiej spółce ,to coś musi byc na żeczy.
Ciułacz / 2009-06-25 02:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miało byc : Stary przyjaciel
Ciułacz / 2009-06-25 02:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tego Ronsona to może bym sie skusił, ale co tu sprzedać,umnie w portfelu same konie wyścigowe :).Jak by ten Holender zechciał poczekać do Sierpnia to by mi pasowało.Na lato może grubasy pozamykają biura i o nim zapomną?
Ciułacz / 2009-06-25 03:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawe co z tym ORCO, może nie przeczymać, same straty a do hossy to jeszcze troche wody upłynie.Niby chcą drukować nowy papier ale nawet to nie pokryje strat z 2008 a gdzie 2009?
pietroo / 2009-06-25 10:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Orco taki nie wiadomo jaki papierek... Ciężko go wyczuć.
Ciułacz / 2009-06-25 12:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotroo, witaj !
Troche już czuć wakacjami, ostatnio mieliśmy dobrą pogodę, wiec nastroje wypoczynkowe.
pietroo / 2009-06-25 12:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
marazm dzisiaj na giełdzie....
można by było skończyć na zielono...
Noxik / 2009-06-25 12:47 / portfel / Tysiącznik na forum
popatrz na centozapka jaki tam marazm panuje +14% :)
pietroo / 2009-06-25 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
spekulanci Noxiku
Ciułacz / 2009-06-23 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKO BP ?Ta kochana dywidenda !
Jesteśmy karmieni wyrywkami informacji i cięzko osądzić co jest konieczne a co bobrze by było.Wiemy że kapitał dla banku to jak maszyny w fabryce, tylko sie zastanawiam ile tych maszyn jest potrzebnych.Nakupić tych maszyn bo może trafi sie jakieś większe zamówienie to by była dobra inwestycja, ale jak zamówienia sa cieniutkie i dalej przez rok czy dwa dalej tak będzie, to po co mrozić kapitał.
Ciułacz / 2009-06-23 23:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Corac częściej słychać że banki nie są skore do udzielania kredytu, dlaczego ?
1. Bo sie boją ryzyka i zwiekszyły wymaganie do kredytobiorców ?
2.Bo są niedokapitalizowane i maja problemy z zachowaniem odpowiednich proporcji pomiędzy udzielonymi kredytami a kapitałem zapezpieczającym ?
3.Czy może wyżej wymienione proporcje są zmienione przez jednostki nadrzędne ?
Może ktos sie na tym zna i mi cos podpowie
Life / 2009-06-23 23:28 / Tysiącznik na forum
a może taka poprostu polityka....
mniejsze kwotowo, trudniej dostępne ale za to na wyższej prowizji.....wyższe marżowo....
Life / 2009-06-23 23:36 / Tysiącznik na forum
a co dziwne....straszny nacisk na ubezpieczenie kredytów....
Mało tego podobno pracownicy mają nie informować o możliwości odstąpienia i rezygnacji z takiego... To znacznie podnosi koszt kredytu....
Zabezpieczenie czy wyłudzenie?
pietroo / 2009-06-24 08:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zobaczcie ile jest reklam banków o udzielaniu kredytów...
banki biją się o kredytobiorców....
Ciułacz / 2009-06-24 12:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, witaj. Niema o to wątpliwości że idzie walka o klijenta, tylko czy mają coraz więcej kredytów udzielonych ?
Tak może być jak z developerami co domy sprzedają, reklam sporo i jest walka o klijenta ale sprzedają coraz mniej, bo ludzie czekaja ma coraz to niższe ceny.
Banków jest coraz wiecej, a ludzi w PL ze zdolnosciami kredytowymi jest coraz mniej więc przypuszczam że w 2009 dokapitalizowanie wiekszych banków nie będzie konieczne.Zawsze można powiedzieć że to na ewentualne straty na nieściagalnych kredytach.
Ciułacz / 2009-06-24 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze raz o dywidendach. Z poprzednich postów by wynikało że jestem zwolennikiem dywidendy na maxa, może to nie całkiem tak.
W wiekszości spółek jak prezio wypracował zysk to chce go zaczymać w spółce, poprostu chce miec kasę pod reką, bo to prawie jak jego.Jak są konkretne plany jak zagospodarować te pieniadze z pożytkiem dla firmy to jak najbardziej.
Ale jak na zasadzie zawsze sie może przydać , albo coś sie wymyśli, to nie jestem chętny moich zysków zostawic do dyspozycji Prezia.
Widzeliśmy na przykładzie Dudy, facet sie zna na tym co robi ,ale miał zadużo kasy więc banki mu pomogł zagospodarować to co leżało na nieoprocentowanym kącie bankowym, innymi słowy facet wpakował sie w opcje.Przez te opcje to już niema czasu zajmować sie tym na czym się dobrze zna i zawsze robił kasę dla uciechy samego siebie i akcjonariuszy.Przypadek Dudy to może jest bardziej skomplikowany jak tu napisałem, ale tym przykładem chciałem przedstawić że nie zawsze zachowanie zysków w spółce przekłada sie na polepszenie wyników.
W Stanach dywidendę płaci sie co kwartał.Oczywiście nie wszystkie zyski sa przeznaczone na dywidendę, ale brak dywidendy to poważny sygnał dla inwestora i zazwyczaj kurs pikuje.
Jak spółka zaciąga kredyty na powiekszenie działalności to Amerykański inwestor sie nie martwi, bo wie że banki sprawdzają opłacalność tej inwestycji, ale jak nie dostanie dywidendy niby na poczet przyszłych inwestycji, to że jest zle i spółka nie może dostać kredytu z banku.
pietroo / 2009-06-24 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
I to jest dobre i sprawiedliwe. Akcjonariusz ma udział w zyskach.
lawok / 2009-06-23 23:15 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciułacz,
dzis rano w TVN24 słyszałem że PSL jest przeciwny dywidendzie z PKO BP.
Ciułacz / 2009-06-23 23:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lawok, witaj, nie myślałem że ktoś tu jeszcze nie śpi i czyta moje głośne rozmyślania.
Ciułacz / 2009-06-24 00:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja jako inwestor i dawca kapitału to bym chciał skubnąć troche profitu, wkońcu po to inwestuję Liczyć na wysoki wzrost akcji i realizować zyski na sprzedaży akcji ? Albo czekać na rozsądna dywidendę.
Jeżeli w 2008 roku przy takiej kapitalizacji co maja to zrobili niezłe zyski to dlaczego nagle w 2009 takich zysków nie mogą zrobić?
Jeżeli jest mniej kredytobiorców to po co im te powiększenie kapitału.
Skłaniam sie do tego że jesteśmy manipulowani gorzej jak barany, a wiec będę brał dywidendę na maxa puki są pieniądze bo sie okaże ja jako naiwny dawca kapitału dalej będę czekał na wzrost kursu akcji a ta nastąpi po 8 miesiącach a wcześniej mi nerwy puszczą i sprzedam w dołku.a Grubasy sobie powiedzą nareszcie skutecznie odleszczyliśmy PKO i sie obkupią.
niesmiala* / 85.182.7.* / 2009-06-24 00:04
witaj Ciulacz,nie jestes osamotniony,tylko nie chcemy ci przeszkadzac w rozwazaniach:)
a ja wlasnie szukam lawoka,bo wypil grappe i biega po wszystkich portfelach z kim by tu
strzemiennego wypic:)
Lawok jak bedziesz mial czas poradz mi na problem zadany u biga . dzieki
I tobie Ciulcz zycze spokojnej nocki,aj co ja pisze dzionka.
pa
Ciułacz / 2009-06-24 00:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nieśmiałam, witaj !
Ja dopiero po pracy.
niesmiala* / 85.182.7.* / 2009-06-24 00:13
no to obiadzik:)
tak glupio z ta roznica czasu,no nie?
u nas pelnia nocy
niesmiala* / 85.182.7.* / 2009-06-24 00:14
dobranoc:)
Ciułacz / 2009-06-24 00:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bywaj !
Ciułacz / 2009-06-23 22:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę przeanalizować spółki naftowe, ale te co są bezpośrednio jako producent a w zasadzie wydobywcze.
Ceny ropy jak i miedzi poszybują na północ, jeszcze 12 miesięcy i ponad 100% co teraz jest.
Teraz moje pytanie : czy we wszystkich sektorach parkietu będzie podobnie ?
Nie sądzę !
Czyli powinienem mieć w sektorze wydobywczym 25-30% kapitału.
Ciułacz / 2009-06-23 22:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz czytam co napisałem i zastanawiam sie czy z tym 100% nie przesadziłem.Ropa jak skoczy to będzie na wyścigi, Cu może wolniej.Dam im max na 2 lata.
Ciułacz / 2009-06-23 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Orko sie budzi, może coś z tego by było ?
Ciułacz / 2009-06-23 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na longa to Orko by mi odpowiadało ale jeszcze do jutra muszę sie zastanowić.
pietroo / 2009-06-23 14:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Orco raz na jakiś czas się budzi i podskakuje tak ze 30%, warto temu się przyjrzeć
Ciułacz / 2009-06-22 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj na GPW chyba wszyscy czekają ma wieści z NY.
Najlepiej co mogę zrobić to chyba zaraz do pracy iść, tam są pewne wzrosty.
yanko / 2009-06-22 14:13
Witaj Ciułacz pytałem o GM bo do końca nie wiem co sie dzieje z akkcjami fiirm ogłaszającymi upadłoś tak jak GM.Zastanowiałem się nad kupnem gdy stały ok. 1$, ale bałem sie ze będe sprzedawal gdy zł. znów sie umocni.Apropo dalej nie moge zroumieć niechęcią realizacją zyzków w obawie przed podatkiem, idąc tym śladem należy inwestować by w roku kalędarzowym nie mieć zysku, przy dluższym terminie bessa niweluje ci zysk i jesteś na zero czyli nie płacisz podatku.Byłeś w Tarnowie, wstąp kiedyś do Bochni, to tu jest najstarsza kopalnia soli w Polsce. Nie w Wieliczce.
Pozdro :)
Ciułacz / 2009-06-23 01:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Yanko, witaj. GM nie ogłosiła upadłości ale niewypłacalność.
Upadłość to jest niewypłacalność i likwidacja spółki.
Niewypłacalność to jest jak wzkazuje nazwa gdy spółka utraciła płynność i niema środków aby dalej normalnie funkcjonować ,przez co wierzyciele mogą wystąpić do sądu o likwidacje spółki aby odzyskać co im sie należy.
Zazwyczaj w wypadku gdy spółka utraci płynność to się zwraca do sądu o ochronę przed wierzycielami, sady dają z marszu 1 miesiąć ale zazwyczaj firmy proszą o 3 miesiące i dostają.To jest czas na przedstawienie panu naprawczego i w tym czasie są prowadzone negocjacje ze związkami zawodowymi i z wierzycielami o dobrowolne zmniejszenie zadłużenia itd. To wszystko jest przedstawione w sądzie i sąd często decyduje o dalszej działalności ale nakazuje np spłacenie zadłużenia $1=0,50.
Obecnie GM jest w takiej sytuacji.
Szczerze powiem to nie wiem jak to zrobili że z powrotem weszli na parkiet.
Odnośnie podatków to nie bardzo tu na forum sie chcę wypowiadac na moim personalnym przykładzie, bo bym musiał przedewszystkim dokładnie opisać jakie mam dochody i gdzie mam zainwestowany kapitał.
Generalnie to chcę dobierac i obstawiać spółki na longa 3-4 lata. W tym czasie nie bardzo bym chciał realizowac zyski.Gdy zbliżymy sie do bessy to wtedy zrealizuję zyski ale bedę do tego przygotowany pod względem fiskalnym.
Kopalnia soli w Bochni ?Jak sie przejeżdża przez most na Rabie to chyba coś widziałem.
Mam kuzynke co mieszka w okolicach Bochni na wzgórzu nad Rabą.Pozdrawiam
yanko / 2009-06-23 11:58
Kopalnia soli i główne szyby są w centrum miasta , raba i most to jest Chełm ,dalej Moszczenica ,Łapczyca i Bochnia -od strony Krakowa.Dzieki za info co do GM ,a to pisze byś nie myślał że ściemniaam,bo w zasadzie lubie czytać Twoje komentarze.Kanada troche daleko kojarzy mi sie:Lasy,koło podbiegónowed ,mała gestość zaludnienia,ogolnie kraniec świata.Ale ogólmie Pozdro :) fajnie że istnieje to forum
Ciułacz / 2009-06-22 02:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Yanko , kiedyś pytałeś o GM, więc teraz już od jakiegos czasu, jest notowany pod innym kodem : GMGMQ. Buzia mi sie uśmiechnęła, bo myślałem że kasę będę miał zamrożoną na kilka miesięcy a tu już wszystko jest na nowych torach.W sarych notowaniach miałem po 0,80 a teraz po nowym , już po 1,30.Teraz juz zaprzestaję spekulacji na tym papierze i nie dotykam na 3-5 lat.Musze sie przyznać że niezle się nakombinowałem aby na koniec przed zmianą być na plusie.
Ciułacz / 2009-06-22 01:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkońcu chyba na Alchemię przyjdzie czas, ale tego nie jestem pewien bo jakoś Roman jeszcze domnie nie dzwonił.
Techmex? już o nim myślałem w Piątek.
W zasadzie to może to chyba cały portfel powinien sie ruszyć na północ.
Ciułacz / 2009-06-22 01:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na parkiecie w Tel-Avivie, ostro na zielono, a mieli zjezd od kilku dni.
Ciułacz / 2009-06-19 01:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Piatek , techmex ?
pietroo / 2009-06-19 08:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
będę obserwował
pozdrawiam
Ciułacz / 2009-06-17 16:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wiedzmy daja zdrowo popalic, w moim przypadku jak niechce placic podatku to chyba nic tylko przeczekac
piotr.filip / 2009-06-18 10:47
Ciułacz jak wg Ciebie zachowa sie kurs TP SA ?
Ciułacz / 2009-06-18 12:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotr.Filip, Witaj
Ty sie nie ogladaj na moje typy i moją straregię bo z pewnością nie mamy takich samych pobudek do działania.Motyw to może mamy zbliżony , tj pomnażanie kapitału.
Ja płacę podatki w Kanadzie a te są siarczyste.Jestem w wysokim progu podatkowym co zarobię na GPW to prawie w 50% musze oddać fiskusowi.Generalnie staram sie nie realizować zysków , niema sprzedaży, niema zysków ,niema podtków.Czyli na long term.
W ubiegłym roku miałem w pewnych momentach straty prawie30- 40% to robiłem trochę spekulacji bo mając straty to je chciałem odrobić. Nie zdązyłem wszystkiego odrobić więc wiosną jeszcze to kontynułowałem.Staram sie dobierać spółki z dobrymi fundamentami i w zasadzie nie kieruje sie AT, bo za mało czasu poświecam na parkiet, czasem przez 2 dni jestem nieobecny.
Pytasz sie o TP?Jest mułowata nie licz na błyski, długo falowo powinna podążać za indeksem, ostatnio ma złą prasę, ale jak fundy będą mieć kasę to bedą windować kurs.Zazwyczaj jak już grubasy gdzieś zainwestują to dbają o kurs aby samemu mieć dobre wyniki.Tylko jest problem w tym że grubasy cienko piszczą.Pozdrawiam
smooth / 2009-06-18 14:58 / portfel / Tysiącznik na forum
a skoro inwestujesz przez Polski DM to nie możesz płacic podatku w Polsce? Ja tak miałem jak mieszkałem parę lat w UK.
pietroo / 2009-06-18 15:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale może tam jest zameldowany i posiada podwójne obywatelstwo....
smooth / 2009-06-18 15:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Oczywscie. Tam pewnie jest jego rezydencja tylko tak pomyślałem, że można to jakos obejsć. ;-)
Ciułacz / 2009-06-18 17:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, Witaj!
Obejsc fiskusa ?Kiedys to bylo proste, ale dzisiaj ?Kanada podpisala odpowiednie porozumienia z PL a jak wiemy odpowiednia wyszukiwarka w 5 min wszystko wylapie. za duzo do stracenia abym igral z fiskusem.Pozdrawiam
niesmiala* / 85.181.187.* / 2009-06-19 13:44
witaj Ciulacz,
..ale jezeli placisz podatki w PL za gpw,to jrest ok i czemu bys mial placic podwojnie?
Ciułacz / 2009-06-19 20:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Niesmiala,
W PL nie place podatkow bo nie robie dochodow.Placilem tylko podatek Belki.
Jedno jest pewne jak fiskus zacznie prosic o wyjasnienia to niema wyboru , tylko szybko kupowac bilet i do US, bo tam mnie chca widziec.Choc nic niemam do zaplacenia ale po co tracic czas i nerwy.
Pozdrawiam
smooth / 2009-06-18 17:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

Tak z ciekawości to otworzyli ci w polskim DM rachunek jako rezydentowi podatkowemu innego kraju. Mi kiedys nie chcieli i musiałem podac adres polski i NIP a co za tym idzie oni wysyłali PITa do odpowiedniego US i musiałem w Polsce płacić podatek. Wtedy bardziej by mi sie opłacało płacic w UK gdyż tam miałem rezydencje ale wez to wytłumacz polskiemu US. Wolałem nie kopać sie z koniem.
Ciułacz / 2009-06-18 23:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podobnie jak Ty, adres w PL itd.Dlatego niechcę robic zysków .Dopuki nie sprzedaje to zysków niema, a jak jest dywidenda to tylko podatek Belki. Za kilka lat jak będę miał ochote zrealizować zyski to sie odpowiednio do tego przygotuję.
Tak będę chciał zakończyć rok aby wyjść na zero w zyskach zrealizowanych.Do końca roku jeszcze daleko ale już musze planować.
smooth / 2009-06-19 00:00 / portfel / Tysiącznik na forum
hmm.. no ale to chyba na tym polega by te zyski mieć...kiedyś sprzedać musisz.... no chyba ze poczekasz na następna besse... czegoś tu nie rozumiem.
Ciułacz / 2009-06-19 01:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, Niby troche dziwne, po,co inwestować na GPW jak niechce sie realizowac zysków ?
To jest bardziej proste jak myślisz?Nie są mi potrzebne zyski na bierzące życie i w najbliższym czasie mam nadzieje nie będę potrzebował.Za kilka , lub kilkanaście lat przejdę na emeryturę i bardzo możliwe że przestane płacić podatki w Kanadzie, to wtedy zrealizuje zyski .Tak czy tak gdzieś musze lokować nadwyżki moich dochodów .W Kanadzie mogę maximum lokować 19%na lokaty emerytalne takie jak OFF.
Ciułacz / 2009-06-19 01:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pasowały by fundusze , ale aby nie dawały mniej od indeksu w danej dziedzinie.Może z czasem takie znajdę, co by mi odpowiadały.Na funduszach zawsze było sporo przekrentów, więc nie jestem bardzo napalony , ale nic nie wiadomo.
smooth / 2009-06-19 09:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Rozumiem. Jeszcze jednak sprawa. Z tego co mi się zdaje to coś już jednak sprzedawałeś. Jeśli tak to pewnie na stracie. Nie wiem czy wiesz ale w takim przypadku też jesteś zobowiązany do złożenia deklaracji rocznej w polskim US. Ale pewnie to wiesz.
Ciułacz / 2009-06-19 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sprzedawałem ze stratą jak i ze zyskami, generalnie stary rok jest strata a nowy to zyski, ale kupowanie czasem pod dywidendę przynosi straty na kursie i to może mi pomoże obniżyc zysk ze sprzedaży a zysk z dywidendy jest inaczej rozliczany.
Szczerze Ci powiem to niewiem po co to wszystko piszę , nic nie wiadomo kto to czyta , może sie komuś zechcieć, szukać sensacji.
Dodam że w Kanadzie jak niemasz wystarcających dochodów do płacenia podatków to nie musisz składać deklaracji podatkowych. Szkoda że tak nie jest w PL.Jakie są kary za nie skladanie deklaracji podatkowych w PL? ,w Kanadzie to jest odpowiedni procent od kwoty podatkowej jaką nie zapłaciłeś, chyba odsetki ustawowe + 5% kary ale na pamięc nie pamientam.
Ciułacz / 2009-06-19 12:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth,
Zobacz co sie doczytałem, cytuje :
Przepisy Ordynacji określają jednak, że organy mają takie prawo, ale nie obowiązek. Mogą zatem one wszcząć postępowanie celem ukarania podatnika, który nie złożył zeznania podatkowego. Jak wynika z art. 56 par. 4 kodeksu karnego skarbowego, karze za wykroczenie skarbowe podlega podatnik, który mimo ujawnienia przedmiotu lub podstawy opodatkowania nie składa w terminie organowi podatkowemu lub płatnikowi deklaracji lub oświadczenia. Kara ta wymierzana przez organ podatkowy w drodze mandatu karnego wynosi od 127,60 zł do 2552 zł.
smooth / 2009-06-19 13:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Kiedyś drążyłem ten temat. W zasadzie nie powinno sie płacic podatku w dwóch krajach. Twój ośrodek interesów życiowych jest w Kanadzie wiec na bank nie powinienes płacic podatków w Polsce. Jak Polak inwestuje na giełdzie w kanadzie to płaci podatek w Polsce nawet jak to robi przez zagranicznego brokera (przynajmniej powinien płacic bo w praktyce jest różnie) i vice versa. Myśle ze powienies sie zoorientówac w kandyjskim systemie podatkowym i płacic tylko tam a Polski US całkowicie olac. Wiem, że sa w Polsce DM które otwieraja rachunki dla rezydentów podatkowych innych krajów problem tylko ze juz nie pamietam które to były. Spytaj moze w swoim jak rozwiązac te sprawe. Ja tak chciałem zrobic z tym ze ja wiedziałem ze wróce do Polski a o koniu już ci pisałem..
Ciułacz / 2009-06-19 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth, Wszystko sie rozbija o czas, Prowadze działalność co mi powinna zabierać 36 godzin na dobę, więc sa sprawy co je spycham na Św. Dygdy itd.
Jak zaczne sie włuczyc po biurach w PL to mi uciekną inne sprawy, wiec wybieram mniejsze zło.
Ciułacz / 2009-06-19 01:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W czwartek Techmex zaczął sie ruszać w górę, ale na Piatek to chyba kasy miał nie bedę.
piotr.filip / 2009-06-18 12:48
Witaj

Oj wiem wiem jakie Wy tam macie podatkowe zycie. Pisałem Ci kiedys ,ze bywam w Montrealu srednio co dwa lata, dyz mam tam bliską rodzine. Z kazda wizyta jakos tak coraz mniej optymizmu tam widze i wcale nie mowie o polonii.
Jesli chodzi o TP SA to pytanie moje wynikało z czystej ciekawosci, zadalem je kilu osobom na portalu i kazdy inaczej to widzi.
Lubie zajrzec do Twojego portfela wiec nie miej mi za złe,ze czasem o cos zapytam.
pietroo / 2009-06-18 12:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale zarabiasz z dużym powodzeniem
gratuluję i pozdrawiam
piotr.filip / 2009-06-18 12:50
Na Twoj portfelik tez czesto zerkam , ale nie mam pewnosci czy go na biezaco aktualizujesz. Pozdrawiam.
pietroo / 2009-06-18 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jest bieżący
pozdr
piotr.filip / 2009-06-18 12:54
a to OK. szczerze zyczę aby byl głeboko zielony !
piotr.filip / 2009-06-18 13:00
nasycony zielenią, o! tak chyba lepiej :)
pietroo / 2009-06-18 14:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzięki wielkie i wzajemnie :))
adrianoo / 2009-06-17 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
rzeczywiscie wyjatkowo zjadliwe:) co szybko wzrastalo szybko spada, wydaje mi sie ze odbije, trzeba czekac
giero13 / 2009-06-17 07:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień doberek:-) Właśnie ta data 2014 pachnie typowo spekulacyjnie. Z racji brasu dziś nie zagram bo chciałem ją wziąść na DT myśle ze kilka procwent podskoczy ale to bardziej przeczucie. Na Techmexie sporo grałem i już miałem jego ruchy dość dobrze opanowane wchodziłem i wychodziłem kilka razy. 2 tygodnie już nie ogłądałem za bardzo ale zerknę i jak będę miał spostrzerzenia w miarę rozsądne podzielę się.Pozdroawiam
giero13 / 2009-06-17 07:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zerknąłem i faktycznie może ruszyć na dniach w okolicach 7 zeta zpokojnie można brać, obrót już wczoraj jak na Techmex jakby większy do 8 z groszmi powinien w kilka sesji zrobić...moje skromne zdanie
Ciułacz / 2009-06-17 02:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Japonia z minusa idzie ostro do góry.
Jutro nasze wiedzmy może odpuszczą?
Ciułacz / 2009-06-17 02:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zen jeszcze nie powiedział ostatniego zdania.
Ciułacz / 2009-06-17 02:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu wspominał o Techmex, ciekawie wygląda, jak nie odpali w tym tygodniu to obstawię na nastepny.
giero13 / 2009-06-16 19:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.pb.pl/a/2009/06/16/WZA_Alchemii_zdecyduje_o_skupie_do_265_mln_akcji_wlasn

Przesyłam link info do Alchemii, widzę, że ją posiadasz Ciułaczu.Roman powinien jutro powinien pod to info ciągnąć kurs. Co myślisz? Ja jutro nie mam czasu ale z rana ustawiłbym zlecenia i zaryzykował. Info jest typowo spekulacyjne moim zdaniem. Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-06-16 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zgodnie z projektami uchwał Alchemi na WZA, nabywanie akcji następować może do 30 czerwca 2014 roku.
Ciułacz / 2009-06-16 23:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wygląda na to że dał sobie furtkę na legalną spekulację akcjami.Kiedy zechce to kupi i kiedy zechce to sprzeda.Jak ktoś go dobrze wyczuje kiedy i co to niezle zarobi.
On jest mistrzem gieldowym.
Na jego spółkach to często widać że podskoczy wysoko w jeden dzień, a z rozpędu toczy sie jeszcze troche następnego dnia, kiedy zapewnie już sprzedaje w najlepsze.Tak prowadzi dystrybucję przez tydzień czasu, a przez następne dwa tygodnie skupuje z powrotem .
Może sie mylę.
Sa tacy spekulatorzy co tylko obstawiaja jedna spółkę, ale pilnuja jej lepiej jak oka w głowie.
Ciułacz / 2009-06-16 23:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alchemię nie bedę zwiększał,ale jak zrobi ząbek to sprzedam i sie zastanowie kogo Roman będzie forował na nastepne wzrosty.
Ciułacz / 2009-06-16 15:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Juz stracilem nadzieje na zobaczenie recesji, i okazji w nieruchomosciach.W MAJU +8% wzrost sprzedazy domow w Montrealu, a ceny +3%.W ubieglym roku nic nie spadlo a byly wzrosty.
Gdzie ta recesja stulecia?
Ciułacz / 2009-06-16 15:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz corka kupila maly budynek 4-ro mieszkaniowy i hipoteka na 25 lat i oprocentowanie stale przez 5 lat 3,49% wszystkie inne oplaty w cenie.Bez kosztow manipulacyjnych.To prawie za,darmo. Jak domy moga taniec?
pietroo / 2009-06-16 15:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
po co Ci recesja? zarobisz na akcjach :)
Ciułacz / 2009-06-16 15:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, witaj !
Ja lubie nieruchomosci ale po spadku o 50%, liczylem na recesje ze moze cos sie uda kupic, a tu nic
Ciułacz / 2009-06-16 15:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Budynek to zawsze mozna pod picowac ,cos zmienic, to prawie jak dzielo artystyczne.Akcje ? to nawet nie papiery,
piotr.filip nielogo / 213.158.199.* / 2009-06-17 09:56
dobrze powiedziane :)
Ciułacz / 2009-06-16 15:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, ja lubie majsterkowac, jak cos ulepsze to mam satysfakcje, a na akcjach to sam wiesz, nie pomasterkujesz, no chyba przez naganianie i manipulacje prasowe
Ciułacz / 2009-06-16 15:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, nic mi nie pozostalo jak parkiet.To ma jedna zelete ,ze mozna klikac do nawet w podeszlym wieku, a licznik mi juz bije zdrowo.Kiedys od 6:00 rano smigalem do 22:00 wieczorem, a teraz juz bym nie wyrobil.
pietroo / 2009-06-16 16:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trzymaj się zdrowo!!!
odpoczywaj, a długo będziesz żył :)
Ciułacz / 2009-06-16 15:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rozpisalem sie bo dzisiaj brak klientow, ale zapewnie bateria w laptopie padnie
Ciułacz / 2009-06-16 16:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz racje , wszystko z umiarem
giero13 / 2009-06-16 16:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Ciułaczu!dobrze, że się rozpisałeś teraz przynajmniej wiem czemu często piszesz późno w nocy...Montreal-Kanada...i rodzinę już masz, super. Słyszałem, żę w Kanadzie fajnie się żyje od jednego Anglika, który tam sporo siedział kiedyś muszę się wybrać:-). Ja właśnie kończę studia, a inwestor ze mnie początkujący ale zarabiam.Pozdrawiam i życzę powodzenia w każdej płaszczyznie
Ciułacz / 2009-06-16 16:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giero13, witaj !
Niema to jak byc studentem.Lepiej ze masz za hobby parkiet ,jak inne prochy.Nauka nie idzie w las.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy