Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
pietroo / 2012-12-03 19:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noooooo Ciułaczu znowu pokazałeś klasę!!! Tvn tak ładnie Ci urósł. Kurcze ale masz nosa!!!!!
Ciułacz / 2012-12-04 02:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Powiadasz
Tvn tak ładnie Ci urósł
Stop ustawiony bo po takich wzrostach to nic nie wiadomo, pewnie mnie tak wyleszczy jak na Krezusie czy Orleanie ;-))
A miedziak ma gdzieś moje kreski i pod górkę dalej zasuwa, hmm... a ja mam dalej obawy , może mam wyrzuty sumienia że już wystarczająco na nim zarobiłem ???



ale masz nosa!!!!!

Bazowałem na kilku pochlebnych opiniach i się przyłożyłem do własnej analizy.
pietroo / 2012-12-04 12:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kurcze
Dzisiaj znowu urósł :) Idzie jak burza :)

Bazowałem na kilku pochlebnych opiniach i się przyłożyłem do własnej analizy.


Widać że przyłożenie opłaciło się :)
manny / 2012-12-03 20:47 / portfel / Bywalec forum
niezła kwota, prawdę mówiąc tylko takie inwestowanie ma sens bo widać konkretny rezultat i masz motywacje, żeby śledzić spółkę.
Ciułacz / 2012-12-04 02:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Manny witaj !
Powiadasz
tylko takie inwestowanie ma sens

Hm... trzeba przejść wszystkie etapy od drobnych oszczędności w szkolnej kasie (SKO)do obracania milionami przed samą emeryturą.
Nie wielu jest takich co pomnożyli miliony wygrane w totolotka.
Z_Montrealu / 2012-12-01 00:30 / portfel / Bywalec forum
Teraz dopiero przyszedłem z pracy i widzę że jeszcze mi raz stopy wywaliły Orlean.
pietroo / 2012-12-01 08:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Myślisz że to tylko mała korekta na Orleanie?
Ciułacz / 2012-12-01 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Myślisz że to tylko mała korekta na Orleanie?

Oto jest pytanie !
Taka korekta może być trzy dniowa ale i tak kreski trzeba śledzić na bierząco.
Na tej spółce jest sporo gorącego kapitału i potrafi swoje humory pokazać.
Jak w Poniedziałek się obudzę na otwarcie to wezmę ale zaraz ustawię stopa.
Inna sprawa: dane gospodarcze nie są zachęcające , podobno giełda wyprzedza gospodarkę o 6 miesięcy, to jak by to przyjąć za regułę to nie wydaje mi sie aby wiosną już było po problemach gospodarczych, czyli co ??? to jeszcze nie dołek na GPW ???
więc po co sie szarpać i kupować, na lokatę ??? oto rozterki ostrożnego ciułacza ale i zarazem chytruska :-))
Ciułacz / 2012-11-30 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam co pisze Białek i w ogólnych zarysach sie z nim zgadzam.
http://www.parkiet.com/artykul/7,1293962-20-miesiecy-czasu-na-hosse.html
Ciułacz / 2012-11-30 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla przypomnienia o dywidendzie na PSW Capital
http://www.parkiet.com/artykul/7,1110220-PSW-Capital--poslizg-z-dywidenda-z-powodow-formalnych.html
pietroo / 2012-11-30 21:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć
Widzę, ze wystawiają nas na próbę, chcą sprawdzić naszą cierpliwość...
Ciułacz / 2012-11-30 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spółki w Stanach na gwałt uchwalają i wypłacają dywidendy bo jak się nie dogadają w Kongresie to od przyszłego roku srogie podatki od dywidend.
pietroo / 2012-11-29 20:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułacz znowu miałeś nosa z tym Orlenem :)
Ciułacz / 2012-11-30 12:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Ciułacz znowu miałeś nosa z tym Orlenem :)

Nie na długo bo już mi stop wywalił , ale stary miedziak idzie jak burza , przynajmniej się podnoszę na duchu że mam go w emerytalnym ;-))
Ciułacz / 2012-11-28 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Warto by przeczytać :
6 spółek już myślących o dywidendzie na przyszły rok.
http://wiadomosci.stockwatch.pl/6-spolek-juz-myslacych-o-dywidendzie-na-przyszly-rok,akcje,46630
Ciułacz / 2012-11-28 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po nocnej analizie i przeczytaniu
6 spółek już myślących o dywidendzie na przyszły rok.

zdecydowałem się wziąć co najbardziej płynne
pietroo / 2012-11-28 15:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,

Kiedy jest dzień objęcia dywidendy na Orlenie? Którego dnia trzeba mieć akcje?

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-11-28 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Pytasz
Kiedy jest dzień objęcia dywidendy na Orlenie?

Jutro jeszcze nie ale jeszcze nic nie jest ustalone
http://www.parkiet.com/artykul/1280300.html
Staram się kupować plotki, czasem to wychodzi innym razem nie.
Ciułacz / 2012-11-28 02:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może w końcu puławy dostaną większych obrotów ?
Ciułacz / 2012-11-27 02:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Enea zaczyna ciekawie wyglądać.
pietroo / 2012-11-27 17:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,

Widzę, że nabyłeś :)) Piękny zysk zrealizowany na Krezusie!!! Wielkie gratki.
Muszę Ci powiedzieć, że chyba jesteś najlepiej zarabiającą osobą na tym forum.

Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2012-11-28 02:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !

Widzę, że nabyłeś :))

Tak poprzedniej nocy robiłem małą analizę i stwierdziłem
Enea zaczyna ciekawie wyglądać.

Co prawda wisi nad nią fatum bo w każdej chwili SP może posypać ale technicznie dojrzewa chociaż sygnały jeszcze nie potwierdzone.
Piękny zysk zrealizowany na Krezusie!!!

Gdzieś muszę zarobić aby utrzymać np PSW Capital ;-)).

chyba jesteś najlepiej zarabiającą osobą na tym forum.

Nie mów tak głośno bo jeszcze moja żona to usłyszy i uwierzy i już mi braknie czasu na analizy bo będę musiał ganiać po sklepach ;-)
Piotrek dzięki za komplementy ale tu są bystrzachy co ciupią równo tylko ich portfelów nie widzimy.
c# / 88.156.55.* / 2012-11-26 20:52
Witam wszystkich.

Pierwsze info do kolegi pietroo. Nie przepraszaj, zawsze można się wtrącić (wydaje mi się, że to ja jestem intruzem na tym forum). To tyle tytułem wstępu.
Zapewne, jak sobie przypominacie mówiłem, że KGHM jest w trendzie wzrostowym. Mówiłem również, że musi dojść do 184 zł. (dziś to osiągnął). Pytanie, co dalej? Z jednej analizy wychodzi mi, że teraz w każdej chwili może być korekta (niezbyt głęboka), z drugiej, że powinniśmy podciągnąć co najmniej do 189 zł.
Panowie, nie lekceważcie Analizy Technicznej.

Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-11-27 02:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
C# witaj !
Powiadasz
Panowie, nie lekceważcie Analizy Technicznej.

Już sie w piersi uderzyłem że nie do końca wyraziłem swoje myśli, ale ja tak czasami mam że jak do siebie mamrotam pod nosem to nie wszystko dla postronnych jest jasne ;-))
Ciułacz / 2012-11-27 02:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na miedziaku to ja widziałem 10zł korekty, ale jak nie ma urody na spadki to ich nie uświadczysz ;-))
Inna sprawa to jak fundy miedziaka nie będą brać to czego tu się chwytać ?
Z_Montrealu / 2012-11-25 14:14 / portfel / Bywalec forum
Koniec roku za pasem i przyglądam sie co z tym kontem co prowadzę w ramach IKE, żadnych spekulacji tam nie robiłem , zacząłem kupować chyba 09 Stycznia za dopuszczalną kwotę (IKE) 10578zł ma tą chwilę to daje prawie 30% zysku , na szczęście nie podlega opodatkowaniu.
Na koniec roku zrobię podliczenie jak to wypada z moim kontem spekulacyjnym gdzie juz zapłaciłem całą masę prowizji i muszę zapłacić podatek.
Ciułacz / 2012-11-25 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Montrealu co weekendowy komentarz Marco Campanozzi analityka a zarazem inwestora.
Zapytany co obecnie obserwuje , odpowiada : poziomy zakupów «Black Friday» bo to oddaje poziom nastrojów w jakich są obecnie Amerykanie.
Ze wskaźników to : dane z Chin, prace nad przyszłym budżetem USA,rynek pracy a szczególnie nieruchomości.
Zapytany w co by obecnie zainwestował $10tys odpowiada :1000$ actions de Whitecap Resources , 1000$ actions de Spartan Oil and Gas. 2000$ dans la Banque TD, bo wszedł w amerykański sektor, a ma dobre kanadyjskie fundamenty to tam powinien dobrze sobie radzić .
Oraz przemysł wydobywczy :2000$ actions de Lundin Mining, 1500$ actions Osisko et 1000$ actions de Kinross Gold.
A resztę co pozostała to zainwestowałbym w CAE i w Bauer Sports.
Zapytany jakie wskaźniki obecnie nie są doceniane to odpowiada : indywidualne zadłużenie obywateli Kanady oraz że jest niedoceniane co się stanie jak w porę amerykańscy politycy nie dogadają się w sprawie budżetu.
...........................................

Ja osobiście to bym z tego jeden czynnik przeniósł do Polski a mianowicie poziom indywidualnego zadłużenia w Polsce też się powoli nasyca co może wyhamować wewnętrzny rynek.
dodge / 2012-11-23 22:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na giełdzie jest kłębowisko wszelkiej maści przypadków. Ścierają się ze sobą, wykorzystują się i robią wzajemnie w ... hmmmm :) Każdy przy tym chce zarobić. Są więc ci, co mają dostęp do informacji i je wykorzystują. Są też ci co żywią się plotami puszczając je w eter, aby wywołać spodziewany przez siebie efekt in plus bądź in minus. Czasami wspomagają plotą podjęcie decyzji tych, którzy stanowią większość na giełdzie charakteryzującą się tym, że chcą coś z tego kawałka tortu sobie uszczknąć nie mając dostępu do informacji. Ci ostatni dzielą się jeszcze na tych co analizują fundamentalnie spółki, i na tych co posiłkują się techniką. Gdy już plota zakończy swój żywot i spółka sięgnie dna, zaczyna się proces systematycznego odrabiania, który prowadzony jest już wg pewnego "harmonogramu", znanego lepiej bądź gorzej przez większość (AT, wskaźniki fundamentów). Czasami stymulowane będzie to kolejną plotą. Wszak ścierają się na giełdzie różne przypadki, ale o tym pisałem na początku postu. Chciałem tylko napisać, że nie ignorowałbym AT :) Daje sygnały i warto z niej korzystać.
Ciułacz / 2012-11-24 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj!
Muszę przyznać że poniżej pisałem zbyt powierzchownie :
W takim wypadku AT to psu na budę.

Generalnie to oczywiście to masz rację pisząć
Gdy już plota zakończy swój żywot i spółka sięgnie dna, zaczyna się proces systematycznego odrabiania, który prowadzony jest już wg pewnego "harmonogramu", znanego lepiej bądź gorzej przez większość (AT, wskaźniki fundamentów). Czasami stymulowane będzie to kolejną plotą. Wszak ścierają się na giełdzie różne przypadki, ale o tym pisałem na początku postu. Chciałem tylko napisać, że nie ignorowałbym AT :)

Jak już pościłem posta to się zastanawiałem czy coś do tego nie dopisać aby nie zostało odebrane jako banalizacja AT, ale pomyślałem : a kto to będzie czytał ???
Dla inwestora to AT jest chlebem powszednim, nawet jak nie rysuje kresek to mu w głowie się pojawia odpowiedni obraz.
Ale jednak czasami to z góry wiemy że na to nie warto zwracać uwagi.
Dzięki za czujność i pozdrawiam.
pietroo / 2012-11-23 22:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kazdy na giełdzie chce zarobić. Ale statyctycznie robi to około 15-20%. Reszta to plankton, dostarczyciel świeżej kasy. Większość idzie na żywioł i łud szczęscia. Jak inwestuje na dłuższy okres inwestowania to ma większe szanse zwrotu jeśli na krótko to typowe lotto. Szansa na zarobienie na dzień dzisiejszy to jak szansa na wygranie w lotto.
AT zawsze pomaga, wiedza też jest potrzebna, ale też szczęście. Nawet najlepsze wiadomości ze spółek nie gwarantuja sukcesu.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-11-23 02:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach po Święcie Dziękczynienia lubi rosnąć a czy tym razem też tak będzie ???
c# / 37.8.251.* / 2012-11-22 21:01
Ups. KGHM się nam "skorekcił". Liczyłem na to, ale dopiero po osiągnięciu 184 zł. Dalej uważam, że mamy sygnał wzrostowy.

Kolego Ciułacz, tak zarabiam na KGHM-ie. Teraz chyba czas na Polimex, ale nie analizowałem go jeszcze. Zauważyłem tylko, że wybił się z konsolidacji, a to dobrze wróży spółce.

Jak zwykle proszę o "recenzję".
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-11-23 01:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
C
Ciułacz / 2012-11-23 02:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
c# witaj !
Piszesz
Jak zwykle proszę o "recenzję".

Hmm... mając te same dane i robiąc te same analizy i nawet wyciągając te same konkluzje to nie koniecznie będziemy podejmować te same decyzje.
Widzę że jesteś nastawiony na zarabianie , nic zdrożnego ale ja bardziej jestem nastawiony na ochronę kapitału co już zarobiłem czy to na giełdzie czy w nieruchomościach, czas mamy nie pewny i wole coś tam podskubywać i czekać na hossę .
Odnośnie
KGHM się nam "skorekcił

Na moich kreskach to bym widział korektę rzędu 10zł od ostatniego szczytu, ale to zależy od ogólnej koniunktury .

Teraz chyba czas na Polimex

Wygląda nam na to że mu wiatr w żagle wieje, a reszta to zależy od sternika i od prądów morskich.
W spółce następuje stabilizacja a to przyciąga inwestorów, ale bądźmy ostrożni i wszystkiego nie kładźmy na jedną szalę.
W tych dniach miał dobrą prasę to i spekulanci ruszyli do ataku, ale jak braknie nowych dobrych wiadomości ??? bo wyniki ma dalej fatalne.
pietroo / 2012-11-22 22:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Teraz chyba czas na Polimex, ale nie analizowałem go jeszcze. Zauważyłem tylko, że wybił się z konsolidacji, a to dobrze wróży spółce.


Cześć.

Sorry, że się wtrącam. Cieżko tutaj powiedzieć czy wybił się z konsolidacji. Raczej może to być podciągniećie pod realizację zysków. Mam go i obserwuję od dłuższego czasu. Dwa dni temu chyba wygenerował sygnał zakupu. Są większe obroty to i wzrósł. Trzyma za niego kciuki, ale myslę, że 70-72 gr nie przejdzie.
Miedziak spadnie parę złotych, ale to dobry czas na zakup. Jeśzcze urośnie. Ja obstawiałem 180 zł na koniec roku, a on zrobił to w kilka tygodni. Jeszcze wróci w te rejony.

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy