Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
pietroo / 2009-06-16 08:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
liczysz na naftowe? a może Petrol? spadł teraz, ma szanse na odbicie
pozdrawiam
Ciułacz / 2009-06-16 12:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Petrolinvest ? To jest spekulacja na wysokim poziomie.Juz kilka razy miałem zamiar ją kupić, ale powiedziałem sobie że jesze mam na nią czas.Poszukiwania ropy to nie tylko wiercenia , ale układy ze wszelkiego rodzaju władzy lokalnej i mafijnej, a jeszcze aspekty miendzynarodowe.Powiem jasno stale musisz płacić i płacić haracz,kiedys możesz nie podołać, a dla lokalnych kacyków to: jak nie ten to będzie następny.
Jak ropa tryśnie to będzie tak głośno że wszyscy jeszcze sie obkupią.Fakt że kto pierwszy to ten lepszy.Może sie zdecyduje na 5% poświęcić z mojego portfela.
pietroo / 2009-06-16 12:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myślę, że jak jeszcze spadnie, to znowu spekuła wsiądzie na niego i znów zobaczymy 60 zł na nim
Ciułacz / 2009-06-16 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Generalnie rok rocznie naftowe przed wakacjami rosną i tym sie kieruję, a co do Petrol to ak skoczy to w jeden dzień ale kiedy ?skok napewno będzie wiekszy jak na TP, bo ta leniwa.
pietroo / 2009-06-16 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na TPSA liczą tylko na dywidendę...
ona jest dla cierpliwych :)
Ciułacz / 2009-06-16 01:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Uchwała Nr 260/2009
Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
z dnia 12 czerwca 2009 r.

w sprawie czasowego ograniczenia zakresu zleceń maklerskich przyjmowanych do realizacji na Głównym Rynku GPW oraz na rynku NewConnect

§ 1
Na podstawie § 5 ust. 1 Rozdziału VI Szczegółowych Zasad Obrotu Giełdowego, Zarząd Giełdy postanawia, iż w okresie od dnia 1 lipca 2009 r. do dnia 31 grudnia 2009 r. (włącznie) nie będą przyjmowane do realizacji w systemie kursu jednolitego na Głównym Rynku GPW następujące rodzaje zleceń maklerskich na akcje oraz prawa do akcji:
1) po każdej cenie (PKC),
2) po cenie rynkowej na otwarcie (PCRO).

§ 2
Na podstawie przepisu NR 0103 ust. 3 Załącznika Nr 2 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu, Zarząd Giełdy postanawia, iż w okresie od dnia 1 lipca 2009 r. do dnia 31 grudnia 2009 r. (włącznie) nie będą przyjmowane do realizacji na rynku NewConnect następujące rodzaje zleceń maklerskich:
1) po każdej cenie (PKC),
2) po cenie rynkowej (PCR),
3) po cenie rynkowej na otwarcie (PCRO).

§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
smooth / 2009-06-16 08:36 / portfel / Tysiącznik na forum
W zasadzie nie składam takich zleceń. Tym bardziej na NC, a o jednolitych już nie wspomnę. Nic to więc nie zmienia.
Ciułacz / 2009-06-16 11:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zlecenia Stop loss , to w zasadzie PKC.
Spora część inwestorów chce sie niby zabezpieczyć przed spadkiem, ustawiając stopy co bardzo często skutkuje lawiną zlecen i wymiecie wszystko co jest po stronie S nawet po cenach na w opierających sie na widełkach..Spekulanci z wyższej półki jak sie chcą obkupić na danej spółce to właśnie robia takie zagrywki aby spowodować lawinę zleceń typu STOP LOSS.
smooth / 2009-06-16 12:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciułaczu, to komunikat dotyczy tylko notowań systemie jednolitym i NC. Na notowaniach w systemie notowań ciągłych zostaje jak było wiec nie ma żadnych zmian.
Ciułacz / 2009-06-16 01:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miałem ochote na Szuwary ale sie wstrzymałem, może jak cos sprzedam.
Ciułacz / 2009-06-16 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciągle licze na naftowe.TP chyba zatrzymam na średniaka.
Ciułacz / 2009-06-16 01:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
We Wtorek i Środę powinno odreagować, to by wynikało z cyklu i pobożnego życzenia.
Ciułacz / 2009-06-15 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniedziałek.
Juz odkupiłem to co sprzedałem w Piątek, nie wszystko w samym dołku ale powinno być dobrze.Jeszcze muszę uzupełnić portfel , ale to dopiero wieczorem, bo teraz jeszcze sie ogolic, skończyć sniadanie i do pracy.
pietroo / 2009-06-15 15:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co kupiłeś, bo nie widać nic nowego w Twoim portfelu
Ciułacz / 2009-06-15 21:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, Witaj,
Jeszcze w pracy jestem , wieczorem uzupelnie portfel.
Kopex mialem sprzedac , ale zal mi go bylo.
Niech sie korekci aby dalej roslo.
ralf133 / 2009-06-14 23:34
Wtaj Cułacz,o ile się nie mylę to wiesz coś o nieruchomościach,a więc jeśli mógłbyś wyrazic swoją opinię na temat orco po piątkowym komunikacie ,z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ciułacz / 2009-06-15 01:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ralf 133, witaj !
Siedzę w nieruchomościach ale w Montrealu.
Siedzą w kredytach po uszy a zysków nie widać. Do ich ksiegowości nie mam zaufania.
Jak zobaczyc wykres to widać ostre wzrosty jedno dniowe co jest zazwycaj spowodowane przez manipulacje informacjami, czyli spekuła ostro działa. Na Immo kiedys niezle zarobiłem ale na Orco sie nie odważyłem.Pozdrawiam
sidi / 2009-06-14 22:25
dziękuje za opinie i pozdrawiam szanownego gospodarza
krzymaz / 2009-06-14 22:10 / portfel / Bywalec forum
Ale w  USA w piątek surowce poszły na dół. Ciekawe czy to korekta już i tak dużych zysków czy to już spadki?
Mówisz Ciułącz że chcesz nabyć KGHM, PKOBP i WBKBZ - pytanie czy KGHM już nie jest za wysoko w sumie poszedł do góry ponad 400%. BZWBK pchnołem w piątek ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłem - myślę że trzeba było jeszcze troszeczkę potrzymać. Coś chciałem sprzedać a pozostałę spółki jakie mam mimo, że dobre IMPEL, KRUSZWICA, MERCOR - na razie przynoszą straty. W sumie to jest to ciekawe - spółki które miały straty np. surowcowe idą do góry tylko dla tego, że w USA ida surowce do góry. Sam nie wiem co zrobię w poniedziałek. Zastanawiam się nad TPSA - on w chwili spadków trzyma się dobrze. Powiedz co Ciebie przekonało do kupna Alchemi?
Ciułacz / 2009-06-14 22:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alchemia ?Że czas na nią.Żeby Romek zarobił to musi zrobic ząbek.
Ciułacz / 2009-06-14 22:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KGHM, jest już drogie dla naszych inwestorów, ale nic nie wiadomo kto jest kupcem, (USA)ale ostrożnym jest wskazana.
sidi / 2009-06-14 21:43
Witam szanownego gospodarza jako niedoświadczony jeszcze inwestor chciałbym poradzić się Ciebie jako wieloletniego specjalisty od giełdy co sądzisz na temat zakupu tpsa na następne trzy dni.
Ciułacz / 2009-06-14 22:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sidi, witaj!Radzić to by sie nie odważył, ale mogę powiediec co myslę o TP.
Jak pewnie widziałeś w moim portfelu mam troche, a dlaczego ?
1. Jutro dzień dywidendy
2. W konsolidacji juz jest długo, a właściwie lekki trend spadkowy.
3.Zagranica lubi kupować i nasze fundy
4. Na okres wakacyjny jako spółka defensywna powinna miec wzięcie
5. spółka dochodowa

Punkty ujemne:
1. Nie robiłem AT
2. Zła prasa
3. W telefoni pojawiaja sie młode tygryski
4. Jak już może jesteśmy w poczatkującej Hossie to spółka bedzie mułowata.
yanko / 2009-06-14 15:56
witam.
mysle ze cos sie szykuje.Mam troche Eurotele ,do piatku obroty prawie zerowe ok.50k,5,6 ofert kupna i w piatek polecialy pakiety po 5k,10k obroty ponad milion.co prawda spolka goni wlasny ogon i skopuje wlasne akcje gdzies od poczatku roku ,ale itak wydaje mi sie to bardzo nietypowe.
Ciułacz / 2009-06-14 19:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Yanko!
Generalnie nie jestem za elektroniką, chyba że bym miał info z pierwszej ręki.Za szypko to sie zmienia i nowe powstają co wypierają co wczoraj było nowe.
W Piątek przed południem poleciały klocki ale nie ruszyły kursem, to tak jakby z rozstawienia.
Do walnego rosło , a dalej to klapa nawet dzień dywidendy nie wiele pomagał.
Niby ma dobre wyniki ale kupujących brak a ktos musi sypać.
Inna sprawa po co skupują swoje akcje, jak firma wypracowała zysk to właściciel powinien dostać bo to jego zysk , tak jak w wielu innych spółkach.
Wcale bym sie nie zdziwił, jak by ta sama osoba składała zlecenia na S i na K.
Np. ktoś z RN personalnie sprzedaje i jako decydent z RN zleca skup własnych akcji.
Sorry, ale już chyba bredzę, zadużo sie naogladałem filmów.
Suma sumarum takie same szanse na wzrosty jak na innych tego typu.Jak bym miał to bym poczekał.Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-06-14 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zerknąłem na parkiet e Tel-Avivie, biedaki sie miotają, widocznie niema kto im wskazać jaki azymut.Zaczęło sie od zwałki ale wyszli na +
marecki007 / 2009-06-14 16:07 / Tysiącznik na forum
Witam jak obstawiasz nastepny tydzien ?
Ciułacz / 2009-06-14 19:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marecki007, Witaj!
Newworldr, pod młotek, może i Kopex, zastanowie sie.
Nabyć to mam ochotę na naftowe, PKO BP, Bank Zachodni, i może KGHM ale z dużą dosą ostrożności i palec na spuście.
Ciułacz / 2009-06-14 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co wyczytałem. Ciekawie piszą ? Cytuję:
w TVN cnbc kolejnych dwóch analityków powiedziało że już teraz jest hossa , drugi
powiedział że nie tylko AT pkazuje hossę ale również fundamenty , w prasie nie piszą
o hossie , trzeci analityk z Pekao też powiedział że idziemy na 2500 w piątek i ja
też tak myślę ,
maker z Bre pisze że będziemy teraz w przedziale 1980 -2050 i to się w piątek
sprawdziło
Ciekawie ! Ciekawie !
pietroo / 2009-06-14 15:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wierzysz w to?
Ciułacz / 2009-06-14 19:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo, Witaj !
Czy w to wierzę ? Nie wykluczam, ale na nic nie stawiam z zamkniętymi oczami.Staram sie byc elastyczny i przygotowany na każde rozdanie kart.Skłaniam sie dotego że do Lipca powinny być wzrosty, a na Lipiec to powinno wychamować, bo sporo decydujących grubasów może sie chcieć ustawić w spółki defensywne aby nie myśleć co sie będzie działo przez wakacje, a sporo leszczy będzie siedzieć na kasie z tego samego powodu.
Zresztą wcale sie nie dziwie bo mając zarobione 30-40% to wolą je zachować na powakacjach.
Ja osobiście to może zrobie redukcje na 50% i za wolna kasę w Sierpniu, powinienem odkupić.Jak nie będzie spadków to zawsze coś tam zarobie , a jak będą to niby stracę ale za wolna kasę odkupię w dołku, czyli powinienem wyjść na lekkim ( - ).To teoria a praktyka : pożyjemy zobaczymy.
Ciułacz / 2009-06-13 14:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co dzisiaj przeczytalimy :
To dobry moment na sprzedaż akcji”

Puls Biznesu, pb.pl,12.06.2009 09:58
Po dojściu indeksu WIG20 do strefy 2000-2150 pkt. DI BRE zaleca spekulacyjną sprzedaż akcji największych spółek. Analitycy liczą się z korektą.

Wyglda mi na to że grubasy robią cichą panikę, czyli nagonkę na sprzedaż przed wakacyjną, bo sami sie chcą obkupić.To już jest tak klepane że nik nie będzie brał rezyka na przetrzymanie, i na ostatnia minutę powinna być realizacja zysków co ostatnio zostały wygenerowane.Tylko kiedy ta ostatnia minuta ?Ustawianie stopów nie zawsze daje dobre skutki, bo czasami grubasy potrafią w czasie korekty wzrostowej sprowokować zadziałanie stopów.Wydaje mi sie że od Czwartku może być mniej wesoło.
Surowce to dopiero w Lipcu powinny paść.
Ciułacz / 2009-06-12 23:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Korekta wzrostowa niechce nas opuścić.
W maju produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła o 8,9 proc. To o 1,6 proc. więcej niż w
kwietniu br. - podało w piątek Narodowe Biuro Statystyczne.
A z moich własnych wiadomości ze zródła i pierwszej ręki, ceny domów i mieszkań w tym
roku podskoczyły o 10-15%.
W ubiegłym roku była trochę stagnacja i spekulanci na nieruchomościach byli w strachu, a teraz ciężko coś znalezdz w atrakcyjnym miejscu.
krzymaz / 2009-06-13 14:04 / portfel / Bywalec forum
Witaj!
Korekta rzeczywiście nas nie opuszcza ale wprowadza trochę niepewności w naszych portfelach. Ja dla spokoju troszeczkę zredukowałem go. Wczoraj poszedł pod młotek BZWBK. Niestety na paru spółkach mam straty. Zastanawiam się czy nie pozamykać jeszcze 2 pozycji - IMPEL-a i KRUSZWICY.
Pozdrawiam
Krzysiek
Ciułacz / 2009-06-12 15:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Drodzy czytelnicy ,jak pisze z pracy to nie mam Polskich znakow, i to wyklada strasznie. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy